Strona 9 z 9 [ Posty: 179 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lut 2012, 11:05

Pogadaj z kimś kto pracuje w jakiejś małej prywatnej firmie. Niech wystawią Ci umowę - zlecenie. Nie musisz pracować tam ani godziny. Powiedz, że sam opłacisz podatek np. za dwa miesiące. Wiele na tym nie stracisz, a będziesz mógł załapać na kurs. Ja tak zrobiłem: pracowałem w firmie gdzie było ponad 250 osób więc nie mogłem się dostać na kurs, ale zrobiłem z umowa jak napisałem i wszystko było ok.


Post Wysłano: 20 lut 2012, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2012, 2:17
Posty: 4
GG: 0

Dobry pomysł, dzięki :P
Ale teraz doczytałem, że można brać udział tylko w jednym z ich kursów, i przyjmują mało osób, więc nie wiadomo jak z szansami... A np. kurs na D zaczyna się w kwietniu..
Jeszcze się chcę zorientować, czy gdzieś szybciej i w miarę tanio nie dało by się zrobić i C i D. Może mi tu ktoś doradzi.. Nie także z ceną, ale i jak dobrze szkolą :p
Np. ktoś wie jak jest w LOKu ? Bo cenowo, to na stronie internetowej piszą, że jest szkolenie na "Kategoria C z D 1400 zł" i robią KW po 3400 na jedną kategorię.
Albo, widziałem na forum, że polecają U Piotra, jak tam jest z cenami, może ktoś napisać ?


Post Wysłano: 20 lut 2012, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Ja jak chciałem wykupić jazdy dodatkowe to pytałem na forum gdzie to powiedzieli mi tak "najtaniej w Lok'u a najlepiej u Piotra" i muszę to potwierdzić nie mam co narzekać na ten ośrodek ;) Co do C to chyba 2tyś tam kosztuje, a D to nie wiem czy robią jeszcze chyba D robi PKS Tbg to potem by chyba łatwiej było z ewentualną robotą.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 20 lut 2012, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2012, 2:17
Posty: 4
GG: 0

Pójdę pojutrze i się popytam osobiście, w PKSie, U Piotra i w LOKu :P
Co do pracy w PKSie, na phototrans.eu zarejestrowani z Tbga piszą o zbliżającym się końcu firmy... Ale jeździ po mieście czasem Solbus z eLką, to chyba PKSu ? LOK ma L Renault, nawet dziś widziałem jak ktoś właśnie jechał na nim ;p
Dzięki za odpowiedzi.


Post Wysłano: 20 lut 2012, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2008, 19:58
Posty: 8

Ktoś wie czy szkoła "U Piotra" przerzuca się na tandem?


Post Wysłano: 20 lut 2012, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Cytuj:
Ktoś wie czy szkoła "U Piotra" przerzuca się na tandem?
Ja miałem jazdę w piątek to gadałem z gościem to mówił że na razie cały czas "tłuką" Manem bo w Wordzie zdajesz z naczepą ;)

Kolego jak się dowiesz coś na temat tych cen itp w tych ośrodkach to daj znać.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 22 lut 2012, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2012, 2:17
Posty: 4
GG: 0

Na PKSie, na stronie jest podane, że OSK mają w budynku zajezdni, a tam oczywiście sterta desek tylko leży, drzwi nawet nie zamknięte, ale nic innego, poza deskami, tam nie ma ;p
Dzwonię telefonicznie, to Pani mi mówi, że dostała ten telefon w "spadku" i się nie orientuje, ale Pan co prowadził kursy, jest ponad pół roku na urlopie zdrowotnym i po 5 marca powinien wrócić, wtedy można dzwonić - napisałem mu maila, może odp.

W LOKu są ceny na stronce, a kurs zaczyna się w przyszły piątek, do tej pory trzeba badanie lekarskie zrobić, i do okulisty iść (noszę okulary:P).
C - 2000zł, D - 3800zł, D mając C - 2800zł, C mając D - 1400zł
KW i na C i na D kosztuję tyle samo, normalna 4400zł, przyśpieszona 3400zł.

U Piotra zapytałem tylko o C i potem ewentualnie D mając C, no bo tak taniej, C - 2000zł, D z C - 2300zł. A kurs zaczyna się 5 marca.
Co do KW, pani powiedziała mi, że w Tbgu chyba nikt nie robi, w Nisku i w Stalowej Woli robią, a kosztuje to chyba około 2900-3000 zł na C, a D drożej, bo przewóz osób, ale to trzeba pana Piotrka w czasie kursu dopytać ;p


Post Wysłano: 23 lut 2012, 14:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Siema, dziś zdałem za pierwszym razem w Tbg na C.

Moja trasa: Z ośrodka w lewo, potem na światłach w lewo,na zjeździe koło lidla w lewo, tam przed rondem zatrzymanie do wskazanego miejsca, zawracanie na rondzie, potem na zjeździe koło lidla w lewo, caly czas prosto aż do wisłostrady, zawracanie na zjazdach, na wisłostradzie w terenie zabudowanym jest skrzyżowanie tam w prawo, koło takich firm dojechanie do krawężnika i zawrócenie bez wykorzystania biegu wstecznego na takiej zatoczce, potem do wislostrady i wislostrada w stronę centrum, na światłach co w stronę Niska, zawracanie na rondzie koło statoil'u, powrót do tych samych świateł i tam w prawo, potem cały czas prosto i w prawo koło ośrodka, i w prawo w bramę i tyle. Czas egzaminu 1h,10min :D 0 błędów, egzaminator taki co utykał na nogę, gość wymagający ale nie mam mu nic do zarzucenia ;)

Manewry na placu: Parkowanie prostopadłe przodem, zawracanie na 3. Jak ktoś z forum losował dziś te manewry to niech da znac to postawię flachę za to :D
Do pokazania: Zbiorniczek płynu spryskiwaczy, przeciwmgielne tyle.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 12 wrz 2012, 10:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2011, 15:28
Posty: 8
GG: 0
Samochód: fiat uno fire 1.0 & vw polo 1,6
Lokalizacja: tarnobrzeg

w Tarnobrzegu na "tandemie" to można chyba jeździć tylko w jednej szkole ... jest to albo "na serbinowie" albo "wojtek"ale chyba ta pierwsza najlepsza szkoła nauki jazdy na c i c+e to "u Piotra" sam tam robiłem i mam bardzo pozytywne wspomnienia :P pozdrawiam i szerokości życzę :P :P


Tytuł:
Post Wysłano: 07 paź 2012, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lip 2012, 14:09
Posty: 10
Samochód: Honda Civic
Lokalizacja: świętokrzyskie

Cześć

Mam dwa pytania do osób, które mają już za sobą egzamin C+E w Tarnobrzegu.

Jak to jest z wjazdem do ośrodka zestawem ciągnik + naczepa. Chodzi mi o skrzyżowanie przy ośrodku, obok Biedronki. Spokojnie tam się złożymy w prawo jadąc z prawego pasa, nie wjeżdżając naczepą na chodnik? Pytam, bo na oko to miejsca tam niewiele, ale może się mylę.

No i druga niewiadoma, to już sam wjazd w bramę WORD-u. Wiem tyle, że przy samym wjeździe w bramę ośrodka z pewnością trzeba zjechać na pas przeciwnego kierunku ruchu, żeby się zmieścić i teraz kolejne pytanie, bo spotkałem się z różnymi opiniami odnośnie używania kierunkowskazów przy takim manewrze. Jedni mówią, że najpierw włączamy kierunkowskaz w lewo, zjeżdżamy na pas przeciwnego kierunku ruchu, a następnie dajemy kierunkowskaz w prawo i wjeżdżamy w bramę (takie rozwiązanie wydaje się dla mnie logiczne), ale spotkałem się tez z opinią, że należy włączyć tylko kierunkowskaz w prawo i na włączonym kierunkowskazie najpierw zmienić pas, a następnie skręcić.


Post Wysłano: 12 paź 2012, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to ja jak zdawałem to skręcałem normalnie z mojego pasa tego do skrętu w prawo i miałem tam os strony wordu osobówki ustawione przy samej linii to mi się naczepa otarła o krawężnik ale na niego nie wjechała, zdałem to chyba za otarcie o krawężnik nie oblewają.

Ja zrobiłem tak jak ty myślisz lewy kierunek, na lewy pas, prawy kierunek i skręcam ale musisz przy tym manewrze sporo patrzeć w lusterka choć wiesz że tam nic nie jedzie bo może mieć jakieś aluzje że manewr zrobiony nieostrożnie czy co.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 04 lis 2012, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2012, 19:19
Posty: 16

Witam serdecznie forumowiczow.
Mam do was prośbę.
Kieruje ją do osób które miały egzamin w Tarnobrzegu. Niedługo będe zdawał egzamin na kat C+E w Tarnobrzegu (ciagnik + naczepa ).
Na co muszę zwrócić szczególną uwagę??
Jakieś wasze obserwacje dotyczące tego egzaminu?
Za co najczęściej ,,oblewaja,,?
Opiszcie swój przebieg egzaminu jesli chcecie oraz ogólne sprawy dotyczące tej kategori.
Z góry dziekuje.
Mam nadzieję, że te informacje nie pomogą wyłącznie mi, ale też przyszłym kandydatom na kat C+E.
Dziękuje.


Post Wysłano: 04 lis 2012, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2012, 19:19
Posty: 16

Forumowicze pomożecie???


Post Wysłano: 05 lis 2012, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Cytuj:
Witam serdecznie forumowiczow.
Mam do was prośbę.
Kieruje ją do osób które miały egzamin w Tarnobrzegu. Niedługo będe zdawał egzamin na kat C+E w Tarnobrzegu (ciagnik + naczepa ).
Na co muszę zwrócić szczególną uwagę??
Jakieś wasze obserwacje dotyczące tego egzaminu?
Za co najczęściej ,,oblewaja,,?
Opiszcie swój przebieg egzaminu jesli chcecie oraz ogólne sprawy dotyczące tej kategori.
Z góry dziekuje.
Mam nadzieję, że te informacje nie pomogą wyłącznie mi, ale też przyszłym kandydatom na kat C+E.
Dziękuje.

Ja zdawałem to coś napisze od siebie.
Pierwsze co to losujesz nr zestawu pytań, jest patent na wylosowanie zestawu nr 4 czyli garaż przodem i górka ale takie rzeczy to tylko na PW.
Instruktor(a nie byle kto bo robiłem w szkole jazdy "U Piotra", wtajemniczeni wiedzą że to dobra szkoła) mówił mi że Man z nr 23. ma tendencję do uciekania na łuku do zewnętrznej strony a ten z nr 24 do wewnętrznej strony łuku(jak ja zaobserwowałem w 23 tak też się dzieje, choć nie wiem czemu tak jest).

Przy sprawdzaniu świateł musisz dobrze oblecieć wszystkie obrysówki bo słyszałem że nie chętnie naprawiają ten rodzaj świateł w Tarnobrzegu, np. w moim przypadku nieświeciła jedna a kontynuowaliśmy egzamin, oczywiście poinformowałem o tym egzaminatora.
Wiadomo musisz w odpowiedniej kolejności podłączyć przewody, i ogólnie przy sprzęganiu i rozsprzęganiu musisz pilnować się bo patrzą ostatnio na ręce bo na początku roku spadła komuś naczepa.
Są dwa rodzaje zabezpieczeń siodła więc też musisz wiedzieć jak to działa.

Manewry to wiadomo jak umiesz to zrobisz.

Kolejny etap to miasto ja miałem stosunkowo prostą trasę bo cały czas prosto przelotówką i zawracanie na węzłach w nagnajowie.
Wiadomo na Wisłostradzie masz 80km/h, możesz pojechać zaraz jak zawrócisz na zjazdach w nagnajowie na pierwszym skrzyżowaniu w prawo i tam bd musiał zawrócić bez biegu wstecznego ale tam masz duży plac to dasz radę ale jak już bd wbijał się na Wisłostradę to musisz dobrze zajechać do lewej po tych liniach(obszar wyłączony z ruchu czy jak to się zwie) bo inaczej ci nie przejdzie tylko ci naczepa wpadnie do rowu.
Jak bd wracał do Wordu i bd skręcał w ostatnią drogę w prawo czyli w ulice Fabryczną to też musisz sporo zajechać i zrobić ten manewr powoli i ostrożnie bo koło prawdopodobnie otrze ci się o krawężnik bo tam jest strasznie ciasno, szczegolnie jak są osobówki co wyjeżdżają z Wordu.
I skręcanie do Wordu jak jest wolne to dajesz lewy kierunek, na lewy pas, prawy kierunek i skręcasz w bramę.
Nikt z moich znajomych nie próbował tam skręcać z prawego pasa, ale z tego co słyszałem to wszyscy dają z lewego bo ci tam braknie miejsca na naczepę.

Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pisz, zdawałem wszystkie kat w Tbg.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 06 lis 2012, 9:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2012, 19:19
Posty: 16

Wielkie dzięki kolego za opis trasy i wypowiedź.


Post Wysłano: 26 mar 2013, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

Policjanci z "wizytą" w tarnobrzeskim WORD-zie.Spotkanie dla kilku dżentelmenów nie mile się zakończyło.Panowie policjanci zabrali ze spotkania kilku odwiedzanych. :D

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130329170

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Post Wysłano: 26 mar 2013, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 12:18
Posty: 525
GG: 2628774
Samochód: TGX / R480
Lokalizacja: Janów Lubelski

Mam nadzieje że ich wypuszczą bo 9 mam praktykę zdawać :lol:


Post Wysłano: 28 mar 2013, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2008, 15:04
Posty: 43
GG: 0

54 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Wydziału do Walki z Korupcją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach brało udział w realizacji sprawy korupcyjnej. Funkcjonariusze rozbili grupę zajmującą się nielegalnym procederem łapownictwa związanego ze zdobywaniem praw jazdy. Od poniedziałku trwały zatrzymania. Policjanci zatrzymali 8 egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i 5 instruktorów szkół jazdy z województwa podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Jak ustalili policjanci, kursanci chcący pomyślnie zdać egzamin na prawo jazdy, wręczali łapówki instruktorom, a ci z kolei, powołując się na „znajomości”, pośredniczyli w przekazywaniu pieniędzy egzaminatorom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Podczas prowadzonych od poniedziałku do środy czynności, funkcjonariusze dokonali 76 przeszukań osób, pomieszczeń i samochodów, w trakcie których ujawnili pieniądze w walucie polskiej, euro, dolary oraz znaczne ilości alkoholu mogące pochodzić z procederu korupcyjnego.

Sześciu egzaminatorom przedstawiono łącznie kilkadziesiąt zarzutów korupcyjnych. Ustalonym pośrednikom – instruktorom szkół jazdy – również przedstawiono zarzuty korupcyjne. W tej sprawie policjanci w Tarnobrzegu, Rzeszowie i Kielcach przesłuchali ponad 100 świadków poszerzając tym samym zgromadzony materiał dowodowy, który dał podstawę prokuratorom i sędziom do zastosowania środków zapobiegawczych.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec czterech egzaminatorów tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wobec dwóch kolejnych egzaminatorów, tarnobrzeska Prokuratura Okręgowa, która nadzoruje to śledztwo, zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach 7 i 20 tys. złotych, zawieszenie w czynnościach służbowych oraz zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu. Pięciu instruktorów objętych zostało środkami wolnościowymi w postaci poręczeń majątkowych w kwocie 1,5 i 7 tys. złotych.

Przyjmowanie korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Taka sama kara grozi tym, którzy takiej korzyści udzielają lub obiecują udzielić, albo też powołując się na wpływy podejmują się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą lub jej obietnicę.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności wyjaśniające. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KWP

_________________
Daf i Renówka to ch...j nie ciężarówka

„Kochaj szefa swego mogłeś trafić na mojego”


Post Wysłano: 09 sty 2023, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2023, 1:11
Posty: 2

Odświeżam temat. Jak tam jest teraz z egzaminami na C i C+E w WORD Tarnobrzeg ? Trasy się zmieniły czy po staremu jak kiedyś ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 9 [ Posty: 179 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: