Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 maja 2016, 7:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2016, 17:08
Posty: 5
Lokalizacja: Rybnik

Witajcie!

Mój problem może wydawać się dla Was nieco banalny ale nie od razu jest się starym wyjadaczem więc pytam.
Siadam na cysternę ADR i z tego co się dowiedziałem to przed wjazdem na niektóre zakłady w UE aby rozładować bądź załadować przechodzi się testy. Czego się spodziewać?


Z tego co się orientuję, to testy są poprzedzone filmem instruktażowym. Po oglądnięciu takiego filmu, na jego podstawie zadawane są pytania. Pytania należą do grupy BHP.


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Do ELYTY nie należę jednak zdarza się ładować na zakładach typu rafinerie. Są to testy z czytania ze zrozumienien. Jak Jester mówił filmy bądź po prostu slajdy a następnie odpowiedzi na pytania.
Na niektórych zakładach po ukończeniu szkolenia drukowana jest przepustka ważna przez rok od momentu wydania. Widnieje na niej nr ID. Nie wyrzucaj takiej kartki bo jeśli zdarzy się, że niedługo ponownie zagościsz na tej samej firmie wystarczy wbić w terminal zgłoszeniowy do zała/rozładunku i można się meldować. Nie będziesz musiał ponownie przerabiać testu

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Byłem kiedyś, gdzieś w NL po jakieś pojemniki, nie wiem co firma robiła, ale same ADRy się ładowały i zrzucały. Robiłem test na bramie 2 godziny i nie mogłem zdać, problem był jednak inny. Wszystko było tylko po angielsku, niemiecku, francusku lub niderlandzku. I niby gadam dosyć swobodnie po angielsku, ale tam poległem. Było w chvj technicznego języka. Jednak zazwyczaj bywa prosto i miło, w kwietniu byłem na firmie, gdzie niestety mnie nie załadowali, ale był właśnie ten test, który zdałem. Nie załadowali bo w podłodze są listwy metalowe, ktoś inny po to przyjechał. Niestety nie zdał testu i spedytor do mnie dzwonił, żebym przyjechał tam przepiął naczepę tego typa i mu załadował bo tamtego nie chcą, dlatego że nie zdał.

Ogólnie to się nie martw, jeździ tyle typowych Mirków debili, że sam fakt że się tym martwisz stawia Cię 3 piętra wyżej od nich. 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Do ELYTY nie należę jednak zdarza się ładować na zakładach typu rafinerie. Są to testy z czytania ze zrozumienien. Jak Jester mówił filmy bądź po prostu slajdy a następnie odpowiedzi na pytania.
Na niektórych zakładach po ukończeniu szkolenia drukowana jest przepustka ważna przez rok od momentu wydania. Widnieje na niej nr ID. Nie wyrzucaj takiej kartki bo jeśli zdarzy się, że niedługo ponownie zagościsz na tej samej firmie wystarczy wbić w terminal zgłoszeniowy do zała/rozładunku i można się meldować. Nie będziesz musiał ponownie przerabiać testu
Borealis w Schwechacie, widzę że byłeś :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Takie testy będziesz musiał przejść na BASF'ie w Ludwigshafen, w Bayer w Bitterfeld-Wofen i rafineriach w Schwedt i Leuna. :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 maja 2016, 16:42
Posty: 63

to normalne, że musisz przejść szkolenie, w koncu są tam składowane materiały niebezpieczne. Jeśli będziesz jezdzić po naftobazach to na kazdej musisz zrobić wewnetrzne szkolenie z BHP. Zazwyczaj trwa to ok 20 min czasem szybciej a czasem dłużej.

_________________
ADRenalina


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

I najważniejsze. Będziesz w elicie i każdy Ci pomacha !

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2016, 17:08
Posty: 5
Lokalizacja: Rybnik

Panowie bardzo dziękuję za pomoc mam nadzieję, że nie uwalę żadnego z tych testów bo będzie siara jak trzeba będzie trzeba podstawiać innego kierowcę.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 maja 2016, 16:42
Posty: 63

to są jakieś wykłady i pytania proste tak, że nawet pijany Heniek by sobie z nimi poradził więc nie panikuj :)

_________________
ADRenalina


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
to są jakieś wykłady i pytania proste tak, że nawet pijany Heniek by sobie z nimi poradził więc nie panikuj :)
Pytania są proste pod warunkiem znajomości języków obcych. Co z tego ze wiesz co oznacza naklejka ostrzegawcza z płomieniem jak nie wiesz która odpowiedz wybrać :D poza tym może się zdarzyć ze na starcie odeślą Cię z kwitkiem jak stwierdza ze nie jesteś komunikatywny, potem wychodzą kwiatki ze musi ktoś inny podjechać zaladowac etc Licz się z tym ze często sam będziesz odpowiedzialny za rozładunek i ze spora część ładunków idzie z neutralizacja i wypisywaniem CMRek "na droge"

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Albo jak na Cargillu w Bielanach Wrocławskich przeczytasz tekst ze zrozumieniem, przejdziesz do pytań i okaże się, że czegoś o co cie pytają nie ma mam tekście :D


Jakiś rok temu pojechałem tam pierwszy raz i pytanie dotyczyło jakiegoś światełka na koniec załadunku.
"Zaznacz pan zielone" :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Albo jak na Cargillu w Bielanach Wrocławskich przeczytasz tekst ze zrozumieniem, przejdziesz do pytań i okaże się, że czegoś o co cie pytają nie ma mam tekście :D


Jakiś rok temu pojechałem tam pierwszy raz i pytanie dotyczyło jakiegoś światełka na koniec załadunku.
"Zaznacz pan zielone" :D
W Cargillu? Ten test jest śmieszny. Z jednej pytania a z drugiej tekst z odpowiedziami wystarczy czytać [FACE SAVOURING DELICIOUS FOOD]


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: