Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lut 2013, 1:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Jest to patologia, o czym przekonałem się na własnej skórze latając z wywalonym jęzorem jak idiota, tylko po to, żeby mi 2 linijki zmienili w dokumencie, a i tak nie mogli tego zrobić właściwie...

"I have no idea..."

Miłej nocy ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 05 lut 2013, 2:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

Cytuj:
A jeśli już mam C i pełną KW to mogę zacząć E i przystąpić do egzaminu, czy tu też zrobili jakieś dziwne ograniczenia?


Post Wysłano: 05 lut 2013, 7:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
A jeśli już mam C i pełną KW to mogę zacząć E i przystąpić do egzaminu, czy tu też zrobili jakieś dziwne ograniczenia?
Odpowiedź padała kilkukrotnie. Pełna KW daje Ci spokój z nowymi przepisami. Możesz.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 07 lut 2013, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2011, 15:21
Posty: 1
Lokalizacja: Pisz

Witam ! Moja sprawa przedstawia sie tak , poszedłem do Urzędu pracy z wnioskiem o przyznanie mi kursu świadectwa kwalifikacji + kat. C , tam mi powiedziano ze nie mam 21 lat i nie moge miec prawa jazdy Kat. C , wiec powiedziałem dlatego chce świadectwo kwalifikacji i potem kat. C , odpowiedziano mi ze kto uzyskał świadectwo kwalifikacji przed 19 stycznia moze podejsc do egzaminu , a tak to trzeba czekac do 21 roku zycia , to wiec jak to naprawde jest ?


Post Wysłano: 09 lut 2013, 15:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Źle Ci odpowiedziano. Kwalifikacja obniża wymagania wiekowe i nie jest to jakiś przepis przejściowy tylko dla tych, co ją zrobili wcześniej, tylko jest to przepis "na stałe" obowiązujący w przyszłości, nawet, kiedy wszyscy zapomną o 19.01.2013.


Post Wysłano: 25 lut 2013, 15:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2011, 21:49
Posty: 26
GG: 0

Witam, mam pytanie odnośnie egzaminu C+E a mianowicie zatrzymania sie na rekawie. Jak to teraz jest? mozna wyjść do połowy zestawu żeby sprawdzić ile brakuje do lini zatrzymania? a może mozna dojść do końca zespołu bo i tak słyszałem. Prosze o odpowiedz w czwartek juz egzamin a mam wątpliwości z gory dziekuje.


Post Wysłano: 25 lut 2013, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Robiłeś w ogóle kurs na kat. CE, czy się zapisałeś tylko na egzamin?

Tak, możesz wyjść RAZ z samochodu jadąc po prostej do tyłu. Możesz nawet biegać w koło samochodu, tylko musisz się wyrobić w ciągu pięciu minut.

A co do tych zmian to naprawdę chore.
Zrobiłem psychotesty do KW, które mi zabrali w ośrodku przed egzaminem na CE, a muszę zrobić kolejne, bo do prawa jazdy i do KW muszą być osobne. Dziękuję rządzącym za utrudnianie życia obywatelom.


Post Wysłano: 25 lut 2013, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
A co do tych zmian to naprawdę chore.
Zrobiłem psychotesty do KW, które mi zabrali w ośrodku przed egzaminem na CE, a muszę zrobić kolejne, bo do prawa jazdy i do KW muszą być osobne. Dziękuję rządzącym za utrudnianie życia obywatelom.
Uśmiechnij się, za 5 lat będziesz musiał zrobić dwa razy te badania - raz na prawko, drugi raz na KW... To jest dopiero bezsens :roll:

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 30 mar 2013, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2009, 18:25
Posty: 66

Badania psychotechniczne są jedne i te same do kwalifikacji i kategorii prawa jazdy. Jedynie badania lekarskie się różnią. Do prawka są badania sprawdzające czy dana osoba nadaje się do jazdy a do kwalifikacji/szkolenia okresowego sprawdzające czy nadajesz się do wykonywania zawodu. Idiotyzm. Co do samego egzaminowania to zmieniają się ogólne warunki dla pojazdów szkoleniowych/egzaminacyjnych. Główną zmianą dla C+E jest wymagana skrzynia ładunkowa kryta opończą czyli koniec lookania przez szybę (bynajmniej poniekąd w Olsztynie jest taka możliwość) skrzynia 8 biegów i inne pierdoły dotyczące DMC i takie tam małe rzeczy. Zmiany mają wejść w życie od października tego roku.


Post Wysłano: 30 mar 2013, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2012, 19:16
Posty: 9
GG: 0

Stigi, masz na myśli, że orzeczenie psychologiczne które zostało wydane przed rozpoczęciem kursu prawa jazdy jest akceptowane do KW?
Zapewne muszą być tam odpowiednie podstawy prawne?
Mógłbyś podać te paragrafy?


Post Wysłano: 31 mar 2013, 0:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Stigi, masz na myśli, że orzeczenie psychologiczne które zostało wydane przed rozpoczęciem kursu prawa jazdy jest akceptowane do KW?
Nie bałdzo. Badania psychotechniczne są identyczne, ale zaświadczenia są już inne. Na prawko ja dostałem zaświadczenie wydane na podstawie art. 82 ust. 1 lit. a ustawy o kierujących pojazdami, co czyni je bezużytecznym do KW.
Ale żeby było śmieszniej, to badania do KW wydane na podstawie art. 34 ust. 4 lub art. 60 lub na podstawie art. 39k ustawy o transporcie drogowym są uznawane przy kursie na prawo jazdy na co jest stosowny zapis prawny.
Cytuj:
Zapewne muszą być tam odpowiednie podstawy prawne?
Mógłbyś podać te paragrafy?
Art. 82 ust 6 ustawy o kierujących pojazdami
Cytuj:
Wymaganie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, uznaje się za spełnione - w zakresie odpowiednich kategorii prawa jazdy - w przypadku osoby, która posiada ważne orzeczenie psychologiczne, wydane na podstawie art. 34 ust. 4 lub art. 60 lub na podstawie art. 39k ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 31 mar 2013, 0:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2009, 18:25
Posty: 66

Ogólnie rzecz biorąc to nie potrzebne są psychotesty do kursu/egzaminu na prawo jazdy. Co to zgodności orzeczeń to wszystko jest uzależnione od Twojego wydziału komunikacji. Teoretycznie do kwalifikacji psychotesty i badania lekarskie muszą być wykonane między datą zakończenia kursu a datą wydania świadectwa kwalifikacji. Jednak wydziały komunikacji często przyjmują orzeczenia niepotrzebnie wykonane przed kursem prawa jazdy. W razie czego też możesz próbować w pracowni psychotechnicznej zmienić datę. Dowiedz się w WK czy przyjmą takie orzeczenie.


Post Wysłano: 31 mar 2013, 0:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

No nie, z tym że psychotesty nie są potrzebne do kursu ani egzaminu to się zgodzić nie mogę :mrgreen:

Bez badań psychotechnicznych nie wyrobią Ci Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK), a bez tego to się możesz "szkolić" :P

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 31 mar 2013, 0:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2009, 18:25
Posty: 66

Aaaaha zapomniałem o tym kretyńskim profilu.. Przed 19 stycznia nie były wymagane psychotesty co nie zmienia faktu, że WK często przyjmuje orzeczenia wykonywane pod prawo jazdy. Dla tego w wydziale komunikacji trzeba szukać odpowiedzi na pytanie czy orzeczenie będzie zdatne do wymiany prawka po kwalifikacji.


Post Wysłano: 02 kwie 2013, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 paź 2011, 22:05
Posty: 17
GG: 0
Samochód: jest

Cytuj:
Ogólnie rzecz biorąc to nie potrzebne są psychotesty do kursu/egzaminu na prawo jazdy.
A ja mam pytanie czy orzeczenie psychologiczne rózni się czymś do kategori c i c+e? Dziś chciałem zapisac sie na egzamin c+e, a okazuje sie ze nie da rady bo mam dopisane długopisem "BC" w orzeczeniu. Lekarz który to wystawił kazał robić badania od nowa bo niby nie może poprawić, ale na jakiej podstawie mam płacic extra 150 zł skoro psychole mam ważne do 2016r?


Post Wysłano: 02 kwie 2013, 19:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Cytuj:
Ogólnie rzecz biorąc to nie potrzebne są psychotesty do kursu/egzaminu na prawo jazdy.
A ja mam pytanie czy orzeczenie psychologiczne rózni się czymś do kategori c i c+e? Dziś chciałem zapisac sie na egzamin c+e, a okazuje sie ze nie da rady bo mam dopisane długopisem "BC" w orzeczeniu. Lekarz który to wystawił kazał robić badania od nowa bo niby nie może poprawić, ale na jakiej podstawie mam płacic extra 150 zł skoro psychole mam ważne do 2016r?
Czym się różnią? Niczym. A raczej powinienem napisać że zaświadczeniem - w innym wątku pisałem jak to wygląda przy prawku, KW i tak jak w moim przypadku badaniach na poj. uprzywilejowane - te same badania, ale różna podstawa prawna wydania. Jak ostatnio byłem na psychotestach do C+E, to też dostałem zaświadczenie z dopisanym "C+E". Z tym że badania się różniły - miałem jakieś dodatkowe badanie na wirometrze, które stanowi podstawę dla kategorii D, a ja je miałem zrobione "żebym się nie nudził" ;)

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 21 maja 2013, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2013, 17:51
Posty: 6

Witam koledzy !
Mam pytanie, które może brzmi banalne, lecz zawiłość naszych wspaniałych przepisów sprawia, że odpowiedź na nie, nie jest wcale jednoznaczna.
Mianowicie:
Załóżmy hipotetycznie taki scenariusz
Mam 20 lat, zrobiłem kwalifikację wstępną, zdałem egzamin na kat C, potem na C+E i pytanie jest takie, czy mając te 20 lat i KW mogę pracować jako kierowca C+E jeżdżąc po kraju i za granicą?

Z góry przepraszam jeśli takie pytanie się pojawiło, lecz szukałem i nie znalazłem !


Post Wysłano: 21 maja 2013, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Cytuj:
Witam koledzy !
Mam pytanie, które może brzmi banalne, lecz zawiłość naszych wspaniałych przepisów sprawia, że odpowiedź na nie, nie jest wcale jednoznaczna.
Mianowicie:
Załóżmy hipotetycznie taki scenariusz
Mam 20 lat, zrobiłem kwalifikację wstępną, zdałem egzamin na kat C, potem na C+E i pytanie jest takie, czy mając te 20 lat i KW mogę pracować jako kierowca C+E jeżdżąc po kraju i za granicą?

Z góry przepraszam jeśli takie pytanie się pojawiło, lecz szukałem i nie znalazłem !
Jak najbardziej możesz.

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 21 maja 2013, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Tylko musiałbyś się zastanowić czy warto robić o wiele droższą pełną. Bo zrobienie C, CE, KW trochę minie i to nie będzie miesiąc :)

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 22 maja 2013, 10:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2013, 17:51
Posty: 6

Dziękuje za odpowiedź Mikuś.
Cytuj:
Tylko musiałbyś się zastanowić czy warto robić o wiele droższą pełną. Bo zrobienie C, CE, KW trochę minie i to nie będzie miesiąc :)
Już za późno, bo zrobiłem już KW jakiś czas temu, więc "po ptokach" :D Całe szczęście, że znalazłem w Poznaniu ośrodek, który robi to dość tanio w skali całego kraju, bo zapłaciłem 2800 zł za pełną Kwalifikację Wstępną, a wiem, że w innych miastach sytuacja nie jest niestety tak wesoła.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: