Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lut 2009, 2:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2009, 16:49
Posty: 19
GG: 2453621
Lokalizacja: Nowy Sącz/ Małopolska

Jestem z Nowego Sącz w razie czego służe pomocą :)

pozdrawiam


Post Wysłano: 13 lut 2009, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2007, 17:18
Posty: 38
Lokalizacja: Nowy Sącz

Mam pytanie, jakim samochodami ciężarowymi dysponuje MORD w Nowym Sączu?


Post Wysłano: 13 lut 2009, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2009, 16:49
Posty: 19
GG: 2453621
Lokalizacja: Nowy Sącz/ Małopolska

Maja dwie Renault Midlium


Post Wysłano: 18 mar 2009, 21:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2009, 16:49
Posty: 19
GG: 2453621
Lokalizacja: Nowy Sącz/ Małopolska

Mam pytanko zdawał ktos w nowym saczu ?? powiedzcie jak wrazenia itd. albo moze na gg ktos pogada bo mam kilka pytań :)

pozdrawiam


Post Wysłano: 29 kwie 2009, 10:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 mar 2009, 21:07
Posty: 31
Samochód: Scania G400
Lokalizacja: KBR

Witam....
A jakimi samochodami dysponują w nowym sączu jeśli chodzi o egzamin C+E?
C na 100% jest Midlumem. A E z tego co widziałam Manem... ale może ktoś podsunie bardziej szczegółowe info, jeżdżę na Manie, ale starszym. Chciałabym wiedzieć jak to wszystko wygląda w tamtym egzaminacyjnym.
POZDRAWIAM ;]

_________________
Moja przystań schowana gdzieś za horyzontem... Bóg wie, co będzie potem...
Robię to, co kocham, to nikomu nie szkodzi, robię to no, bo to lubię i wiem, że wiesz, o co mi chodzi...
http://www.facebook.com/Almerkaaa


Post Wysłano: 05 maja 2009, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2007, 16:42
Posty: 198
GG: 0
Lokalizacja: KN

Dokładnie jest to biały Man Tga 310.Więcej ci nie pomogę

_________________
TIR-"Transit International Routier"

Fotogaleria Danio™


Post Wysłano: 10 cze 2009, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

A ja dziś słyszałem że na Renault się zdaje C+E w Nowym Sączu.. kierownik ośrodka w którym robię właśnie C+E tak mówił więc jak to w końcu jest w tym Sączu :?:

A ten MAN to TGA jak napisał kolega, czy TGL taki jak ma Krosno :?:

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Post Wysłano: 15 cze 2009, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

mam 2 pytania:
- kogo polecacie na zrobienie kat E
- jak wygląda zapisanie się na kurs na przewoź rzeczy w Nowym Sączu? (cena, terminy, wymagania)


Post Wysłano: 16 cze 2009, 12:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
A ja dziś słyszałem że na Renault się zdaje C+E w Nowym Sączu.. kierownik ośrodka w którym robię właśnie C+E tak mówił więc jak to w końcu jest w tym Sączu :?:

A ten MAN to TGA jak napisał kolega, czy TGL taki jak ma Krosno :?:
Jak byłem ostatnio na egzaminie na kat.B w Nowym Sączu to widziałem TGA z naczepą oraz zdaję się, że starszego Mana, chyba F90, ale on śmigał bez naczepy. Natomiast jeśli chodzi o kat.C 2x Midlum. Intryguje mnie tylko do czego używają tego starszego Mana. Ale TGA jest na pewno, zresztą eLki z OSK też śmigają po mieście TGA.


Post Wysłano: 16 cze 2009, 13:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

z tego co mi mówiono starego mana używają do podpięcia naczepy itp i chyba to nawet nie jest f90 tylko jego poprzednik (ale tak mi się tylko wydaje)


Post Wysłano: 25 cze 2009, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 8:10
Posty: 28
GG: 7265459

Hej
Zapisałem się do Nowego Sącza na kurs C i egzamin też będę tam zdawał. OSK to MADZIAR - miał ktoś z nimi do czynienia? 2 osoby mi ich polecili a jedna osoba nawet mi załatwiła deko taniej i żeby ekspresowo mi rozpisali jazdy (żebym zdążył przed 10 września), więc to przesądziło o wyborze NS bo ja jestem z Wieliczki :P

Jakby ktoś coś miał na temat tego OSK lu bsamego egzaminu w Nowym Sączu to chętnei poczytam :)

pozdrawiam


Post Wysłano: 05 lip 2009, 10:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 mar 2009, 21:07
Posty: 31
Samochód: Scania G400
Lokalizacja: KBR

Cytuj:
A ja dziś słyszałem że na Renault się zdaje C+E w Nowym Sączu.. kierownik ośrodka w którym robię właśnie C+E tak mówił więc jak to w końcu jest w tym Sączu :?:

A ten MAN to TGA jak napisał kolega, czy TGL taki jak ma Krosno :?:
W Nowym Sączu C+E jest na 100% na Manie, a czy jest to TGA czy TGL nie wiem, aż tak się nie znam ;P
Cytuj:
Intryguje mnie tylko do czego używają tego starszego Mana. Ale TGA jest na pewno, zresztą eLki z OSK też śmigają po mieście TGA.
Starszy maniek używany jest do sprzęgania i rozsprzęgania... Co mogę powiedzieć, wsiadasz i zonk... W stosunku do nowszych wnętrz, to wydaje się surowe, brudne mało praktyczne, ale grunt to zdać i jak najszybciej oddalić się z terenu wroga ;P

- włączasz silnik i pompujesz powietrze.. duuużo powietrza.. aż obie wskazówki dobrze zejdą z białego pola na wskaźniku poziomu powietrza... siwy dym i czarne chmury? w normie ;)

- jeżeli silnik "nie chce gadać" lub "nie chce przestać gadać" po przekręceniu kluczyka, to po lewej od stacyjki jest taki śmiszny pstryczek elektryczek, trzeba go pstryknąć w zależności od położenia - góra albo dół,

- przy podnoszeniu/opuszczaniu siodła nie powinno być problemów, klama jest konkretna i wyraźnie opisana...

- hamulec naczepy - bezcenny! :P

- wajha od łap, hamulec naczepy i zazwyczaj jeden klin znajdują się po lewej stronie naczepy...

to chyba tyle z atrakcji programu :)

Egzamin C+E w NS wygląda tak, że:
włazisz na plac, za minutę czy też dwie włazi za Tobą egzaminator, sprawdza papiery i ogień na tłoki. W zależności od egzaminatora sprawa wygląda tutaj różnie jeżeli chodzi o kolejność spinanie - obsługa, ale generalnie jest tak, że robisz spinanie (starym mańkiem), przechodzisz do nowego, robisz obsługę, a teraz to już tą w okrojonym wydaniu, czyli dwie losowo przez komputer wybrane czynności. Robisz łuk i wylosowane wcześniej manewry. Rozpinasz starego mańka i spadasz nowym maniutkiem na miasto. Zdajesz, wracasz i gro.

Szkoda tylko, że w opisie to wydaje się takie proste...
Jeżeli chodzi o egzaminatorów - nie mogę powiedzieć, żeby któryś był hamski, złośliwy czy też denerwujący... Ale to tylko moje spostrzeżenie.

Egzamin na C - bez większych rewelacji, sprawdzanie papierów, obsługa, plac i miasto. Dwie midlumki, żółta i biała. Jeden egzaminator był tutaj hamowaty, do dziś na jego widok mam odruch wymiotny. Ale nie będę na jego poziomie i nie pojadę z nazwiska. Przeważnie widywałam go na żółtej reni, w ogóle wydaje mi się, że biała jest bardziej wydarzona egzaminacyjnie :)

Odnośnie terminów na C, C+E - średnio dwa tygodnie trzeba czekać...

INFO Z OSTATNIEJ CHWILI...
Dzisiaj sprzęganie i rozprzęganie odbywało się na nowym manie...
Stary się chyba... zepsuł. Ale w szczegóły nie wnikałam... Dzisiaj tez bardzo fajny pan egzaminator był :)

_________________
Moja przystań schowana gdzieś za horyzontem... Bóg wie, co będzie potem...
Robię to, co kocham, to nikomu nie szkodzi, robię to no, bo to lubię i wiem, że wiesz, o co mi chodzi...
http://www.facebook.com/Almerkaaa


Post Wysłano: 09 wrz 2009, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 8:10
Posty: 28
GG: 7265459

dzisiaj miałem drugi egzamin na kat C właśnie w Sączu i powiem Wam że OK ale:
- trzeba zorientować jak jest ustawione auto na łuku (bo nie zawsze jest ustawione dobrze),
- jeśli ktoś chce sobie obrać jakiś punkt zaczepienia to wg mnie najlepiej krawężnik przed budką po lewej stronie (krawężnik na środku lewej szyby i tył jest ok dopasowany),
- nie wychodzić poza budynek tylko czkać w holu bo czasami nie słychać kogo wołają :x

Jak ktoś będzie coś potrzebował to śmiało pisać :) postaram się pomóc :)


Post Wysłano: 21 paź 2009, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2008, 22:34
Posty: 53
GG: 0
Samochód: Renault Midlum

Miałabym do Was trzy pytanka:

1. Czy ktoś zna może dobry OSK szkolący na kategorię C+E w okolicach Nowego Sącza? Istotne byłoby dla mnie, aby posiadał taki sam pojazd jak ten na którym się zdaje.

2. Jak długo czeka się na egzamin C+E w Nowym Sączu?

3. Na jakim pojeździe przeprowadzane są obecnie egzaminy? Jest możliwość zdawania na Renault Midlum z przyczepą? /zakładka z pojazdami na stronie MORDu nie działa, dlatego pytam tutaj/


Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

_________________
Ósma pasażerka mazdy.

Szczesliwa posiadaczka kategorii B i C :D
C+E - w trakcie
A i D - w planach.

Stażystka w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.
Dział Szkoleń i Kursów oraz Biuro Obsługi Klienta.


Post Wysłano: 22 paź 2009, 13:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
1. Czy ktoś zna może dobry OSK szkolący na kategorię C+E w okolicach Nowego Sącza? Istotne byłoby dla mnie, aby posiadał taki sam pojazd jak ten na którym się zdaje.
Nie jestem w stanie Ci polecić jakiegoś dobrego ośrodka, ale ja jak kupowałem jazdy oparłem się na kilku założeniach:
a) samochód taki sam jak na egzaminie (ostatecznie i tak miałem na innym)
b) cena
c) w jaki sposób odbywała się rozmowa telefoniczna (wbrew pozorom dość istotne, jeśli z facetem przez telefon nie mogę się dogadać, a rozmowa trwa ok 2 min, to jeśli mam siedzieć z nim w kabinie przez np. 2h - może być ciężko ;) )
Ja akurat miałem szczęście i dobrze trafiłem.
Cytuj:
2. Jak długo czeka się na egzamin C+E w Nowym Sączu?
Telefon w rękę i zadzwonić :) Najprostszy i najpewniejszy sposób ;)
Cytuj:
3. Na jakim pojeździe przeprowadzane są obecnie egzaminy? Jest możliwość zdawania na Renault Midlum z przyczepą? /zakładka z pojazdami na stronie MORDu nie działa, dlatego pytam tutaj/
Nie, egzamin C+E odbywa się tylko i wyłącznie na Manach. Egzaminator mi mówił (pytałem), że na starym, tym bodaj F90 odbywa się sprzęganie i rozsprzęganie, natomiast miasto na TGA. Niestety, nie jestem pewien jakim samochodem jeździ się po placu i zalicza zadania, ale myślę, że zarówno manewry jak i obsługa jest na TGA.


Post Wysłano: 02 gru 2009, 17:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2009, 21:08
Posty: 2
GG: 0
Samochód: audi
Lokalizacja: Nowy Sącz

Witam. Oczekuje na egz C+E.. Dziś wybrałem się do mordu w celu podpatrzenia kursanta ubiegającego się o prawko.. Gościu źle podpią kable, nie wypoziomował naczepy, nie spuścił ręcznego.. wsiadł do cieżarówki i niemógł ruszyć.. egzaminator krzyczy RĘCZNY! Gościu siepie recznym w kabinie i nie wie o co chodzi. Egzaminator podeszedł do ręcznego w naczepie i spuścił go.. kazał zdającemu wjechac na łuk. Łuk zrobił, parkowanie przodem też, parkowanie tyłem za drugim podejsciem, I wyjechał na miasto;) Dalej nie wiem bo nie jeździłem za cieżarówką;] Ciekawe czy Egzaminator go uje**ł.

Ps: Dodam,ze sprzeganie odbyło sie na nowym manie. Starego nie widziałem na placu.

Pozdro

_________________
B,BE,C,CE :)


Post Wysłano: 02 gru 2009, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

zdawałem tam na B

- przed egzaminem pozostawaj w holu bo wyczytują nie raz wcześniej niż jest to ustalone

- słuchaj uważnie bo jedna babka nie wyraźnie czyta

a do C jeszcze nie podchodzę bo nie mam kasy i czasu ;p

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 08 sty 2010, 1:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

Cytuj:
Witam. Oczekuje na egz C+E.. Dziś wybrałem się do mordu w celu podpatrzenia kursanta ubiegającego się o prawko.. Gościu źle podpią kable, nie wypoziomował naczepy, nie spuścił ręcznego.. wsiadł do cieżarówki i niemógł ruszyć.. egzaminator krzyczy RĘCZNY! Gościu siepie recznym w kabinie i nie wie o co chodzi. Egzaminator podeszedł do ręcznego w naczepie i spuścił go.. kazał zdającemu wjechac na łuk. Łuk zrobił, parkowanie przodem też, parkowanie tyłem za drugim podejsciem, I wyjechał na miasto;) Dalej nie wiem bo nie jeździłem za cieżarówką;] Ciekawe czy Egzaminator go uje**ł.

Ps: Dodam,ze sprzeganie odbyło sie na nowym manie. Starego nie widziałem na placu.

Pozdro
ile kosztuje teraz C+E i u kogo robisz? Kto w saczu ma dobra reputacje z C+E?


Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, 0:38 przez Katsumoto, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 14 sty 2010, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2007, 16:42
Posty: 198
GG: 0
Lokalizacja: KN

Cytuj:
Kto w saczu ma dobra reputacji z C+E?
Coś słyszałem że ATUT

_________________
TIR-"Transit International Routier"

Fotogaleria Danio™


Post Wysłano: 21 sty 2010, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2009, 21:08
Posty: 2
GG: 0
Samochód: audi
Lokalizacja: Nowy Sącz

Cytuj:

ile kosztuje teraz C+E i u kogo robisz? Kto w saczu ma dobra reputacji z C+E?
1800zł + badania 80zł. Ja miałem taniej bo robiłem tam jeszcze kat C. Polecam ośrodek START


Pozdr

_________________
B,BE,C,CE :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: