Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 mar 2010, 15:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Panowie a jak z tą KW przy pojeżdzie asenizacyjnym (szambiarka),czy jako właściciel także muszę posiadać? Zamotałem się przy tych wszystkich postach.Dzęki za odp.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 mar 2010, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2010, 21:45
Posty: 1
GG: 0

Witam koledzy jestem nowy na forum, jednak od dłuższego czasu śledzę tematy odnośnie KW. Mam kategorie C. A teraz moje pytanie:
Czy pracując jako sprzedawca w firmie handlowej, mogę prowadzić załadowany pojazd pow. 3,5t do klienta szefa, bez KW? Wiozę ten towar, aby wykonać moją pracę- sprzedaż u klienta. Jakie dokumenty musze mieć przy sobie podczas takiego przejazdu? Firma ma zaświadczenie o przewozie na potrzeby własne.


Post Wysłano: 11 kwie 2010, 14:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2009, 21:11
Posty: 20
GG: 0
Samochód: STEYR+HIAB 070
Lokalizacja: prawie Wrocław;)

Witajcie. Ostatnio dostałem propozycje dorobienia sobie na szambiarce (mam C+E i psychotesty), i gościu mówi że nie potrzebuje żadnego kursu na przewóz rzeczy ani KW. Powiedział że wystawi mi jakieś zaświadczenie i będe mógł jeździć. Co Wy na to?

_________________
B=>17.12.08
C=>12.01.10
E do C=>15.03.10
T=>25.04.08
Kurs na żurawie przenośne II Ż (HDS-y)=)


Post Wysłano: 20 sie 2018, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sie 2018, 17:05
Posty: 4

Witam.
Minęło trochę czasu od ostatniego posta, a problem jak był tak jest .
Po rozmowie telefonicznej z itd oraz urzędem rejestracyjnym oraz szkoleniowcem ni juz nie wiem.
Każdy ma inne zdanie .
A mianowicie :
Itd twierdzi iż muszę mieć kw no i oczywiście badania i psychotesty.
Urzędnik w rejestracyjnym też tak powiedział.
Ale za to pracownik firmy posiadającej wielki plac manewrowy do szkolenia w tym zakresie powiedział że nie muszę , przytoczyłem słowa pracownika Pani z itd ale ona powiedział że gdzie ma Pan taki przepis który wskazywał by na to iż właściciel albo co gorsza pracownik miał by przewozić towar bez KW.
Dodam iż piszę od strony wlłaściciela który ma tylko kat c i licencję na przewóz rzeczy własnych itp itd.
Nie wiem z kąd wasze zdanie na ten temat że jak tu pisaliście na 99 % nie trzeba , że jak pracuje jako trakowy to nie musi .
Przytoczyłem też ten przykład Pani z itd a ona w odpowiedzi stwierdziła iż w tym momęcie jak jedzie samochodem to jaki to zawód ? Stolarz ?
itd. więc nie wiem jeśli ktoś bardziej niż ja przećwiczył tą sprawę to prosił bym o jakieś sęsowne odpowiedzi bo ja się w tym zaczynam gubić .
Dodam iż dodatkowo byłem u Pana instruktora a on znowórz mówił że do 50 km nie trzeba mieć tzw przewozu rzeczy. co oczywiście Pani inspektorka transportu drogowego zanegowała .
Co wy na to Panowie.
Czy istnieje gdzieś jakaś luka prawna abym zaoszczędził 2500 zł. za swoje KW i kierowcy ?


Post Wysłano: 20 sie 2018, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

poczytaj choćby TU:
https://jazdaprawna.pl/transport-na-potrzeby-wlasne/

za portalem jazdaprawna.pl

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 sie 2018, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sie 2018, 17:05
Posty: 4

Drogi kolego ten artykuł wyjaśnia co jest a co nie jest transportem na potrzeby własne .
A to jest dla mnie przynajmniej jasne .
To co tam jest napisane można łatwo interpretować z ustawy ale nie ma tam nic nawet krztyny o Kwalifikacji wstępnej albo dokumentach jakie mają być w danym przypadku koniecznie .
Bo na jakiej podstawie Ktoś kto pracuje w jednej czy drugiej szkole nauki jazdy czy też doskonalenia jazdy twierdzi iż nie ma takiej anie innej potrzeby posiadania takiego dokumentu.
Myśle że gdzies jest jakieś zdanie sformułownie które to potwierdzi że kierowca może mieć tylko katc aby przewozić towar bez innych bzdur,ale jak na razie na takie zdanie się nie natknąłem w całej ustawie o transporcie dr.
A więcej argumentów mają zwolennicy : że aby przewieść towar kierowca w jadący w danej chwili musi mieć TZW ę Przewóz Rzeczy czy Kwalifikację wstępną jak zwał tak zwał .


Post Wysłano: 20 sie 2018, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Jeżeli wykonujesz przewóz drogowy na potrzeby własne i sam prowadzisz pojazd to musisz mieć kwalifikację wstępną. Wyjątkiem jest jeżeli ładunek to narzędzia lub materiały potrzebne do wykonania innej pracy kiedy jazda nie jest twoim podstawowym zajęciem. Przykład:
Masz małą firmę budowlaną.
Jedziesz rano do składu, kupujesz 10 palet pustaków. Następnie dostarczasz pustaki na budowę i murujesz razem ze swoimi murarzami. Nie potrzebujesz KW bo twoim głównym zajęciem wykonywanym nie jest jazda tylko murarstwo. Dowiozłeś sobie materiał do wykonania innej pracy niż jazda.
Lub:
Jedziesz rano do składu, kupujesz 10 palet pustaków. Następnie dostarczasz pustaki na budowę po czym wracasz do składu, ładujesz ponownie i dostarczasz je na inną budowę. Tutaj potrzebujesz KW bo twoim głównym zajęciem wykonywanym jest dostarczanie towarów czyli jazda.

Popieram stanowisko ITD. Przewozy na potrzeby własne nie są wyłączone spod obowiązku odbycia KW. Natomiast zdaniem instruktorów nie przejmowałbym się zbytnio.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 20 sie 2018, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Drogi kolego ten artykuł wyjaśnia co jest a co nie jest transportem na potrzeby własne .
A to jest dla mnie przynajmniej jasne .
To co tam jest napisane można łatwo interpretować z ustawy ale nie ma tam nic nawet krztyny o Kwalifikacji wstępnej albo dokumentach jakie mają być w danym przypadku koniecznie .
po przeczytaniu tytułu tak jest, ale tytuł to nie wszystko - kłania się czytanie ze zrozumieniem

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 sie 2018, 12:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sie 2018, 17:05
Posty: 4

Wnioskując z twojej odpowiedzi, wiesz gdzie pies jest pogrzebany .
Prosił bym o wyłuszczenie tego łopatologicznie może .


Post Wysłano: 21 sie 2018, 12:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sie 2018, 17:05
Posty: 4

Przed chwilą rozmawiałem z następną osobą wysoko postawioną w word i , uswiadomiła mnie ta osoba iż nie ma takich obecnie przepisów aby pozwalały na kierowanie pojazdem ciężarowym bez przewozu rzeczy .
Zapytałem skąd ten pogląd w ogóle że można jeżdzić bez , W odpoiedzi zrozumiałem wszystko : "kiedyś tak było jakieś 10 lat temu ale teraz to nie funkcjonuje " i Polecono mi abym zadzwonił do kierownika itd moim rejonie to to samo ma mi powiedzieć .
To są bardzo silne argumenty na które nie ma ani jednego nawet słabego z drugiej strony argumentu który by przechylił choć trochę szalę zwycięstwa na rzecz " wolę bez "
Jak top mówią ja mogę powiedzieć:
AMENT


Post Wysłano: 21 sie 2018, 20:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie jestem żadną "wysoko" postawioną osobą w wordzi ani w itd jednak potrafię przeczytać prosty artykuł w ktrórym są podane przepisy dotyczące poruszanego problemu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 sie 2018, 7:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Przed chwilą rozmawiałem z następną osobą wysoko postawioną w word i , uswiadomiła mnie ta osoba iż nie ma takich obecnie przepisów aby pozwalały na kierowanie pojazdem ciężarowym bez przewozu rzeczy...
oczywiście że można:

1. kupujesz Scanię z 1956 roku i jeździsz nią na zloty i imprezy.
2. kupujesz kampera (pojazd specjalny) o DMC 10t i jeździsz turystycznie.
3. jesteś rolnikiem i samochodem ciężarowym powyżej 3,5t DMC wywozisz swój gnój na swoje pole.
4. pracujesz jako tokarz, masz prawo jazdy kat. C i wieziesz samochodem firmowym tokarkę do naprawy.
5. jesteś właścicielem autolawety w ramach usuwania awarii i skutków wypadków.
6. w usługach pocztowych.
7. jedziesz pojazdem ratownictwa medycznego powyżej 3,5t DMC.
8. przy przewozie odpadów komunalnych i nieczystości ciekłych (UoTD art. 3).
9. budujesz dom, kupujesz auto ciężarowe i wozisz swój towar, na swoim aucie.
10. konwoje pomocy humanitarnej.
11. autobus przeznaczony do poboru krwi czy jako mobilny RTG.
12. pracujesz w firmie, która rozwozi po Europie nowe ciągniki siodłowe czy autobusy.
13. jedziesz pojazdem ciężarowym lub specjalnym, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 45km/h.
14. obrona cywilna, straż pożarna.
15. dostajesz pojazd ciężarowy jako dziennikarz do testowania i opisania.
16. nauka jazdy, doskonalenie techniki jazdy.
17. robisz przejazd bez osób lub ładunku w celu dokonania jego naprawy lub konserwacji.

i może jeszcze by się coś znalazło.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 29 paź 2018, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2018, 12:29
Posty: 9
Lokalizacja: Gdynia

12. pracujesz w firmie, która rozwozi po Europie nowe ciągniki siodłowe czy autobusy.
10. konwoje pomocy humanitarnej.
8. przy przewozie odpadów komunalnych i nieczystości ciekłych (UoTD art. 3).
4. pracujesz jako tokarz, masz prawo jazdy kat. C i wieziesz samochodem firmowym tokarkę do naprawy.
5. jesteś właścicielem autolawety w ramach usuwania awarii i skutków wypadków.

tutaj też?

z pozostałymi mogę się zgodzić, na poczcie wystarczy samochód służbowy (badania profilaktyczny i psychotesty) i straży pożarna też raczej nie przewozi rzeczy w transporcie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: