Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2014, 22:40
Posty: 7
Samochód: iveco

Witam posiadam iveco o masie całkowitej powyżej 3,5 tony więc muszie miec viatoll i teraz nie jestem pewen ponieważ zakupiłem viatoll na stacji i normalnie mi go dali problem polega na tym ze kolega mówi mi ze jeśli viatoll nie jest na właściciela pojazdu to nie moge jezdzic i teraz nie jestem pewny czy mogę jeździć ponieważ ja nie jestem właścicielem pojazdu tylko współwłaścicielem ponieważ samochód jest na mojego brata a viatoll kupiłem na siebie i mi nic nie mówli pomóżcie !


Post Wysłano: 04 lut 2014, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

skąd się biorą tacy ludzie?

pomyśl logicznie, czyli wg twojego kolegi każda ciężarówką musiałby jeździć właściciel :lol:

proponuję wracać do piekarni :]


Post Wysłano: 04 lut 2014, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2014, 22:40
Posty: 7
Samochód: iveco

ale mi chodzi czy jeśli ja nie jestem właścicielem pojazdu a kupiłem viatoll na siebie to moge jechac pojazdem ?


Post Wysłano: 04 lut 2014, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

wydawało mi się że trzeba okazać dowód rejestracyjny, pojazdu na który ma być viatoll, nie wiedziałem że viatolle są przypisane do ludzi :oops:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

ponieważ zaopatrywałem w ViaTolle różne pojazdy to są ich parę typów.
przypisane do pojazdów z ich numerem rejestracyjnym i normą euro od której zależy wysokość opłaty za km, ale są również ViaTolle dla pojazdów osobowych w naszym przypadku do przejeżdżania po A4 z automatycznym poborem myta i tu faktycznie są aparaty przypisane pojazdowi i są aparaty na firmę, które dawaliśmy samochodom osobowy czy dostawczym, które akurat tego potrzebowały.

ale jeżeli chodzi o ViaToll dla samochodu ciężarowego nie jest on wymienny, bo wysokość ceny zależy od normy euro pojazdu czy liczby osi, a ta może być inna.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2014, 10:40
Posty: 14
GG: 3771559
Lokalizacja: rzeszów

Zgodnie z ustawą o drogach publicznych to podmiot wykonujący przewóz uiszcza opłatę po drogach płatnych. I również ten użytkownik czyt. przedsiębiorca zawiera umowę na urządzenie, które przypisane jest do jego pojazdu. Zgodnie z warunkami umowy musi on wykazać, iz to on ma prawo dysponowania pojazdem tj. wpis w dowodzie lub umowa leasingu lub użyczenia. Umowa zawierana jest na pojazd powyżej 3,5 do 12 ton dmc lub powyżej 12ton dmc. Jesli jednak ktoś podpisał z tobą umowę i dostałeś viaboxa to nie ma to większego znaczenia na kogo on jest jeśli przypisany jest on do tego pojazdu i znajdują się na nim srodki. Problemy się zaczną gdy ich zabraknie i GITD zwróci się do właściciela pojazdu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: