Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 sty 2012, 23:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lis 2011, 21:02
Posty: 4
GG: 5243672
Lokalizacja: Bielsko-Biała

W piątek zdalem KW na D, podobnie jak reszta mojej grupy. I złego slowa nie powiem. Instruktor na D wymagający, ale w porzadku, fakt zwraca na wszystko uwage, ale to jego rola przecież. Z całego kursu najwięcej da sie wyniesc z tej płyty poślizgowej, z tego jestem tez zadowolony. Także polecam.


Post Wysłano: 16 sty 2012, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

DarekH
Jak odbywales teorie, musiales byc w osrodku czy w domu czy jak...? Ile Ci zajal kurs i czy robiles pelna czy przyspieszona?

_________________
B C D


Post Wysłano: 16 sty 2012, 14:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2012, 14:33
Posty: 12
GG: 1
Samochód: volvo
Lokalizacja: poznań

Witam, co do tego osrodka widzę że zdania sa podzielone aż załozyłem konto specjalnie żeby wyrazic swoja opinie. Mianowicie KW robiłem w listopadzie teoria na zasadzie elearningu w domu potem w poznaniu byly jeszcze 2 wykłady jeden na temat czasu pracy a drugi to zapoznanie z pytaniami które potem były na egzaminie. wykłady prowadził p. Marcin Sz. facet nawet spoko tylko strasznie przemeczony chwalił się że pracuje czasem 48h non stop. Ale to normalka z tego co zauważylismy w tym ośrodku:)
Natomiast co do częsci praktycznej było 2 instruktorów na kategorie D Damian , a na C Marian "Robocop":). Jazdy odbywaly sie glownie w nocy. Co do samych jazd to mam spore zastrzezenia z 8 godzin jazdy miejskiej wyjezdzilismy mniej wiecej polowe bo instruktorzy spozniaja sie i potem tez wczesniej konczymy a to pol godzinki a to godzinka. W sumie to mi nawet nie bylo szkoda bo wytrzymac z Marianem bylo ciężko. ktoś napisal ze jest on wymagajacy ja natomiast okreslil bym to raczej jako gatunek czlowieka co się do wszystkiego [wycenzurowano] jego wymagania byly czasem absurdalne typu nie uzywanie gazu do ruszania, nie wciskanie WOGÓLE hamulca, nie wciskanie sprzęgła przy dojeżdżaniu do skrzyżowania WOGÓLE. No i przez to atmosfera na jazdach była bardzo ale to BARDZO napięta. A czy sie czegos nauczyłem hehe raczej nic juz wiecej nic bo ta niby eko jazda raczej zmierzała do oszczędnosci na paliwie i potem sprzedaż tego paliwa niz w trosce o dobro kursanta:) Natomiast na płycie posclizgowej w opolu jezdzilismy w innej szkole jazdy mianowicie w "Delcie" Instruktorzy całkiem spoko oprócz jedengo naciągacza który iście natarczywie proponował naszej grupie zakup cos ala kebab w wiekszej ilosci dzieki czemu dostał za to pizze gratis. Samej jazdy po płycie było moze pół godziny. Egzamin zdali wszyscy był banalnie prosty. pozdrawiam


Post Wysłano: 17 sty 2012, 19:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2011, 12:52
Posty: 8
GG: 0

Rozmawiałem dzisiaj przez telefon z szefem ośrodka w poznaniu i powiedział mi,że teorię trzeba przeklikać u nich,więc już sam nie wiem co o tym myśleć,a tak liczyłem na tą placówkę.

W takim wypadku nie opłaca mi się ta opcja bo to będą minimum 2 tygodnie na cały kurs jak się będzie większość dnia klikać,a u siebie w mieście zrobię kwalifikację za 2800 (w tej cenie jest egzamin) i do tego psychotesty 70zł.Do tego nie widzi mi się spanie po 5 osób w pokoju i jak bym miał tam pojechać na 4 dni to jeszcze mogę sobie coś tam wynająć,ale dłuższy okres to już odpada.


Post Wysłano: 18 sty 2012, 0:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lis 2011, 21:02
Posty: 4
GG: 5243672
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
DarekH
Jak odbywales teorie, musiales byc w osrodku czy w domu czy jak...? Ile Ci zajal kurs i czy robiles pelna czy przyspieszona?
Pelna. Zaczalem koncem listopada, skonczylem poczatkiem grudnia. Teoria 1 tyg. U nich w ośrodku reszta przez internet. potem tylko przyjechalem na 2 wykłady poczatkiem stycznia, jazdy, plyta poslizgowa, i egzamin.


Post Wysłano: 18 sty 2012, 1:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Chcesz powiedzieć DarekH140, że KW 280 h zrobiłeś w 2 tygodnie. Całą teorię tak szybko ???

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 18 sty 2012, 7:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

I za te 3500 byl sam kurs czy tez egzamin i badania??

_________________
B C D


Post Wysłano: 19 sty 2012, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lis 2011, 21:02
Posty: 4
GG: 5243672
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reszte robilem w domu. W styczniu egzamin był. Ja płacilem 3. To jest koszt bez badań.


Post Wysłano: 20 sty 2012, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2012, 17:58
Posty: 10
GG: 0

Miał ktoś może styczność z tym ośrodkiem ale z oddziałem w Cieszynie lub Oświęcimiu?


Post Wysłano: 26 sty 2012, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2012, 14:33
Posty: 12
GG: 1
Samochód: volvo
Lokalizacja: poznań

Z tego co bylo jeszcze w 2011 to nieważne skąd jestescie na egzamin będziecie musieli jechac do Poznania i siedziec tam 4 dni (3 noclegi) Właściciel tlumaczy to lepszą zdawalnością własnie w Poznaniu. Nie dziwne po takiej expresowej teorii to chyba ciężko byłoby zdać gdziekolwiek indziej nie posiadając wczesniej pytan egzaminacyjnych. Takze do ceny kursu należy dodac 150zł za egzamin + noclegi. Ośrodek oferuje miejsca noclegowe dla przyjezdnych w takiej przerabianej piwnicy 2 pokoje 5 osobowe + wspólna kuchnia z wydzielonym tekturową "ścianką" kątem, w którym znajduje sie kibel + umywalka oraz w drugim kącie kabina prysznicowa. O jakiejs intymności można zapomnieć szczególnie gdy komuś zachce sie wiadomo co, a inni w tym czasie się stołują. Dla mnie to kompletna porażka. Jesli do takich warunków zakwaterowania dodamy okrojone jazdy z instruktorami którzy ze swoimi prymitywnymi uwagami na poziomie gimnazjum nadają sie co najwyżej do szorowania kibli a nie prowadzenia szkoleń to cena 2000zł przestaje być taka atrakcyjna...


Post Wysłano: 26 sty 2012, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2010, 11:06
Posty: 4
GG: 0

Z mojej strony to w ośrodku było jak najbardziej w porządku. Szybko, tanio i o to właśnie chodziło. A co do Pana Mariana to w porządku człowiek, nic nie krzyczał i nic nie marudził i można było z nim o wszystkim porozmawiać. Ale niezapomniane luzy na kierownicy w MAN-ie, jedziesz w lewo a kręcisz w prawo, hehe. Powodzenia tym których to czeka w przyszłości. :wink:


Post Wysłano: 26 sty 2012, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2011, 13:22
Posty: 25
GG: 0

Dla mnie nie ukrywam najważniejsze było żeby dostać kwit.A w Poznaniu dostaniecie taki na 100%

Co do warunków noclegowych to masz racje,szczególnie jeśli chodzi o łazienkę/kibel Wyjazd do Opola o 3 w nocy i niech teraz 10 chłopa będzie chciało się złamać lub umyć to nie ma szans. Dlatego ja zanim pojechałem do Poznania dopytałem się jakie są warunki i wynająłem sobie prywatną kwaterę i miałem to w nosie :)
Powinny byc minimum 3 kible i 3 natryski

Co do instruktorów to dziwi mnie to troche że wam godziny kroili,jak ja chciałem się urwać z jazd bo przeważnie jeździ się po 4 godziny to nie było nawet o tym mowy.Nawet 15 minut nie dało się utargować.

Ogólnie miło to wszystko wspominam,bo była to jakaś odskocznia od codzienności.I gdybym miał wybierać jeszcze raz na pewno wybrał bym AJ w Poznaniu.
Do Poznania mam 270km więc też nie miałem najbliżej

_________________
forum motoryzacyjne
http://www.autosochaczew.pl


Post Wysłano: 27 sty 2012, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2011, 12:52
Posty: 8
GG: 0

Cytuj:
Dla mnie nie ukrywam najważniejsze było żeby dostać kwit.A w Poznaniu dostaniecie taki na 100%

Co do warunków noclegowych to masz racje,szczególnie jeśli chodzi o łazienkę/kibel Wyjazd do Opola o 3 w nocy i niech teraz 10 chłopa będzie chciało się złamać lub umyć to nie ma szans. Dlatego ja zanim pojechałem do Poznania dopytałem się jakie są warunki i wynająłem sobie prywatną kwaterę i miałem to w nosie :)
Powinny byc minimum 3 kible i 3 natryski

Co do instruktorów to dziwi mnie to troche że wam godziny kroili,jak ja chciałem się urwać z jazd bo przeważnie jeździ się po 4 godziny to nie było nawet o tym mowy.Nawet 15 minut nie dało się utargować.

Ogólnie miło to wszystko wspominam,bo była to jakaś odskocznia od codzienności.I gdybym miał wybierać jeszcze raz na pewno wybrał bym AJ w Poznaniu.
Do Poznania mam 270km więc też nie miałem najbliżej
A teorie całą robiłeś w domu?Bo mi szef przez telefon mówił,że najpierw musiał bym na tydzień przyjechać na teorie no i później na te 4 dni praktyki i egzamin co się za nic nie kalkuluje biorąc pod uwagę,że brał bym nocleg prywatnie,bo takie warunki jak tam to jakaś masakra.
Może bał się przez telefon powiedzieć,że można robić w domu teorię bo oficjalnie chyba jest to nie dozwolone.

Ogólnie jak doliczyć nocleg i koszt egzaminu i to biorąc pod uwagę tylko te 3 noclegi to już się robi minimum 2200-2300zł, do tego dojazd,ale w sumie Polskibusem mogę polecieć za 20-25zł w jedną stronę,bo moim autem to bym poległ z kasą.No i jeść też by coś trzeba było (wiadomo,że w domu też się je,ale wiadomo również,że na wyjazdach trochę inaczej to wygląda).Przy większej ilości noclegów cała oszczędność idzie w cholere i wole zrobić kurs u mnie w mieście za 2800zł gdzie w cenie jest egzamin.


Post Wysłano: 03 kwie 2012, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 10:34
Posty: 127
GG: 6080820
Lokalizacja: Stargard [ZST]

hmm. Ja tam jestem zadowolony. Płaciłem 3500. Teoria już zrobiona i czekam na Egzamin który mam 11 maja:) Jeśli macie jakieś pytania to smiało byłem tam tydzień temu, a co do warunków mieszkalnych to ja nie wiem co wy narzekacie;/ Fakt nie przemyślany kibel obok Kuchni ale ogólnie za te pieniadzę co płacimy to jest elegancko. do żabki dosłownie 150 m, Szef wporządku jazd jeszcze nie miałem jak i wyjazdu na maty. Grupa która była miała wyjazd o 8 na maty. Jest nowy autokar bovy juz nie ma. I z tego co wiem to Mana nie ma tylko Iveco jest:)

_________________
''A mi się marzy moi mili trackera życie, wielkie auto i szosa gładka"

Kategoria B 06.12.2010
Kategoria C 29.09.2011
Kategoria C+E 18.01.2012
Świadectwo Kwalifikacji 11.05.2012


Post Wysłano: 05 kwie 2012, 9:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:05
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: PL

Taniej mysle w Polsce nie zrobicie KW. Robiłem Kw (pełną) do kat D i jeździłem z takim wysokim szczupłym, chyba Damian niepamiętam, non stop palił w pojeździe, był bardzo czepialski ale dalo sie wytrzymac. Ci to tam mają zarobek...


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2011, 0:00
Posty: 2
GG: 0

Dodam swoją szybką opinie też przeszedłem przez ten obóz przetrwania ale nie ma co narzekać dla kogoś kto ma mało czasu opcja idealna. Teorie trzeba zrobić w 20 dni (wyklikać) w rzeczywistości zajmie to najwyżej tydzień ale ostatnia lekcja po 20 dniach. Za dużo pisać nie należy ze względu na życzliwych właścicieli itp. 3-4 dniowy pobyt w poznaniu obowiązkowy(wykłady, jazdy, badania lekarskie i psycho testy i oczywiście egzamin). Jak ktoś chce zrobić szybko i bezproblemowo niech podąża tą drogą telefon do warszawy spotkanie pierwsza rata po 20 dniach do poznania na 4 dniowe wakcje;) + Jazdy nocne są ale jak ktoś nie widzi w tym sensu to nikt Cie na siłę z łóżka nie wyciągnie;) Czyli w skrócie ta szkoła to szybko zwięźle i na temat. Jak ktoś się nastawia na zdobywanie wiedzy i myśli że po kursie KW będzie mistrzem kierownicy niech sobie szuka innej opcji ale lepszej pod względem stosunku szybkość cena nie dostanie. Dodam że może trochę rozciągane w czasie ale bardzo ciekawe i wnoszące dużo wykłady na tema czasu pracy i mocowania ładunków.

Pozdrawiam i życzę pomyślnych wyborów i do zobaczenia na drodze.


Post Wysłano: 16 kwie 2012, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 10:34
Posty: 127
GG: 6080820
Lokalizacja: Stargard [ZST]

Meti Zgadzam się wykłady prowadzi ciekawy i dobrze mówiący facet z akademii mocowania. A czy obóz przetrwania to chyba nie :) a tak po za tematem w jakim terminie zdawałeś?

_________________
''A mi się marzy moi mili trackera życie, wielkie auto i szosa gładka"

Kategoria B 06.12.2010
Kategoria C 29.09.2011
Kategoria C+E 18.01.2012
Świadectwo Kwalifikacji 11.05.2012


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2011, 0:00
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
a tak po za tematem w jakim terminie zdawałeś?
Hej ja miałem egzamin 16 marzec. A Ty z UP program? Bo widzę że egzamin dopiero w planie.


Post Wysłano: 26 kwie 2012, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 10:34
Posty: 127
GG: 6080820
Lokalizacja: Stargard [ZST]

metipl nie nie Z UP Prywatnie robiłem Ale "szkolenie" Trwa 40 dni :D

_________________
''A mi się marzy moi mili trackera życie, wielkie auto i szosa gładka"

Kategoria B 06.12.2010
Kategoria C 29.09.2011
Kategoria C+E 18.01.2012
Świadectwo Kwalifikacji 11.05.2012


Post Wysłano: 06 lis 2012, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2012, 14:07
Posty: 1

Czy ktoś ma pytania na egzamin? Muszę się przygotować, a materiały w sieci jakieś takie mało konkretne.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: