Strona 13 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 mar 2016, 15:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

Cytuj:
Pomiedzy dwoma tygodniowymi odpoczynkami mozesz nawet i 6 razy skrocic dobowy odpoczynek do 9h. 3 razy w tygodniu odnosi sie do kazdego tygodnia rozpoczynajacego sie w pn 00:00, a konczacego w niedziele o 24:00.
Wlasciwa odpowiedz to: nie wiecej niz 3 razy w tygodniu

sam już nie wiem jedni mówią A drudzy C..

i jeszcze jedno

001. Co ma wpływ na mniejsze zużycie silnika ?

A rozgrzewanie silnika przez 10 minut na wolnych obrotach;
B rozgrzewanie silnika przez 2 minuty na wysokich obrotach;
C rozpoczynając jazdę bezpośrednio po uruchomieniu silnika.

według testów wychodzi A a według mnie C powinno być

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 21 mar 2016, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
Pomiedzy dwoma tygodniowymi odpoczynkami mozesz nawet i 6 razy skrocic dobowy odpoczynek do 9h. 3 razy w tygodniu odnosi sie do kazdego tygodnia rozpoczynajacego sie w pn 00:00, a konczacego w niedziele o 24:00.
Wlasciwa odpowiedz to: nie wiecej niz 3 razy w tygodniu
Proponuję przypomnieć sobie informacje o czasie pracy. Prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź:

C nie częściej niż 3 razy pomiędzy dwoma odpoczynkami tygodniowymi.


Post Wysłano: 21 mar 2016, 15:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

eh denerwują mnie te testy... nauczyłem się prawie wszystko z polcom.. 800pytań.. a rozwiązuje np teraz testy już takie po 30pytań jak egzamin i np wysokość kary za jazdę po kraju bez opłaty za bramki jakoś tak 3tys zł ok.. ale na polcom było 1.5tys zł

to samo na polcom było pytanie które z trzech lusterek jest prawidłowe ustawione tak by kierowca widział z tyłu pojazdu obszar..na polcom było nr 1.. ok i to samo zaznaczyłem na testach strychalski eu i lipa

to jak to wreszcie kurde jest..bo wyjdzie,ze czlowiek naklepie się pytań a odpowiedzi będą innee :evil:

to samo tu

19. Czy kierowca samochodu ciężarowego powinien stosować zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu?
A nie ma takiej potrzeby
B tak, ale tylko w stosunku do pieszych i rowerzystów
C tak, ponieważ powoduje to zmniejszenie zagrożeń bezpieczeństwa

na polcom było B .. a na baza wiedzy C :evil: :evil:

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 21 mar 2016, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 maja 2015, 18:50
Posty: 33
Lokalizacja: ZKO

@bibor60 - jeśli ktoś odpoczynek tygodniowy kończy np. w czwartek o 6:00 i zaczyna jazdę to przecież może sobie skrócić odpoczynek dobowy 3 razy w dniach czwartek-niedziela i 3 razy w dniach od poniedziałku do rozpoczęcia kolejnego odpoczynku tygodniowego. A przynajmniej tak mnie uczono. Wiadomo, że czasu pracy nie można przekroczyć, ale w rozporządzeniu jest, że odpoczynek dobowy można skrócić 3 razy w tygodniu, a nie 3 razy pomiędzy odpoczynkami tygodniowymi.

_________________
A2, B, C, CE


Post Wysłano: 21 mar 2016, 19:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Rozporządzenie 561/2006 art. 8 pkt.4
"Kierowca może mieć najwyżej trzy skrócone dzienne okresy odpoczynku pomiedzy dwoma tygodniowymi okresami odpoczynku".


Post Wysłano: 21 mar 2016, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

drodzy koledzy mam takie pytania jeszcze nie jasne :

072. Jakie jest maksymalne odchylenie osi pojazdu względem kierunku początkowego podczas hamowania od prędkości 30 km/h do zatrzymania

A 0,5 m; czy A jest prawidłowe?
B 0,6 m;
C 0,7 m;

117. Które ustawienie lustra głównego samochodu ciężarowego jest optymalne ze względu na możliwość obserwacji otoczenia do tyłu?


A. tutaj jest na Polcom prawidłowe
B.
C. a tutaj znów na strychalski eu które jest prawidłowe?

Obrazek


2. Tor jazdy po łuku powinien:

A być jak najszerszy;
B być jak najbardziej zbliżony do osi jezdni;
C odzwierciedlać krzywiznę zakrętu. Tutaj jest na polcom czy to prawidłowa odpowiedz? bo mi się wydawało,że A

025. Jaka jest wysokość kary za wykonywanie przewozu drogowego pojazdem ciężarowym o DMC powyżej 3,5 ton bez uiszczonej opłaty za przejazd po drogach krajowych?


5 000 zł.;
3 000 zł.; na strychalski
1 500 zł. na polcom

która koledzy prawidłowa?


050. Czy kierowca samochodu ciężarowego powinien stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu?


A nie ma takiej potrzeby;
B tak, ponieważ powoduje to zmniejszenie zagrożeń bezpieczeństwa; strychalski
C tak, ale tylko w stosunku do pieszych i rowerzystów. polcom


Czy spadek lub wzrost momentu obrotowego silnika ma jakikolwiek wpływ na zużycie paliwa w samochodzie ciężarowym?

A: nie, ponieważ na zużycie paliwa ma jedynie wpływ technika jazdy i natężenie ruchu;
B: tak, ponieważ jeśli moment obrotowy wzrasta, rośnie jednostkowe zużycie paliwa w stosunku do rozwijanej mocy;
C: tak, ponieważ jeśli moment obrotowy wzrasta, spada jednostkowe zużycie paliwa w stosunku do rozwijanej mocy;


B czy C ?

Czy osobe karana za przestępstwo skarbowe może ubiegać sie o certyfikat (albo licencje) transportową:

A- tak
B - nie
C- tak, w jakimś przypadku

.W jakim przedziale wiekowym są kierowcy, którzy najczęściej byli sprawcami wypadków samochodowych w Polsce:
a)20-29
b)30-39
c)40-49

A czy B?

15. Ile maksymalnie okresów dziennej jazdy w tygodniu może wykonać kierowca?

a)7
b)6
c)to zależy od tego ile godzin w danych dniach jechał ale nie więcej niż 7.

niby wypada,że B ale przecież można zrobić wiecej jak się z czasem wyrobi w danej dobie więc A czy C?

4. Co to jest układ ESP w samochodzie ciężarowym?

A. układ stabilizujący tor ruchu pojazdu w każdych warunkach (w testach to prawidłowa odpowiedz)
B. układ ułatwiający parkowanie pojazdu
C. układy wspomagające działanie kierownicy podczas jazdy po łuku drogi

ale spotkałem się,że ponoć C .. więc A czy C


Proszę o odpowiedzi na te pytania

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 22 mar 2016, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

koledzy proszę o odpowiedzi na te pytania

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 03 maja 2016, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2016, 17:40
Posty: 29
Samochód: e46 320d

Witam mam takie pytanie jakiś miesiąc temu byłem w szkole by dowiedzieć się coś o KW i koleś nam powiedział,ze dostajemy książkę jest tam około 700pytań z odpowiedziami i to nalezy wyklepać bo te pytani sa na egzaminie.Ja się pytam a w internecie uczyć się? on mówi dać sobie spokój bo wiele jest błędnych odpowiedzi

ciekawi mnie czy to prawda,że te pytania z książki są na egzaminie.Mówi zdarzy się ale rzadko,że dadzą jedno nowe pytanie


Post Wysłano: 04 maja 2016, 1:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Cytuj:
Witam mam takie pytanie jakiś miesiąc temu byłem w szkole by dowiedzieć się coś o KW i koleś nam powiedział,ze dostajemy książkę jest tam około 700pytań z odpowiedziami i to nalezy wyklepać bo te pytani sa na egzaminie.Ja się pytam a w internecie uczyć się? on mówi dać sobie spokój bo wiele jest błędnych odpowiedzi

ciekawi mnie czy to prawda,że te pytania z książki są na egzaminie.Mówi zdarzy się ale rzadko,że dadzą jedno nowe pytanie

Jeśli chcesz się wykuć 700 pytań na pałe... odpuść sobie to. Dostaniesz pytania z innego wora i co wtedy??


Pytania są różnie skonstruowane, ja uczyłem się z e-kierowcy + w domu parę razy testy przejrzałem. Ale nie po to aby się wykuć na pamięć bo to Cię pogrąży, a po to żeby zobaczyć jaki jest"tok myślenia" przy odpowiedziach.


Post Wysłano: 04 maja 2016, 13:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

Spytam panowie.Byłem w urzędzie pracy no i przyznali mi bon szkoleniowy na wysokość 3700zł

kw będzie 2300kosztowalo badania mam swoje aktualne wiec UP odpada koszt badań

sprawa ma się tak babka w urzędzie powiedziała,że będę przez nich teraz ścigany :mrgreen: do tej pory było tak idę do UP nie ma ofert termin za 2mc i do domu.A teraz też będzie podpis.. i termin za 2mc..ale jak pojawią im się oferty pracy na kierowcę..od razu będzie telefon i mam się stawić i jak się nie stawię to muszę zwrócić koszty kursu i chyba jak odmówię

z jednej strony za free kurs a z drugiej tak sobie bo ja i tak po wakacjach planowałem szukać pracy bo aktualnie mam trochę problemów zdrowotnych

ale spytam jeśli nie daj bóg bym musiał zwrócić koszty to tylko tyle ile KW kosztuje?

pasowało by taki myk zrobić,żeby po ukończeniu szkolenia np za 1,2mc zatrudnić się u kogoś nawet na kat C byle im umowę przynieść by mnie wykreślili z urzędu + zarejestrować się w zusie czy tam krusie.. opłacić sobie indywidualnie składkę zdrowotną

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 07 maja 2016, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sty 2015, 17:09
Posty: 77
Samochód: bmw

Ok bon mam kwota to 2800zł plus 1zł za każdą godzinę nauki w poniedziałek jadę sie zapisze

_________________
B-3x 2011
C-1x 2013
C+E 1x 2016
KW 1x 2016
KK 2016
Wózki jezdniowe 1x 2015


Post Wysłano: 07 maja 2016, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No to zaaajebiscie!

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 13 maja 2016, 14:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2016, 17:40
Posty: 29
Samochód: e46 320d

Ok zacząłem kurs

to tak książkę dostałem z e-kierowca i nauka jest na komputerach w ośrodku z e-kierowca ale te slajdy do udręka :evil: o skrzyniach..tłokach..świecach co mnie to interesuje?? :evil: klikałem tylko slajd za slajdem jeszcze lektor nie skończył mówić i następny.Ale i tak trzeba odczekać bo nie da się do póki nie zafajkuje,ze się odczytało dany slajd

nie wiecie może ile na kw przyspieszoną jest tego? dzisiaj miałem 550


Post Wysłano: 13 maja 2016, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2016, 10:38
Posty: 58

Ja tez zaczalem KW, C i CE. Ja dostałem książke napisaną przez inspektora ITD taką jakby ściągawkę dla kierowców, nie ma tam konkretnych pytań ABC. W sumie dość czytelnie rozpisane wszystko, można sie tego nauczyć. Plus do tego slajdy oczywiście podzielone na działy i każdy z nich kończy się testem. Póki co jest ok w czwartek 1 jazdy zobaczymh jak bedzie wtedy ;).


Post Wysłano: 13 maja 2016, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2016, 17:40
Posty: 29
Samochód: e46 320d

ja dostałem książkę i tam są te pytania co w necie :mrgreen: mówi to bedzie na egzaminie bo zawsze to jest :mrgreen: a ja się tego uczyłem już 2mc przed kw :D

tylko to gruba ksiązka czas pracy,opisy skrzyń biegów,tachografy itp

troche do dup... bo tam musze o 8 być rano i do 12 siedzieć.. po południu to jakas robota czy coś.. no i pytania wiadomo to nie problem bedzie wyklepane..ale nie wiem czy czasu starczy na wczytywanie się w całą książkę


Post Wysłano: 17 cze 2016, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2016, 17:40
Posty: 29
Samochód: e46 320d

Witam ja po egzaminie już :D w grupie 11 chłopa napisałem najlepiej z całej grupy haha egzaminator kazał gratulacje bić xd 30/30

pytania jakie zapamiętałem:

1.Czy znaczne obciążenie samochodu ciężarowego może mieć wpływ na długośc drogi zatrzymania samochodu ciężarowego?

odp.może powodować wydłużenie drogi zatrzymania

2.Czy konfiguracja drogi,liczne łuki wzniesienia ma wpływ na zuzycie paliwa?

odp.może powodować wzrost zużycia paliwa

3.Jaki jest prawidłowy kształt granicy światła i cienia?

Asymetryczny w stronę pobocza

4.Czy w lampach sygnałowych zamiast żarówek można instalować inne źródło światła?

nie,przeróbki są niedozwolone

5.Gdzie można sprawdzić granicę światła i cienia?

na stacji diagnostycznej

6.Co kierujący samochodem ciężarowym może wywnioskować z informacji na tablicy(tabliczka z redukcją biegu podczas zjazdu)

należy zmniejszyć prędkość i zredukować bieg z uwagi do zbliżania się do długiego zjazdu

7.Czy czas dyżuru wlicza się do czasu pracy?

nie bo podczas dyżuru nic się nie robi jakoś tak

8.Jaka jest wysokość kary za przekroczenie czasu od 15 do 30minut

150zł

9.Czy kierujący samochodem cieżarowym przewożący artykuły ATP może jechać pasek BUS PAS

nie jest to zabronione

10.Coś odnośnie sprzęgania pojazdu jaka to jest czynność

a.szkodliwa

b.niebezpieczna

B

11.Czy podczas przewozu tranzytowego przez kraje trzecie kierowca powinien sprawdzić przestrzeń ładunkową?

Tak ponieważ mogły się ukryć w pojeździe nieuprawione osoby

12.Coś tam kto odpowiada za dostarczenie i wydanie przesyłki

Przewoźnik jeśli coś tam..

13.Jak powinien zachować sie kierowca kiedy odczuwa zmęczenie

Powinien zatrzymać sie wykonać kilka energicznych ruchów a w razie potrzeby przespać sie

14.Co zrobić w razie poparzenia skóry

Schłodzić miejsce zimną wodą jakoś tak

15.W jakiej kolejności sprawdzamy czynności życiowe

Przytomność,oddychanie,krążenie

16.Co powinien sprawdzić kierowca przed ruszeniem w trase

poziom oleju w silniku i stan paliwa jakoś tak

17.Co nalezy do obsługi codziennej

sprawdzenie wnętrza czystości pojazdu

resztę musiał bym sobie przypomnieć jak by ktoś chciał

pytania łatwe były

było coś o zaświadczeniu jakoś tak jeśli robi się przewozy międzynarodowe to co jest potrzebne

tabliczki trzy i na nich ruchy wzdłużne pojazdu i pytanie w której z nich pojazd może zachować sie niestabilnie

odpowiedz w każdej z nich

i jeszcze Zestaw na rysunku zmieniający pas ruchu z prawego na lewy i pytanie coś o hamowaniu

że progresywne musi byc

Plus jeszcze znak stromego zjazdu w dół i pytanie coś w jakim kierunku będzie działać siła jakoś tak

odp.zgodnie z kierunkiem jazdy


Post Wysłano: 21 cze 2016, 12:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2016, 10:38
Posty: 58

Ja też po egzaminie na KW. Tak samo 30/30. Ogólnie nie jest strasznie, pytania takie jak kolega wyżej napisał mniej więcej. Ja się uczyłem z bazy wiedzy edu. Dużo pytań po prostu na logiczne myślenie.


Post Wysłano: 07 lip 2016, 13:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2016, 17:40
Posty: 29
Samochód: e46 320d

Witam odebrałem juz nowe PJ

to tak na starym PJ miałem kategorie

AM,B1,B,C1,C,C1+E,C+E teraz doszedł Kod 95 z tyłu

i co dziwne dodali mi

T

a T ma datę taką jak C+E.Ciekawe dla czego jak w lutym odbierałem PJ nie wbili T od razu skoro miałem już C+E tylko dopiero teraz jak jeszcze raz odbierałem nowe PJ to juz T wpisali


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 13 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: