Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 31 gru 2013, 13:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Posty: 153
Samochód: Tandem
Lokalizacja: Chełmo/Radomsko

Dzięki tak czułem, że Ty mi odpowiesz 8)

_________________
Za bezpieczny...


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 02 sty 2014, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
I kaucje i pozostałe na koncie środki dostajesz do "łapy".
Na której granicy? Ostatnio wyjeżdżałem przez Jarovce to środki pozostałe na urządzeniu oddali do ręki, a kaucję tylko i wyłącznie na konto firmy. A to że kaucję opłaciłem z innego konta nie miało dla nich znaczenia. Potrzebne im wszystkie dane do przelewu wraz z nr. IBAN oraz Swift...

Co do Słowacji i ich myta. Jeżeli rzadko jeździcie na SK, radzę z każdym wyjazdem oddawać urządzenie. W moim aucie poprzedni kierowca nie oddał, auto nie było przez pół roku na Słowacji, w związku z czym na wstępie zapłaciłem 270 E kary, bo "urządzenie powinno zostać u nas i zarabiać pieniądze".


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 04 sty 2014, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
Cytuj:
I kaucje i pozostałe na koncie środki dostajesz do "łapy".
Na której granicy? Ostatnio wyjeżdżałem przez Jarovce to środki pozostałe na urządzeniu oddali do ręki, a kaucję tylko i wyłącznie na konto firmy. A to że kaucję opłaciłem z innego konta nie miało dla nich znaczenia. Potrzebne im wszystkie dane do przelewu wraz z nr. IBAN oraz Swift...

Co do Słowacji i ich myta. Jeżeli rzadko jeździcie na SK, radzę z każdym wyjazdem oddawać urządzenie. W moim aucie poprzedni kierowca nie oddał, auto nie było przez pół roku na Słowacji, w związku z czym na wstępie zapłaciłem 270 E kary, bo "urządzenie powinno zostać u nas i zarabiać pieniądze".
Na większości jest tak jak pisał kolega wcześniej, napisz gdzie nie chcieli Ci dać kaucji do ręki jak możesz.
Na Mostach nie ma problemu, podobnie na Kutach jadąc od Brna. Oddawałem też na Zwardoniu i Rajce i tam też nie było problemu.


Natomiast na Czechach jest tak jak piszesz, oddają w ten sposów w jaki było płacone. I dla przykładu u mnie w firmie płacimy ze swojego konta swoją kartą bankową i kaucje płacił poprzedni kierowca. Ostatnio zmieniałem boxa bo nr rejestracyjny się zmienił i nie ma szansy, żeby przelali na konto firmy, bądź dali w gotówce. Kasa wróciła do poprzedniego drajwera, także szef lżejszy o te 62 euro. 8)


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 04 sty 2014, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Wracając przed świętami 2 razy słyszałem rozmowę na radiu o słowackim telewizorze, tylko nie wiem o co chodzi. Gadali, że po nowym roku trzeba donieść jakieś dokumenty? Wie ktoś coś na ten temat? Mówię z góry, że mogłem się pomylić, coś źle usłyszeć albo gadali całkiem o czymś innym :>
Pozdro :)

https://www.emyto.sk/web/guest/home

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 05 sty 2014, 12:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:

Na której granicy? Ostatnio wyjeżdżałem przez Jarovce to środki pozostałe na urządzeniu oddali do ręki, a kaucję tylko i wyłącznie na konto firmy. A to że kaucję opłaciłem z innego konta nie miało dla nich znaczenia. Potrzebne im wszystkie dane do przelewu wraz z nr. IBAN oraz Swift...

Kolego, czy aby nie mylisz Słowacji z Czechami?
Czesi zwracają na konto kaucję.
Słowacy nie mają jak, bo kaucję musisz zapłacić w gotówce, dopiero doładowania można wykonać kartą ;)


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 05 sty 2014, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Kolego, czy aby nie mylisz Słowacji z Czechami?
Czesi zwracają na konto kaucję.
Nie nie, w Czechach jeszcze nie oddawałem urządzenia - mam na stałe w aucie. :)
Cytuj:
Słowacy nie mają jak, bo kaucję musisz zapłacić w gotówce, dopiero doładowania można wykonać kartą ;)
Przed chwilą sprawdzałem konto czy niczego nie pogmatwałem. Wjeżdżałem na SK przez Barwinek, zapłaciłem gotówką karę 270E, a kaucję i środki do wykorzystania kartą płatniczą - czyli można. Później gdzieś w okolicach Trnavy doładowałem urządzenie kartą, a wyjeżdżając przez Jarovce zwrócili mi gotówką tylko pozostałe środki, kaucja poszła na konto firmy.
Cytuj:
Na większości jest tak jak pisał kolega wcześniej, napisz gdzie nie chcieli Ci dać kaucji do ręki jak możesz.
Tak jak pisałem wyżej - Jarovce. Na terminalu po lewej stronie w ciasnym korytarzu. Być może był to jakiś ich chwilowy problem, bo kilku kierowców dzwoniło o nr-y IBAN i Swift... ;)


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 06 sty 2014, 15:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Cytuj:
Cytuj:
Słowacy nie mają jak, bo kaucję musisz zapłacić w gotówce, dopiero doładowania można wykonać kartą ;)
Przed chwilą sprawdzałem konto czy niczego nie pogmatwałem. Wjeżdżałem na SK przez Barwinek, zapłaciłem gotówką karę 270E, a kaucję i środki do wykorzystania kartą płatniczą - czyli można. Później gdzieś w okolicach Trnavy doładowałem urządzenie kartą, a wyjeżdżając przez Jarovce zwrócili mi gotówką tylko pozostałe środki, kaucja poszła na konto firmy.

W takim razie musieli coś pozmieniać, bo jeszcze do zeszłego roku kaucję 50euro trzeba było uiścić w gotówce.


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 21 kwie 2014, 11:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

byłem ostatnio w słowacji z przypadku i wątpie żebym miał się tam wybrać w najbliższym czasie a nie oddałem tego ustrojstwa, orientuje się ktoś czy jest jakiś sposób na oddanie bez wycieczki na słowację??


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 21 kwie 2014, 13:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
byłem ostatnio w słowacji z przypadku i wątpie żebym miał się tam wybrać w najbliższym czasie a nie oddałem tego ustrojstwa, orientuje się ktoś czy jest jakiś sposób na oddanie bez wycieczki na słowację??
https://www.emyto.sk/web/guest/obu-return-by-courier

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: słowacja
Post Wysłano: 21 kwie 2014, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 363
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Dzięki piękne ze trzy razy przeglądałem ich strone i nie widziałem tej opcji, może przez świąteczny klimat... :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: