Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 sie 2017, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2017, 15:27
Posty: 2

Witam, mam pytani czy mogę normalni powiększyć w Polsce kategorię prawa jazdy z C do E jeśli posiadam angielskie prawo jazdy, chce na miesiąc przyjechać do PL i normalnie zapisać się na kurs i zdać egzamin w PL ? Co muszę zrobić , czy jest w ogóle taka możliwość?
Bo byłem w wydziale komunikacji i nie chcą mi tego profilu kierowcy założyć i powiedzieli, że muszę być pół roku w PL, że pracuje i płace podatki w UK i tam muszę robić prawko, wydaje mi się to [wycenzurowano], że jako obywatel Polski nie mogę zrobić prawka w PL? Zleciało się trzech typów, gdzieś dzwonili i wyszło na to że nie mogę ?

I dla tego moje pytanie czy [wycenzurowano] tam, gdzie się mogę dowiedzieć?

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 26 sie 2017, 11:35 przez wojtasssss1, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 sie 2017, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 12:03
Posty: 46

6 lat temu dokładnie tak zrobiłem. Przedstaw od razu co i jak planujesz to Cię szybciej na egzamin zapiszą bo kolejki pewnie dość spore.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 26 sie 2017, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
nie chcą mi tego profilu kierowcy założyć i powiedzieli, że muszę być pół roku w PL, że pracuje i płace podatki w UK i tam muszę robić prawko,
Obawiam się że mają rację. Aby przepisać prawko na polskie musisz wykazać że przebywasz na terenie kraju przez co najmniej 185 dni w roku. Potem dodajesz kategorię. Inne kraje członkowskie mają podobne regulacje.
Cytuj:
wydaje mi się to [wycenzurowano], że jako obywatel Polski nie mogę zrobić prawka w PL?
Nie widzę w tym nic nieprawidłowego. Olałeś Polskę, pojechałeś do Anglii więc żyj jak Anglik. Stale tam przebywasz, pracujesz, płacisz podatki więc to tam leży centrum twoich osobistych interesów i podlegasz angielskiemu systemowi prawnemu.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 27 sie 2017, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Nic nie musi wykazać, tylko podpisać papier, że przebywa w PL 185 dni. Ja miałem prawko irlandzkie na C , a E robiłem w Polsce. Dziś podpisujesz, że jesteś w kraju, a jutro okoliczności mogą sie zmienić i tyle.
Jak masz meldunek w Polsce, to pisz ten adres i nie wspominaj, że mieszkasz w UK. Prawko możesz mieć angielskie, bo to niczemu nie wadzi.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: