Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 lis 2013, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 14:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Man TGA 26.430

Witam wszystkich tutaj zgromadzonych.
W tym temacie zamierzam prezentować powstawanie zaprojektowanego przeze mnie* kartonowego/papierowego modelu MAN'a TGS 26.440 6x6 z zabudową wywrotki trójstronnej.
Wykonane przeze mnie rysunki techniczne:

Obrazek

Obrazek

Na razie rysunki tylko kabiny ponieważ wolę robić w częściach i powoli niż na raz i szybko.
Planowane jest malowanie na niebiesko z czarnymi akcentami (tj. Pactra A04 French Blue a zderzak, rama, zbiorniki/skrzynki, plastikowe nadkola w A46 Black Matt) i zrobienie dość dużo ruchomych części czyli:
-działające zawieszenie;
-działający skręt;
-możliwe że obracające się i wymienne koła;
-podnoszona i amortyzowana kabina;
-otwierane drzwi;
-podnoszona skrzynia ładunkowa na 3 strony (zobaczymy jak wyjdzie);
-przedni i tylni zaczep.

Na chwilę obecną wykonane zostało: ogólna bryła silnika, skrzynia biegów, przednia część ramy, prototypowa opona.

Jak wiadomo w modelarstwie nie wskazane jest śpieszenie się i do tego będę się stosował, z czego wynika iż postów z aktualizacjami i zdjęciami zbyt często nie będzie :C dodatkowo jest to model relaksacyjny, a i nie zawsze czas pozwala mi na sklejanie.

W tym momencie mam 2 prośby:
1. Jeżeli ktoś ma swobodny dostęp do MAN'a z silnikiem D20 commonrail i mógłby wykonać kilka zdjęć. Głównie zależy mi na widoku chłodnicy w raz z rurami doprowadzającymi/odprowadzającymi razem z wentylatorem, miejscem gdzie "leci" rura wychodząca z filtra powietrza i wydającym uwielbiany przeze mnie świst turbinie :3 . (Wiem że w moich danych pisze o MAN'ie ale nie mam na razie dostępu do niego :C)
2. Powiedzcie mi co oprócz alternatora i filtru paliwa jest jeszcze połączone z blokiem silnika (jakieś pompy wspomagania etc.)

Trochę długie ale dziękuje jeśli całe przeczytaliście.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.


________
*Jestem początkującym, 16 letnim modelarzem i pewne nieścisłości są nieuniknione. Chylę czoła przed takimi modelarzami jak SZAD i mam nadzieję że kiedyś mu dorównam więc proszę o łagodne traktowanie

_________________
Gůrny Ślůnsk
ZAPRASZAM => [WIP] MAN TGS 26.440 <= ZAPRASZAM


Post Wysłano: 16 lis 2013, 13:42

Kromka
masz pełne moje wsparcie.
Modelarz ze mnie marny, wolę sobie posklejać.
Wytrwałości i powodzenia.
SZAD


Post Wysłano: 16 lis 2013, 16:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 14:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Man TGA 26.430

By nie być gołosłownym dodaję zdjęcia półsuchych (podzespoły posklejane) przymiarek.

(Jakość może nie zadowalać :oops: )
Obrazek

Obrazek

Jak widać wykonane do tej pory zostało:
-przednia część ramy wraz z podpórkami amortyzatorów kabiny i przednim hakiem
-bryła silnika
-skrzynia biegów
-przedni zderzak (dzisiaj wykonany)
Do bloku silnika i reszty przyjdą różne drobiazgi, to oczywiste, jednak na razie doskwiera mi brak zdjęć niektórych zakamarków :(

SZAD przecież sklejanie to modelarstwo...
Dziękuję za wsparcie, tobie też powodzenia życzę przy ZIL'e

PS. Jeśli kogoś takie pierdółki interesują to klej którego używam to Butacoll A dość podobny do Butaprenu, też brudzi na żółto jednak nie chwyta od razu co niezmiernie ułatwia pracę. Papier ma gramaturę 160g/m2. Niemalże zawsze podklejam co najmniej raz.

_________________
Gůrny Ślůnsk
ZAPRASZAM => [WIP] MAN TGS 26.440 <= ZAPRASZAM


Post Wysłano: 11 lut 2014, 18:57

? co dalej.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: