Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 08 mar 2012, 9:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2007, 20:18
Posty: 272
Samochód: Renault Magnum
Lokalizacja: Opole

Witam. Dzisiaj idę zapisać się na egzamin C+E Mam pytanie dotyczące sprzęgania. Ponoć jest jakiś nowy system z przewodami od powietrza. Jakoś dwa razem, czy coś. Jak to "coś" się obsługuje? Ma ktoś jakieś fotki, czy filmy?

A co do tej korekty to coś w tym jest, bo instruktor mi mówił o tym, że korekta nie może być większa niż 2 metry.


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 08 mar 2012, 9:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 08 mar 2012, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Tak, to jest to. Zdaje się że na jednym filmiku ze sprzęganiem jaki podrzuciłem trochę wcześniej koledze quest-88 jest właśnie ten system pokazany.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 08 mar 2012, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2007, 20:18
Posty: 272
Samochód: Renault Magnum
Lokalizacja: Opole

A no widzę.:) Chyba nie będzie z tym problemu. Stopa też widzę w miarę łatwa do ogarnięcia będzie. A co do zaczepu to mam pytanie jeszcze. Podobno w każdym z 3 aut jest inny zaczep. To prawda? Czym one się różnią?


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 08 mar 2012, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2012, 19:02
Posty: 40
GG: 0
Samochód: SKoda Octavia

tutaj masz jak się podłącza duomatic
http://www.youtube.com/watch?v=7Z4I8nB7TLc&t=8m25s

_________________
C, C+E, KW, ADR, KK


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 14 kwie 2012, 12:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:10
Posty: 56
GG: 13663938
Samochód: brak

Witam
Nie długo będę zapisywał sie na egzamin kat. C w Opolu. Powiedzcie na co zwracać uwagę przy egzaminie i na co instruktor zwraca szczególną uwagę ?


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 17 kwie 2012, 13:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Witam
Nie długo będę zapisywał sie na egzamin kat. C w Opolu. Powiedzcie na co zwracać uwagę przy egzaminie i na co instruktor zwraca szczególną uwagę ?
Szczególną uwagę? Nie uważasz że każdy jest inny? A zadania i kryteria oceniania znać należy po prostu.

Ale ok, taka podpowiedź mała - sposób na łuk, a właściwie ocenę przy dojeździe do tyłu: jak wsiądziesz do auta to pewnie będzie już ustawione w pozycji "startowej", więc zrób użytek z tego i zobacz co w tym miejscu widać z lewej strony. Ja się ustawiałem patrząc na wjazd do budynku.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 18 maja 2012, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 19:30
Posty: 16

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć na temat tras egzaminacyjnych w WORD Opole na kat. C . Zdaję sobie sprawę że trasy mogą być różne ale chociaż chciałbym poznac jakieś miejsca na w Opolu na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Wiem że jestem w tym temacie zielony ale na pewno są jakieś zadania które trzeba wykonać na egzaminie praktycznym na mieście. Z góry dziękuje i pozdrawiam


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 23 maja 2012, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2006, 21:05
Posty: 52
Lokalizacja: Pokrzywnica\k-koźle

Kolego,uważaj na zakazy tonażowe,których nie ma aż tak w Opolu dużo. Taki "najpopularniejszy" chyba na trasach egzaminacyjnych jest ten koło Reala na Sosnkowskiego. Co do zadań na mieście to ja miałem napewno hamowanie awaryjne,ale nie pamiętam już czy to było na C,czy C+E.


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 23 maja 2012, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:10
Posty: 56
GG: 13663938
Samochód: brak

ci co zdawali w opolu proszę o jeszcze więcej wskazówek :P bo za tydzień mam egzamin :P


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 26 maja 2012, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 19:30
Posty: 16

Dziękuje za wskazówki. Zgadza się za realem na sosnkowskiego jest zakaz tonażowy wiec trzeba jechać tylko w prawo w kierunku częstochowskiej :) Na pewno trzeba uważać na przejechanie na skrzyżowaniach przez linie ciągłe. O hamowaniu awaryjnym też słyszałem. Może jakiś hamulec ręczny tylko w którym miejscu? Pozdrawiam i czekam na więcej wskazówek.


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 26 maja 2012, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 19:30
Posty: 16

PS. Może ktoś miał zawracanie? Jeśli tak to proszę o jakieś wiadomości:)


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 30 maja 2012, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:10
Posty: 56
GG: 13663938
Samochód: brak

wczoraj rozmawiałem z egzaminatorem i powiedział mi że ma być nowy man zamiast stara


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 30 maja 2012, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 19:30
Posty: 16

około 24 maja 2012r widziałem jeszcze na egzaminie starman. Z tego co wiem na tą chwilę to są 2 many i 1 starman. Pewnie wiele osób czyta te posty wiec proszę o jakieś informacje na temat tras. Co może być na egzaminie praktycznym itp informacje. Z górki dzięki


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 30 maja 2012, 18:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:10
Posty: 56
GG: 13663938
Samochód: brak

w środę widziałem staromana i dwa TGL + jakiś niebieski man to chyba był już TGM


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 07 cze 2012, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2007, 20:18
Posty: 272
Samochód: Renault Magnum
Lokalizacja: Opole

Ja zdawałem niestety na TGLu (bo wolałbym StarMana). Na początku od razu chciał mnie zagiąć na obsłudze. Bo kazał mi wskazać na zbiorniczku płynu chłodzącego MIN i MAX granice. I tak jak w staromanie leje sie pod korek ten dolny tak du nie jest nic napisane, a maximum to góra strzałki, która będzie na zbiorniczku. Plac zrobiłem bez żadnych poprawek. Na łuku warto popatrzeć z lewej na szarą, przerywaną linie. Na mieście też miałem perypetie. Moim egzaminatorem był Roskosz. Ponoć o tym gościu już legendy są. :D Doczepiał mi się do takich pierdół jak np. zbyt duże wyciąganie pojazdu (bo przyzwyczajony jestem do naczepy). Moja trasa biegła następująco. Z WORDu wyjechałem w prawo i w pierwszą w lewo (bodajże Mikołajczyka). Następnie w lewo na Sosnkowskiego i w prawo na Pużaka do Castoramy na ronda. Tam jest na drugim ograniczenie tonażowe i trzeba jechać tylko w lewo. Potem pociągnął mnie Wiejsą do Ozimskiej w lewo i z Ozimskiej w lewo na Witosa. Tam miałem zawracanie. Dostałem opierdziel, że zawróciłem z prawego pasa, a nie ze środkowego. Tylko, że w sposób który jakoś mnie zdenerwował. Ogólnie to pan egzaminator robił głupie docinki. Potem po zawróceniu kazał mi skręcić w prawo w Chełmską i zaraz w prawo i kolejny raz w prawo, tak że wyjechałem z powrotem na Witosa ul. Bielską. Witosa jechałem dalej w stronę centrum Turawa Park. I koło tego centrum handlowego wjechałem na obwodnicę. Z obwodnicy zjechaliśmy na ul. Częstochowską i jechałem cały czas prosto. Skręciliśmy potem na ul. Plebiscytową. Za BP miałem hamowanie do wyznaczonego punktu. Potem dalej cały czas prosto i skręciliśmy na ul. Luboszycką. Tam już cały czas prosto i w lewo na Oleską i do ośrodka.
Ogólnie to trochę się napociłem. Pod koniec egzaminu zacząłem jakieś malutkie błędy robić przez egzaminatora, bo zaczął różne dogadywki robic i sie zacząłem stresować. Raz nawet podczas egzaminu kazał mi przestawić dolne lusterku. No to ja za pulpit i chce przestawić lusterko, a on zaczął po mnie krzyczeć tam, że mam ręcznie przestwić, bo ono nie jest w elektryce. I coś tam właśnie wtedy też zaczął, że taki wielki kierowca a g**** wie, że coś świta, ale cos tam i leciał z tym koksem.


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 22 cze 2012, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:10
Posty: 56
GG: 13663938
Samochód: brak

ja 19 zdałem na C , jeździłem 70 minut na mieście i 20 na placu. Zdałem za drugim podejściem.
Miałem bardzo miłego starszego Pana w okularach(nie pamiętam jak się nazywa a kartkę o wyniku egzaminu zostawiłem w szkole bo się zapisałem w ten sam dzień na E/C) , który jeszcze mi dawał cenne wskazówki na przyszłość.


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 29 cze 2012, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2012, 19:30
Posty: 16

Witam wszystkich. Na starcie chce podziękować Natasza, Zibi1541, Proxima44. Ich porady dużo mi pomogły i za to wielkie dzięki.
Co do egzaminu to zdawałem 29.06.2012r.
Na wstępie zacznę od tego że każdy u którego lekarz stwierdził okulary, musi je mieć na egzaminie. Niby drobnostka ale musiałem mocno prosić egzamionatora żeby dał mi 20 min ekstra na przyniesienia z domu ( na szczęście mieszkam blisko worda). Bez tego nawet nie próbujcie startować bo was od razy wyrzucą.
Sam egzaminator - starszy siwy pan w okularach był naprawdę w porządku. Żadnych głupich tekstów, naprawdę chyba miałem farta że na niego trafiłem. Sam placyk to 2 poprawki ale ogólnie zaliczone. Na mieście miałem zawracanie na ul. Sosnkowskiego i hamowanie do miejsca ( nie znam ulicy ale jest między Oleską a Sosnkowskiego - koło torów). Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem ( mi pomogli więc czuje się zobowiązany) Pozdrawiam


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 29 cze 2012, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2011, 13:10
Posty: 56
GG: 13663938
Samochód: brak

to chyba mieliśmy tego samego egzaminatora :D


Tytuł: Re: WORD Opole
Post Wysłano: 06 lip 2012, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 kwie 2009, 12:13
Posty: 23
GG: 1

Witam,
Za niedługo egzamin na kat. C. Mam kilka pytań do tych co zdali.
1. Jakieś sugestie bądź porady co do jazdy po łuku (chodzi mi o ten cholerny metr przy cofaniu)?
2. Prosiłbym o jakieś materiały gdzie płyny, światła itp.?
3. Wszystkie auta są tej samej długości?
4. Zadania na placu manewrowym tzn. co mieliście i na co zwracać uwagę?
5. Jazda po mieście na co zwracać uwagę i czy egzaminator patrzy czy najeżdża się na linie przy np. skręcie?
6. Czas oczekiwania na egzamin teoria a później praktyka ile dni czekaliście 1 raz zdaje teraz?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: