Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 gru 2009, 1:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2006, 22:59
Posty: 76
GG: 0
Samochód: MB1223/ kia Carnival
Lokalizacja: W-wa

Witam!
Przedstawiam kilka pierwszych fotek modelu, który właśnie do mnie dotarł. Dla znawców tematu nie musze chyba go opisywać. Ponieważ nie widziałem jeszcze prawdziwego żurawia, byłem zaskoczony jego gabarytami, porównując go z Demagiem AC 500(który już sam jest wielki), ten to prawdziwy gigant . Model waży ok. 5 kg z przeciwwagami; ponieważ w środku podstawy jest dużo miejsca planuję obciążyć go dodatkowymi kulkami ołowianym co zwiększy jego stateczność i umożliwi podniesienie (przypuszczam) około 1kg na max wysokości 2.5m. Ramię wysięgnika i ślizgi muszę pomalować na oryginalny kolor grafitowy, teraz jest cały żółty.
Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 24 gru 2009, 13:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

sorry za pytanie,ale ile takie coś kosztuje i gdzie można dostać :shock: :shock:


Post Wysłano: 24 gru 2009, 17:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2009, 0:12
Posty: 5
GG: 9141233
Samochód: SCANIA G400 Highline HKS20 SKIBICKI
Lokalizacja: Polkowice

Post Wysłano: 24 gru 2009, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Kapitalna diecasta, pogratulować. Swego czasu również chciałem kompletować kolekcję w skali 1:50, ale koszta mnie przerastają, toteż siedzę w 1:87. Mimo wszystko, jak tylko będę miał możliwość, zakupię w skali 1:50 zestaw do transportu wież elektrowni wiatrowych, tak offtopicując. Skala ta jest warta uwagi ze względu na bardzo wysoką dokładność i dopracowanie poszczególnych elementów. Co do pytania gulina, z tego co pamiętam, sprowadza się to z regóły z Niemiec, a taki dźwig to wydatek ok. 200-300 euro, chyba że już poszły w górę? :).

Swoją drogą: Liebherr LG 1750 z Kran-Waryło spotkany na montażu wiatraków w Kołobrzegu:

Obrazek

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Post Wysłano: 25 gru 2009, 1:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2006, 20:33
Posty: 264
GG: 5844851
Samochód: Honda Civic VIII
Lokalizacja: Gdynia

Świetny model nic dodać nic ująć jak zwykle NZG wykonał kawał dobrej roboty.
Cena od początku wynosiła około 400 euro.

_________________
Maszyny budowlane 1:50
https://www.facebook.com/pages/Maxtor-G ... 9722855170


http://www.skyscrapercity.com/


Post Wysłano: 25 gru 2009, 2:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
Kapitalna diecasta, pogratulować. Swego czasu również chciałem kompletować kolekcję w skali 1:50, ale koszta mnie przerastają, toteż siedzę w 1:87. Mimo wszystko, jak tylko będę miał możliwość, zakupię w skali 1:50 zestaw do transportu wież elektrowni wiatrowych, tak offtopicując. Skala ta jest warta uwagi ze względu na bardzo wysoką dokładność i dopracowanie poszczególnych elementów. Co do pytania gulina, z tego co pamiętam, sprowadza się to z regóły z Niemiec, a taki dźwig to wydatek ok. 200-300 euro, chyba że już poszły w górę? :).

Swoją drogą: Liebherr LG 1750 z Kran-Waryło spotkany na montażu wiatraków w Kołobrzegu:

Obrazek
To banki dają w leasing takie żurawie warte ileś tam milionów, chyba ze kupili za gotówkę. :wink: Kolos z niego piękny pewnie potrzeba 50 zestawów aby to przewieść z miejsca na miejsce. :)

Model kolego niczego sobie kupuj następne. :wink:


Post Wysłano: 25 gru 2009, 2:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2006, 22:59
Posty: 76
GG: 0
Samochód: MB1223/ kia Carnival
Lokalizacja: W-wa

Dzisiaj wykonałem próby obciążeniowe , które wyszły pomyślnie. 8) Podwieszając małego liebherka :D miałem troche obaw bo waży on jakieś 2,5 kg ( nie mam dokładnej wagi ) jednak nic się nie stało. 1kg cukru nawet w najwyższym rozstawieniu to w ogóle pryszcz, dżwig nawet nie drgnął. Ogólnie model wykonany jest bardzo dokładnie i solidnie czego nie można było powiedzieć o poprzednich, firmy Conrad gdzie jednak musiałem wiele rzeczy domalowywać dorabiać np.( czarne uszczelki szyb, wycieraczki, zamawiać metalowe fegi, i cały zestaw upiększający dorabiany przez firmę YCC ). W tym modelu nie trzeba już nic dorabiać, jedynie pomalować każdą z sekcji wysięgnika na grafitowy, bo żaden oryginał nie ma ślizgów w kolorze lakieru.

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 25 gru 2009, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Coraz bardziej się przekonuję nad kupnem któregoś z tych dźwigów Liebherr LTM 11200 lub Demag AC 500. Problem jest z zakupem a właściwie z dostępnością w Polsce. Jak wygląda sprawa płatności przez ten sklep www.bow-modellhandel.de ?. Trzeba płacić z góry czy jest opcja płatności przy odbiorze i czym jest dostarczana przesyłka do polski DHLem?

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 25 gru 2009, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2006, 22:59
Posty: 76
GG: 0
Samochód: MB1223/ kia Carnival
Lokalizacja: W-wa

Cytuj:
Coraz bardziej się przekonuję nad kupnem któregoś z tych dźwigów Liebherr LTM 11200 lub Demag AC 500. Problem jest z zakupem a właściwie z dostępnością w Polsce. Jak wygląda sprawa płatności przez ten sklep http://www.bow-modellhandel.de ?. Trzeba płacić z góry czy jest opcja płatności przy odbiorze i czym jest dostarczana przesyłka do polski DHLem?
Sprawa płatności wygląda następująco:
-musisz mieć konto z możliwością robienia przelewów międzynarodowych lub walutowe, obecnie prawie każde ma taką opcje ( może z wyjątkiem jakiś internetowych)
po złożeniu zamówienia wszystko masz podane ,całkowitą kwote itd.( dodatkowo przysyłają maila z wszystkimi danymi , tak jak w każdym sklepie internetowym.
-nie wyślą za żadnym pobraniem, do innego kraju.
- można zapłacić poprzez PAYPAL ( to taki rodzaj gwarancji międzynarodowej , że oni dopiero dostaną kase jak ci wyślą towar.
- ale ja zawsze od razu przesyłałem kase na ich konto i nigdy nie było problemu
- to za poważny sklep żeby robić w balona klientów.
- towar wysyłają od razu jak dostaną kase na konto lub potwierdzenie z PAYPAL

Pzdr.


Post Wysłano: 25 gru 2009, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Dzięki za informacje, będzie trzeba nazbierać trochę euro, szkoda płacić w banku za przewalutowanie z złotówek.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 25 gru 2009, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 paź 2008, 15:02
Posty: 152
GG: 5839699
Samochód: tabaluga ^
Lokalizacja: Przemków/głogów DK 12

a jak wygląda mechanizm podnoszenia.linki są na korbki czy jak? jak byś mógł do zdjęcia też bedą mile widziane. Extra modele :)

_________________
#IRC


Post Wysłano: 26 gru 2009, 0:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2006, 22:59
Posty: 76
GG: 0
Samochód: MB1223/ kia Carnival
Lokalizacja: W-wa

Cytuj:
a jak wygląda mechanizm podnoszenia.linki są na korbki czy jak? jak byś mógł do zdjęcia też bedą mile widziane. Extra modele :)
W nowym modelu jest klucz , który po naciśnięciu zwalnia blokade( zapadke) i można nim kręcić szpulką. W starym modelu była zwykła szpulka, gdy linka była pod większym ciężarem , szpula obracał się sama , ma dość duży luz i trzeba wkładać jakiś klin.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Różnic jest sporo, generalnie każdy nowy model jest coraz lepiej wykonany.


Post Wysłano: 26 gru 2009, 9:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak dla ścisłośći, popraw mnie jeśli się mylę to Demag AC 500 jest z Conrad a Liebherr LTM 11200 z NZG
I jeszcze jedno pytanie w Conradzie siłowniki w podporach sie wykręca w celu rególacji wysokości a jak to wygląda w NZG

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 26 gru 2009, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2006, 22:59
Posty: 76
GG: 0
Samochód: MB1223/ kia Carnival
Lokalizacja: W-wa

Cytuj:
Tak dla ścisłośći, popraw mnie jeśli się mylę to Demag AC 500 jest z Conrad a Liebherr LTM 11200 z NZG
I jeszcze jedno pytanie w Conradzie siłowniki w podporach sie wykręca w celu rególacji wysokości a jak to wygląda w NZG
Dokładnie, Demag - to Conrad
LTM 11200 to NZG
w AC 500 siłownik to zwykła śruba :? a w LTM 11200 gładka śruba imitująca siłownik , zakończona gwintem w środku. Swoją drogą na niemieckich forach troche krytykują za takie niedociągnięcia Conrada. Faktycznie troche to nie poważne żeby model za takie pieniądze a LG1750 kosztuje przeszło 600eu był tak nie dopracowany, że inna firma produkuje zestawy "dotatkowe" ( lusterka, wycieraczki , wciągarki do kabli technicznych i wiele innych detali które oryginał ma a model nie) :x Może jak zobaczą nowość NZG to następny model Conrada będzie lepszy , przypuszczam że może to być np LTM 1400 albo Demag AC 1000. bo obie firmy nigdy się nie dublowały.
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 03 sty 2010, 15:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2006, 22:59
Posty: 76
GG: 0
Samochód: MB1223/ kia Carnival
Lokalizacja: W-wa

Witam, przedstawiam kilka fotek z pomalowanymi sekcjami boomu, w wersji T3 i T3Y. przeplot linek przez 11 rolkowe zblocze to tragedia, trwa dłużej niż ekipa robi to w prawdziwym. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Post Wysłano: 06 sty 2010, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2007, 21:50
Posty: 317
GG: 4628636
Lokalizacja: Warszowice

Obrazek
na tej fotce "próbujesz podnieśc kwiatek????

_________________
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.


Post Wysłano: 22 lip 2010, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 20:05
Posty: 2
GG: 0
Lokalizacja: Katowice

modele w skali 1:50 też posiadam w kolekcji, jutro załączę kilka fotek :)

_________________
Naprawa i serwis żurawi samojezdnych
Blog - żurawie samojezdne


Post Wysłano: 24 lip 2010, 13:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2009, 23:49
Posty: 30
Samochód: Golf V
Lokalizacja: Krotoszyn

super ten Liebherr LTM 11200 8) ale ta cena :shock: :lol:
może kiedyś nazbieram na takiego ;)

_________________
B - 2009r
C - 2012r
C+e - oby 2013r ;)


Post Wysłano: 22 wrz 2010, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:28
Posty: 1
GG: 0

witam, modele tych żurawi prezentuje sie wysmienicie. pracuje w firmie zajmującej się specjalnym transportem i podnoszeniem fagioli.com i tak sie sklada ze jestem na stazu w siedzibie glownej, w recepcji stoi wielk model lr 1750 w konfiguracji z jibbem, zrobie zdjecia to nieomieszkam wrzucic. prezentuje sie naprawde okazale.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: