Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:51
Posty: 20
GG: 0
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Sierakowice

Cytuj:
WORD Katowice

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach

Kontakt:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach
ul. Francuska 78
40-507 Katowice

word@word.katowice.pl

tel. - (32) 359 30 02

Oddziały terenowe:

Oddział Terenowy Bytom

ul. Strzelców Bytomskich 98
41-902 Bytom
tel. (32) 282 99 05

Oddział Terenowy Dąbrowa Górnicza

ul. Tysiąclecia 56
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel: (032) 260 08 73

Oddział Terenowy Gliwice

ul. Łabędzka 6
44-100 Gliwice
tel: (032) 270 80 00

Oddział Terenowy Jastrzębie Zdrój

ul. Armii Krajowej 1
44-330 Jastrzębie Zdrój
tel: (032) 476 47 49

Oddział Terenowy Tychy

ul. Wejchertów 19
43-100 Tychy
tel: (32) 227 76 54



Źródło: http://www.word.katowice.pl
Witam. Czy ktoś zdawał na kat. C w Bytomiu. Interesuje mnie jakie czynności musieliście wykonywać na placyku i jakimi drogami jechaliście. Powiedźcie na co należy uważać, a na co zwrocić szczególną uwagę, i czego sie czepiają. Za wszelką pomoc dziekuję i pozdrawiam!


Tytuł: Re: WORD Bytom
Post Wysłano: 06 cze 2008, 19:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2007, 12:33
Posty: 10
GG: 5743435
Lokalizacja: Bytom \ UE \ POLSKA \ Wschod

No wiec wiadomo egzamin teoretyczny a pozniej plac:

-Luk

-Zawracanie na "3" <--- jest strasznie ciasne wiec uwaga na to

- parkowanie prostopadle tylem

Zle nie ma tylko zawracanie jest straszne ciasne trzeba sie przytulic do belki jak w wjezdzasz w ten manewr.

Miato akurat w moim przypadku to obwodnica piekarska i skret na wroclaw przez centrum Bytomia [ta troga co leci obok biblioteki miejskiej] i do osrodka wychodzi rowne 45 minut.

_________________
<<<SkorpioN>>>
...Wszystko co mam kocham to TIRy i Ona, gdyby jej nie bylo, jazda nie mial byl sensu... gdyby ich nie bylo Ona bylaby szczesliwa....


Post Wysłano: 09 cze 2008, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

czy zdawał ktoś egzamin kat C w Tychach?? Czy jest w ogóle taka możliwość, jaki jest samochód do zdawania??


Post Wysłano: 11 cze 2008, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Niestety w Tychach nie ma możliwości (przynajmniej na razie) zdawania egzaminu na kat. C.


Post Wysłano: 11 cze 2008, 14:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

oj to niestety tylko Bielsko-Biała zostało. A jak się jeździ samochodem kat C po Bielsku ??
Zdawał ktoś :?:


Post Wysłano: 11 cze 2008, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

W tychach nie przeprowadzają egzaminu na kat. C, a szkoda bo miasto nie jest jakoś zbyt skomplikowane, ja będe tam zdawał b :wink:


Post Wysłano: 11 cze 2008, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
oj to niestety tylko Bielsko-Biała zostało. A jak się jeździ samochodem kat C po Bielsku ??
Zdawał ktoś :?:
Nie zdawalem ale dzisiaj jeździłem Midlumem po Bielsku ;-)

Ścisłe centrum sie omija bo są zakazy tonażowe jednak w sumie troche po Bielsku sie śmiga. Jak chyba w każdym mieście duże auto duży problem:)

Wpadnij do nas do Omibusa weź sobie dodatkową/e jazdy po mieście :)
Mamy Midlumke taka jak na egzaminie


Post Wysłano: 12 cze 2008, 8:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Cytuj:
W tychach nie przeprowadzają egzaminu na kat. C, a szkoda bo miasto nie jest jakoś zbyt skomplikowane, ja będe tam zdawał b :wink:
Może i miasto nie jest zbyt skomplikowane ale jednak egzaminatorzy maja parę miejsc na których potrafią oblać kursanta:/


Post Wysłano: 12 cze 2008, 9:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

skoczek69 jazda po Tychach jest banalnie prosta, ja zdałem za 2 razem, ale zgadzam się z vito37 jest parę miejsc takich,
A co do Bielska to jak zdaje się egzamin,w centrum czy na obrzeżach miasta?? zna może ktoś trasy egzaminowania?? :idea:


Post Wysłano: 12 cze 2008, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Może warto wziąć pod uwagę Dąbrowę Górniczą? Jadąc trasą od strony BB to tylko kilkanaście kilometrów dalej, a miasto w porządku - jeździ się dobrze, mają bardzo "udanego" MAN-a (bardzo dobrze wykonuje się nim manewry) a na dodatek atmosfera w WORD DG jest bardzo lightowa - jest wielu bardzo ludzkich egzaminatorów, tzn. takich którzy nie są zbyt czepialscy. Oczywiscie, jak się przejedzie linię lub potrąci pachołka to oblewka, ale nie dokładają od siebie niepotrzebego stresu.

C zdałem za drugim razem (pierwszy raz oblałem z własnej winy zatoczkę). Teraz czas na CE i D - i na 1000% w Dąbrowie.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 12 cze 2008, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

ale jednak egzaminatorzy maja parę miejsc na których potrafią oblać kursanta
Już co nieco o tym słyszałem :wink:


Post Wysłano: 13 cze 2008, 11:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

Pytanie do tych co robi jak długo trwał by kurs PJ C w Bielsku?? Ile czeka się na egzamin??


Post Wysłano: 13 cze 2008, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolego moze nie powinienem tego mówić ale generalnie w wielu szkołach możesz zacząc jeździć od zaraz i równolegle chodzić na wyklady.

Jak jestes 100% dyspozycyjny (tak jak ja) to jestes w stanie szybciej wyjeździć niż odbębnić wyklady.

Więc mysle ze w miesiac idzie zrobić.

Ja miałem pierwszą jazde w sobote a mam już 5,5 godziny przejeżdżone.
a jutro mam jeszcze 2 godziny jazdy...

Ile sie czeka na egzamin? nie wiem ale zdajsie o wiele krócej niz na B mysle ze ponizej miesiaca grubo. zadzwoń do wordu co za problem?

word.bielsko.pl


Post Wysłano: 13 cze 2008, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Ja slyszalem z opowiesci - z rozmow przed egzaminem - ze Gliwice, a w szczegolnosci Bielsko B - to rzeznia totalna.
Z drugiej strony - przeciez egzaminatorzy sie zmieniaja czesto, wiec jak to jest...tego nie wie nikt - jednak fakt faktem pochlebnych opinii na temat tych dwoch osrodkow nie slyszalem jak do tej pory.
(rozmowy przeprowadzane w Jastrzebiu Zdroju)

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Tytuł: Re: WORD Bytom
Post Wysłano: 27 lip 2008, 22:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2008, 19:19
Posty: 6
Lokalizacja: Ruda Śląska

Witam
nikt inny nie zdawał w Word Bytom??? pozdrawiam

_________________
B - jest 2000:D
C - jest 20.08.2008r
C + E - kiedyś
D - marzenie
A - pomyślimy :)


Tytuł: Re: WORD Bytom
Post Wysłano: 03 wrz 2008, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2007, 20:37
Posty: 14

elo :)

sory ze wygrzebalem starszy post ale dawno tu nei zagladalem a bytom to moja bliska okolica :P

więc chcialem zwrócic uwagę przyszłym zdającym tam egzamin na C na krawężnik :P...

nie wiem jak wam ale mnie najwiecej klopotu sprawialo cofnięcie na łuku na tą odpowiednią odległość... tam jest uszczerbnięty kraweznik na wysokości kabiny kierowcy akurat w momencie kiedy tył jest w odpowiedniej odleglości od linii koncowej :P wystarczy sie ustawic i gro i bucy ;p zreszta tego typu "pomoc" w odnalezieniu jakiegos punktu odniesienia to chyba nic nowego :P

pozdro


Tytuł: Re: WORD Bytom
Post Wysłano: 05 wrz 2008, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 13:54
Posty: 41
GG: 0

jak tam bylem to od swojego instruktora uslyszalem inna pomocna rade co do tego luku, tam po lewej stronei jest budynek, na nim są takie zaslony/rolety jakkolwiek to nazwac, na niej jest wydrachana pionowa kreska, ponoc cofajac do tylu nalezy sie zatrzymac gdy kreske bedziemy miec na wysokosci ramienia i bedzie dobrze :] ciekawe jak to z tym jest


Tytuł: WORD Gliwice
Post Wysłano: 07 wrz 2008, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2008, 12:39
Posty: 154
GG: 9459693
Samochód: Nubira

Jak wygląda egzamin w Gliwicach?

Czeka mnie egzamin na C i się zastanawiam czy nie wyemigrowac to innego miasta. Gdzie egzaminatorzy puszczają kursantów i na czym można się wpakowac na minę.

_________________
viewtopic.php?f=36&t=21733


Post Wysłano: 09 wrz 2008, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Nie wiem jak w Gliwicach, ale jeśli chciałbyś gdzie indziej zdawać, to polecam Dąbrowę Górniczą!

Nawet na forach poświęconych kat. B znajdziesz wiele pozytywnych ocen WORD-u w DG. Nie dlatego, żeby tam nie oblewali - tak łatwo to oczywiście nie jest, ale myślę, że dużo robi też pewna luźna atmosfera.

Po pierwsze WORD w DG nie przypomina, jak inne WORDy, oblężonej twierdzy z ochroniarzami, z której wychodzą rozpłakani oblani kursanci. Tu poza panem siedzącym przy wejściu, nie ma żadnej ochrony. Do okienka z zapisami stoi co najwyżej kilka osób, nie ma zadnych numerków i list kolejowych jak w dużych ośrodkach.

Egzaminatorzy na "duże" kategorie są bardzo w porządku. Oczywiście, że pewnie zdarzają się i gorsi, albo czasem mają gorszy humor, ale z moich obserwacji wynika, że nie ma tam jakichś złosliwych facetów, którzy na byle czym oblewają. Na C miałem dwóch różnych egzaminatorów i obaj byli fantastyczni. Jeśli ktoś oblał, to tylko z własnej winy (ja za pierwszym razem oblałem na zatoczce).
Nie są czepialscy - wiadomo, co i jak masz wykonać na placu i to egzekwują, ale z dużą dozą wyrozumiałości. Za pierwszym razem u mnie na 10 osób zdała 1, za drugim na 10 zdało 5 - ale oblani polegli z własnej winy! Ale widziałem też egzamin na CE, kiedy plac przeszło całe 10 osób!

Druga sprawa to miasto. DG ma prostą budowę - jedna szeroka (w dużym stopniu sześciopasmowa) droga przez całą jej długość (od Będzina po Hutę Katowice) z ulicami dojazdowymi. Stosunkowo łatwo to miasto poznać i łatwo się po nim jeżdzi. Półapki pewnie są - jak wszędzie - ale w porównaniu z wąskimi uliczkami śląskich miast, ulice Zagłębia są rajem dla kierowców. Jest sporo kolein i dziur, co dla egzaminowanego jest tylko plusem, bo możesz jechać stosunkowo wolno (a to przecież zmniejsza ryzyko wpadki na mieście).

W DG też się oblewa egzaminy, ale jeszcze raz powtarzam - świetnie jeżdzi się po tym mieście, wśród egzaminatorów nie ma psychopatów a w WORD atomosfera przypomina atmosferę w ośrodkach szkolenia.

Ja bym w życiu w innym miejscu nie chciał zdawać.

P.S. Na C - jest nowy MAN LE 10.150 (z izotermą - niestety, nie widać tylnych kół!), na C+E - SCANIA 114L 380 z naczepą (na moim blogu znajdziesz fotki).

Jest też fajna stronka dla zdających w DG - bardziej przydatna na kat. B, ale i na C pewne informacje się przydają - http://www.zdamprawko.pl Autorzy opisują tam wszystkie trudniejsze miejsca i "pułapki" w DG

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Tytuł: Re: WORD Bytom
Post Wysłano: 11 wrz 2008, 11:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2007, 12:33
Posty: 10
GG: 5743435
Lokalizacja: Bytom \ UE \ POLSKA \ Wschod

Powiem tak, owszem kraweznik i roleta sa odnosnikami, ale czasami trafia sie egzaminator ktory spoglada na ciebie i patrzy, jezeli rozmawialiscie w grupie o tym dosc glosno i on to uslyszal, egzaminator bedzie szedl przy aucie w taki sposob ze nic nie zobaczycie, wiec dla waszego dobra radze siedziec cicho i robic swoje. wiem po sobie 1 egzamin na kat.C w taki sposob oblalo kilka osob razem ze mna, naszczescie za 2 podejsciem sie udalo.


Powodzonka i szerokosci, i pamietajcie nie od was zalezy czy zdacie, tylko od humoru egzaminatora i jego widzimisie, lepiej sie nie klocic tylko kulturalnie zakonczyc niezdany egzamin, a noz widelec trafi sie ten sam egzaminator na nastepnym egzaminie i sobie przypomni was ze byla pelna kultura a nie krzyki i chamstwo.

_________________
<<<SkorpioN>>>
...Wszystko co mam kocham to TIRy i Ona, gdyby jej nie bylo, jazda nie mial byl sensu... gdyby ich nie bylo Ona bylaby szczesliwa....


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: