Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 sie 2008, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

Cytuj:
WORD Ostrołęka

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce zajmuje się organizowaniem i przeprowadzaniem egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierujących pojazdami.

Wykonuje również zadania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym: organizowanie i prowadzenie działalności oświatowej i szkoleniowej z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizowanie i prowadzenie szkoleń egzaminatorów, współdziałanie z innymi podmiotami realizującymi zadania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego - policją, ośrodkami szkolenia kierowców, szkołami, strażą pożarną, propagowanie zasad bezpiecznego udziału w ruchu drogowym jego uczestników poprzez organizowanie konkursów z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, udział w szkoleniu i edukacji motoryzacyjnej młodzieży.

Kontakt:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce
ul. Rolna 30
07-410 Ostrołęka

word@word-ostroleka.pl

tel. (Sekretariat) - (29) 760 59 38
tel. (Biuro Obsługi Klienta) - (29) 760 55 35



Źródło: http://www.word-ostroleka.pl
Witam za tydzień mam egzamin z kat c+e. Moje pytanie jest takie czy ktoś zdawał w tym Wordzie egzamin i na co szczególnie zwracają uwagę, czy mocno się "czepiają" itp?

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 08 sie 2008, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

Ja nie zdawałem, dopiero od września zaczynam C, gdzie robisłeś C+E i za ile? Jeśli można wiedzieć oczywiście 8)

Zdaje się tam na scani niestety nie pamietam jakiej... :/

_________________
20 letni kiero


Post Wysłano: 08 sie 2008, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Zdaje się tam na scani 4 bodajrze 280, skrzynia 8 biegów góra/dół. Auto jest zabudowane, nie można obejrzeć się za siebie i trzeba wszystko robić na lusterka. Scania ma bardzo dobre lusterka, wiec z widocznością nie będziesz miał problemów. Ja zdawałem tam na B, C (wszystko za pierwszym razem), ale na E zdawało tam wielu moich znajomków. Zdać jest łatwo, nie wolno się denerwować i jak to mówią "śpiesz się powoli". Jak wyjedziesz na miasto i nie wpakujesz się w jednokierunkową koło dworca PKS, to będzie dobrze. A tych jednokierunkowych z zakazami jest trochę.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 08 sie 2008, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 9:37
Posty: 66
GG: 136618882
Samochód: Audi A6 2.5 TDI
Lokalizacja: RÓŻAN

No własnie tu koło basenu często chłopaki obelwają tam jest do 2.5t :roll:

Widziałem tą scanie taka biała, i przyczepa taka lichota :>

Ciężko jest wyjechać tam po tym "wężyku" pod Wordem?

_________________
20 letni kiero


Post Wysłano: 09 paź 2008, 23:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2008, 23:49
Posty: 1
GG: 0
Samochód: vw

ja oblalem tam 1 podejscie.... dlaczego???
ta scania bez budy ma cos ze skrzynia biegow chodzi o to ze nieprzelancza z z dolnej na gorna skrzynie.
tak wiec placyk poszedl elegancko, ale po wyjechaniu z word gdy juz musialem przelaczyc z dolnej skrzyni (4 bieg) na gorna (5 bieg) to niedalo rady. jak na jazdach jezdzilem to niebylo z tym problemu... ...a tu?
jak prubowalem przewalic z tej dolnej na gorna to wchodzila mi jedynka . wiec nie wiem co tam moze byc [wycenzurowano] z reszta kazdy Ci powie co zdawal na tej scani to powie ze biegi sa rozklekotane


Post Wysłano: 06 lis 2008, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

dokładnie tak jak kolega napisał... ta Scania (nie zabudowana) którą się jeździ jak sie zdaje na samo C ma rozklekotaną skrzynie biegów... też miałem problemy z przełaczniem biegów z dolnej na górną i wrzucaniem 5 biegu... natomiast Scania która sie jedzi na C+e jest sprawna w 100 %

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 27 mar 2009, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2009, 20:40
Posty: 8
GG: 5888154
Lokalizacja: Mrągowo

Cytuj:
Ciężko jest wyjechać tam po tym "wężyku" pod Wordem?
Moim zdaniem ciężko nie jest,ale trzeba mieć oczy dookoła głowy żeby nie najechać na linię oraz krawężnik.
Na C+E może być już trudniej,nie wiem. Ja jechałem tamtędy tylko ciągnikiem z przyczepą na tandemie.

Co do pojazdów,mogę tylko wypowiedzieć się na kat.T i A1.
Kat. T-ZETOR 3320/3340+przyczepa tandem.
Kat.A1- jest to jakiś Romet 125,prawdopodobnie K.

_________________
Prawka:
T-jest A1-jest B-jest C-jest.


Post Wysłano: 19 mar 2010, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

Witam,
Ponawiam temat tego WORDu :P
Jak wyglada sytuacja na mieście, czy ciezko zdac czy nie?
Ogulnie czekam na jakies info bo nidlugo zdaje tu CE
Pozdrawiam

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Post Wysłano: 15 kwie 2010, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

Witam ponownie,
Nie dostałem odpowiedzi ale może podziele się swoimi wrażeniami jakby kogos interesowal ten WORD.

A więc tak,
Zdawałem dziś egzamin na C+E - próba pierwsza, wynik pozytywny :P
Samochód na którym sie zdaje to Scania 94d (widzialem, ze sa dwie ale jedna nie jeżdzila dziś) jedna ze skrzynią otwartą druga z zabudowaną - niestety ta z otwartą ma zaślepkę na tylniej szybie więc żadna rewelacja. Oprócz tych dwóch samochodów była jeszcze jedna Scania - stara babcia - nie znam modelu ale na niej tez odbywały się dziś egzaminy...

Egzaminator gruby, w okularach, na początku trochę "szorstki" ale okazało się, że jest OK. Jego nazwisko to Giera Tadeusz.

W grupie było nas 6 - podzielili to na dwóch egzaminatorów - ale wyników kolegów ani statystyk nie podam bo miałem zaszczyt zdawać jako pierwszy i nie czekałem na innych, wiem jedynie, ze jeden z kolegow zakonczyl egzamin prawie rowno ze mna ale z wynikiem negatywnym...

Opisu trasy nie moge wam podac bo nie znam tego miasta, jedyne co zapamiętałem to to ze po wyjezdzie z WORDu na ul Gworkowską (lub jakos podobnie - wlot do Ostrołęki od strony drogi nr 60) pojechaliśmy w lewo przez przejazd kolejowy do granicy mista tam zawracanie przy przystanku i z powrotem przez tory do ronda na ktorym pojechalismy w prawo (dop. pręd. 60) i tam zatrzymanie w wyznaczonym miejscunastępnie rodndo w prawo i dlej juz nie pamiętam, generalnie jeżdziłem ok 60 min po mieście...

Jak by ktoś miał jakieś dodatkowe pytanie - piszcie....


P.S. Zamek w przyczepie nie zaskakuje dobrze wiec trzeba dosc mocno uderzyc zeby sie wszystko ładnie zapieło...

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Post Wysłano: 19 cze 2010, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2010, 15:26
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Maluch

Witam
Pojazdy w WORD Ostrołęka to:
Scania 93M
Scania 94D
Scania 114G

Właśnie skończyłem kurs na C w Ostrołęce. W mieście jest pare miejsc w których można szybko skończyć jazde. Haczyki:
- skrzyżowanie Sienkiewicza i Goworowskiej. Jadąc od strony ul. Kopernika przed swiatłami trzeba uciekać na lewy pas i skręcać w Goworowską bo w Sienkiewicza jest do 2,5T a w prawo zakaz. Egzaminator nic Wam nie bedzie mówił gdzie macie jechać
- jak skręcamy przy PKS-ie to musimy go objechać dookoła bo wszedzie zakazy do 2,5T
- światła przy Kościele na obwodnicy szybko sie zmieniają :)
- znak "strefa zamieszkania" przy szpitalu postawiony niedawno
- dużo pieszych w centrum
- "wysokie" ronda, które zasłaniają zblizające sie pojazdy
- przejazd kolejowy na Goworowskiej nie jest prostopadle do drogi tylko pod skosem, najlepiej wychylić się wczesniej zobaczyć czy nic nie jedzie, STOP i do egzaminatora czy może spojrzeć czy nic nie jedzie. Żadko ale jezdzi tamtędy pociąg :)

Co do pojazdów. Czy ktoś móglby udostepnić zdjęcia punktów kontorlnych w 94 i 114? Linki, foto, video cokolwiek.


Post Wysłano: 29 maja 2019, 14:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2019, 13:52
Posty: 2

Bardzo polecam! Zdawałem egzamin na kategorię C 21.02.2019, i C+E 13.03.2019, oba zdane za pierwszym razem. Po moich doświadczeniach z WORD Biała Podlaska (gdzie egzaminator wprowadzał nerwową atmosferę, poganiał w trakcie wykonywania manewrów na placu, a robiłem zadania na kategorię C na których nie ma limitu czasu) postanowiłem nie dać zarobić WORD Biała Podlaska na kolejnym podejściu do egzaminu i zapisałem się do WORD Ostrołęka i był to strzał w dziesiątkę :). Opinię wystawiam dopiero teraz, ponieważ odwoływałem się od wyniku egzaminu w Białej Podlaskiej i nie chciałem wystawiać opinii w trakcie rozpatrywania odwołania. W Ostrołęce do zdawania jest ciężarówka Scania ale wykupując kilka godzin doszkalających w firmie Znak Samsel można dostać możliwość zdawania egzaminu na MAN-ie. Polecam firmę Znak Samsel ponieważ uczą tam jak jeździć a nie jak tylko zdać. W tej szkole poprawili moje cofania, bo w pewnej firmie w Białej byłej uczony cofania na łuku aż lusterko zrówna się ze słupkiem wiaty. W Znaku Samsel nauczyli mnie cofać na obrysówkę i się dziwili że ktoś uczy jeździć na takie patenty. Podczas drugiego egzaminu w Białej nie miałem problemu z cofaniem, bo patent dawał mi 100% skuteczności :) w zatrzymaniu w określonej odległości, ale jak to się przekłada do jazdy poza placem WORD-u to każdy się domyśli.
W dniu 21.02.2019 zdawałem egzamin praktyczny na kategorię C w WORD Ostrołęka, i widziałem bardzo dużą różnicę w zachowaniu pracowników w porównaniu z WORD Biała Podlaska. Gdy wszedłem do WORD-u w Ostrołęce wszędzie spotkałem się z przyjazna atmosferą. Począwszy od Pani z informacji, której nie były obce zwroty grzecznościowe, a skończywszy na egzaminatorze, który chętnie i spokojnie odpowiedział na pytanie o pola wjazdowe. Po zaliczeniu placu okazało się, że w trakcie wykonywania manewrów, przepaliła się żarówka w prawym przednim kierunkowskazie. Po wymianie żarówki egzaminator dla rozluźnienia atmosfery zażartował z sytuacji :) i pojechaliśmy na miasto. Egzamin tego dnia zaliczyłem bezbłędnie i wszystkim polecam WORD Ostrołęka. Chcąc zdać C+E nie wyobrażałem sobie kursu w innej szkole niż Znak Samsel i WORD-u w Ostrołęce mimo że mam do Ostrołęki 177 km w jedną stronę. W szkole Znak Samsel miałem jazdy głównie z instruktorem K. A. który świetnie mnie przygotował do egzaminu. Ten instruktor ma duży talent aby w krótkim czasie przekazać wiedzę oraz chętnie odpowiada na pytania. Na egzaminie C+E w Ostrołęce znowu trafiłem na tego samego egzaminatora który był bardzo miły. Patrząc na statystyki zdawalności, gdzie od lat Ostrołęka jest na pierwszym miejscu. Wiem czym jest to spowodowane, po prostu starają się nie denerwować przed/w trakcie egzaminów osób egzaminowanych, a w niektórych sytuacjach rozładować stres u osoby egzaminowanej żartem :). Mają też bardzo dobry OSK Znak Samsel.
Jeszcze dodatkowe uwagi: dobrze oznakowane miasto, ciężarówki OSK i egzaminacyjne mogą wjeżdzać do centrum miasta, bo są wyłączenia dla tych pojazdów z zakazów, miałem trasę egzaminacyjną z jazdą poza miastem. Drogi w miarę szerokie, plac w Word Ostrołęka ma bardzo widoczne linie, można wykupić jazdy po placu.


Post Wysłano: 30 maja 2019, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2018, 20:20
Posty: 8

Również polecam ten WORD. C i C+E za pierwszym. Bardzo mili i wyrozumiali egzaminatorzy. Przy sprzeganiu auta z przyczepą sworzen do końca nie opadł lecz nie zakończyło to mojego egzaminu. Egzaminator kazał kontynuować zadanie czyli podpiąć przewody, sprawdzić światła. Po czym nakazal ruszyć metr do tylu... na moje szczęście udało się i egzamin trwał dalej. Wydaje mi się że gdzie indziej już by mi podziękowali


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2021, 1:42
Posty: 9

Witam,

Pytanko o Scania P230 z Word Ostrołęka:

- płyny
- otwieranie maski
- punkt orientacyjny przy zatrzymaniu tyłem


Post Wysłano: 21 paź 2021, 3:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2021, 1:42
Posty: 9

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pisze gdzie jest co, bo ogarnąłem troche:

1. Płyn do spryskiwaczy znajduje się pod schodami kierowcy w Scanii. Jest taka pionowa linia wycięta, nad nią jest wlew.

2. Z lewej u góry pod maska jest płyn chłodzący.

3. Wlew oleju i wskaźnik po prawej u dołu.

4. Maskę się otwiera albo bez zabezpieczenia albo musisz otworzyć drzwi kierowcy i we wnęce będzie taka rączka.

Bardzo prawilny WORD. Scania zwinna, a co najwazniejsze pieknie widac koniec pojazdu z lusterek. Zadnych kłonic i innych drzewek. Egzaminator przyjazny kursantowi. Placyk w sam raz.

Cholernie uwazac trzeba na zakret tuz przy wyjezdzie/wjezdzie do WORD, kraweznik wziaz juz duzo na klate.

Niekończące się ronda w tym mieście. Jest pare waskich uliczem i moze cie osobowka zablokowac przy skrecie.

Biegow jest 8+1, bez połówek, tylko gorna dolna, egzaminator kaze nie uzywac trójki, ruszamy z 2 i od razu na 4.


Post Wysłano: 11 lis 2023, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2012, 19:09
Posty: 37
Samochód: Scania R

W Ostrołęce można zdawać egzamin w Word na C i C+E na Scani oraz na Manie TGL:

https://premium.ostroleka.pl/scania-word-ostroleka/

https://jazda.ostroleka.pl/man-word-ost ... at-c-i-ce/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: