Strona 1 z 9 [ Posty: 162 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 59 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Nie wiem czy temat ten może wywołać jakąś ciekawą dyskusję, ale tworzę go z myślą o osobach które się tym interesują. Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron danego ośrodka egzaminacyjnego. Zachęcam was do dodawania !swoich! zdjęć oraz uwag dotyczących prezentowanych pojazdów, ewentualnie egzaminów. Proszę również wmiarę możliwości o uzupełnienie brakujących pojazdów. Temat dotyczy tylko kat. C oraz C+E.

----------
WORD SŁUPSK

MAN 12.163

Obrazek
Obrazek
Obrazek

--------------
WORD SZCZECIN

STAR TGL 12.240

Obrazek
Obrazek

STAR 12 157 LC
Obrazek

-----------------
WORD BIAŁYSTOK

MAN LE.12.220

Obrazek
Obrazek

STAR 1142

Obrazek

-------------------
WORD PIŁA

STAR – MAN 12.157

Obrazek
Obrazek

MERCEDES (nie opisali modelu)

Obrazek
Obrazek

--------------------
WORD POZNAŃ

STAR ??.???

Obrazek
Obrazek

----------------------
WORD WARSZAWA

STAR L70/LE 12.180

Obrazek

------------------------
WORD KONIN

MAN/STAR TGL 12.240

Obrazek

STAR 10.185 LC

Obrazek

STAR 1142

Obrazek

---------------------------
WORD RADOM

MAN/STAR ??.???

Obrazek
Obrazek

Obrazek

-------------------------
WORD LUBLIN

STAR 1142 2V

Obrazek
Obrazek
Obrazek

STAR C-1142

Obrazek
Obrazek

--------------------------
WORD WROCŁAW

MERCEDES ATEGO 1828

Obrazek

STAR 1142

Obrazek

---------------------
WORD WAŁBRZYCH

STAR ??.???

Obrazek

----------------------
WORD CZĘSTOCHOWA

STAR 12.185

Obrazek

STAR 12.180

Obrazek

--------------------------
WORD KIELCE

STAR MAN LE 10.185

http://www.word.kielce.pl/pl/tablica/tablica4.jpg

Obrazek

STAR/MAN TGL 12.240

http://www.word.kielce.pl/pl/tablica/tablica1.jpg

IVECO EUROCARGO ML280E23

http://www.word.kielce.pl/pl/tablica/tablica2.jpg

Obrazek
Obrazek

------------------------------
WORD RZESZÓW

VOLVO (?) ?

Obrazek

MAN ??.???

Obrazek

_________________
Czerwone i bure


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2007, 20:19 przez Harry_man, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

Nie wiem czy to sa aktualne dane i zdjecia ale jak widze to mało jest osrodków gdzie maja juz ten nowe Man jak np. w Szczecinie.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Nie wiem czy to sa aktualne dane i zdjecia
Tak jak pisałem: wszystko z oficjalnych stron WORD'ów.

Dodać należy, że brakuje tutaj ponad połowę z nich, a wiem na 99%, że w którymś C+E zdaje się na ciągniku scanii (chyba 4) z normalną pełnowymiarową naczepą.

W Nowym Sączu chyba mają ciągnik renault (premium?).

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

Wszystkie pojazdy do egzaminów w całym kraju powinny być takie same.
A tak pan dowodzący dogada się z jakimś dealerem aut,że zakupi u niego dany model do egzaminów,a za nim kilkadzięsiąt szkół jazdy musi takie auta zakupić...interes się kręci.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 0:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Cytuj:
że zakupi u niego dany model do egzaminów,a za nim kilkadzięsiąt szkół jazdy musi takie auta zakupić...interes się kręc
Dokładnie kolego tak jak mówisz. WORD Szczecin zakupił w lutym MANa TGL - ze znaczkiem STARa :) Dwa dni temu widziałem jak firma Nauka Jazdy "Fedeńczak" - pomykała po Szczecinie takim samym ... tylko że, żółciutkim. Nie wiem czy kupili cały "skład" bo widziałem same solo.

Mniejsze [przez to biedniejsze szkoły] nie kupią nowych aut i będą uczyć "jak zdać egzamin" na pojazdach które znacznie odbiegają od tych egzaminacyjnych ...

Swoją drogą ciekawi mnie skąd WORD Szczecin miał tyle kasy że, kupił dwa nowe składy TGLków ?? Pewnie z ogromnej liczby "oblanych" Niemców - bo oni masowo do Polandii przyjeżdżają po prawko :D

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 0:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 14:07
Posty: 45
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cytuj:
wiem na 99%, że w którymś C+E zdaje się na ciągniku scanii (chyba 4) z normalną pełnowymiarową naczepą.
U nas, w PROGRESS'ie jest Scania 114G z naczepą-plandeką Zrembu.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 10:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Ja nie wiem czy nie głupim pomysłem byłby "podwójny" egzamin przy kategorii C+E. Tzn. mam na myśli plac manewrowy z przeczepą centralnoosiową lub ciągnikiem z naczepą oraz z przyczepą na osi skrętnej. Z tego co widzę aktualnie wszędzie obowiązuje tylko pierwszy wariant. Ciekawe co zrobi ktoś kto po zdaniu egzaminu pójdzie do pracy i dostanie zestaw z przyczepą na obrotnicy :) Długość zestawu też pozostawia trochę do życzenia, bo nijak nie odpowiada panującym standardom.
Ponadto obowiązkowo powinna być zasłonięta tylnia szyba i dobrze by było gdyby samochód był z plandeką.
Powyższe warunki trochę przybliżyłby system szkolenia do rzeczywistości.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 11:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

W WORD Bielsko-Biała na egzaminie jest Renault Midlum 240.12 oplandekowany
Na CE maja do niego przyczepę i zdaje się na tandemie
Foto wrzucę jak dam rade cyknąć za 2 tygodnie bo na stronce jakoś nie znalazłem

_________________
gdzieś w unii


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Cytuj:
Powyższe warunki trochę przybliżyłby system szkolenia do rzeczywistości.
Powiedz mi kolego Harry_man, a co w systemie szkolenia odpowiada rzeczywistości ?? Uczysz się jeździć załadowanymi autami o masie 40ton ?? Pomijam aspekty typu jazda w nocy itp. Poza tym cena takiego egzaminu napewno by wzrosła ...

Po serii wypadów z udziałem autobusów ['], wszystkie "stołki w ministerstwach" wraz z ITD dostały "sraczki autobusowej" ... No i od razu wielkie zapowiedzi że, "kierowcy autobusów będą szkoleni w EKSTREMALNYCH warunkach" ... Widać żeby coś sie w tym temacie ruszało ?? Nie mówię o budowaniu jakiś specjalnych torów do nauki - głupiej ustawy nie ma !!

PS. Ktoś kto jeździłby takim zestawem, musiałby się niestety nauczyć tym jeździć. Jeśli zdobywasz uprawnienia do kierowania cysternami - ktoś daje Ci zalaną cysternę i jeździ z Tobą żebyś się przekonał, jak się z tym jeździ ?? Nie bardzo ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 19:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2007, 17:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dębica

jesli chodzi o dane osrodka w Rzeszowie to zdjecia sa aktualne, bo mialem egzamin niecaly miesiac temu. Ten ciagnik to wlasnie Volvo. Tak zauwazylem ze w Rzeszowie maja chyba najdluzszego tego Mana, albo to moje takie przewrazliwienie:)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Rzeszowie maja chyba najdluzszego tego Mana, albo to moje takie przewrazliwienie:)
W Gdańsku też jest długi MAN i długa przyczepa do niego

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Powiedz mi kolego Harry_man, a co w systemie szkolenia odpowiada rzeczywistości ??
:?: Niewiele. Nie rozumiem dlaczego kierujesz do mnie to pytanie. Opisałem tylko kilka spraw które w niewielkim stopniu wpłynęłyby na przybliżenie szkolenia do rzeczywistości, a przy tym nie byłyby przerażająco kosztowne.

Co do załadowania - nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że w częstochowskim WORD'zie star'y mają na pace duże, betonowe bloki.
Cytuj:
Tak zauwazylem ze w Rzeszowie maja chyba najdluzszego tego Mana, albo to moje takie przewrazliwienie:)
To chyba tylko takie wrażenie optyczne. Według mnie ma on standardową, około 6,5-metrową skrzynię. Pod względem długości najlepiej wygląda zestaw z przyczepą ze Słupska. Jeżeli dobrze pamiętam to ma 16,5m

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 19:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Pod względem długości najlepiej wygląda zestaw z przyczepą ze Słupska. Jeżeli dobrze pamiętam to ma 16,5m
Taki sam jest w Gdańsku w Słupsku jest odział WORDU z Gdańska

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

O ile jest dłuzszy zestaw na CE w tych nowych zestawach jakie sa w szczecinie wie ktos moze


Tytuł:
Post Wysłano: 17 wrz 2007, 22:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Cytuj:
Nie rozumiem dlaczego kierujesz do mnie to pytanie
Kieruję je do Ciebie - bo Ty poruszyłeś temat normalności. Ale odpowiedź masz jak najbardziej poprawną :( Jeśli wprowadziliby Twój pomysł - to egzaminowanie może i by przypominało bardziej normalne życie, ale koszty szkolenia poszłyby znów w górę :( Tak czy siak, nie będziemy się tu rozkmniać nad tym, czy nad tamtym ... Cały ten kurs na prawko, uczy nas jednego - "jak zdać egzamin" - a nie jak się zachowywać na drodze [choćby w stopniu podstawowym] ...
Cytuj:
w częstochowskim WORD'zie star'y mają na pace duże, betonowe bloki.
To chyba jakiś wyjątek ... Poza tym. Ździwienie egzaminowanych musi być dość duże, bo jednak załadowanym "idzie się" inaczej niż pustym ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 18:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Co do pojazdow z WORD Lublin prawie wszystko sie zgadza. Oprocz czerwonego Star Mana WORD wypozycza od szkol jazdy Efekt i Kulka dwa takie samy sprzety. Na CE zdaje sie tym Starem 1142 z naczepa. Sprzeganie wykonuje sie Star Manem z C do przyczepy od ciagnika. Troche przerypane. Wczesniej napisalem "prawie" bo ostatnio WORD zakupil Mana TGL plus przyczepe tandemowa. Egzaminy maja sie na nim odbywac chyba od nowego roku. Man jest zabudowany. Jego skrzynia to 8 (dol,gora) i chyba poloweczki ale tego nie jestem pewien. Od grudnia szkola jazdy MILA bedzie szkolila kandydatow na kierowcow wlasnie na takim samym Manie rowniez zabudowanym plus przyczepa tandemowa do CE.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł: WORD Piła
Post Wysłano: 02 paź 2007, 8:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2007, 15:22
Posty: 28

Witam.
Jeśli chodzi o WORD Piła ( zdawałem 24.07.2007r C+E).
Samochody mają dwa i takie same jak na zdjęciu tj. StarMan, jednak
przyczepa nie jest ta sama i z tym miałem problem.
Mianowicie nowa przyczepa jest wyższa (to nie problem) ale szersza ( i tu problem). Trzeba cofać nie "zgrywając burta w burtę", ale burtami skrzyni celować w drugi pionowy rząd nitów licząc od zewnątrz.
Zaczep ( celowo) nie jest niczym posmarowany tak że chwytak zaczepu nie nakieruje dyszla przyczepy i nie "wśliźnie się na zatrask" tak łatwo.
Przy byle puknięciu zatrzask zaskakuje a ty wyskakujesz podłączać przewody i widzisz że dałeś d..py. Rośnie ci adrenalina bo na starcie nie wychodzi ci to co masz wytrenowane i szło ci najlepiej ( a czas leci ).
Jak już drugim albo trzecim razem nacelowałeś na te cholerne nity i zgrałeś przyczepę - to zdecydowanie ( ostro) puknij w przyczepę.
Ja przywaliłem tak, że o mało nie wyskoczyła kołami z klinów i dopiero wtedy ja spiąłem. Teraz przewody ( powietrze -ok ) ale kołki w gniazdku elektrycznym były powyginane - nie dziwię się zdającym bo robią to już mocno zdenerwowani - ale nikt z WORDU tego nie poprawia (a czas k..wa leci). Potem kółko ( schemat obsługi postaram sie wkleić przy tym poście, ale jak mi nie wyjdzie to piszcie na: bynek65@wp.pl - wyślę każdemu kto poprosi) Nawiasem mówiąc kółko to pryszcz, ale jak ktoś (tak jak ja) nigdy wcześniej go nie obsługiwał to będzie problem ( a czas leci).
Ktoś powie że to wszystko "banały" - ale te banały zliczone do kupy sprawiają że na miasto jedziesz z mocno podwyższoną adrenaliną.
Ja oczywiście zdałem. Jeśli to co napisałem będzie ci potrzebne to moja rada: trenuj wszystko - nawet to co ci się wydaje że juz umiesz. [/img]


Tytuł:
Post Wysłano: 02 paź 2007, 14:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2007, 16:36
Posty: 18
Lokalizacja: Parzymiechy

W Częstochowie do spinania często dawają STARA 1142. Z tego co słyszalem to niezły szrot.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 paź 2007, 15:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
W Częstochowie do spinania często dawają STARA 1142. Z tego co słyszalem to niezły szrot.
No właśnie - Częstochowski WORD się nim nie pochwalił :/ Rzeczywiście sprzęt jest ciekawy, bo np. hamulce nie mają siły dozowania - albo nie hamują, albo blokują koła. Na placu jeżdżąc z możliwie małymi prędkościami da się to przeżyć, ale warto mocno zaprzeć się o kierownicę żeby nie polecieć przez szybę. Sprzęgło też reaguje bardzo dziwnie, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Z tego co mi mówiono spinanie prawie zawsze robią na nim, a czasami jak star-man nie zdąrzy wrócić z miasta, to plac manewrowy także. Choć nie tak dawno zdarzało mi się go widzieć także na mieście, tylko solo.

Niedawno roztrzygnięto przetarg na kolejne dwie ciężarówki także myślę, że tego złoma już na dobre się pozbędą. I tutaj jako ciekawostke podam (z nieoficjalnych źródeł), że te nowe sprzęty mają być już z plandeką.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 02 paź 2007, 16:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 cze 2007, 12:28
Posty: 261
Lokalizacja: Głogów

WORD Legnica
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 9 [ Posty: 162 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 59 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: