Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 maja 2017, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 12:03
Posty: 46

Cytuj:
Nie wiem w czym widzicie tutaj problem.Według mnie wszytko jest zgodne z prawem.

Weleks-Wpisano ci kod 95 tylko przy kat.D ponieważ ukończyłeś szkolenie okresowe/kwalifikację wstępną TYLKO w zakresie przewozu osób.Przecież są dwa rodzaje szkolenia okresowego-dotyczącego przewozu rzeczy lub dotyczącego przewozu osób.Jeżeli chciałbyś mieć kod 95 przy kat.C i C+E musisz wyłożyć jeszcze raz hajs i ukończyć szkolenie okresowe dotyczące przewozu rzeczy.

To tak samo jakbym teraz zrobił prawko na C i żądał aby wpisano mi przy nim kod 95 ponieważ taki mam przy kat.D.W moim przypadku żeby uzyskać taki kod musiałbym odbyć jeszcze raz osobną kwalifikację uzupełniającą na przewóz rzeczy(w uproszczonej,krótszej i tańszej wersji ale jednak).

Nie wiem na jakiej podstawie urzędnik miałby przepisać kod 95 na inne kategorie.A jeżeli jakiś to robi to...poproszę o namiary na niego,zaoszczędzę sporo kasy na kolejnych szkoleniach :D
No właśnie widzę masło maslane bazując na swoim przykładzie, a mianowicie:
C zdane 2006
D 2011 maj
E 2011 listopad
Literki leżały sobie na przyszłość aż w końcu w 2016 przyszła kolej na zmianę pracy, więc zrobiłem okresówkę na przewóz rzeczy a kod 95 wbili na plastiku także w D.

No i bądź tu mądry[emoji12]

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 17 maja 2017, 14:28

Inaczej zapytam.Ukończyłeś wcześniej kwalifikację wstępną tylko i wyłącznie na przewóz rzeczy a potem ukończyłeś szkolenie okresowe tylko i wyłącznie w zakresie przewozu rzeczy tak? Nigdy nie ukończyłeś kwalifikacji i szkolenia okresowego w zakresie przewozu osób a i tak wbili ci 95 przy kat.D :shock:

Jestem młodym kierowcą i jeszcze nie miałem szkolenia okresowego więc zapytam jak wygląda procedura wymiany prawka-idziesz do urzędu z zaświadczeniem/jakimś dokumentem z ośrodka szkolenia że odbyłeś szkolenie okresowe i na tej podstawie wymieniają prawko i wbijają kod 95 w odpowiednim miejscu tak? Może w twoim przypadku było tak że ośrodek szkoleniowy po prostu poszedł ci na rękę i nakłamał w zaświadczeniu że odbyłeś szkolenie okresowe na przewóz rzeczy oraz osób?(to szkolenie to i tak ściema więc bym się nie zdziwił) Pytam bo mi nakłamali w zaświadczeniu o odbyciu kwalifikacji wstępnej że byłem na symulatorze i jeszcze wysiedziałem u nich 140 godzin :D więc wiem że takie rzeczy są możliwe.


Post Wysłano: 17 maja 2017, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 12:03
Posty: 46

Cytuj:
Inaczej zapytam.Ukończyłeś wcześniej kwalifikację wstępną tylko i wyłącznie na przewóz rzeczy a potem ukończyłeś szkolenie okresowe tylko i wyłącznie w zakresie przewozu rzeczy tak? Nigdy nie ukończyłeś kwalifikacji i szkolenia okresowego w zakresie przewozu osób a i tak wbili ci 95 przy kat.D :shock:
C zdalem przed 2008 wiec tylko okresowe musiałem zrobić, zaświadczenie tez mam tylko na C (i E);
natomiast D zrobiłem po 2009 więc aby zarobkowo jeździć muszę mieć kwalifikację wstępną, której nie zrobiłem - a mimo to wbili mi 95 w prawko
Bądź tu mądry,burdel mają i tyle.

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 22 maja 2017, 6:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Inaczej zapytam.Ukończyłeś wcześniej kwalifikację wstępną tylko i wyłącznie na przewóz rzeczy a potem ukończyłeś szkolenie okresowe tylko i wyłącznie w zakresie przewozu rzeczy tak? Nigdy nie ukończyłeś kwalifikacji i szkolenia okresowego w zakresie przewozu osób a i tak wbili ci 95 przy kat.D :shock:

Jestem młodym kierowcą i jeszcze nie miałem szkolenia okresowego więc zapytam jak wygląda procedura wymiany prawka-idziesz do urzędu z zaświadczeniem/jakimś dokumentem z ośrodka szkolenia że odbyłeś szkolenie okresowe i na tej podstawie wymieniają prawko i wbijają kod 95 w odpowiednim miejscu tak? Może w twoim przypadku było tak że ośrodek szkoleniowy po prostu poszedł ci na rękę i nakłamał w zaświadczeniu że odbyłeś szkolenie okresowe na przewóz rzeczy oraz osób?(to szkolenie to i tak ściema więc bym się nie zdziwił) Pytam bo mi nakłamali w zaświadczeniu o odbyciu kwalifikacji wstępnej że byłem na symulatorze i jeszcze wysiedziałem u nich 140 godzin :D więc wiem że takie rzeczy są możliwe.

...Nie wiem na jakiej podstawie urzędnik miałby przepisać kod 95 na inne kategorie...
wystarczy przeczytać mój wcześniejszy post, jeżeli nie to zajrzyj do Ustawy o Transporcie Drogowym Art. 39d ust. 6.
mowa tu o szkoleniu okresowym, a nie kwalifikacji wstępnej.
w drugim przypadku prawo przewiduje to i mamy kwalifikację uzupełniającą, a słyszałeś o szkoleniu okresowym uzupełniającym?

jeżeli zrobisz dzisiaj kat. C, C+E, to po odbyciu szkolenia okresowego (czy to na przewóz rzeczy czy na osób) według prawa (wcześniej przytoczony artykuł w Ustawie o Transporcie Drogowym) urząd jest obowiązany wpisać Ci kod 95 zarówno dla kategorii związanych z przewozem osób jak i przewozem rzeczy (jeżeli w zaświadczeniu lekarskim ujęte są obie kategorie). wcześniej NIE, chyba że ukończysz kwalifikację wstępną uzupełniającą.

w 2016 roku prowadziłem szkolenie okresowe dla chyba 132 kierowców wrocławskiego MPK i żaden z niech nie miał problemów z uzyskaniem kodu 95 dla kategorii C, C+E.

natomiast co do nakłamania, pewien jestem na 100% że we wszystkich dokumentach poświadczających realizację Twojej kwalifikacji wstępnej są Twoje podpisy, więc można mówić tu o współdziałaniu w kłamaniu. albo trzeba było nie podpisywać i wtedy rościć pretensję, bo po podpisaniu mowa o nakłamaniu trochę mija się z celem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: