Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 sty 2015, 2:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

Nie mając 21 lat w pierwszej kolejności należy zrobić kwalifikację wstępną, a następnie kat. C, CE. Mając ukończone 21 lat kolejność jest dowolna z tym, że kwalifikacja jest przyśpieszona. Aktualnie robię jednocześnie kat. C i kwalifikacje wstępną przyśpieszoną.


Post Wysłano: 29 sty 2015, 10:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2014, 16:27
Posty: 9

ja żem c i ce robil w wieku 19-20lat a D w 21 i nie mialem żadnej KW


Post Wysłano: 29 sty 2015, 22:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Bo robiłeś przed 19 stycznia 2013


Post Wysłano: 30 sty 2015, 12:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2014, 16:27
Posty: 9

a oco chodzi z tym profilem kierowcy obecnie i do kazdej kat teraz potrzebna sa psycho?


Post Wysłano: 30 sty 2015, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Do każdej kategorii potrzebny jest Ci profil. Na kartce A4 masz wpisaną kategorię i jej jakiś tam kod, którym posługują się OSK, WORD itp.

Psychotesty zależy jak Ci lekarz załatwi... Może zaznaczyć tylko jedną kategorię (o którą się ubiegasz(np C) lub całą grupę (C1, C1+E, C itd.)

A żeby psychotesty były potrzebne do B czy A to nie słyszałem...


Post Wysłano: 30 kwie 2015, 16:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
KW przyspieszona, zwykła formalnosc?
tutaj ma bardzo duże znaczenie kto płaci za kurs.
ostatnio spotkałem się z kursem dla 20 kierowców na C+E i KW organizowany przez jedną z wrocławskich firm. proszę sobie wyobrazić, że tylko jeden jak dotąd kierowca zdał w drugim terminie prawo jazdy.
natomiast KW na 20 zdał jeden.
wśród ludzi którzy sami płacą za kursy proporcje są odwrotne.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 gru 2016, 1:32

Kwalifikacja wstępna i sposób jej organizacji to generalnie jedna wielka ściema a zdanie końcowego egzaminu można w sumie nazwać formalnością.

Ja robiłem przyśpieszoną na przewóz osób w niby najlepszej szkole nauki jazdy w mieście.Czas i tematy przewidzaine do ómówienia zawarte w rozporządzeniu/przepisach czy jak to tam się zwie nijak się mają do rzeczywistości i w sumie...dobrze.Zamiast 140 godzin trwało to może 50-60 i może z połowa tego to były naprawdę przydatne rzeczy jak przepisy,czas pracy ,obsługa tachografu itp.Zdarzały się zajęcia gdzie oglądaliśmy filmiki reklamowe ciężarówek albo wykladowca-inspektor ITD opowiadał różne anegdoty.Kolejna sprawa-Kurs na przewóz osób,rzeczy kwalifikacja pełna,przyspieszona,szkolenie okresowe,kwalifikacja uzupełniająca na kurs przewóz i rzeczy to były JEDNE I TE SAME ZAJĘCIA :shock: ,szkoda że jeszcze nie wrzucili tu kursu szydełkowania albo obsługi komputera.Więc nawet młodzik który robił KW pełną która powinna trwać 240 godzin po 50 i zdaniu egzaminu dostawał papier a tam nakłamane że wysiedział 240 godzin i był jeszcze na symulatorze :D -a za te śmieszne zajęcia i tak skasowali go dwa razy drożej niż mnie.Obecność nie jest obowiązkowa więc jak były zajęcia o spinaniu ładunków to szedłem do domu-wożę ludzi to nie moja broszka.Przychodzisz na szkolenie okresowe a tam leci filmik albo inspektor opowiada anegdotki,posiedzisz tak pięć dni i możesz jeździć znowu pięć lat,w sumie to nie musisz siedzieć bo to marnowanie czasu więc prosisz kolegę żeby podpisał jakąś niby listę obecności że byłeś.No po prostu ludzie JEDNA WIELKA ŚCIEMA.I powiem wam że.....dobrze że tak to wygląda bo wszystkie niezbędne rzeczy dotyczące pracy kierowcy można omówić w krótszym czasie.Ja sam byłem na kilku ważnych zajęciach,resztę doczytałem w internecie i z literatury fachowej i na luziku zdałem egzamin.I cała reszta oprócz jednej osoby też zdała.Tylko skoro cała ta KW jest traktowana mocno umownie to po co ten cały super poważny egzamin z rozsadzaniem ludzi żeby nie ściągali i 3-osobową najwyższą komisją? Albo robimy coś na serio 140 godzin,płytę poślizgową,symulatory itd.albo robimy tak jak wyżej i każdy dostaje papier bez żadnego egzaminu i jakiś komisji.

W sumie chodzi o pieniądze bo całe te zajęcia nie wymagają aż tyle czasu i zachodu więc:
-Dzień dobry chcę się zapisać na KW przyspieszoną
-3000 poproszę
-Obecność jest obowiązkowa?
-to jest Pana sprawa czy Pan chodzi
-A kiedy jest egzamin?
-za miesiąc 14 listopada
-to ja przyjdę tylko na egzamin.
-dobrze
-dziękuję,do widzenia.


Post Wysłano: 24 gru 2016, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2016, 10:38
Posty: 58

No to zależy raczej od tego gdzie się taka KW robi. Ja np. miałem normalne zajęcia, fajny wykład z inspektorem o czasach pracy do tego płytę poslizgowa i 9h normalnej jazdy po mieście. Dużo zależy też od tego jak ktoś do tego podchodzi. Place za coś, jestem świeżakiem to mi zależy żeby dowiedzieć się jak najwięcej i wycisnąć z tego kursu max co można. Ale u mnie w grupie 95% tez z podejściem żeby przyjść tylko na egz i gotowe. Także trze a przemyslec czego się oczekuje i dobrze wybrać miejsce szkolenia. Co do samych treści zawartych w szkoleniu multimedialnym to porażka.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: