Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 mar 2010, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

witam mam pytanie rozgladam sie za nawigacjami i chcialbym kupic jakas porzadna za jak najnizsza cene zeby byly opcje prowadz przez okolice punktu itp. jezdze autotransporterem wiec nawigacja musi byc w miare dobra:):) pozdrawiam i dziekuje za wszytskie odpowiedzi

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 20 mar 2010, 10:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

bardziej chyba chodzi ci o oprogramowanie bo nawigacja sama w sobie jest tylko urządzeniem do przetwarzania posiadanych danych względem położenia wykrywanego poprzez GPS,opcje o które pytasz posiada np Auto Mapa która jest tu na forum oceniana pozytywnie (to nie moja ocena)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 20 mar 2010, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

no wlasnie znajomy ma automape i wyglada ona calkiem przyzwoicie... ciekawe jak inni sie wypowiedza

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 20 mar 2010, 12:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Jeżeli Polska to AutoMapa jest najlepsza bez dwóch zdań, a już jazda za granicę to TomTom bo AutoMapa najlepiej się nie sprawuje.


Post Wysłano: 20 mar 2010, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Po Polsce-automapa-ustawienia ciężarowe,po Niemczech,Austirii,Czechach,Słowenii,Chorwacji-ustawienia osobowe-bez zająknięcia i bez błędu.W odwodzie mapy Mio,ale tylko Polska.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 20 mar 2010, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Mogę potwierdzić to co napisał dami08, automapa na kraj i TomTom na zachód.
Ja miałem do czynienia z najwyższą wersją 5.5.3, ale lepiej jak zdobędziesz nową (bodajże 6.x.x)

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 20 mar 2010, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

ok dzieki panowie:) tylko boje sie ze ona mnie bedzie prowadzic przez centrum miadt a nie obwodnicami sa jakies ustawienia takie??

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 20 mar 2010, 14:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

W automapie możesz ustawić utrudnienia dla ciężarówek ze wszystkimi parametrami.
Ale osobiście polecam CB + nawi jako dodatek i obserwacje znaków

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 20 mar 2010, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Cytuj:
witam mam pytanie rozgladam sie za nawigacjami i chcialbym kupic jakas porzadna za jak najnizsza cene
Ciekawe pytanie :) porządna za jak najniższą cenę ;) - podoba mi się takie podejście do sprawy.

Zatem proponuję :

Kup sobie Pocketa PC : polecam model MIO P360
Cena ok - 800 PLN - http://www.ceneo.pl/900005

Obrazek
Cytuj:
Opis produktu
Nowe urządzenie marki Mio to stylowy, elegancki i nieskomplikowany w obsłudze komputer osobisty, doskonały dla osoby, która dokonuje zakupu PDA po raz pierwszy. Z Mio P360 będziesz miał możliwość oglądania filmów i zdjęć oraz słuchania muzyki. Dokładna nawigacja GPS doprowadzi Cię niezawodnie do celu. Mio P360 zostało wyposażone w pamięć ROM o pojemności 1GB, oraz slot na karty pamięci SD/MMC.

DigiWalker™ P360 jest poręczny i lekki. Producent zadbał o to, by urządzenie miało nowoczesny design (produkt Mio został wyróżniony nagrodą IF Design China Award). Duży ekran dotykowy oraz dwa przyciski (jeden prowadzi do aplikacji MioMap a drugi do listy kontaktów) zapewniają wygodną obsługę urządzenia i sprawią, że w każdej chwili i bez względu na miejsce będziesz miał stały dostęp do informacji.

Dane Techniczne:

Częstotliwość procesora: 400 MHz
Wbudowana pamięć RAM: 64 MB
Wbudowana pamięć ROM: 1 GB
Typ wyświetlacza LCD: Transmissive LCD
Przekątna wyświetlacza: 3,5 cali
Rozdzielczość wyświetlacza LCD: 320 x 240 pikseli
Wyświetlacz dotykowy: Tak
Wbudowany odbiornik GPS: Tak
Czytnik kart pamięci: Tak
Typy odczytywanych kart pamięci: MultiMedia Card
Interfejsy: 1 x USB 2.0
Wbudowana klawiatura: Tak
Typ baterii: Li-Ion
Pojemność dołączonej baterii: 1350 mAh
System operacyjny: Microsoft Windows Mobile 6.0 Standard

Szerokość: 17,8 mm
Wysokość: 115 mm
Głębokość: 72 mm
Masa netto: 170 g.
Mając to urządzenie praktycznie możesz, korzystać z map :

- AutoMapa - dobra - polecam
- MapaMap - - moze być w ostateczności.
- MioMapa - taka sobie - w ostateczności.
- TomTom - dobra - polecam
- Map&Guide ( dla pocketa nazwa : Truck Navigator 5.0 ) - obecnie testuję ją na trasach.
- Garmin - dobra - polecam
- iGO 8 - dosyc dobra mapa - polecam
- Destinator - nie polecam
oraz wielu innych.

Korzystam z podobnego urządzenia, lecz ciut starszego MIO P 550 od 5 lat, i nigdy nie miałem problemu. Jest to urządzenie powiedzmy : z tzw średniej półki.
Możesz mieć kilka kart SD i na każdej karcie inną mapę. Korzystam z dwóch map : AutoMapa 6.0 oraz najnowsze mapy TomToma. Ten komplet w pełni uzupełnia się, lecz dla pewności zawsze sprawdzam trasę na papierowej mapie, potem wytyczam na M&G ( zainstalowany na Laptopie ). Po takich zabiegach i wytyczeniu trasy , jazda to już sama przyjemność - jak " po sznureczku" prowadzi Ciebie mapa do celu ;)

By mapy nie prowadziły przez Centra miast "zawsze" wybieraj opcje "SZYBKA TRASA" - w każdej mapie może ciut inaczej ta opcja może być nazwana.
Np. w AutoMapie ustawiasz na - SZYBKA

Pozdrawiam

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 20 mar 2010, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

800 pln to dużo za urządzenie, które ma prowadzić z punktu A do B.
Za połowę tej kwoty można znaleźć gps`a z nową Automapą.

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 20 mar 2010, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Cytuj:
Za połowę tej kwoty można znaleźć gps`a z nową Automapą.
Jeżeli będzie taki tok myślenia jak Twój kolego to ja kupię nowe urządzenie za 280 PLN , kwestia złamania urządzenia to już "mały pryszczyk" dla mnie. I bez problemu wgram sobie AutoMapę.
Też tak można nie mówię, że nie.
Lecz na AutoMapie się to skończy. Innych map, które wymieniłem w poprzednim poście już nie wgram.
Nie będę się targował o to, jakie urządzenie jest dobre a jakie jest złe. Każdy ma swoje upodobania. Najważniejsze by było niezawodne.
Ważne jest również to, czy zdajemy sobie sprawę, że urządzenie wykorzystujące sygnał GPS służyć ma nam jako pomoc.
Podstawą zawsze są mapy "papierowe" oraz orientacja w terenie i na wcześniej wymienionych mapach.

Pozdrawiam

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 22 mar 2010, 7:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

[quote="wizura"]

Jeżeli będzie taki tok myślenia jak Twój kolego to ja kupię nowe urządzenie za 280 PLN , kwestia złamania urządzenia to już "mały pryszczyk" dla mnie. I bez problemu wgram sobie AutoMapę.
Też tak można nie mówię, że nie.
Lecz na AutoMapie się to skończy. Innych map, które wymieniłem w poprzednim poście już nie wgram.
[quote]

to przyjdziesz do mnie i gwarantuje ci instalacje połowy z nich z twojej listy a sądzę że zainstalujemy każdą a urządzenie kupisz do 200zł i też spełni swoją role tak jak MIO

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 mar 2010, 9:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Cytuj:
to przyjdziesz do mnie i gwarantuje ci instalacje połowy z nich z twojej listy a sądzę że zainstalujemy każdą a urządzenie kupisz do 200zł i też spełni swoją role tak jak MIO
Dziękuje za zaproszenie ;) , nie skorzystam.

Myślę, że nie ma się o co targować. Bo poprzez takie targi "odpływamy od brzegu".

Kolega DEMON zadał pytania i oczekuje odpowiedzi - konkretnych. Zatem zaproponuj mu jakie urządzenie powinien zakupić, podaj model. Podałeś mu AutoMapę. Opisz jej walory wszystkie za i przeciw.

Na końcu i tak on zdecyduje.

Pozdrawiam

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 22 mar 2010, 9:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Zgadzam się w 100% z kolegą wizura. Jak miał bym kupować urządzenie za 200zł to już lepiej iść do biedronki i kupić nawigacje w tej samej cenie. Zawsze można kupić używane i coś się zejdzie z ceny ale jak chcesz wgrać dobre mapy to urządzenie musi też być dobre bo inaczej to nie będzie grało.


Post Wysłano: 22 mar 2010, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Zgadzam się w 100% z kolegą wizura. Jak miał bym kupować urządzenie za 200zł to już lepiej iść do biedronki i kupić nawigacje w tej samej cenie. Zawsze można kupić używane i coś się zejdzie z ceny ale jak chcesz wgrać dobre mapy to urządzenie musi też być dobre bo inaczej to nie będzie grało.

no to może mnie oświecisz co ma w sobie takiego owe przykładowe MIO a brakuje tego w biedronkowej nawigacji żeby stawiać go wyżej i uniemożliwiało to instalacje programów z listy którą podał kolega wizura ?????

co do Auto Mapy posiadam dość nową wersje bo 6.0 i pomimo tego że ma opcje pojazdu ciężarowego (wprowadzasz tonaż,wymiary pojazdu) to wg mojej oceny Auto-Route jest programem któremu bardziej można ufać.AM owszem uwzględnia niektóre zakazy ale w pewnych sytuacjach zatacza takie potężne kręgi a zupełnie zbytecznie(próbowałem wszystkich opcji-trasa szybka,optymalna,krótka)i nie słucham jej bo nadrabianie 50km w sytuacji możliwości alternatynego dojazdu w zgodzie z przepisami uważam ża głupotę lub jak kto woli lenistwo.
Sprawdziłem też IGO 9 i ten program pomimo fajnej grafiki (mam na uwadze wyświetlane znaki-NIE w POLSCE) pomimo opcji TIR nie uwzględnia żadnych ograniczeń i trafiamy notorycznie na zakazy(przejazdy przez miasta lub dojazd docelowy).To tylko moja ocena a każdy lubi co innego

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 mar 2010, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Najlepsze urządzenie na chwile obecną to właśnie pocket pc, dzięki otwartej strukturze oprogramowania możemy wgrywać sobie co tylko chcemy, a nie to co daje nam producent urządzenia (czyli becketr garmin, czy mio). Dzięki temu możemy zrobić sobie taki mix z mapami jaki ma Wizura, na każdej karcie (albo na jednej, zależy od pojemności karty) możemy używać różnych map na jedym urządzeniu (czyli tak samo w laptopie).

Oczywiście można kupić biedronkową nawigacje, ale potem musimy się bawić z odblokowaniem urządzenia, co czasami jest łatwiejsze, czasami trudniejsze, a czasami niemożliwe. Czasami jest też tak że wgramy sobie w biedronkową nawigację jakąś mapę (np IGO 09) i będzie problem z rozdzielczością (czyli obraz nie będzie poprawnie wyświetlał się na wyświetlaczu, np będzie ucięty).

Ja jeszcze męcze poczciwe urządzenie z MIO, ale odblokowałem, i korzystam z map IGO. Czasami wspomagam się laptopem, dlatego na chwile obecną nie planuje zakupu pocketa.

Pzdr.


Post Wysłano: 22 mar 2010, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

i koledzy ja kupilem larka... mam pytanie czy sa jakies kary za nielegalna nawigacje??

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 22 mar 2010, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Za nielegalną mapę a nie nawigację, tak w roli uściślenia :) chyba że całe urządzenie jest kradzione to wtedy wiadomo, paserstwo.
Co do samych map, podobno są jakieś kary, kiedyś było o tym głośno w TV. Ale wątpię żeby policjant zarekwirował GPS w celu sprawdzenia czy mapa jest oryginalna czy nie tak bez żadnego nakazu.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 25 mar 2010, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Cytuj:
Ale wątpię żeby policjant zarekwirował GPS w celu sprawdzenia czy mapa jest oryginalna czy nie tak bez żadnego nakazu.
Niestety jesteś w błędzie. W mojej okolicy była taka akcja, policja zatrzymywała kierowców i sprawdzali oprogramowanie w nawigacjach i laptopach... po jakimś czasie miejscowa gazeta opisała tą akcję. Z tego co pamiętam , urządzenia były rekwirowane.


Post Wysłano: 06 kwie 2010, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2009, 15:59
Posty: 13
GG: 0

witam panowie odnosnie nawigacji ja bym proponowal tomtom truck sa to mapy dla ciezarowek idealne uzywam tego od okolo roku nigdy mnie nie zawiodla , wprawdzie niejest to tanie ale za dobry sprzet sie placi


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: