Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lis 2016, 18:29
Posty: 2

Cześć,
chcę zrobić prawo jazdy kategori C ( a może od razu C+E?)i świadectwo kwalifikacji na przewóz rzeczy ale jestem totalnie zielony co do pracy jako kierowca zawodowy. Mam kilka pytań, na które nie mogę uzyskać rzeczowej odpowiedzi.

Chodzi o samą pracę, czy jak ukończę kurs na kat. C + KW potrzebuje jakieś dodatkowe uprawnienia żeby rozpocząć pracę zarobkową mam na myśli jakieś pozwolenia, kartę kierowcy. Czy mogę podjąć pracę z "marszu" ? Jak narazie jestem zatrudniony na umowę o pracę, ale nie wiem jak długo wytrzymam w firmie której pracuje wiec szukam alternatywy, albo nawet pracy która będę mógł wykonywać w czasie wolnym ( dotychczasowy czas pracy 24/48 wolnego).
Tu pojawia się kolejny problem, czy po kursie pracodawcy chętnie zatrudniają "zielonych"? Jedni wymagają kodu 95, inni samą kategorie C , spotkałem się nawet z ofertą "kierowcy z kat. C możliwość zrobienia kursu przed przyjęciem do pracy" a to jest dla mnie bardzo dziwne. Kurs trochę kosztuje a wizja szukania pracy tygodniami jakoś mnie odstrasza. Znajomy "doradził" mi,(...) zrób kurs, kup sobie auto albo weź w leasing i robotę będziesz miał napewno, mozesz nawet być podwykonawcą a i tak zarobisz (...). Myśle jednak że jak to bybylo tak proste o każdy by tak robił, ale proszę was o opinię.
Kolejne pytanie, szkoła jazdy. Na co zwracać uwagę. Po kategori B mam mieszane uczucia, jestem z Wrocławia i szkół jest naprawdę sporo, może ktoś poleci dobra szkole w której sam robił uprawnienia.

Na koniec dziękuje za odpowiedzi, potwierdzam potrafię korzystać z Google.com ale stron a na nich jest tyle odpowiedzi że cieżko jest ogarnąć to wszystko. Dlatego założyłem konto na tej stronie, i chciałbym wracać do tego wątku bo mam nadzieje że będzie skarbnicą mojej wiedzy w tym temacie :)
Mam 25 lat, prawo jazdy kategori B+ uprzywilejowane.
Dziękuje i pozdrawiam, M.


Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 21:12 przez mlody_za_kierownica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Najpierw "fanpejdz".

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lis 2016, 18:29
Posty: 2

Co masz na myśli ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2009, 14:33
Posty: 59
Lokalizacja: Piękny Kraków

Cześć.

"Fanpejdż" bo teraz jest moda na zakłanie fanpagów przez kierowców,gdzie "relacjonują" swoją prace. Coś na wzór mody na wrzucanie 10000 zdjęć swego nowo narodzonego dziecka na FB.


Źeby pracować jako kierowca kat" C" czyli na samochodach powyżej 3,5 DMC potrzebujesz C+KW. Karta kierowcy nie jest wymagana przez wszystkich,ale warto ją zrobić zawsze szersze pole manewrów przy szukaniu pracy. Czy trudno znaleźć prace ?
odp. Nie,ja znam przypadek gdzie kursant dostał pracę w firmie gdzie na drugi etat pracował instruktor.
Problem w tym ,żeby znaleźć pracę dobrze płatną. Nie po to zrobiłeś prawko za X XXX PLN żeby iść robić za 120/130 zł przy dystrybucji jeżdżąc starą Scanią. Oczywiście ,zawsze możesz nabyć doświedczenia i potem szukać czegoś innego.
Obecnie na rynku potrzebne jest ok. 8 tyś . kierowców zawodowych. Osobiście polecałbym Ci robić C+E plus ADR bo na to jest ogromny popyt i robota fajna.Odradzam leasincgi,kredyty,WDG na początku bo nie jesteś zorientowany w temacie i nawet nie będziesz wiedzial ile " krzyknąć" za robotę.

Pozdrawiam

_________________
dziękuje za uwagę

kat. B 14.04.2011
kat. C 21.03.2017
kat CE loading...


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

A ja zapytam inaczej. Czy aby na pewno chcesz ten zawód wykonywać? Bo wywalić kilka kafli na kwity a po tygodniu czy miesiącu stwierdzić, że to nie dla ciebie bo nie rozumiesz przepisów czy nie dla ciebie spanie w aucie to mija się to z celem. Jak masz znajomego co jeździ dużym zabierz się z nim i zobacz od środka jak to wygląda.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Nie po to zrobiłeś prawko za X XXX PLN żeby iść robić za 120/130 zł przy dystrybucji
dobre sobie, czyli zrobienie prawka za x xxx od razu otwiera wrota do 7 z przodu i roboty po 8h dziennie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Cytuj:
Cytuj:
Nie po to zrobiłeś prawko za X XXX PLN żeby iść robić za 120/130 zł przy dystrybucji
dobre sobie, czyli zrobienie prawka za x xxx od razu otwiera wrota do 7 z przodu i roboty po 8h dziennie.
A powiedz mi napisał tak? Bo ja nie widzę.

Ci co siedzą w temacie wiedzą ocb, nie trzeba mówić, jazdy za najniższe krajowe albo i bez podstaw etc. Niestety taka jest prawda, mam osobiście kolegę który jeździ za najniższą krajową plus jakieś smętne dodatki, a niestety takich pracodawców jest multum.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Cytuj:
mam osobiście kolegę który jeździ za najniższą krajową plus jakieś smętne dodatki, a niestety takich pracodawców jest multum.
I wmów tutaj wszystym, że jeździ za 2500zł... :)

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Uwierz mi autorze tematu, że zrobienie uprawnień w porównaniu do znalezienia potem dobrego pracodawcy to pikuś. Z początku nie masz się co spinac na niektóre tematy bo zanim się nauczysz niektórych rzeczy to minie z rok może dwa. A jak Ci jazda już wejdzie w nawyk do tego stopnia że będziesz miał wyjebke gdzie i czym to się zacznie za ile i dlaeczgo takie chvjewe warunki. Pamiętaj że ładna miska jeść nie daje. Są firmy gdzie 7 masz spokojnie ale Cię nie ma w domu prawie wcale. A są i takie gdzie Ci nie dadzą ale się dorabia na paliwie, paletach itd. Co kto woli. Czy warto to sobie sam odpowiesz. Ja perspektywy czasu gdybym teraz miał robić papiery to bym nie robił. Że względu na rodzine. Człowiek się uczy na błędach :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Zawsze możesz zakończyć karierę.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 948
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

Właśnie, tyle ludzi mówi, że nigdy by drugi raz nie usiedli itp itd, dlaczego nadal jeździcie? :D

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja rekreacyjnie, krajoznawczo...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Po tylu latach, to już chyba tylko rekreacyjnie, bo ile można wkoło komina jeździć krajoznawczo :)
Do autora. Nie wszyscy do tej pracy się nadają. Jedni nie maja predyspozycji do jazdy pojazdem z takimi gabarytami i radzenie sobie na załadunkach/rozładunkach. Innych zżera stres i tempo pracy, jak robota kiczowo poukładana. Do tego spanie poza domem minimum kilka dni, chyba że jazda wkoło komina, ale wtedy to odpowiednio kasa mniejsza.
Nikt tutaj za Ciebie decyzji nie podejmie. Tak jak pisali przedmówcy. Jak masz kogoś znajomego, to zabierz się z nim w trasę i zobaczysz jak to wygląda. Trochę pogadacie po drodze i będziesz miał chociaż zarys jak to wygląda.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2009, 14:33
Posty: 59
Lokalizacja: Piękny Kraków

Ja nie rozumiem. Człowiek może się nawet w wieku pięćdziesięciu lat przekwalifikować.Każde próby zwiększenia swoich kwalifikacji ,czy to prawo jazdy wyższej kategori,kurs spawacza,kurs operatora suwnicy itp. to poprostu uniwersalność ,która w przyszłośći pozwoli otworzyć inną furtkę w której się wejdzie do wymarzonej roboty . Sam z wykształcenia jestem budowniczym dróg i mostów,ale od zawsze ciągnęło mnie do jazdy.

Jeździć trzeba lubić , gdyby np. ja nie miał ciągotek do jazdy to dawno bym pracował na budowie jako majster,robił kosztorysy,projektował w Auto-Cadzie za większe pieniądze niż zarabiam jako kierowca.


Także jak ktoś się ogranicza ze zmianą pracy a w głównej mierze spowodowane jest to myślą : " Robie to XX lat,tylko to umiem" itp. To jak komuś praca kierowcy nie odpowiada to trzeba podjąć ryzyko i zmienić zawód.

Pozdrawiam

_________________
dziękuje za uwagę

kat. B 14.04.2011
kat. C 21.03.2017
kat CE loading...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Cytuj:
Cytuj:
mam osobiście kolegę który jeździ za najniższą krajową plus jakieś smętne dodatki, a niestety takich pracodawców jest multum.
I wmów tutaj wszystym, że jeździ za 2500zł... :)

Nie będę próbował nikomu tu nic wmawiać :P znam go od bajtla, więc jeśli mu wierzyć to nawet tyle nie ma ;) Próbowałem go nie raz przekonać do zmiany roboty, lecz myślę że to jego sprawa ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2016, 13:27
Posty: 1
Lokalizacja: Wrocław

A możecie powiedzieć jak dokładnie wygląda test psychofizyczny?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:58
Posty: 449
Lokalizacja: OB

Test osobowości, test "iq", czas reakcji / rozróżniania dźwięków/kolorów. Przynajmniej ja tak miałem ;) dodatkowo może ci jeszcze ciemnię zrobić, ale ja to miałem już przy badaniach do roboty.


Kolego gdybym nie kochał tego to już dawno bym pizgnął tą robotą. Kierowca w większości przypadków jest traktowany jak zlo konieczne. A traktorzysci zakładają jakieś chore fanpejdże żeby się dowartościować.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Polać temu Panu wyżej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
a niestety takich pracodawców jest multum.
tak samo jak multum jest idiotów którzy zgodzą się u nich pracować


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: