Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 cze 2017, 18:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2017, 14:26
Posty: 1

Witam, przychodzę na te forum z małym problem...
Chodzi o to, że jakieś 3 Msc temu skończyłem kurs na prawo jazdy kategorii C na którym jeździłem Man-em TGL 12.250.
Niestety musiałem zmienić moje miejsce zamieszkania i co za tym idzie własnie dziś postanowiłem dokończyć moje starania o prawo jazdy i zapisać się na egzamin praktyczny... i tu pojawia się problem , bowiem pojazdem egzaminacyjnym w tym WORDzie jest Daf LF55 , niestety z którym nie miałem nigdy styczności...

I tu mam dla was kilka pytań w związku z obsługą tego Dafika...
- Czy maskę otwiera się tylko pociągając ?
W tym pytaniu chodzi o to, że spotkałem instrukcję w internecie która pokazuję że wystarczy ją tylko pociągnąc... Na prawdę nie ma żadnego innego zabezpieczenia ?
- I drugie pytanie dla ludzi którzy mogli jeździć zarówno Manem jak i Dafem .. Czy jest jakaś istotna różnica w jeździe tymi pojazdami ?

- I 3 .. Czy światła mijania, pozycyjne, postojowe? (na placu)


ps. dodam że na egzamin byłem się zapisać dziś .. a egzamin wyznaczono mi już na środę bo miejsce się zwolniło... i niestety próbowałem sobie wykupić w jakieś szkole jazdy godzinkę żeby zapoznać się z tym samochodem , niestety wszystkie szkoły już mają zajęte terminy ...

ps2. z chęcią poczytałbym również spostrzeżenia z waszych egzaminów.


Post Wysłano: 06 cze 2017, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2013, 22:42
Posty: 104

Największa różnica to chyba to że w Manie jest 8 biegowa skrzynia biegów z przebitką(chyba że jest też euro 6 to skrzynia jak w dafie). Natomiast w dafie jest zwykła 6 biegowa. Maska otwiera się bez żadnego zabezpieczenia. W internecie są schematy świateł także poszperaj trochę. Pozdrawiam


Post Wysłano: 07 cze 2017, 10:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

http://www.word.waw.pl/images/Manual/Manual_DAF_LF.pdf

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: