Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 wrz 2017, 17:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2017, 17:25
Posty: 3

Witam.
Mam pytanie odnośnie tego całego egzaminu UDT,mianowicie jestem po ukonczonym kursie na wózki,lecz problem jest taki ,że oblalem egzamin teoretyczny UDT. Generalnie pytania bardzo trudne,wiedzialem tylko dwa z zakresu podstawowego a z zakresu specjalistycznego nie wiedziałem nic,nie spotkałem sie nigdy z takimi pytaniami. Będę miał powtorkowy za 2 tyg. Moje pytaniew jest takie czy jak mam zaświadczenie o ukonczonym kursie to czy moge szukać pracy jako wozkowy czy wymagane jest te UDT ?Bojezdzic generalnie umiem sam instruktor tak powiedzial ale z teori slabo.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 26 wrz 2017, 19:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Syn mój robił kurs na wózki widłowe i na egzaminie nie było żadnych pytań, był tylko egzamin praktyczny...ale to było w tamtym roku.


Post Wysłano: 26 wrz 2017, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Moje pytaniew jest takie czy jak mam zaświadczenie o ukonczonym kursie to czy moge szukać pracy jako wozkowy czy wymagane jest te UDT
Szukać pracy zawsze możesz mając zaświadczenie o skończonym kursie tylko pytanie gdzie Ciebie przyjmą :?: Raczej w dużych molochach nawet z Tobą nie będą rozmawiać, oczywiście są takie firmy gdzie wystawią Ci na podstawie tego zaświadczenia zezwolenie na poruszanie się po terenie firmy wózkiem podnośnikowym, ale raczej nikt nie będzie chciał tego zrobić bo bierze na siebie odpowiedzialność za Ciebie. Tak na dobrą sprawę mając to UDT będziesz posiadał pewne uprawnienia wraz z certyfikatem na wymianę butli gazowych na terenie UE więc raczej warto o to powalczyć. Po drugie nie bardzo rozumiem gdzie miałeś problemy na tym egzaminie (i tu są dwie opcje albo trafiłeś do kiepskiej szkoły gdzie nie dali Ci odpowiednich materiałów do nauki, albo jesteś mało kumaty i nie chciało Ci się nic poczytać innych możliwości nie ma) z tego co pamiętam to w zakres pytań wchodzą budowa, BHP, kilka aktów prawnych, oraz jedno zadanie matematyczne, które mieści się w broszurce kilku stronicowej.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 26 wrz 2017, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Najważniejsze tematy to obliczenie jaki ciężar możesz podnieść plus kilka pytań z budowy, bhp, konserwacji i co Ci wolno i nie wolno robić. Egzamin trwa 3 minuty jeżeli jesteś w miarę myślący i kolejne 3 jak jechałeś chociaż raz w życiu wózkiem. Suwnica czy HDS tak samo. Cała Twoja wiedza może zamykać się w 10 zdaniach.

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 26 wrz 2017, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2017, 17:25
Posty: 3

A jak mam te zezwolenie uprawniajace do obslugi z immiennym zezwoleniem pracodawcy to sie w zaden sposób nie liczy bez udt?


Post Wysłano: 01 paź 2017, 8:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2012, 14:11
Posty: 49
Samochód: 4141

Robiłem kurs na wózki już 10 lat temu i były 2 szkoły a mianowicie w jednej kurs kosztował 700zł i był to kurs +udt a w innej za 400zł i był to kurs z egzaminem. Właściciel ośrodka mówił że ma uprawnienia do tego żeby przeprowadzić taki kurs i egzamin i to wszystko jest ważne a jeżeli ktoś chce to może od wezwać kogoś z udt i będzie za 300zł dodatkowo egzamin udt co przydatne jest jak tłumaczył w pracy za granicą. Tłumaczył że inne ośrodki nie mają uprawnień na przeprowadzenie takiego egzaminu stąd automatycznie wzywają udt które przeprowadza taki egzamin. Pracowałem w molochu i taki kurs bez udt był jak najbardziej ważny i tylko w jednym miejscu pytali czy mam egzamin udt bo to według nich obowiązek. Zacząłem im to tłumaczyć tak jak teraz na forum to baran powiedział mi że muszę iść do urzędu dozoru technicznego po to żeby wydali mi zaswiadczenie że mój kurs bez egzaminu udt jest ważny (czysty nonsens).

_________________
Transport się nie opłaca


Post Wysłano: 10 paź 2017, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2017, 17:25
Posty: 3

A mam inne pytanie, mianowicie, czy mogę ten egzamin na UDT zrobić oddzielnie? Ponieważ sie wyprowadziłem stamtąd gdzie kurs robilem do rodzinnego miasta i to dość daleko aby dojechać a jakby mi był potrzebny to bym sobie zrobił w innym oddziale .
Pozdrawiam


Post Wysłano: 12 paź 2017, 15:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2012, 14:11
Posty: 49
Samochód: 4141

Możesz zrobić W innym miejscu

_________________
Transport się nie opłaca


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: