Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sie 2015, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 14:18
Posty: 6

Zgodzę się, ale skręcając w lewo (tak jak w moim przypadku) znajdujesz się już ok. 6m drodze głównej to po jakiego grzyba mam im ustępować ? Przecież równie dobrze mogłem jechać już wcześniej drogą z pierwszeństwem. To skrzyżowanie nie byłoby problematyczne gdyby drogi te były równe ze sobą - wtedy sytuacja jest jasna.

Teraz już wiem, że jest to skrzyżowanie i trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z nad przeciwka.

I na koniec taka mała ciekawostka: pojechałem tam po niezdanym egzaminie, aby zobaczyć jak inni kierowcy się zachowują i 90 % kierowców zachowało się tak samo jak ja.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 31 sie 2015, 6:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Zgodzę się, ale skręcając w lewo (tak jak w moim przypadku) znajdujesz się już ok. 6m drodze głównej to po jakiego grzyba mam im ustępować ? Przecież równie dobrze mogłem jechać już wcześniej drogą z pierwszeństwem. To skrzyżowanie nie byłoby problematyczne gdyby drogi te były równe ze sobą - wtedy sytuacja jest jasna.

Teraz już wiem, że jest to skrzyżowanie i trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z nad przeciwka.

I na koniec taka mała ciekawostka: pojechałem tam po niezdanym egzaminie, aby zobaczyć jak inni kierowcy się zachowują i 90 % kierowców zachowało się tak samo jak ja.

Pozdrawiam
jak się tam jeszcze zapędzisz to popatrz jaki znak stoi na dojeździe do skrzyżowania.
jak już nawet wjedziesz na skrzyżowanie to masz szansę zobaczyć go w lusterku - w całym zestawie znaków drogowych tak umieszczony jest tylko ten jeden.

nie obrażając nikogo jazda na pamięć lub "inni tak samo jeżdżą" jest poważnym błędem.
wykonanie skrzyżowania "pod innym kątem niż kąt prosty" nie zmienia faktu że jest to skrzyżowanie w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 31 sie 2015, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 14:18
Posty: 6

Masz rację, że przed skrzyżowaniem stoi ustąp pierwszeństwa, ale wiele osób stosuję ten znak do uczestników ruchu jadących wyłącznie z prawej strony (tj. Katedralna), natomiast co do sprawy skrzyżowania to co jeśli drogi będą od siebie oddalone od siebie 10-15 m. to nadal jest to skrzyżowanie ? Ciężko jest się domyślić czy według prawa są to drogi skrzyżowane czy już nie. I właśnie większość osób ma taki sam dylemat na tym skrzyżowaniu.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 31 sie 2015, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Masz rację, że przed skrzyżowaniem stoi ustąp pierwszeństwa, ale wiele osób stosuję ten znak do uczestników ruchu jadących wyłącznie z prawej strony (tj. Katedralna), natomiast co do sprawy skrzyżowania to co jeśli drogi będą od siebie oddalone od siebie 10-15 m. to nadal jest to skrzyżowanie ? Ciężko jest się domyślić czy według prawa są to drogi skrzyżowane czy już nie. I właśnie większość osób ma taki sam dylemat na tym skrzyżowaniu.

Pozdrawiam
wiesz co lekko odebrało mi mowę więc nie skomentuję.
zapraszam na jazdę do wiekszego grajdoła niż Częstochowa tylko pamiętaj przeczytaj defincje skrzyżowania przed przyjazdem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 wrz 2015, 0:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 14:18
Posty: 6

Może trochę przesadziłem z poprzednim postem, ale teraz jest już wszystko jasne.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 03 mar 2022, 12:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 14:18
Posty: 6

Witam po kilku letniej przerwie :D
Trochę wróciłem do postu, z przed kilku lat :) I naszła mnie taka rozkmina, że według szanownego pana zzx to jest proste skrzyżowanie. Lecz definicja jest prosta:
Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia.
Czyli powiedz mi proszę jak jesteś taki mądry, jakie musi być przesunięcie skrzyżowania, aby to skrzyżowaniem już nie było? Czy to jest jest metr czy 20 metrów ? Bo nie chcę brać za każdą razem osobę w trasie, aby mi podpowiadała jak jeździć.


Post Wysłano: 03 mar 2022, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

W związku z wywołaniem do tablicy podtrzymuję w całości to co napisałem.
Jednocześnie informuję że dla mnie i każdego rozumnego "obatela" poziom znaczy zawsze to samo - przecięcie ulic na różnych poziomach nie jest skrzyżowaniem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: