Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 maja 2010, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Witam
Panowie orientuje się ktos jak to jest Toll Collectem jesli jest juz zamontowany w aucie? Chodzi oto ze auto zostało zakupione na zachodzie własnie z zainstalowanym Toll Collectem i teraz chciał bym go uruchomić i przepisac na własną firme. Do Toll Collecta nie mozna się dodzwonić a moze ktos juz tak robił z forumowiczów?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

po co się przejmować, weź wypełnij papiery na stronie toll collect wyślij do nich, oni odeślą ci papiery do zamontowania nowego urządzenia, jedziesz do serwisu i Ci dadzą nowe urządzenie za darmo i zamontują, a instalacje pewnie zostawią starą.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

PIRS-BT jesteś pewien ze za darmo? Słyszałem powtarzam tylko słyszałem ze płaci się kaucje za zamonotwanie Toll Collecta mało tego na tym VINie widnieje w bazie ze jest zamontowany juz Toll i trzeba go zdać czyli wymontowac w odpowiednim serwisie i to odpłatnie tylko po to zeby go za chwile zamontować. Słyszał ktos coś na ten temat


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

a to całkiem możliwe nie jestem pewien, wiem że żeby mieć toll collect trzeba wpłacić np 500euro na ich konto i z tego konta oni sobie sciągają, to jest taka przedpłata

co do twojego pytania to chyba najlepiej będzie pojechać do jakiegoś serwisu i myślę, że powinni Ci wszystko wyjaśnić


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Witam.
Po długim szukaniu w internecie nic konkretnego nie mogłem znaleźć na temat założenia Toll Collecta.
Bardzo bym był wdzięczny, gdyby ktoś napisał krok po kroku gdzie złożyć papiery i jakie papiery.
Z góry dziękuje :wink:

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2010, 22:07
Posty: 43
GG: 0

http://www.agro-star.com.pl/index.php?str=5 Zadzwoń, zapytaj i wszystkiego się dowiesz ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lis 2010, 1:58
Posty: 37
GG: 2209095
Samochód: FH
Lokalizacja: Szczecin

najpierw rejestracja firmy i pojazdu na stronie www.toll-collect.de (dostępna po polsku). W formularzach wybiera się formę płatności (przedpłaty, karty paliwowe itp). Po ok 2tyg dostaniesz na maila potwierdzenie rejestracji firmy/auta co jest jednocześnie zgodą na rejestrację OBU w danym pojeździe. Wtedy umawiasz się w punkcie w którym Ci najbardziej wygodnie. Jeśli w aucie jest kompletna instalacja to zajmuje jakieś 10min. Jeśli trzeba kłaść wiązkę to zejdzie pewnie kilka godzin. Urządzenie jest od razu gotowe do pracy. Po kilku dniach pocztą dojdzie jeszcze karta, którą można w razie awarii obu wykupić myto w terminalu. Karta przydaje się też przy ewentualnych naprawach urządzenia.
Instalacja jednostki OBU oraz późniejsze zmiany nr rejestracyjnych są płatne. Naprawy urządzeń w całej europie darmowe.

_________________
...let's get it started...

Samochody ciężarowe, części - MAN, Scania, Volvo, Mercedes i inne.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

A czy mogę za jednym zamachem wysłać:
Rejestracja użytkownika
Rejestracja pojazdów
Czy wysłać formularz rejestracji użytkownika, a później rejestracja pojazdu?
I jeszcze jedno moje pytanie. Jak będą zakładać te urządzenie to mogę je wybrać?

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lis 2010, 1:58
Posty: 37
GG: 2209095
Samochód: FH
Lokalizacja: Szczecin

1. Możesz od razu firmę i pojazd.
2. Myślę, że to zależy od miejsca, w którym będziesz instalował. Ja miałem wybór między siemensem, a grundigiem bo akurat mieli oba urządzenia na miejscu.

_________________
...let's get it started...

Samochody ciężarowe, części - MAN, Scania, Volvo, Mercedes i inne.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Dzięki wielkie za pomoc :wink: .
W najbliższym czasie złożę papiery i będę informował jak sprawa stoi.

31 Wykup przez Internet
Prosimy zaznaczyć, jeśli użytkownik nie chce korzystać z możliwości wykupu
myta przez Internet.
Czy to będzie mi potrzebne w dalszej pracy? Myślę, że to mi nie będzie potrzebne, ale wolę się spytać.

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2011, 16:33
Posty: 14
GG: 0
Samochód: http://all4money.pl/
Lokalizacja: Szczecin

Wykup myta przez internet to możliwość po zarejestrowaniu również wykupu myta zdalnie przez internet jak w stacjonarnych terminalach dzięki czemu płatność będzie się odbywała z tego samego konta z którego korzysta urządzenie OBU. Tak więc warto tą opcję zostawić.
Wszystkie niezbędne info znajdziecie tu:
http://all4money.pl/myto/toll-collect-niemcy-i-austria/
pzdr.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

W jednym z ciągników nie mam zamontowanego Toll Collecta. Czy wystarczy, że wykupię myto ręcznie czy muszę się jeszcze gdzieś przedtem rejestrować?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

Cytuj:
W jednym z ciągników nie mam zamontowanego Toll Collecta. Czy wystarczy, że wykupię myto ręcznie czy muszę się jeszcze gdzieś przedtem rejestrować?
Z tego co wiem, to normalnie idziesz na terminal i tam wykupujesz, bez zbędnych ceregieli.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Jeżeli nic sie w ciągu roku nie zmieniło to tak jest. Normalnie wykupujesz i tyle.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2011, 16:33
Posty: 14
GG: 0
Samochód: http://all4money.pl/
Lokalizacja: Szczecin

Aby wykupić myto nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem.
Rejestracja oraz montaż urządzenia to jedynie wygoda i szybkość przejazdu dla pojazdu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2012, 18:38
Posty: 2
Samochód: DAF XF95 3 osie
Lokalizacja: Chtmo

Witam kolegów.

Dostałem potwierdzenie rejestracji firmy i pojazdu. Jestem już umówiony na instalację OBU. Jako metodę płatności wybrałem przedpłatę. I tu rodzi się moje pytanie.
Czy jest jakaś minimalna kwota, którą muszę wpłacić? Tak jak w Polsce na viaTollu 120zł? Czy nie ma takich ograniczeń?
Bo słyszałem, że podobno 1000 Euro i troszkę by mnie to zabolało...

Pozdrawiam!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

Cytuj:
Witam kolegów.

Dostałem potwierdzenie rejestracji firmy i pojazdu. Jestem już umówiony na instalację OBU. Jako metodę płatności wybrałem przedpłatę. I tu rodzi się moje pytanie.
Czy jest jakaś minimalna kwota, którą muszę wpłacić? Tak jak w Polsce na viaTollu 120zł? Czy nie ma takich ograniczeń?
Bo słyszałem, że podobno 1000 Euro i troszkę by mnie to zabolało...

Pozdrawiam!
Żadnych 1000 euro nie musisz wpłacać. Ile wpłacisz, to już twoja sprawa tylko tak żeby Ci wystarczyło na przejazd. Jeśli Ci zejdzie z konta poniżej, 0 to Ci zablokują i a odblokowanie tollca tez zapłacisz ok 10E od pojazdu. Weź sobie urządzenie Siemensa, gdyż grundig bardzo sieje w instalacji auta, co się później objawia zaszumieniem radia CB.


Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 17:01 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia, czytać się tego nie dało!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
zadnych 1000 euro nei musisz wpłacać.Ile wpłącisz to juz twoja sprawa tylko tak zeby Ci wystarczyło na przejazd. Jesli Ci zejdzie z kona poniezej 0 to Ci zablokują i a odblokowanie tollca tez zapłącisz ok 10E od pojazdu. Weś sobie urzadzenie Siemensa gdyz grundig bardzo sieje w instaleajce auta co się poźniej objawia zaszumieniem radia CB.
Jak Ci braknie pieniędzy na koncie to jest kara (jaka?). Czy przy następnym razie musisz uregulować to co Ci brakło i zapłacić za to odblokowanie ~10E + oczywiście coś na "zaś"?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Weś sobie urzadzenie Siemensa gdyz grundig bardzo sieje w instaleajce auta co się poźniej objawia zaszumieniem radia CB.
Jeśli kolega jest magikiem i posiada magiczne kamienie to niestety użycie ich umożliwi mu tylko urządzenie grundig.

Jechałem kilkoma autami z obu grundiga i kilkoma siemensa i nie zauważam różnicy w jakosc odbioru przez cb

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Grunding Siemens czy Continental bez różnicy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: