Strona 11 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 mar 2012, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2011, 11:56
Posty: 27
GG: 0

No według mnie 'trzy miesiace' to niepoprawna odpowiedź bo w przepisach jest określone jednoznacznie "co 90dni' ,a to nie koniecznie są trzy miesiące, ale może się czepiam. W każdym razie ja bym odpowiedział około 3 miesiące:D

_________________
http://transportowo.blogspot.com


Post Wysłano: 23 mar 2012, 12:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
No według mnie 'trzy miesiace' to niepoprawna odpowiedź bo w przepisach jest określone jednoznacznie "co 90dni' ,a to nie koniecznie są trzy miesiące, ale może się czepiam. W każdym razie ja bym odpowiedział około 3 miesiące:D
Zdumiony jestem... Gdzie w przepisach znalazłeś obowiązek sczytywania danych z karty przedsiębiorstwa?

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 23 mar 2012, 12:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2011, 11:56
Posty: 27
GG: 0

Mi nie chodzi o pobieranie danych z karty przedsiębiorstwa , tylko z tachografu przy pomocy karty przedsiębiorstwa.

_________________
http://transportowo.blogspot.com


Post Wysłano: 23 mar 2012, 12:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Mi nie chodzi o pobieranie danych z karty przedsiębiorstwa , tylko z tachografu przy pomocy karty przedsiębiorstwa.
Dobrze, że to uściśliłeś, bo pytanie Misztala brzmiało:
Cytuj:
regi.transportowo a jak Pan odpowie na to pytanie:
Jak często powinny być pobierane dane z karty przedsiębiorstwa ?
- Co najmniej raz na 3 miesiące
???
Gdy przeczytasz swoją odpowiedź, zobaczysz powód mego zdziwienia.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 23 mar 2012, 12:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2011, 11:56
Posty: 27
GG: 0

Tak, masz rację.Po prostu z automatu odpowiedziałem myśląc, że pytanie brzmi: "Co ile dni przedsiębiorca musi pobierać dane z tachografu przy pomocy karty przedsiębiorstwa?"
Dzieki za poprawke:)

_________________
http://transportowo.blogspot.com


Post Wysłano: 23 mar 2012, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2009, 10:13
Posty: 76
Samochód: MB Actros 1846 BLUETEC5 2011
Lokalizacja: South Poland

Cytuj:
Pobieranie danych z tacho przez kartę przedsiębiorstwa powinno być raz na 90 dni.
Tak właśnie napisałem 8 postów wcześniej.

_________________
sonixsonixsonixsonix truck driver


Post Wysłano: 10 maja 2012, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Panowie mam takie pytania:

1) Jaka jest wysokość kary za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia?

A) 8000zł

B) 6000zł

C) 4000zł

Jedne źródła podają że 6000zł drugie że 8000zł więc jaka jest prawidłowa odpowiedź.

2) Chodzi mi o pytanie czy kierowca autokarem turystycznym możne jechać BUS PASEM ? jedne źródło podaje że może a drugie że nie i się pogubiłem książka z pytaniami twierdzi że tak a internetowe pytania że nie...

Czekam na pomoc i rozwianie wątpliwości.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 10 maja 2012, 10:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2012, 14:08
Posty: 4
GG: 0

BUS PAS przeznaczony jest dla autokarów miejskich, dlaczego autobusy turystyczne miałyby mieć pozwolenie jeżdżenia nimi?


Post Wysłano: 10 maja 2012, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

To z autobusem to kolejna durnota. Autobus turystyczny to typ konstrukcji autobusu, czyli jest wyposażony w różne udogodnienia dla pasażerów, typu rozkładane siedzenia, ekspres do kawy itp. Jednak żaden przepis nie zakazuje nam używania takiego autobusu w komunikacji miejskiej. A jeśli dobrze pamiętam, to bus pas jest przeznaczony dla autobusów wykonujących regularne przewozy.
Według geniuszy od pytań taki autobus nie może jechać bus pasem.
Według prawa nikt nikomu nie zabrania używania autobusu turystycznego do komunikacji miejskiej, a już tym bardziej, do wykonywania regularnych przewozów (vide: PKS, czy co tam).


Post Wysłano: 10 maja 2012, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:23
Posty: 5
GG: 0

Cytuj:
Panowie mam takie pytania:

1) Jaka jest wysokość kary za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia?

A) 8000zł

B) 6000zł

C) 4000zł
Bez zezwolenia - 6000zł
Bez licencji - 8000zł

_________________
C - jest
KW - jest
CE - jest


Post Wysłano: 11 maja 2012, 0:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lut 2012, 1:57
Posty: 46

Pochwale się. Wczoraj zdałem Kwalifikacje Wstępną (pełną) za 1 podejściem. Egzamin zdawałem w Warszawie. Grupa 9 osobowa. 8 osób pierwsze podejście, 1 osoba poprawka. Na 9 osób nie zdała 1. Miałem bardzo dużo pytań tych o ktore się tutaj pytacie. Z tymi danymi z tachografu, z karty kierowcy, % wypadków i wiek powodujących wypadki. Moim zdaniem pytania banalne jeśli ktoś chociaż trochę śledził nauke na kw i jego IQ jest +- w średniej krajowej. Dodam że nie przygotowałem się samodzielnie a kw zakończyłem jakieś 1,5 mies temu :wink: Poszedłem z bomby na luzie i jest

_________________
B,C,KW
C+E w trakcie

"Road is my Life"


Post Wysłano: 29 maja 2012, 23:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Kolejne pytania z które budzą wątpliwości:

1) Co zawiera więcej czystego alkoholu: 0,5 litra piwa czy 25 gram wódki ?
a) Wódka
B) Piwo
c) tyle samo

Jaką odpowiedź wybrać według baza - wiedzy odp brzmi PIWO zaś kierowca.pl - tyle samo.

2) W jakich warunkach działa tzw. „hamulec przystankowy" (blokada zapobiegająca ruszenia z miejsca przy otwartych drzwiach):
a) w autobusach miejskich wyposażonych w drzwi sterowane przez kierowcę
b) wyłącznie w autobusach miejskich i międzymiastowych
c) we wszystkich autobusach

Według baza - wiedzy odp brzmi a zaś według kierowca.pl że w autobusach miejskich i międzymiastowych.

3) Co powinien posiadać w pojeździe kierowca autobusu wykonujący krajowy przewóz okazjonalny?
a) wypis z licencji
b) wypis z licencji i zezwolenie
c) wypis z licencji i zaświadczenie

Według kierowca.pl wypis z licencji zaś według baza wiedzy wypis z licencji i zezwolenie...

4) Co należy uczynić przy krwotoku z nosa?
a) odchylić głowę na bok
b) odchylić głowę do tyłu i zatkać dziurki od nosa
c) pochylić głowę do przodu i uciskać skrzydełka nosa poniżej nasady kostnej

Według kierowca.pl że należy głowę pochylić do przodu czyli C zaś według baza wiedzy że B czyli do tyłu.

Bardzo proszę o pomoc i wybranie właściwych wariantów... :?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 30 maja 2012, 5:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Jesli chodzi o przewóz okazjonalny to tylko wypis z licencji. Zezwolenie jest na konkretną trasę, wraz zrozkładem jazdy.


Post Wysłano: 30 maja 2012, 21:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2011, 11:56
Posty: 27
GG: 0

AD.1
Więcej czystego alkoholu jest w 0,5 litra piwa.(około 25 gram , a w 25gr wódki będzie więc oczywiście mniej)
AD.4
Pochylić głowę do przodu. (Aby poszkodowany nie zadławił się krwią, stary sposób z odchylaniem głowy do tyłu przy krwotoku to poważny błąd)

_________________
http://transportowo.blogspot.com


Post Wysłano: 01 cze 2012, 1:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Jeszcze to pytanie mnie męczy:

W jakich warunkach działa tzw. „hamulec przystankowy" (blokada zapobiegająca ruszenia z miejsca przy otwartych drzwiach):
a) w autobusach miejskich wyposażonych w drzwi sterowane przez kierowcę
b) wyłącznie w autobusach miejskich i międzymiastowych
c) we wszystkich autobusach

:roll:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 06 lip 2012, 9:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lip 2012, 9:03
Posty: 1

Troche nie na temat, ale podaje kilka pytań z egzaminu, których tu nie widziałem, więc mniej więcej (tyle ile pamiętam):

Czy osobe karana za przestępstwo skarbowe może ubiegać sie o certyfikat (albo licencje) transportową:
A- tak
B - nie
C- tak, w jakimś przypadku(ale nie pamiętam)


Jaką odległość minimalną należy zachować jadąc lub zatrzymując się w tunelu:
A - 2m
B- zależy od wielkości samochodu
C - 5m
Odp prawidłowa c

Na ile wystawia się licencje(ew. certyfikat):
A - bezterminowo
B - Minimum 2 lata
C - może być na krócej niż dwa lata, na wyrażną prożbę ubiegającego
Odp prawidłowa b

Pytania pisze z pamięci, jak kogoś interesuje temat zawsze można wygooglować co i jak w danym przypadku.


Post Wysłano: 22 lut 2013, 0:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Do tej pory myślałem, że wykonywanie transportu bez licencji wynosi 8.000, zezwolenia 6.000. Więc zgłosiłem pytanie z bazy wiedzy i dziś otrzymałem odpowiedź:
Cytuj:
Witam.

Piszę do Pana w związku z uwagą do jednego z naszych produktów.
Jeśli to nie Pan wysyłał taką uwagę, lub sprawa została już wyjaśniona w inny sposób, proszę po prostu zignorować ten list.

"Według tabeli wykazu kar ITD: - Wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji, z wyłączeniem taksówek 8.000 - Wykonywanie transportu drogowego osób lub rzeczy bez wymaganego zezwolenia 6.000 Kluczowymi słowami są tu słowa: - zezwolenie - licencja"

Jaka jest wysokość kary za wykonywanie transportu drogowego osób bez wymaganego zezwolenia?
a) 8000 zł,
b) 6000 zł,
c) 4000 zł.

Od dnia 1 stycznia 2012 roku obowiązują nowe zasady nakładania kar na podstawie "Ustawy o transporcie drogowym" (Dz.U.2012.1265).
Dotychczasowy jeden załącznik (zgodnie, z którym kara za brak licencji wynosiła 8.000, a za brak zezwolenia 6.000), zastąpiono trzema, z czego dwa pierwsze dotyczą kar nakładanych na kierowcę i inne podmioty związane z realizacją przewozu w trybie mandatowym, natomiast trzeci dotyczy kar pieniężnych nakładanych na przedsiębiorcę w drodze decyzji administracyjnej.
Zgodnie z punktem 2.1 załącznika nr 3 do "Ustawy o transporcie drogowym" kara za brak wymaganego zezwolenia wynosi 8.000, tak samo jak za brak licencji.

Jednocześnie przypominamy, że pytania na Kwalifikację Wstępną nigdy nie zostały w pełni udostępnione przez ministerstwo, nie wspominając już o upublicznieniu prawidłowych odpowiedzi.
Cała baza jest tworzona w oparciu o zgłoszenia kierowców, którzy spisują lub zapamiętują pytania, z jakimi się spotkali, aby później podzielić się nimi z innymi użytkownikami naszego systemu.
Dlatego właśnie na bieżąco analizujemy pytania, wypytujemy ekspertów i poprawiamy odpowiedzi, aby baza była jak najbardziej zbliżona do tej stosowanej w ośrodkach egzaminacyjnych.

Z poważaniem,
Adam Włodarczyk

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 15 paź 2013, 12:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 paź 2013, 12:03
Posty: 3

Panowie takie pytanie:

Jaki jest charakterystyczny symbol oznaczenia homologacyjnego wyposażenia pojazdów?
duże E czy małe e ?


Post Wysłano: 18 paź 2013, 11:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2013, 10:59
Posty: 1

Cytuj:
Panowie takie pytanie:

Jaki jest charakterystyczny symbol oznaczenia homologacyjnego wyposażenia pojazdów?
duże E czy małe e ?
Kolego, duże E jest symbolem homologacji. Ja dzisiaj mam egzamin, i szczerze mówiąc to trochę pękam ponieważ zdaję drugi raz. Poprzednio miałem tylko jeden błąd za dużo, ale rozwiązując testy w internecie nie mam z tym żadnego problemu


Post Wysłano: 19 paź 2013, 12:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 paź 2013, 12:03
Posty: 3

Simkiska napisz jak Ci poszedł egzamin, na jakie pytania trafiłeś i czy jest sens uczyć się z http://www.baza-wiedzy.edu.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 11 z 13 [ Posty: 258 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: