Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 kwie 2014, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

żeby trochę uporządkować temat wyjaśnię:

przystępując do kursu (zakładając profil kierowcy) na kat. C, D, C+E lub D+E musimy mieć badania psychotechniczne oraz dopuszczenie przez upoważnionego lekarza na którym jest napisane: "na podstawie Ustawy o Kierujących Pojazdami Art. 11 ust. 1".

natomiast do KW lub KO musimy mieć takie same badania z adnotacją: "na podstawie Ustawy o Transporcie Drogowych Art. 39a ust. 1"

natomiast przystępując do pracy pracodawca ma obowiązek wysłać nas na wstępne badania lekarskie, co wynika z Kodeksu Pracy, nawet jak posiadamy badania uprawniające nas do wykonywania zawodu kierowcy aktualne. zakres badań określa lekarz na podstawie charakteru stanowiska pracy jakie będziemy zajmować.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 kwie 2014, 17:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Cytuj:
żeby trochę uporządkować temat wyjaśnię:

przystępując do kursu (zakładając profil kierowcy) na kat. C, D, C+E lub D+E musimy mieć badania psychotechniczne oraz dopuszczenie przez upoważnionego lekarza na którym jest napisane: "na podstawie Ustawy o Kierujących Pojazdami Art. 11 ust. 1".

natomiast do KW lub KO musimy mieć takie same badania z adnotacją: "na podstawie Ustawy o Transporcie Drogowych Art. 39a ust. 1"

natomiast przystępując do pracy pracodawca ma obowiązek wysłać nas na wstępne badania lekarskie, co wynika z Kodeksu Pracy, nawet jak posiadamy badania uprawniające nas do wykonywania zawodu kierowcy aktualne. zakres badań określa lekarz na podstawie charakteru stanowiska pracy jakie będziemy zajmować.
Dzięki! To teraz już wszystko wiem :)

Tylko nie ogarniam tego dlaczego w Polsce trzeba wszystko robić dwa razy? :P


Post Wysłano: 25 kwie 2014, 7:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Tylko nie ogarniam tego dlaczego w Polsce trzeba wszystko robić dwa razy? :P
ja też nie.
przedstawiając badania dopuszczające do zawodu instruktora i instruktora doskonalenia jazdy w dwóch osobnych urzędach, musiałam w jednym dwa razy poprawiać powołanie się na podstawę prawną, w drugim trzy razy, ale nikt nie spojrzał czy te badania dopuszczają mnie czy nie.
czyli sama forma jest ważniejsza od treści takiego zaświadczenia.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 17 paź 2014, 2:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2013, 6:51
Posty: 75

Legalnie nas wszystkich okradają. Ale jak to młodzież mówi "hajs się musi zgadzać"


Post Wysłano: 20 paź 2014, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Witam.
Nie będę zakładał nowego tematu, bo tu się mówi prawie o tym samym, o co mi chodzi...
30.06 br robiłem badania do KW (pełnej) - psychotesty + medycyna pracy
Teraz, mając fundusz na zrobienie C, aby założyć PKK muszę znów te badania 'przejść'.
O ile się nie mylę, te badania FIZYCZNIE się niczym nie różnią - prócz paragrafu ? Jak tu ugryźć lekarza, żeby znów nie przechodzić badań, a wnioskować tylko o przepisanie wcześniejszych danych na blankiet z paragrafem do uzyskania kat. C ? Nie liczę nawet, że nic nie zapłacę... Bo na pewno będzie mnie to coś kosztować - kwestia ile ?
Tylko ostatnio słyszałem coś w radiu, że medycyna pracy dla kandydatów na kierowców to aktualnie 200zł ? Czy to prawda, czy ja coś pomieszałem ?
Podobno i z tą w/w reformą zmienili formę psychotestów - że nie ma teraz ciemni, ocen odległości, prędkości, a jest więcej testów i to będę musiał niestety nadgonić ? Spotkał się ktoś już z nową formą ? Skoro są NOWE psychotesty, to ich raczej już w żaden sposób nie przeskoczę... Ja widzę, że skoro nie potrzebna jest taka umiejętność oceny odległości itp a tylko testy, to oni magisterów jakichś szukają za fajerę tylko... Chyba, że do kwalifikacji jest tak jak było - ciemnia, oceny odległości itp, a dla kandydatów na kierowców testy...

Będę wdzieczny za wszelkie odpowiedzi, prosze o wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.


Post Wysłano: 21 paź 2014, 6:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

zwykle robi się tak: wiedząc, że do prawa jazdy (C i wyżej) oraz KW potrzebne będą badania z dwóch innych podstaw prawnych nie różniące się niczym, idąc do ośrodka medycyny pracy, gdzie w jednym miejscu robi się i psychotesty i dopuszczenie lekarza, od razu mówi się o co chodzi. lekarz robi jedne badania, a z kasą negocjujemy. jak się nie upomnimy, to płacimy jak za dwa badania, a jak mamy głowę na karku i potrafimy negocjować możemy liczyć na upust.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 27 paź 2014, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Robiłem miesiąc temu bad. med. + psycho więc odpowiem skrótowo:

-bad.med. 200zł + psycho 150zł

-bez problemu wystawiono mi kwity na C,CE + KW, wystarczyło poprosić :)

-na psycho. miałem: tablice Ravena (5 kolumn po bodaj 12 tablic), wciskanie guziczka w odpowiednim rzędzie i kolumnie, wciskanie przycisku w podłodze przy świetle zielonym i żółtym, ciemnia (powiedzieć gdzie jest przerwa w okręgu + odczytać litery z monitorka) i dwa idiotyczne testy jak zachowasz się w stresującej/trudnej sytuacji (prawdopodobieństwo od 1 do 5, 1 to kategorycznie nie, 5 definitywnie tak itp.)


Post Wysłano: 28 paź 2014, 17:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2014, 15:09
Posty: 21

Podpinam się pod pytanie Deadwood, ale chciałem też zapytać czy jeśli robiłem C i KW pzysp. a co za tym idzie podwójne badania musiałem robić... to czy po zdaniu teraz kwalifikacji muszę znowu robić badania po kwalifikacji!!!?? Bo ktoś mi mówił że niby muszę teraz zrobić badania po kwalifikacji no ale niby w jakim celu skoro w ciągu 2 miesięcy zrobiłem 2 razy te same badania i wydałem ponad 400zł....Ostatnia data badań to 3 wrzesień czyli całkiem niedawno więc bez sensu chyba robić znowu badania....dajcie znać co i jak bo potrzebuje już prawko jak najszybciej a nie chce komplikacji....


Post Wysłano: 28 paź 2014, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

Jak masz badania wszystkie to bardzo dobrze ;) być może że chodziło o badania na które powinien cie wysłać pracodawca na stanowisko pracy jak to zawsze bywa :)


Post Wysłano: 31 paź 2014, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 paź 2014, 21:04
Posty: 10

Mi w szkole nauki jazdy mówili, że prawo jazdy i KW psychotesty idą z innej ustawy i trzeba dwa razy, zresztą to samo powiedziała pani psycholog, która przeprowadzała u mnie te badania, że jak zdam C to się ponownie zobaczymy i taki sam zestaw będę przechodził do KW. Koszt badania 150 zł, lekarz 100 zł.

W wydziale komunikacji z kolei zdziwienie mnie złapało bo przy zakładaniu PKK wszystkie oryginały badań zostały mi zabrane.


Post Wysłano: 01 lis 2014, 9:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2014, 13:12
Posty: 31

No tak inna ustawa ale jeśli się trafi na normalnego lekarza to wypisze on kwity za 1 razem i w 1 cenie i nie ma kłopotu.
Myślę że przy odbiorze prawka będziesz mógł je podmienić bo przecież ta teczka z badaniami nadal będzie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: