Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Badania do KW
Post Wysłano: 02 mar 2016, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2015, 11:49
Posty: 1

Witam
Rozpoczynam kurs prawa jazdy kat. D. Jestem po badaniach lekarskich i psychotechnicznych, mam profil kandydata na kierowcę, jednak mam problem z badaniami lekarskimi do KW. Lekarz dał mi trzy egzemplarze, dwa z zaznaczonym blokiem "AM, B1, B, B+E, T" i jeden z zaznaczonym blokiem "C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E". Ten egzemplarz z kategoriami "C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E" kazał dać do PKK, jeden z tych dwóch "AM, B1, B, B+E, T" do KW, a ten trzeci do wymiany prawa jazdy. No i gdy podałem badania do KW dostałem odpowiedź, że muszę dostarczyć im zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy. I teraz mam pytanie, czy muszę jeszcze raz załatwiać badania lekarskie do KW czy można jakoś te badania przepchnąć?


Post Wysłano: 02 mar 2016, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

to nie tak:

badania psychotechniczne do prawa jazdy muszą mieć na początku coś takiego:
"na podstawie Ustawy o Kierujący Pojazdami art...."
natomiast do KW:
"na podstawie Ustawy o Transporcie Drogowym art...."

badania te wypełniają obowiązki wynikające z dwóch odrębnych aktów prawnych, co prawda te badania mają ten sam zakres, jednak w treści muszą być inne.
jest to moim zdaniem idiotyzm, ale tak urzędnicy wymagają.

najlepiej jak wrócisz do tego samego lekarza i poprosisz od następny egzemplarz o innej treści, jednak jeżeli tego ta pracownia psychotechniczna nie wie, to źle o niej świadczy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 02 mar 2016, 23:17

Ja teraz robię kat. E. do założenia profilu kandydata na kierowcę potrzebujesz badania na podstawie ustawy o kierujących pojazdami, a do KW czy szkolenia okresowego potrzebujesz na podstawie ustawy o transporcie drogowym. Dwa dni temu robiłem psychotesty i badania lekarskie. W cenie jednego badania dostałem oba egzemplarze.


Post Wysłano: 11 kwie 2016, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2011, 14:07
Posty: 51
GG: 1
Lokalizacja: Zgierz

Cześć, planuję zrobić kw pełną i C+E, mam zamiar zapisać się do Łódzkiego Stowarzyszenia Przewoźników, z tego co się orientowałem jest najtaniej. W sprawie badań odesłali mnie tutaj http://psyche-test.pl/ podobno załatwię wszystko do kw i C+E w cenie 350zł, czy faktycznie to będzie już wszystko co mnie czeka? Ktoś ma do polecania lepsze miejsce w Łodzi/Zgierzu?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: