Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 mar 2014, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2014, 20:30
Posty: 2

Witam wszystkich. Jestem świeżym kierowcą. I ogólnie przerażony bo zostałem rzucony od razu na głęboką wodę. Jeździłem tylko tydz. po kraju, oczywiście jako kierowca bez doświadczenia i sam bez żadnego przyuczenia. I mam atakować teraz UE. Już się pogubiłem w tych opłatach... Czytam te wszystkie wątki i mam ogromną prośbę... Czy możecie mi wytłumaczyć jak "krowie na granicy" jak to jest z tymi opłatami i parkingami? Szefu ma podejście takie, że "dasz sobie rade" i tyle tłumaczenia.
Będę jeździć zestawem po Niemczech, Beneluxie, Francji, Włoszech, Austrii, Szwajcarii i może Hiszpania. Mam te wszystkie boxy, viatole, telepasy na poszczególne kraje. I gdzie jeszcze i za co mam płacić??? Gdzie są bramki? Jak z autostradami? Jak jest z odprawą wjeżdżając na Szwajcarię?

Druga kwestia to parkingi. Mam się zatrzymywać na bezpłatnych, ale wiadomo nie na dzikusach. Które są płatne? Które bezpłatne? Czy stacje benzynowe są 24h i czy można wbijać normalnie jak w PL na pauze?

Z góry dziękuję z odpowiedź. Może wydać się to wam śmieszne, ale nie jeździłem po UE i nie wiem jak to tam wygląda. A że radzę sobie jako świeżak po PL to mam atakować UE.


Post Wysłano: 15 mar 2014, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Dasz sobie radę ;) Pojedziesz to zobaczysz.

- Jak masz wszystkie box'y to masz większość problemów z głowy - jak nie działają to szukasz punktu serwisowego i tyle.
- Jedyne co Cię interesuje to wykupowanie winiety na BeNeLux'y. Na większości granic są punkty ich dystrybucji a jak masz internet to bez problemu wykupisz - https://www.eurovignettes.eu/portal/
- Parkingi - temat rzeka - są zwolennicy teorii mówiącej o tym, że tam się najwięcej nauczysz ;) Te które są płatne zazwyczaj są dokładnie oznaczone. Darmowe poznasz po tym, że po godzinie 17:00 są już pełne. Nie ma na nie żadnej reguły i nie wiem co można o nich pisać. Czasem stajesz i jest fajnie a czasem szukasz i z przekroczonym czasem stajesz "w rowie" na siódmym z kolei.
- Szwajcaria - viewtopic.php?f=98&t=41700

Najlepsze źródło wiedzy to koledzy z Twojej firmy, dobrze z nimi żyć i pytać o wszystko.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 21 mar 2014, 9:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2014, 9:36
Posty: 1
Lokalizacja: Gołańcz

Na pewno dasz sobie radę, faktycznie zostałeś rzucony na głęboką wodę tydzień po Polsce i wypad do UE bez doświadczenia, miałem podobnie i wiem jak to wyglądało. Boxy są to najważniejsze, co do parkingów to wiadomo, że bezpłatne będą zajęte. A co do stacji to zależy jak zostaniesz potraktowany bo zdarza się, że wyrzucają. Ale przeważnie możesz sobie legalnie na pauzie stać na stacji. Ja preferuję płatne parkingi od zawsze mniej komplikacji. Pozdrawiam

_________________
Wygodny i strzeżony parking ławica w Pzń, jest połączeniem wygody z profesjonalizmem.


Post Wysłano: 21 mar 2014, 11:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2136
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Dlaczego niby mają go wyrzucić z bezpłatnej stacji ?

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 21 mar 2014, 16:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2014, 15:45
Posty: 2

Dasz sobie radę, zobaczysz jak przyjemnie śmiga się po zachodnich drogach aż nie będziesz chciał wracać do kraju 8)

_________________
Wszyscy rodzimy się szaleni. Niektórzy już tacy pozostają. czekoladowy telegram CzerwonyWidelec.pl


Post Wysłano: 21 mar 2014, 16:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Dasz sobie radę, zobaczysz jak przyjemnie śmiga się po zachodnich drogach aż nie będziesz chciał wracać do kraju 8)
Szczególnie jak go dopadnie seria stau'ów to faktycznie może miec problem z powrotem. :wink:
Jak dla mnie w PL też się jeździ nieźle.

Otwarte oczy i otwarty umysł i każdy da sobie radę.
No i pytaj pytaj i jeszcze raz pytaj, a będzie elegancko.
Poza tym w necie masz przykładowe filmy nawet o wykupowaniu toll collecta i innych płatnościach. Sprawdź chociażby na youtube gościa o nicku
Cytuj:
gooddriverpl
Powodzenia.


Post Wysłano: 23 mar 2014, 11:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Skoro ktoś uznał że dasz sobie radę to coś musi w tym być i dasz :)
Tak jak tu już zostało wspomniane to najlepsze info dostaniesz od kierowców ze swojej firmy,oni wiedzą jakie są "zwyczje" w firmie,gdzie się staje,czy na płatnych parkingach czy nie,czy płaci się gotówką czy kartą,czy trzeba robić doładowania go-boxów i innych urządzeń,czy są w automacie itd.
O reszte pytać na CB,na bieżąco w trasie,zawsze można się też "podpiąć" do kogoś,kto na danym terenie ma jakieś doświadczenie i jechać z nim,99% pomoże,podpowie i wytłumaczy.

Nie bać się pytać,każdy kiedyś zaczynał i pytał.
Pytać,pytać i jeszcze raz pytać,a dasz sobie radę :)
Powodzenia.

_________________
==========================================


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: