Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 kwie 2014, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Oblalem na garazu tylem :(
Na egzamin nie trzeba dlugo czekac.
Pani w okienku pozalila sie, ze jest teraz malo ludzi.

Zestaw jest zwrotny (przyczepa ma 1 os).
Trzeba spokojnie do tego podejsc, a mi bylo trudno opanowac stres.
Egzaminator ok, niewiele mowil.

Potrzebuje zdobyc plan placu manewrowego z lotu ptaka, zeby dobrze obczaic miejsce gdzie najlepiej sie ustawic do kazdego zadania.

Dzieki za info, pzdr ;]
Zapisałeś się na kolejny raz? Jeśli tak, to jaki termin? W piątek kończe jazdy i zależy mi na czasie, żeby szybko mieć egzamin.

Co do placu: https://mapy.google.pl/?ll=50.010736,21 ... 1&t=h&z=20

Powodzenia przy kolejnych próbach :)


Post Wysłano: 14 kwie 2014, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2013, 11:12
Posty: 16
Samochód: Civic 1.8VTI
Lokalizacja: Tarnów/UK

Jeśli nie jeździłeś na Manie tylko na Renault, a jest ciężko rozpoznać samochód proponuje zapisać się na dodatkowa godzinę lub dwie na MANIE. Ja zdawałam w OSK LUZ i z tego co wiem oraz tak jak ja robiłam to dzień przed egzaminem wykupiłam sobie godzinkę na placu manewrowym w MORD. Pojechałam tam z instruktorem i godzinę sobie poćwiczyłam, na spokojnie , a na drugi dzień z rańca egzamin i zdałam więc proponuje takie wyjście z sytuacji. Godzina na placu w MORD kosztuje 60 zł, płacisz w okienku tam gdzie opłaty za prawko, później idziesz na drugie piętro do sekretariatu by zabukować termin. godzina w OSK 70 zł.W LUZ idzie wszystko dogadać.

_________________
Born to be a Trucker..
I am a Trucker :)


Post Wysłano: 14 kwie 2014, 12:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Jeśli nie jeździłeś na Manie tylko na Renault, a jest ciężko rozpoznać samochód proponuje zapisać się na dodatkowa godzinę lub dwie na MANIE. Ja zdawałam w OSK LUZ i z tego co wiem oraz tak jak ja robiłam to dzień przed egzaminem wykupiłam sobie godzinkę na placu manewrowym w MORD. Pojechałam tam z instruktorem i godzinę sobie poćwiczyłam, na spokojnie , a na drugi dzień z rańca egzamin i zdałam więc proponuje takie wyjście z sytuacji. Godzina na placu w MORD kosztuje 60 zł, płacisz w okienku tam gdzie opłaty za prawko, później idziesz na drugie piętro do sekretariatu by zabukować termin. godzina w OSK 70 zł.W LUZ idzie wszystko dogadać.
A to obiło mi się o uszy o dziewczynie która robiła prawko w Luzie. Z którym instruktorem jeździłaś?


Post Wysłano: 14 kwie 2014, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

Nawiązując do kobiet ostatnio widziałem pomykającą po mieście solóweczką dziewczynę uczącą się w KRAMEXie. Mógłby ktoś naświetlić temat tej szkoły? Robiłem tam kat. B oczywiście chwalę sobie prócz jednego instruktora, ale nie o tym... Robiąc kat. B w tej szkole jest możliwość uzyskania zniżki na kolejne kat. a robiąc komplet możliwa jest dość spora zniżka ;). Zna ktoś temat bliżej?


Post Wysłano: 15 kwie 2014, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2013, 11:12
Posty: 16
Samochód: Civic 1.8VTI
Lokalizacja: Tarnów/UK

Ja jeździłam z panem Tomkiem :) podziwiam go za wytrwałość która się opłaciła :) mam nadzieje ze to obicie o uszy to nic złego? wszystkie kategorie robiłam w osk luz od A do C+E. O krameksie wiem nie wiele ale Napewno mają kobietę instruktorke na solówki. Pozdrawiam

_________________
Born to be a Trucker..
I am a Trucker :)


Post Wysłano: 16 kwie 2014, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2014, 8:52
Posty: 29
Samochód: Actros

Cytuj:

Zapisałeś się na kolejny raz? Jeśli tak, to jaki termin? W piątek kończe jazdy i zależy mi na czasie, żeby szybko mieć egzamin.

Co do placu: https://mapy.google.pl/?ll=50.010736,21 ... 1&t=h&z=20

Powodzenia przy kolejnych próbach :)
Dzieki za link.
Na razie sie nie zapisalem, mam na glowie swieta, a po nich wesele.
Zastosuje sie do Waszych rad i wykupie sobie plac i z 2 h na manie.

Pewnie na poczatku maja znow zaatakuje :D

Aha, gdzie moge zdobyc dokladne wymiary luku i garazy na C+E?


Post Wysłano: 16 kwie 2014, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
Pewnie na poczatku maja znow zaatakuje :D
Ja dziś zapisałem się na termin początku maja, więc musisz się śpieszyć, żeby długo nie czekać.


Post Wysłano: 17 kwie 2014, 18:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2013, 11:12
Posty: 16
Samochód: Civic 1.8VTI
Lokalizacja: Tarnów/UK

Cytuj:
Cytuj:

Aha, gdzie moge zdobyć dokładne wymiary luku i garazy na C+E?
wiem , że różnica łuków jest o 0,5 metra. Czyli łuk na C+E jest o 0,5 metra szerszy od łuku na kat C. Najlepiej podjedź sobie na jakiś plac manewrowy krameksu ( przy mechanicznych) albo luzu ( obok hali Jaskółka w Mościcach) w godzinach popołudniowych i zmierz sam. Lub zapytaj jakiegoś instruktora.

_________________
Born to be a Trucker..
I am a Trucker :)


Post Wysłano: 27 maja 2014, 0:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Ja kurs na C+E robiłem w Luzie, miałem okazje jeździć na wszystkich autach jakie mają. Dziś zdawałem egzamin i udało się za pierwszym razem, egzamin prowadził p. Bożek, złego słowa na niego nie powiem.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 01 cze 2014, 9:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2014, 8:52
Posty: 29
Samochód: Actros

Prosze o info czy w Tarnowie jest osrodek, ktory ma identyczne auto i przyczepe jak na egzaminie?


Post Wysłano: 01 cze 2014, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Prosze o info czy w Tarnowie jest osrodek, ktory ma identyczne auto i przyczepe jak na egzaminie?
Luz. Auto różni się tylko tym, że ten w OSK ma wysoką kabinę. Długościowo jest to samo.


Post Wysłano: 01 cze 2014, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Tak jak pisał poprzednik, taki sam zestaw mają w Luz-ie

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 06 lip 2014, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lip 2014, 13:10
Posty: 4

witam wszystkich fomurowiczow
1 lipca tego roku zdawalem egzamin praktyczny na kat C, wylosowalem zestaw chyba drugi tj parkowanie skosne i rownolegle... bez najmniejszego problemu, teraz miasto.. opisze wam trase jaka jechałem:wyjazd z MORDu w lewo, na rondzie prosto, (trzeba pamietac ze pod wiaduktem jest ograniczenie predkosci do 40km/h), na swiatlach prosto, na nastepnych w prawo w aleje JPII, na rondzie w lewo w ulice blonie, na swiatlach prosto az do skrzyzowania spokojna-krzyska, tutaj w lewo, na skrzyzowaniu z aleja MBF w lewo, na swiatlach w prawo w starodabrowska, tutaj trzeba zawrocic, po zawroceniu mialem zadanie zatrzymanie w wyznaczonym miejscu(robimy to na prawym skrajnym pasie), jedziem dalej prosto nowodabrowska az do ronda na wilczej tutaj zawracamy i z powrotem pod ''centrum handlowe echo'' tutaj w lewo w ul. blonie, na rondzie Niepodleglosci w prawo w aleje JPII (tam jest takie skrzyzowanie w ksztalcie ronda, podobne do tego na starodabrowskiej) zawracam, na nastepny skrzyzowaniu (wjazd do osiedla Westerplatte, jakies 500 metrow od tego miejsca co wczesniej zawracalem) znowu zawracanie i juz teraz do mordowni :) szczerze to nie bylem do konca pewien czy zdam bo popelnilem kilka bledow, np na slonecznej ci ktorzy jada prosto zajmuja lewy pas bo prawy za skrzyzowaniem sie konczy, ale na egzaminie trzeba jechac prawym do konca no to nim jade, jak bylem jakies 30 metrow od sygnalizacji zapalilo sie zielone swiatlo to ci na lewym pasie ruszyli , ale ja jechalem szybciej no to ich wyprzedzalem, a tam jest zakaz wyprzedzania dla ciezarowek (ten zakaz jest na calej dlugosci aleji JPII ikonczy sie na slonecznej)...no mi sie wydaje ze jakby chcial to by mnie mogl za to udupic, a Wy jak sadicie? ale zdany i to sie liczy :D
aha egzaminatorem byl pan Józef F. jesli ktos ma jakies pytania to smialo, postaram sie na nie odpowiedziec. Najwazniejsze zeby do egzaminu podejsc na luzie!!


Post Wysłano: 06 lip 2014, 21:30

Cytuj:
(...)no mi sie wydaje ze jakby chcial to by mnie mogl za to udupic, a Wy jak sadicie? ale zdany i to sie liczy :D(...)
Gdy mój ojciec zdawał na prawo jazdy, po skończonym egzaminie egzaminowana grupa usłyszała od egzaminatora słowa:
"W dniu dzisiejszym potraktowaliśmy Was ulgowo. Prawdziwy egzamin zdacie na drodze, przed życiem".
I to są święte słowa. Życie, droga weryfikuje bardzo szybko, czasem bardzo brutalnie umiejętności kierujących.


Post Wysłano: 07 lis 2014, 19:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lip 2014, 13:10
Posty: 4

Witam po chwili nieobecności, dziś zdawałem egzamin praktyczny na kat. CE w Tarnowie, egzaminatorem był pewnie wszystkim tu na forum znany Grzegorz B. Egzamin rozpoczał sie o godzinie 9.45, wylosowane elementy do sprawdzenia były proste: poziom płynu spryskiwaczy oraz światła awaryjne, sprzeganie poszło gładko i bezbolesnie.. łuk (jest sposob jak sie zatrzymac zeby z tylu byl 1m przerwy miedzy pacholkami a tylem przyczepy.., zatrzymalem sie odpowiednio a pan B pyta sie czy zakonczylem, no to ja wiedzac ze raz moge wyjsc i sprawdzic mowie ze wyjde i sprawdze, na co on ze jest OK i moge rozpoczac parkowania( zestasw nr 1, uwazany przez niektórych za ten trudniejszy, mozliwe ze tak jest, jednak mi to problemu nie stworzylo... nawet sie troszke ucieszylem bo parkowanie prostopadle wjazd tylem wyjazd przodem szlifowalem przez wiekszosc czasu na placu.. nawet znam sposob jak to zrobic nie widzac slupkow :D ) teraz wyjazd w miasto. Z osrodka kierujemy sie w prawo, nie jedziemy jak zwykle na obwodnice tylko stara czworka w kirunku Ładnej, na stacji Grosar zawracamy i jedziemy na obwodnice Tarnowa, zjezdzamy z obwodnicy na Tuchowska w lewo w kierunku wiaduktu,ktory przeciez jest w remoncie! ale dostaje komende w lewo w taka droge o nawierzchni zwirowej, ta droga wjezdzam na stacje Orlen i spowrotem na Tuchowska i spowrotem na obwodnice w kierunku Krakowa, z obwodnicy zjezdzamy na Krakowska, (trzeba sie dobrze ustawic, zeby widiec czy ktos jedzie z prawej strony), kontynuujemy Krakowska az do wiaduktu kolejowego gdzie jest zakaz wyskosci 3.2m i pan egzaminator na mnie ze skad ja mam wiedziec ile ma wysokosci ten samochod skoro nie pytalem, na skrzyzowaniu Krakowskiej z ul. Czerwona jest znak informacyjny ze za 1.9 km bedzie ten zakaz i czemu wtedy nie zapytalem o wysokosc zestawu itd.. myslalem ze juz po egzaminie, kontynuujemy ulica Narutowicza, az do ul. Braci Saków gdzie mam zatrzymac sie w zatoczce w wyznaczonym miejscu,czyli jest jakas nadzieja ze moge jeszcze zdac... tak tez zrobilem no i pan B. pyta czy zakonczylem manewr zatrzymania, wiec ja wlaczam swiatla awaryjne, na co on mowi ze samochod nam sie nie zepsul wiec po co awaryjnych swiatel uzywam?... wiec sie skapnalem ze trzeba zaciagnac hamulec reczny... OK mozna kontynuowac, dojezdzamy do ronda ul Okrezna i dostaje polecenie prosze na tym rondzie zawrocic i wyjechac wyjazdem Rzeszow Krakow, wracamy do MORD, rozsprzeganie... ustawiam samochod obok przyczepy (kazal objechac samochodem dookola placu, nie tak jak ucza na kursach z cofaniem..nie trzeba wlaczac swiatel ani zapinac pasow) wynik egzaminu POZYTYWNY, pan B. pochwalil mnie za to ze czuje samochod i na drodze zachowuje sie przewidywalnie, patrze co sie dzieje daleko przedemna i odpowiednio reaguje... tyle lukru teraz [wycenzurowano] za to ze nie zapytalem przed egzaminem o wymiary pojazdu oraz jego masy... postaram sie dodac jakas mapke bo nie wiem czy zrozumiale napisalem swoja trase...
Jeszcze dodam ze kursy robilem w Auto Szkoła LUZ, tam tez robie KW... polecam ta szkole poniewaz zestaw ktorym sie jezdzi na kat CE jest prawie identyczny jak na egzaminie(prawie poniewaz jest roznica kilku cm,ale juz nie pamietam ktory dluzszy..),no i trzeba tez pochwalic nauczycieli bo w prosty i zrozumialy sposob przekazuja swoja wiedze, no i sa w miare cierpliwi...


Post Wysłano: 13 maja 2015, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2015, 19:21
Posty: 2

Cytuj:
Do zatrzymania na luku ja znam dwa punkty jeden to jak jest na rowno zderzak z napisem c+e ktory jest po lewej stronie na asfalcie, dosyc maly napis ale widac. Nastepny punkt to linia poczatkowa luku na c+e ktory musisz miec miedzy kabina na skrzynia ladunkowa. Obrazek wklejilem obrazek pomocniczy mam nadzieje ze widac, ten luk wewnetrzny jest na C.
Witam, powyższy opis dotyczy zapewne samochodu Renault. Czy zdawał ktoś w Tarnowie kat C, ale na MAN-ie? Czy można obrać jakiś punkt do zatrzymania na łuku (oczywiście chodzi o MAN-a)?


Post Wysłano: 09 cze 2015, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2015, 19:21
Posty: 2

Czy odpowie ktoś na moje pytanie?


Post Wysłano: 11 sty 2016, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

Witam mam pytanie może ktoś polecić jakaś szkołę w Tarnowie na C+E? najlepiej z takim samym samochodem jak na egzaminie

póki co znalazłem szkoły

luz

kramex

wiraz

poleci ktoś coś?

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 11 sty 2016, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Polecam LUZ. Robiłem C i CE u nich, wszystko zdane za pierwszym. Auto mają takie samo jak na egzaminie (wymiarowo).


Post Wysłano: 11 sty 2016, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

tak,ze chyba do luzu pójdę około 1700zł kurs

w piątek na psychotesty może sie uda

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: