Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 10:53
Posty: 9
GG: 0

Witam mam za tydzień egzamin kat. C w WORD Dąbrowa Górnicza prosiłbym żeby ktoś mi podpowiedział jak tam jest i na co trzeba uważać.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 23:47
Posty: 12
GG: 3244620
Lokalizacja: Pszczyna

Witam , 30 Kwietnia mam egz. w Katowicach CE, na kursie nie miałem jeszcze sprzęgania zestawu (troszkę poczytałem i obejrzałem film ) , w PT mam sprzęgać ciągnik i naczepę, jednak przy zapisywaniu sie na egz. dowiedziałem się przypadkiem (zapytałem instruktora czy tu się zdaje tylko w formie ciągnik + naczepa, ponieważ w oddali stał Star z przyczepa)
a ten odparł ze ten zestaw służy do egzaminowania - podczepiania przyczepy.
Niby jest tam coś takiego ze nie reguluje się wysokości zaczepu itp. że jest wszystko elegancko wymierzone,tylko cofnąć i będzie dobrze.
Mam pytanie do kolegów o dokładny model Stara, oraz na co zwrócić uwagę podczas takiego sprzęgania?Jaka tam jest skrzynia biegów , logicznie myśląc to i światełka trzeba sprawdzić po podpięciu przyczepy,gdzie one się znajdują.
Sprzęganie jak się dowiedziałem odbywa się na samym końcu , po wykonaniu manewrów.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Witam.
Dostałem się na kurs finansowany przez UE - a dokładnie na kat. D :).
Jazdy mam w Jastrzębiu Zdroju, znam to miasto (jestem z okolic).
Dopiero zaczynam (dziś pierwsze godziny na placu), ale już "się zbroję".

Mam z sieci informacje na temat Autosana (którym się zdaje w Katowicach). Jakieś porady do tej maszyny z Katowic?

Szukam opisów dotyczących autobusu z Jastrzębia (ponieważ tam planuję zdawać). Jest tam Jelcz L090M - o ile dobrze kojarzę.

Niech się odezwie Ktoś kto zdawał w Jastrzębiu - na co zwracać uwagę (na placu) - ewentualnie opis, schemat przycisków itp.
Dziękuję.
_Pozdrawiam_
Marcin *KroQ* K.

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Post Wysłano: 30 maja 2010, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Cytuj:
Pisałeś do mnie na gg chyba? Nie było mnie wtedy.

Nie skończyłem jeszcze nawet kursu na C+E, wiec dokładnie ci nei pomogę. Ale to, co wiem, wkleję i napiszę...

Mam tylko model SCANIA 124 L 420 i to po angielsku. Ale możliwe, że jest podobnie/identycznie. Ta w WORD to model 114 L 380

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cytuj:
Dosłownie tłumacząc:
Coolant - płyn chłodzący
Oil filler - wlew oleju
Dipstick - prętowy wskaźnik poziomu oleju
Washer resorvoir - zbiornik wodny (płyn do spryskiwaczy?).
W tej SCANI jest skrzynia z przebitką, czyli inna niż w LOK (dobrze pamiętam, że ty w LOK-u się uczycłeś? - kiedyś mi na C Mirka polecałeś).

Wiem też od kolesia, który zdawał jesienią, że np. przy najgorszym manewrze - tyłem do garażu - można sobie pomóc zmieniając w trakcie wykonywania manewru ustawienie prawego lusterka, bo prawe ustawia się eklektrycznie zza kierownicy.

Duży plus, że chyba w WORD DG nie żądają sprzęgania i rozprzęgania - trzeba tylko umieć to opisać (kolejność czynności).

Często oglądałem egzaminy na CE w WORD i niestety jest masakrycznie. Miasto znasz, więc luzik, byle tylko ten plac jakoś wygrać.

Ma ktos może na kompie te zdjęcia Scanii z tymi płynami ??

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Tak wiec panowie po drugim podejsciu zdałem na C+E smile222.gif
Miałem spoko egzaminatora, starszy gościu, miałem garaż tyłem i skośne, spinali my stara, bez gaszenia tym razem bo tak chciał egzamonator, bez kolejnosci przewodów, ważne żeby podpiać przechac metr w porzód i tył. MIasto pikuś smile222.gif
tak wiec mam andzieje ze do zobaczenia za dwa tygodnie gdzueś na szlaku ale tym razem czymś większym smile222.gif

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2010, 11:01
Posty: 3
GG: 7284504

witam ma ktos z was zdjecie lub jakies schematy scani gdzie maja płyny eksplatacyjne bo szukam tego na necie i nie potrafie znalesc a to co jest umieszczone na forum nie che sie otworzyc nie wiem dlaczego pomocy prosze


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2010, 8:33
Posty: 24
GG: 0
Samochód: honda city
Lokalizacja: SPI

W sobotę 2 kwietnia na terenie WORD Katowice odbyła się impreza pod nazwą Motormeeting 2011 związana z rozpoczęciem sezonu motocyklowego.
Podczas imprezy można było obejrzeć m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy po wypadku
w wykonaniu straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, szkoda tylko że było mało chętnych aby poćwiczyć na fantomach udzielanie pierwszej pomocy.
Ponadto każdy chętny mógł spróbować jazdy na trolejach (moja własna żona mnie zaskoczyła, poszło jej całkiem nieźle jak na pierwszy raz :D )
Dostępny był również symulator zderzeń, można było spróbować jazdy na placu manewrowym dla kat. A. Dla chętnych dzieciaków przeprowadzony został egzamin na kartę rowerową lub motorowerową.
Oczywiście, dużym zainteresowaniem cieszyły się motocykle, trzeba przyznać że było kilka ciekawych maszyn.
Niewątpliwie, największą, choć niezaplanowaną atrakcją był upadek policjanta na motorze (nie pomogły rady dotyczące bezpieczeństwa jazdy na motocyklu :lol: Cóż od dawna wiadomo że brawura nie popłaca. Brawa należą się dla WORD za pomysł i wykazaną inicjatywę. Podobno imprezy mają odbywać się cyklicznie... polecam jako alternatywę dla kapci i tv :D

_________________
B, C, C+E


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2011, 9:47
Posty: 6

A Ja już po egzaminie na C. Zdane za pierwszym razem w Dąbrowie Górniczej - na 10 zdających tylko 4 osoby wyjechały na miasto. Byłem pierwszy więc nie wiem jak pozostali, ale dwóch na pewno zdało. To teraz nic tylko szykować się na C+E :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2011, 17:08
Posty: 3

Kolego Artur SC, a możesz powiedzieć na co trzeba uważać w trakcie egzaminu i opisać jak to wszystko wygląda bo 14.06 też mam egzamin na kategorię c? :D


Post Wysłano: 02 paź 2011, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2009, 10:40
Posty: 31
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Pisałeś do mnie na gg chyba? Nie było mnie wtedy.

Nie skończyłem jeszcze nawet kursu na C+E, wiec dokładnie ci nei pomogę. Ale to, co wiem, wkleję i napiszę...

Mam tylko model SCANIA 124 L 420 i to po angielsku. Ale możliwe, że jest podobnie/identycznie. Ta w WORD to model 114 L 380

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cytuj:
Dosłownie tłumacząc:
Coolant - płyn chłodzący
Oil filler - wlew oleju
Dipstick - prętowy wskaźnik poziomu oleju
Washer resorvoir - zbiornik wodny (płyn do spryskiwaczy?).
W tej SCANI jest skrzynia z przebitką, czyli inna niż w LOK (dobrze pamiętam, że ty w LOK-u się uczycłeś? - kiedyś mi na C Mirka polecałeś).

Wiem też od kolesia, który zdawał jesienią, że np. przy najgorszym manewrze - tyłem do garażu - można sobie pomóc zmieniając w trakcie wykonywania manewru ustawienie prawego lusterka, bo prawe ustawia się eklektrycznie zza kierownicy.

Duży plus, że chyba w WORD DG nie żądają sprzęgania i rozprzęgania - trzeba tylko umieć to opisać (kolejność czynności).

Często oglądałem egzaminy na CE w WORD i niestety jest masakrycznie. Miasto znasz, więc luzik, byle tylko ten plac jakoś wygrać.

Ma ktos może na kompie te zdjęcia Scanii z tymi płynami ??

Ponawiam pytanie kolegi...Czy ma ktoś te zdjęcia z opisami poszczególnych płynów w Scani? Wszędzie szukałem ale są one już nieaktualne.
Z góry dzięki wielkie za pomoc.

PS. przepraszam za odkopywanie tematu.


A i jeżeli ktoś ma coś o światłach to też bym prosił. Z góry dzięki jeszcze raz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 16:40
Posty: 12
GG: 37886906
Lokalizacja: Katowice

29.09.2011 zdałem na kategorię D.
Autobus sprawny w 100% bardzo fajnie się nim jeździ. Jedynym mankamentem są lusterka zewnętrzne. Jak dla mnie za bardzo oddalają a w dodatku prawe lusterko prawie w połowie jest przesłaniane przez lusterko egzaminatora. Ja jestem niskiego wzrostu może to dlatego mi przeszkadzało.
Jadąc po łuku (do przodu) należy uważać na końcu na spad, tam może nam autobus uciec za bardzo do przodu i wjedziemy w pachołki.

_________________
Forum o autobusach --> www.busforum.boo.pl


Post Wysłano: 27 paź 2011, 23:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2009, 10:40
Posty: 31
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Pisałeś do mnie na gg chyba? Nie było mnie wtedy.

Nie skończyłem jeszcze nawet kursu na C+E, wiec dokładnie ci nei pomogę. Ale to, co wiem, wkleję i napiszę...

Mam tylko model SCANIA 124 L 420 i to po angielsku. Ale możliwe, że jest podobnie/identycznie. Ta w WORD to model 114 L 380

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cytuj:
Dosłownie tłumacząc:
Coolant - płyn chłodzący
Oil filler - wlew oleju
Dipstick - prętowy wskaźnik poziomu oleju
Washer resorvoir - zbiornik wodny (płyn do spryskiwaczy?).
W tej SCANI jest skrzynia z przebitką, czyli inna niż w LOK (dobrze pamiętam, że ty w LOK-u się uczycłeś? - kiedyś mi na C Mirka polecałeś).

Wiem też od kolesia, który zdawał jesienią, że np. przy najgorszym manewrze - tyłem do garażu - można sobie pomóc zmieniając w trakcie wykonywania manewru ustawienie prawego lusterka, bo prawe ustawia się eklektrycznie zza kierownicy.

Duży plus, że chyba w WORD DG nie żądają sprzęgania i rozprzęgania - trzeba tylko umieć to opisać (kolejność czynności).

Często oglądałem egzaminy na CE w WORD i niestety jest masakrycznie. Miasto znasz, więc luzik, byle tylko ten plac jakoś wygrać.

Ma ktos może na kompie te zdjęcia Scanii z tymi płynami ??




Pytam jeszcze raz czy ktoś ma może na komputerze zdjęcia Scani z jej poszczególnymi płynami i ewentualnie światłami. Dokładnie to chodzi mi o scanie 114 380, taką jaką zdaje się w WORD Bytom.

Są tu w tym temacie linki do zdjęć ale już wygasły.

Z góry dzięki!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2006, 14:03
Posty: 104
GG: 1522591
Samochód: VW
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Witam.
Koledzy w środę mam egzamin na CE w Katowicach. Może zdawał tam ktoś i ma jakieś uwagi itp. które mogą się przydać ??
Pozdrawiam Krzysiek :]

_________________
NIEBIESKI... :P


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2012, 17:31
Posty: 4
GG: 0

Witam!


Proszę Was o opinie/porady odnośnie egzaminu C w Katowicach:)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2006, 14:03
Posty: 104
GG: 1522591
Samochód: VW
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Witam. Dzisiaj miałem drugie podejście do egzaminu C+E, wynik - pozytywny :mrgreen:

_________________
NIEBIESKI... :P


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2011, 16:55
Posty: 41
GG: 0

Witam mam pytanie odnosnie samochodu na kat. c w wordzie w Katowicach, jak w nim chodza biegi, sprzeglo i ogolnie jak sie nim jezdzi?? czy jest 1 trasa przebiegu egzaminu?? napiszcie jakies opinie/porady odnośnie egzaminu, czy zna ktos jakas strone gdzie sa zdjecia, filmiki z trasy egz?? Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lis 2012, 17:37
Posty: 11
Samochód: Man, Iveco

C+E Bytom absolutnie nie polecam. Zdecydowanie odradzam. Polecam Katowice.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
C+E Bytom absolutnie nie polecam. Zdecydowanie odradzam. Polecam Katowice.
Mozesz cos wiecej powiedziec? zdawalem tam w 2009 roku i jakos nie narzekalem, za pierwszym razem zdalem bez problemu...

Chyba w Bytomiu zmienia sie ciezarówka na kategorie C bo u mnie na bazie stoi Man który do tej pory był używany, jednak z przodu ma juz sciagnieta tablice "L" i napis "Jazda egzaminacyjna"

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2012, 19:46
Posty: 19

Czy coś się zmieniło w kwestii zdawania na kat.C w Tychach (tzn. czy można tam zdawać?). Widzę często "elki" właśnie w tym mieście.

I jeszcze informacja ze strony WORD Katowice:
"Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach informuje, że w dniu 25.06.2013 r. podpisano umowę na dostawę samochodów ciężarowych marki MAN TGL 12.250 4x2 BL i przyczep marki KONAR JG2 przystosowanych do przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy kat. C i C+E z firmą MAN Truck&Bus Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Wolicy Al. Katowicka 9 Nadarzyn.

Pojazdy te będą stosowane na egzaminach od października 2013

Parametry techniczne pojazdów dostępne są w dziale pojazdy egzaminacyjne na stronie internetowej WORD Katowice."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 21:02
Posty: 172
GG: 4023489
Samochód: passat 1.8T
Lokalizacja: Pszczyna

Cytuj:
Czy coś się zmieniło w kwestii zdawania na kat.C w Tychach (tzn. czy można tam zdawać?). Widzę często "elki" właśnie w tym mieście.
w Tychach nie ma możliwości zdawania C, C+E D D+E


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: