Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 26 sty 2017, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2011, 11:27
Posty: 56
GG: 0

Sorry za nowy temat.
Pytanko mam takie, czy nowo wyrobione (odnowione) prawko może odebrać za mnie żona?
Oczywiście napiszę upoważnienie, być może ktoś już tak robił i wie czy takie coś jest możliwe.


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 26 sty 2017, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

może pod warunkiem że już zdałeś lub upoważniona osoba zda podczas odbioru stare.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 26 sty 2017, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2011, 11:27
Posty: 56
GG: 0

"W okresie od złożenia wniosku do wydania nowej karty do tachografu (karta kierowcy) prosimy nie dokonywać zmian (aktualizacji) w posiadanym prawie jazdy. Jakiekolwiek zmiany spowodują przerwanie procesu wydawania nowej karty oraz konieczność dosłania zaktualizowanego dokumentu prawa jazdy (kopii) i ponownej weryfikacji danych, co znacząco wydłuży czas oczekiwania na kartę.
W sytuacji konieczności zmiany dokumentu prawa jazdy należy jej dokonać przed złożeniem wniosku o wydanie karty kierowcy."


Dokładnie o to chodzi. Chcę wymienić równocześnie prawko i kartę kierowcy, okazuje się jednak, że jest to nie możliwe jeśli dobrze to rozumiem.
Rzeczywiście zapomniałem o tym, że trzeba oddać stare. Będzie to jednak ciężkie do zrobienia ponieważ będę wtedy w trasie :?


Ostatnio zmieniony 26 sty 2017, 21:01 przez anakonda, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 26 sty 2017, 20:58

Podejrzewam, że od razu pojawi się pytanie: Czy może to być "zwykłe" upoważnienie, czy musi być ono sporządzone w obecności notariusza.
Sam nie miałem takiej sytuacji, ale nie ukrywam, że jestem tego ciekaw.


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 26 sty 2017, 21:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

W przypadku prawka kat. B, jakieś 2 lata temu nie było to możliwe. Kuzyn zrobił prawko w czerwcu i 2 dni po egzaminie pojechał na 2 miesiące do Niemiec na robotę. Chciał zrobić tak, żeby ojciec odebrał za niego i mu wysłał do Niemiec. Ale w urzędzie miasta postawili mur i się okopali. Odebrał po powrocie.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 26 sty 2017, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2011, 11:27
Posty: 56
GG: 0

Może zrobić na odwrót, czyli najpierw wyrobić KK i poczekać aż przyjdzie do domu.
W między czasie zrobię szkolenie okresowe, psychotesty itd., jednak poczekam ze złożeniem papierów na wyrobienie prawka, aż przyjdzie KK.
Dopiero wtedy wyślę żonę do starostwa by złożyła za mnie te kwity.
Dobrze kombinuję :?: :)


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 26 sty 2017, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

no chyba nie do końca - kwity musisz złożyć osobiście - żona wstawi zdjęcie sąsiada i co dalej??

co do upoważnienia była taka możliwość że przy składaniu upoważniałeś osobę xxxx do odebrania dokumentu - ale wiąże się to ze zdaniem starego - nie można mieć dwóch dokumentów jednocześnie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 28 sty 2017, 11:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2015, 22:09
Posty: 22

Jest trudniej niż kiedyś, ale bez przesady - jak ktoś przyłoży się, to zda bez problemu. Teoria jest sporo trudniejsza, bo pytania wielokrotnego wyboru. Więcej pytań, wybierane z większej puli.

_________________
sssss


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 02 lut 2017, 15:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2017, 15:23
Posty: 2

Można iść do urzędu zapytać się, czy mają swój druk, albo napisać odręcznie. Ja (imię i nazwisko) Pesel i nr dokumentu upoważniam moją żonę (te same dane) do odbioru dokumentów. O ile jest taka możliwość.


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 07 lut 2017, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2011, 11:27
Posty: 56
GG: 0

Musiałem jednak najpierw odnowić prawko.
Złożyłem papiery, a jak tylko wrócę z trasy to odbiorę nowe prawko i dopiero wyślę papiery o KK.


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 07 mar 2017, 17:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2017, 16:59
Posty: 2
Samochód: foodtankers

Cytuj:
Jest trudniej niż kiedyś, ale bez przesady - jak ktoś przyłoży się, to zda bez problemu. Teoria jest sporo trudniejsza, bo pytania wielokrotnego wyboru. Więcej pytań, wybierane z większej puli.
Tak z tym się zgadzam, egzaminatorzy są tacy sami od dawna, raz cierpliwi, a raz to by na każdym przewinieniu chcieli oblać zdającego. Ale co do testów teoretycznych to zrobiło się znacznie trudniej chociaż już na tym etapie wszystkie pytania i dodatkowo odpowiedzi znajdziemy w internecie.

_________________
Foodtankers


Tytuł: Re: Prawo Jazdy
Post Wysłano: 09 mar 2017, 10:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2017, 10:22
Posty: 2

Można też spisać upoważnienie notarialne dla żony, żeby zrobić ją pełnomocnikiem. Wydaje mi się, że w takim przypadku nie mają nawet prawa odmówić wydania dokumentów i taki papier będzie też honorowany w innych przypadkach :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: