Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lis 2012, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Chciałbym się dowiedzieć jakie dokładnie zmiany będą od 2013 roku,
Bo Nie wiem czy iść już teraz czy w następnym i zrobić od razu C+E i KW,Bo jak na razie mam tylko na C+E

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 06 lis 2012, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2012, 15:30
Posty: 62

Przede wszystkim zmienią się egzaminy teoretyczne. Więc jeśli masz możliwość to zdaj je jeszcze w tym roku. Będzie dużo większa baza pytań i nie będzie ogólnie dostępna tak, jak ma to miejsce w chwili obecnej. Testy będą dynamiczne. Nie będzie możliwości powrotu do poprzednich pytań, a na udzielenie odpowiedzi będzie ok 10-20 sek. po czym pytanie samo przeskoczy na kolejne.
Jeśli chodzi o egzamin praktyczny to zmieni się jedynie tyle, że jeśli padniesz na sprzęganiu to nie będziesz mieć możliwości kontynuowania egzaminu. Dzisiaj jak oblejesz na sprzęganiu bądź pasie ruchu to możesz kontynuować egzamin pomimo oceny negatywnej. Warto bo przynajmniej pojeździsz pojazdem egzaminacyjnym, Pojeździsz po placu i do tego będzie ci jeszcze towarzyszyć lekkie poddenerwowanie samym egzaminem :)
To w zasadzie tyle.

A sorry widzę, że napisałeś że posiadasz już C. Napisałeś C+E, ale zakładam, że to pomyłka.
Jak masz już C to zdajesz tylko egzamin praktyczny.
A jeśli chodzi o praktykę to w zasadzie zmieni się jedynie ta jedna rzecz, o której pisałem wcześniej.
A KW to możesz sobie robić jak ci się podoba. Egzaminowanie tej części nie dotyczy.


Post Wysłano: 07 lis 2012, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Dzięki wiciu2 ze mi tak przejrzyście to napisałeś.O to mi właśnie chodziło.

Co do posiadania prawka na C to nie mam,Zle się w pierwszym poście wyraziłem.Chodziło o to ze na chwile obecna mam pieniądze na zrobienie C+E,i 1/4 KW, w styczniu miałbym już całość i chciałem robić od razu wszystko,lecz po tym co przeczytałem postanowiłem w tym tygodniu się zapisać,Tylko czy nie będzie mnie drożej wtedy kosztować KW jak zrobię za parę miesięcy?Bo chyba w naukach sa promocje ze jak wszystko się robi to jest taniej.

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 07 lis 2012, 0:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2012, 21:52
Posty: 10

Wszystko robisz po kolei , najpierw C , potem C+E , a w między czasie KWP . Jak robisz wszystko w jednym ośrodku to na pewno z ceną idzie się dogadać . Tylko niech Ci wystawią szybko kwita żebyś się mógł zapisać na testy jeszcze w tym roku


Post Wysłano: 07 lis 2012, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2012, 17:01
Posty: 3

Zmiany będą w teoretycznym, jeśli zdasz teraz teorie to jest ważna przez pół roku

_________________
odwrócona osmoza wncjowanieks
rachunkowe-uslugi.com.pl


Post Wysłano: 07 lis 2012, 17:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

a mi coś tak chodzi po głowie, że zmiany będę tak jak poprzednio, czyli dużo gadania, dyskusje w mediach, boom w ośrodkach szkolenia kierowców oraz w WORD-ach i zostanie jak było.

jeżeli tak będzie, to moje odczucie, że puszczanie wieści o zmianach staje się narzędziem regulowania popytu na egzaminy i co za tym idzie szkolenie, będzie bliskie prawdy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 07 lis 2012, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Mam pytanie od tego 2013 roku, będzie można zrobić C od 18lat?

Jak się odnieść do tego?
"Jeżeli skończyłeś 21 lat, lub wkrótce skończysz, wybierz kwalifikację wstępną przyspieszoną - to zaledwie 140 godzin zajęć.

Jeśli masz mniej niż 21 lat możesz skończyć kwalifikację wstępną przyspieszoną ale wówczas do ukończenia 21 roku życia będziesz mógł prowadzić jedynie pojazdy, dla których wymagane jest posiadanie prawa jazdy kat. C1 (jeśli masz kat. C) lub C1+E (jeśli masz C+E). Twoje uprawnienia będą zatem ograniczone do prowadzenia pojazdów o DMC do 7,5 tony (przy C) lub zespołu o DMC do 12 ton (przy C+E). Jeśli nie chcesz mieć tak ograniczonych uprawnień, musisz skończyć pełną kwalifikację wstępną - 280 godzin. "

Czyli tak mam 18 lat idę na kat.C w 2013r i mam wtedy C czy C1?
Czy może tak idę na kat.C w 2013r z KWP i wtedy mam kat.C1 a po ukończeniu 21lat C1 samo się zmienia w C po wymianie dokumentu w urzędzie?

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 07 lis 2012, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:30
Posty: 28

Ja jest w końcu z tym wiekiem? Jeśli egzamin na kat. C zdam po zmianach przepisów to od ilu lat będę mógł prowadzić pojazdy na tą kat?


Post Wysłano: 07 lis 2012, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2012, 15:30
Posty: 62

Z wiekiem będzie tak że od 2013 r. trzeba będzie mieć 21 lat chyba, że ktoś ma 18 lat i KW ale "pełen program" nie przyspieszoną. Kat C będziesz mógł zdać po zmianach ale w wieku lat 21. Nie ma takiej opcji że zdasz w wieku lat 18 i prawko będzie leżeć do 21 roku życia. jak już masz uprawnienia, to je masz i tyle. Więc jak najbardziej możesz pojazd taki prowadzić. Czym innym jest wykonywanie przewozów zarobkowych. To regulują odrębne przepisy. Czyli posiadać musisz KW.

Cyryl - ostatnio czytałem artykuł w internecie i Minister odpowiedzialny za te wszystkie dyrdymały zarzekał się że odwrotu nie ma i WORDy na pewno zdążą. Ale jak pewnie doskonale wiesz. Najwięcej zmian dotyczy części teoretycznej na wszystkie kat oraz praktycznej w egzaminowaniu na kat A.


Post Wysłano: 07 lis 2012, 23:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 20:52
Posty: 164
GG: 7644644
Samochód: Renault Premium DCi
Lokalizacja: Mikołajów [TKA]

Nie wiem czy to jest dobra informacja, najlepiej musiałby to ktoś obeznany potwierdzić ale jak ja chodziłem na KW to nam gość mówił że od nowego roku żeby zrobić C itp w wieku 18lat to najpierw musisz zrobić KW pełną i dopiero zaczynasz kurs na prawo jazdy,.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Post Wysłano: 07 lis 2012, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

To jak to się odnosi do tego cytatu w moim poprzednim poscie? Z C robi się C1 a z C1 C?

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 08 lis 2012, 8:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2012, 15:30
Posty: 62

Cytuj:
Nie wiem czy to jest dobra informacja, najlepiej musiałby to ktoś obeznany potwierdzić ale jak ja chodziłem na KW to nam gość mówił że od nowego roku żeby zrobić C itp w wieku 18lat to najpierw musisz zrobić KW pełną i dopiero zaczynasz kurs na prawo jazdy,.
Dokładnie będzie tak jak napisałeś.
19. stycznia 2013 żeby zrobić kat. C w wieku 18 lat to najpierw musisz zrobić KW pełną.
Cytuj:
To jak to się odnosi do tego cytatu w moim poprzednim poście? Z C robi się C1 a z C1 C?
Nic takiego nie będzie miało miejsca. Egzamin zdajesz na konkretną kat. prawa jazdy. Niezależnie od tego czy zdasz na A1, B1, C1, D1 dzisiaj czy po 19 stycznia 2013, żeby mieć wyższą kat. tzn. np: A, B, C, D będziesz musiał zdać egzamin praktyczny na tę kategorię. Egzamin zdajesz na zupełnie innych pojazdach. Pojazdy egzaminacyjne na konkretne kat. określone są przez Ministra w rozporządzeniu dotyczącym zasad przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy.
Przepisy, które zaczną obowiązywać od 19 stycznia określają jasno wiek i warunki przystąpienia do egzaminu na konkretną kat. Albo je spełniasz w dniu egzaminu i możesz do egzaminu przystąpić, albo ich nie spełniasz i nikt na egzamin cię nie zakwalifikuje.

Odpowiadając na twoje 1 pytanie. "od tego 2013 roku, będzie można zrobić C od 18lat?"
Odpowiedź masz wyżej ale napiszę raz jeszcze. TAK, ale najpierw musisz zrobić KW pełną 280 godz.


Post Wysłano: 08 lis 2012, 9:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Cyryl - ostatnio czytałem artykuł w internecie i Minister odpowiedzialny za te wszystkie dyrdymały zarzekał się że odwrotu nie ma i WORDy na pewno zdążą. Ale jak pewnie doskonale wiesz. Najwięcej zmian dotyczy części teoretycznej na wszystkie kat oraz praktycznej w egzaminowaniu na kat A.
ale ja doskonale pamiętam jak było rok temu - tak samo, też nie było odwrotu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 08 lis 2012, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Dzięki za informacje i mniemy nadzieje ze nie wprowadzą tych przepisów od 2013r tak jak Cyryl pisze.

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 08 lis 2012, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2010, 18:30
Posty: 28

Ok. Powiedzmy, że zdałem egzamin po zmianach, mam pełną KW i od ilu lat mogę jeździć zarobkowo?


Post Wysłano: 08 lis 2012, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

Jak masz KW i C to chyba od zaraz można jeździć :roll: .

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 10 lis 2012, 1:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2012, 1:32
Posty: 1

Panowie , mam do was takie pytanie bo nie mogę się połapać .
W dzień moich 18 urodzin wchodzi nowa ustawa :/
A wiec tak , czy bede mógł prowadzić ciężarówkę jeśli najpierw skończę KW później zrobię C,C+E ?
Tz. bede mógł w wieku 18 czy 21 lat ?
Pozdrawiam .


Post Wysłano: 10 lis 2012, 12:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

A kiedy kat. B?

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 10 lis 2012, 16:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2012, 19:45
Posty: 4

Panowie, mam 18 lat, przed 19 stycznia 2013 będę miał pierwszy egzamin na kategorię C. Czy jeśli nie zdam za pierwszym razem i będę ustalać sobie termin egzaminu poprawkowego po 19 stycznia 2013, to będzie mnie obowiązywał nowy wiek czyli 21 lat i będę musiał czekać 3 lata na drugi egzamin?


Post Wysłano: 11 lis 2012, 22:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2012, 15:30
Posty: 62

Cytuj:
Panowie, mam 18 lat, przed 19 stycznia 2013 będę miał pierwszy egzamin na kategorię C. Czy jeśli nie zdam za pierwszym razem i będę ustalać sobie termin egzaminu poprawkowego po 19 stycznia 2013, to będzie mnie obowiązywał nowy wiek czyli 21 lat i będę musiał czekać 3 lata na drugi egzamin?

Niestety, ale TAK. Chyba, że masz zrobioną lub zrobisz KW pełną 280 godz. Wtedy czekać nie będziesz musiał.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: