Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lis 2009, 17:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Znalazłem w necie najnowszego bo w wersji 9 z 2009 roku - PC Navigator 9 Truck Europa

Postaram się przygotować opisy oraz zrzuty ekranów jak korzystać z tej mapy.

tu link gdzie to znajdziecie :

http://peb.pl/nawigacje-i-mapy/682054-m ... uropa.html
Cytuj:
Pełna wersja PC Navigatora Truck 2009

Wersja na PC (laptopy ) z opcją instalacji na urządzenia PDA.

Mapa PC Navigator 9 Truck Europa, Pocket Navigator 9 Truck Europa

... Navigator 9 to najnowsza mapa Europy na komputer PC lub Pocket PC. Umożliwia nawigacje głosową. Specjalna wersja TRUCK przeznaczona jest dla pojazdów ciężarowych. Dane kartograficzne zamieszczone w mapie obejmują szczegółowo również kraje byłego "bloku wschodniego".

Program
wyświetla mapy, plany miast, planuje optymalną trasę przejazdu i za pomocą
słownych komunikatów prowadzi do celu. Mapy mogą być wyświetlane w tradycyjny sposób lub w widoku trójwymiarowym (3D), znacznie ułatwiając nawigację podczas szybkiej jazdy samochodem. W programie umieszczono ikony 3D wybranych budynków na terenie całej Europy.
...Navigator 9 umożliwia planowanie trasy "od drzwi do drzwi", gdyż plany miast obejmują numerację budynków. Dzięki unikalnemu systemowi obsługi (bardzo duże ikony), przystosowanemu do operacji palcem, mapa bardzo dobrze sprawdza się w CarPC, Tablet PC lub UMPC.

Główne zalety

* Dane o ograniczeniach dla samochodów
ciężarowych na głównych drogach 13 krajów Europy. (tylko dla wersji TRUCK)
* Możliwość zdefiniowania gabarytów pojazdu (masa całkowita, nacisk na oś, długość całkowita, szerokość, wysokość).(tylko dla wersji TRUCK)
* Łatwa i intuicyjna obsługa
w jednym z 20 języków (w tym po polsku).
* Bardzo dokładne mapy drogowe całej Europy oraz plany miast obejmujące numerację budynków.
* Trójwymiarowa nawigacja po zaplanowanej trasie oraz trójwymiarowe ikony ważnych budynków.
* Miliony punktów użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje, stacje benzynowe i wiele innych.
* Asysta wybierania pasa ruchu
.
* Inteligentne wyznaczanie trasy według zadanych kryteriów (osobowy, pieszy, ciężarowy)..
* Automatyczna korekta przy zjechaniu z wyznaczonej trasy.
* Komunikaty głosowe pozwalające skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.
* Możliwość ostrzegania o fotoradarach.
* Wyszukiwanie i nawigacja na podstawie kodów pocztowych (w wybranych krajach).
* Współpraca z wieloma odbiornikami GPS oraz TMC.

Nowości w ... Navigator 9

* Najnowsze mapy TeleAtlas Q1.2009 (pokrycie Polski na poziomie 100%).
* Możliwość zdalnej, dwukierunkowej komunikacji z kierowcą na trasie przy połączeniu TCP/IP.
* Ikony budynków 3D ułatwiające orientację.
* Asystent pasów ruchu oraz znaki kierunku jazdy na autostradach.
* Rozszerzone możliwości importu z plików.
* Rozszerzona współpraca z TMC (systemem informowania o korkach i utrudnieniach w ruchu drogowym - funkcja dostępna w wybranych krajach Europy zachodniej).
* Uaktualniona baza kodów pocztowych dla większości krajów Europy, w tym 1.8 mln kodów dla Wielkiej Brytanii.

... Navigator 9 wersja TRUCK

Navigator 9 Truck zawiera informacje o ograniczeniach dla samochodów ciężarowych na 99% głównych dróg następujących krajów: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy. W pozostałych krajach główne pokrycie głównych dróg może być mniejsze.

...Truck umożliwia import danych z plików xls, dbf, ArcInfo, Mapinfo oraz innych źródeł ODBC. W wybranych krajach Europy Zachodniej programowanie współpracuje z systemem TMC (systemem informacji o korkach, robotach drogowych i pozostałych utrudnieniach w ruchu). Do zestawu dołączono dodatkową aplikację MapExplorer, która posiada typowy dla programów Windows interfejs. Pozwala ona m.in. na planowanie trasy, drukowanie map i import bazy danych.

... Navigator 9

Oprogramowanie zawiera szczegółowe mapy następujących państw: Andora, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Lichtenstein, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Dodatkowo w programie zawarto drogowe (uproszczone) mapy: Albanii, Białorusi, Bośni, Bułgarii, Czarnogóry, Hercegowiny, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Ukrainy.

Dane zawarte w ... Navigator 9 obejmują m.in.: 11 480 000 ulic z numeracją budynków oraz 2 760 000 punktów użyteczności publicznej!

... Navigator 9 może być uruchomiony na laptopie, notebooku, Tablet PC, UMPC lub PC działającym po kontrolą systemu Windows 2000/XP lub Vista. Menu i komunikaty głosowe dostępne jest w 20 językach, w tym polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, czeskim i rosyjskim. Łączna objętość dostarczonych map to ok. 3 GB - tyle też miejsca trzeba przygotować na dysku do instalacji. Istnieje możliwość wgrania tylko części map, co pozwala ograniczyć zajmowane miejsce.

Wybrane funkcje

* Nawigacja głosowa "od drzwi do drzwi" (pełna adresacja budynków przy ulicach w większości miast).
* Przeglądanie, wyszukiwanie i nawigacja do milionów punktów użyteczności publicznej (stacje benzynowe, hotele, restauracje itd.)
* Dwu- i trójwymiarowy realistyczny widok mapy, ułatwiający nawigację. Nawigacja "poprzez granice" (brak konieczności manualnego przełączania map, aby zaplanować trasę między państwami).
* Możliwość notowania ilości km przejechanych służbowo i prywatnie.
* Możliwość śledzenia pojazdów po dokupieniu odpowiedniego urządzenia montowanego w samochodzie (VTU).
* Uwzględnianie niektórych ograniczeń dla pojazdów ciężarowych.
* Tryb nocny ułatwiający korzystanie z nawigacji podczas jazdy po zmroku.
* Wytyczanie trasy najkrótszej, najszybszej, najtańszej, pieszej oraz możliwość unikania dróg płatnych.
* Planowanie trasy obejmujące miejsca postoju oraz punkty tranzytowe.
* Obliczanie długości trasy i szacowanie czasu przyjazdu. Automatyczne wytyczanie nowej trasy po zjechaniu z trasy wyznaczonej.
* Obracanie mapy do kierunku jazdy.
* Wybór języka menu i nawigacji.
* Wizualizacja i uwzględnianie przy wyznaczaniu trasy kierunkowości ulic oraz zakazów wjazdów.
* Możliwość definiowania Punktów Użytkownika.
* Możliwość informowania o fotoradarach, po zdefiniowaniu ich bazy (darmowy dostęp do bazy przez pół roku).
* Współpraca z wieloma odbiornikami GPS (automatyczne wykrywanie) poprzez standardowy protokół NMEA.
* Współpraca z wieloma rodzajami odbiorników TMC.

Wymagania systemowe:

Windows 2000/XP/Vista

* napęd DVD
* 3,1 GB miejsca na dysku do zainstalowania pełnej Europy (państwa/regiony mogą być instalowane indywidualnie)

* Pocket PC 2003 lub wyższy, Windows Mobile
Na mapie tej pracuje się podobnie jak na AutoMapie. Wersja TRUCK - jak nazwa wskazuje posiada opcje dla ciężarówek. Faktycznie - sprawdziłem że po wpisaniu danych auta nie pozwoli wjechać pod ograniczenia tonażowe oraz wysokości.

Po zainstalowaniu na Laptopie i podłączeniu zachowuje się jak prawdziwa navigacja.

Może jutro porobię zrzuty ekranowe i podpowiem jak się tą mapą posługiwać. Mapa ta pracuje również w wersji polskiej .

Pozdrawiam wizura ;)

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 08 gru 2009, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2008, 22:36
Posty: 91
GG: 2940985
Lokalizacja: Oświęcim

I jak tam dziala mapa?? bo mam mozliwosc jej posiadania, czy faktycznie na truck idzie jechac?

_________________
Zeby bylo o czym myslec, a nie bylo czym sie martwic................


Post Wysłano: 05 sty 2010, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Czy testował ktoś ten program, chodzi mi o to jak spisuje się baza adresów w Hiszpanii, Portugalii i Rumunii.

Dla mnie najważniejsze jest aby nawigacja mi pokazała adres miejsca którego szukam, z dojazdem już można sobie poradzić bez navi.

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 05 sty 2010, 14:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Ja używam go na DE/F ale tylko do sprawdzenia trasy, nie do nawigacji. Jest OK

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 03 maja 2010, 10:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2010, 10:28
Posty: 1
GG: 1293356

czesc,
sluchajcie, wszystko pieknie, navigator OK, ale skad moge wziac mape rosji? szukam upgradow na necie, ale jakos nie widze. jedynie mozna kupic caly zestaw, za bagatela 150euro. A na tej Rosji najbardziej mi zalezy. Wie ktos?
pzdr


Post Wysłano: 02 lis 2010, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 wrz 2010, 16:20
Posty: 67
GG: 19471803
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
czesc,
sluchajcie, wszystko pieknie, navigator OK, ale skad moge wziac mape rosji? szukam upgradow na necie, ale jakos nie widze. jedynie mozna kupic caly zestaw, za bagatela 150euro. A na tej Rosji najbardziej mi zalezy. Wie ktos?
pzdr

Kolego ja Mam Rosję ale w wersji Navigator 10 Truck Europa ale na 9 powinno dobrze chodzić mogę ci sam ten plik dać który sobie wkleisz do folderu i powinno być jak coś to pisz na pw

_________________
Od 2008 roku


Post Wysłano: 03 lis 2010, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2008, 22:51
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Narazie BMW
Lokalizacja: Radom

Cytuj:


Kolego ja Mam Rosję ale w wersji Navigator 10 Truck Europa
Mam pytanie jak Ci się sprawuje ta mapa i nie chodzi mi o Rosję tylko Europe zach i Polskę?


Post Wysłano: 06 lis 2010, 18:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 wrz 2010, 16:20
Posty: 67
GG: 19471803
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
Cytuj:


Kolego ja Mam Rosję ale w wersji Navigator 10 Truck Europa
Mam pytanie jak Ci się sprawuje ta mapa i nie chodzi mi o Rosję tylko Europe zach i Polskę?
A sprawuje mi się znakomicie nie ma problemów daje rade widać że to mapa dla kierowców ciężarówek ; )

_________________
Od 2008 roku


Post Wysłano: 06 lis 2010, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

W Polsce bez żadnej rewelacji.....
Doszło do tego,że wyłączam lapka i pozostaję na AM,która mimo swoich słabości i tak jest lepsza od PC Navigatora.....

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 07 lis 2010, 8:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Podobno na (Navigator 9 Truck Europa) niema Autostrady A4, ale wyszła już nowsza wersja (Navigator 10 Truck Europa)

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 07 lis 2010, 15:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Cytuj:
Podobno na (Navigator 9 Truck Europa) niema Autostrady A4, ale wyszła już nowsza wersja (Navigator 10 Truck Europa)
Jest, ale niepełna. To znaczy, zaczyna się mniej więcej koło Okmian, a kończy na Wieliczce. Czyli brakuje odcinka do Zgorzelca, ale to dlatego że w 9tce mapa jest datowana na bodajże marzec 2009 (ale nie jestem pewien). W 10tce datowanie jest z Marca 2010.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: