Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 paź 2008, 12:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 13:54
Posty: 41
GG: 0

bede zdawal na takim MANie
dobrze te swiatla sa podpisane? :]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
te mniejsze lusterka sa dla egzaminatora czy ustawiac je pod siebie? :?


Post Wysłano: 27 paź 2008, 12:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2008, 19:33
Posty: 26
GG: 4422999
Lokalizacja: Łuków

Pomarańczowe lampki po bokach, czyli to przymocowane do paki i to na tylnej lampie to światła pozycyjne boczne, a nie obrysowe.

_________________
FSO Auto Klub


Post Wysłano: 27 paź 2008, 13:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 11:39
Posty: 89
GG: 0
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Osterode am Harz

(ale siara :oops: )

_________________
Karta rybacka: jest
kurs obslugi wiertarki : jest
karta VISA: w trakcie
prawo jazdy na hulajnogi 1 kolowe: w planach :wink:


Ostatnio zmieniony 27 paź 2008, 21:12 przez J.Rodzynek, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 27 paź 2008, 13:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2008, 19:33
Posty: 26
GG: 4422999
Lokalizacja: Łuków

Przeczytaj "koleś" załącznik 6, dotyczący świateł do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Proszę link: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

_________________
FSO Auto Klub


Post Wysłano: 27 paź 2008, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2007, 11:39
Posty: 89
GG: 0
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Osterode am Harz

zwracam honor. te przepisy polskie z dnia na dzien mnie rozbrajaja,dopiero od ciebie poznalem takie slowo jak "pozycyjne boczne".

_________________
Karta rybacka: jest
kurs obslugi wiertarki : jest
karta VISA: w trakcie
prawo jazdy na hulajnogi 1 kolowe: w planach :wink:


Post Wysłano: 28 paź 2008, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 13:54
Posty: 41
GG: 0

no chlopcy, pierwszy oblany juz za mna :]
uwalil mnie na cofaniu po luku, zatrzymalem sie troche za wczesnie, ech :?
co do tego mana to... duzo bardziej wolalbym jezdzic starym volvo niz tym wynalazkiem, tragicznie sie wrzuca biegi, wsteczny to juz calkowicie rozwalil mi uczucia :shock: po wrzuceniu na jedynke drazek niemal lezy, po wrzuceniu wstecznego drazek prawie pionowo, kilkadziesiat sekund walczylem z tym wstecznym bo myslalem ze nie chce wejsc, a to tak lipnie sie wrzuca :shock: :!:


Post Wysłano: 31 paź 2008, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2008, 17:05
Posty: 21
GG: 0
Samochód: Fiat

Nie przejmuj się, ja zdałem za 3 razem. pierwszy oblany w podobny sposób, za wcześnie na łuku, myślałem, że jak samochód dojeżdża do linni i lekko wcisnę hamulec to mi się dotoczy i wtedy ostro przyhamuję, a okazało się, że jak tylko dotknąłem pedału to stanął jak wryty. parkowanie równoległe to też niełatwy manewr, a jest prawie w każdym zestawie. Niektórzy robią tak, że przychodzą pod plac w jakimś wolnym czasie i wyznaczają sobie punkty orientacyjne do zatrzymania na łuku patrząc jak inni zdają. nie wszędzie jest to możliwe ale to jakaś metoda jest. No fakt nie jest to może fair, bo to powinno się mieć opanowane w lusterkach. ja zakleiłem sobie wsteczne lusterko i zasłoniłem tylną szybę w osobówce i ćwiczyłem zatrzymanie do linii do upadłego i poprawiałem nawyk parkowania równoległego polegając wyłącznie na lusterkach i szybkach w bocznych drzwiach, to trochę ograniczyło wydatki na dodatkowe lekcje. gabaryty pojazdów wprawdzie inne ale manewry zbliżone, coś z tego pozostaje, bo jak to wyćwiczyłem problemu z placem nie było.


Post Wysłano: 31 paź 2008, 17:10

Cytuj:
Niektórzy robią tak, że przychodzą pod plac w jakimś wolnym czasie i wyznaczają sobie punkty orientacyjne do zatrzymania na łuku patrząc jak inni zdają. nie wszędzie jest to możliwe ale to jakaś metoda jest. No fakt nie jest to może fair, bo to powinno się mieć opanowane w lusterkach.
To tylko na egzaminie tak jest. W rzeczywistości chyba nie będziesz jechał na wyczucie pod rampę czy na jakiś załadunek tyko chyba lepiej wyjść, sprawdzić ile podjechać lub odjechać. To nie jest żaden wstyd, a wręcz przejaw rozsądku, bynajmniej według mnie. Nie zawsze będziesz w stanie ocenić prawidłowo odległość, nawet po iluś latach jazdy. Wszystko zależy w jakim jesteś miejscu, jakim jedziesz autem.


Post Wysłano: 31 paź 2008, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 13:54
Posty: 41
GG: 0

tak jak piszesz wolfzan, dlatego sie dziwie ze na egzaminie trzeba stanac dobrze przy pierwszym zatrzymaniu, no ale tak wymyslili zeby wiecej osob oblewalo juz na placu
mi braklo chyba kilkanascie cm :shock: to byla solówka do której mozna bylo podczepic przyczepe, wiec miala z tylu te mocowanie, nazwijmy to hakiem :wink: egzaminator powiedzial ze mamy nie patrzec na hak bo on sie nie liczy, gdyby byl brany pod uwage to bym moze mial zaliczone te cofniecie, bo chyba byl nad pierwszą linią :?


Post Wysłano: 17 lis 2008, 12:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2008, 17:05
Posty: 21
GG: 0
Samochód: Fiat

W 100% się z wami zgadzam, ale egzamin trzeba zdać, a jakiekolwiek byłyby wymyślone jego kryteria zdawania to i tak ktoś tego dobrze nie zrobi, albo powie, że już nic głupszego nie mogli wymyśleć. gdybyśmy o praktyczne opracowanie egzaminu poprosili praktyków, to też opracowaliby takie zadania, które przklinaliby zdający. tak wymyślono i puki co to się szybko nie zmieni. może tylko pojazdy egzaminacyjne.


Post Wysłano: 17 lis 2008, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Cytuj:
parkowanie równoległe to też niełatwy manewr, a jest prawie w każdym zestawie.
ee tam, zestawów jest 6, równoległe jest tylko w dwóch, więc szanse na wylosowanie to 1:3 - trochę mało jak na "prawie każdy"

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Post Wysłano: 17 lis 2008, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 14:17
Posty: 28
GG: 0
Samochód: honda
Lokalizacja: Białystok

Siemka wszystkim.No własnie co dotych świateł na bokach,co egzaminator to inna nazwa,jedni obrysówki drudzy pozycyjne boczne .W WORD białystok np jest dwóch egzaminatorów którym nazwa pasuje pozycyjne boczne reszta jest za obrysówkami.Pozdro :!:


Post Wysłano: 18 lis 2008, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2008, 17:05
Posty: 21
GG: 0
Samochód: Fiat

Nie sprawdzałem w ilu zestawach jest parkowanie równoległe ale ja miałem je na każdym egzaminie, więc utwierdziło mi się przekonanie, że nie da się od tego uwolnić. Tak prawdę mówiąc to jeden z trudniejszych manewrów i wcale nie dlatego, że może jest się źle przygotowanym, ale stres robi swoje, do tego inny samochód np. innaczej łapie sprzęgło czy hamulce, inna optyka placu, no i może wcześniejsza powtórka obsługi czy jazdy po łuku i pojawiają się problemy, więc lepiej to wyryć na blachę. Fakt byli tacy którzy robili to superperfekcyjnie aż miło było popatrzeć i dziwiło mnie, że wracali z miasta jako pasażerowie. Może pokazali zbytnią pewność siebie? Na egzamin trzeba opracować własny sposób, bo to i tak ma się nijak do późniejszej rzeczywistości, ale najważniejsze egzamin trzeba zdać! On nie czyni z nas dobrego kierowcy, to przychodzi z czasem razem z doświadczeniem.


Post Wysłano: 05 gru 2008, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 15:59
Posty: 13
GG: 3923950
Lokalizacja: Rzeszów

Witam, macie może opisany zestaw płynów itp do tego MANa?? (na egzamin)


Post Wysłano: 12 lut 2009, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2008, 13:48
Posty: 28
GG: 9230840
Samochód: Scania

Ile on waży w całości?

_________________
Kat B - 17.09.2007r.
Kat C - 08.09.2009r.
Kat C+E - zaczynam kurs :D


Post Wysłano: 12 lut 2009, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Siemka wszystkim.No własnie co dotych świateł na bokach,co egzaminator to inna nazwa,jedni obrysówki drudzy pozycyjne boczne .W WORD białystok np jest dwóch egzaminatorów którym nazwa pasuje pozycyjne boczne reszta jest za obrysówkami.Pozdro :!:
Na światła po bokach prawidłowo powinno się mówić światła pozycyjne boczne a zarazem odblaski. Takie określenie w WORD Białystok akceptuje każdy egzaminator.

Co do tych parkowań równoległych to powiem wam że zestawy zawsze ja losowałem na egzaminach i przez to że miałem kilka egzaminów to było to dla mnie dziwne ale na każdym swoim egzaminie wyciągałem właśnie ten zestaw bardzo mnie to dobijało bo brałem z różnych stron i zawsze tam był ten zestaw z kopertą.

A tak w ogóle jeśli znajdziemy dobrą szkołę która nas dobrze przygotuje pokaż różne myki żaden zestaw manewr nic nie będzie straszne. Będziemy wiedzieli że jesteśmy należycie przygotowani i nie będzie u nas strachu ani objawów stresu bo to się u nas pojawia przez to że czujemy że czegoś do końca nie umiemy i wiemy że nie zrobimy. Ja tak miałem i powiem wam że to jest klucz do sukcesu dobre OSK :!:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: