Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 19:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Jeszcze zapytam - od jakiego czasu jest obowiązek instalowania cyfrowych tacho w ciężarowych - bo słyszałem, że co najmniej raz był przesuwany ten termin i chyba już jest na stałe.
Od czerwca zeszłego roku, tak jak lusterko nad przednią szybą.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Cytuj:
Fajnie to kolego ująłeś podoba mi się prosty przykład jakiego użyłeś.
Chciałem to zobrazować żeby było jak najprościej, swojsko i zrozumiale :wink: a tak jeśli chodzi o mnie to wolałbym usiąść w aucie z elektronicznym tacho, chociaż tarczki mają swój klimat :mrgreen:

Cytuj:
tak jak lusterko nad przednią szybą.
To jest lusterko dojazdowe


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2007, 11:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

kolego AREK jak zarzucasz komuś nieznajomość przepisów to miej do tego podstawy.We wspominanej przez ciebie instrukcji obsługi tacho istnieje funkcja OUT dotyczy ona poruszania się pojazdem w państwach nie objętych konwencją AETR. Błędem jest też pisanie o kalibracji,ponieważ procedura wymaga aby po zakupie poj. nie ważne czy nowego czy starego wczytać jako pierwszą kartę firmową następnie może być użyta karta kierowcy,i tu jest dozwolona jazda bez karty do bazy.Następnie na własnej karcie możesz się poruszać pojazdem,nawet bez kalibracji ale bez ładunku.Skalibrowanie tacho uprawnia do przewozu.Nadal podtrzymuje że maksymalny czas jazdy bez karty to 15 dni w kierunku bazy jeśli się ją posiadało i utraciło.Karta jest rejestrowana w systemie europejskim.Co do nieposiadających wyżej wzmiankowanej karty,świadczy to tylko o ich profesjonalizmie


Tytuł:
Post Wysłano: 01 paź 2007, 9:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Czytajcie dokłanie posty!!!! Bo zadajecie te same pytania, na ktore była wcześniej odpowiedź!
Cytuj:
Co wy piszecie nie mogę się z wami zgodzić. Przykład jeździsz na wykresówce, pracodawca kupuje nowe auto z tacho cyfrowym i co wtedy nie możesz jechać chociaż masz uprawnienia do kierowania takim pojazdem bzdura nie rośmieszajcie mnie. Lepiej dowiedzcie się lub gdzieś poczytajcie a potem piszcie bo piszecie jakieś bzdury. W tachografie cyfrowym isnieje funkcja OUT, czyli jazda bez karty, lub poza okresem( czyli gdy auto jest na warsztacie) ta funkcję sie ustawia manualnie, pozwala ona na jazde kierowcy który niema karty. Oczywiście nie można jeździć ciągle na tej funkcji ale napewno do czasu wyrobienia karty, i oczywiście należy robić wydruki 24h. Także panowie prosze najpierw dokładnie poznać działanie i zastosowanie tachografu cyfrowego i kwestie prawne w jego użytkowaniu a potem pisać prawde a nie bzdury.


Post Wysłano: 30 sty 2014, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2011, 0:32
Posty: 45
GG: 2921736
Lokalizacja: lubelskie

Koledzy mam problemik. Jutro musze przyprowadzic nowy nabytek około 50km do bazy. A moja karta kierowcy lezy sobie w innym aucie ( odrazu mówie że nikt na niej nei jezdzi tylko poprostu fizycznie jej nie mam). Po dzrodze do bazy odwiedze serwis tacho zeby je skalibrowac. Pytanie czy wydruk przed rozpoczeciem jazdy i po zakonczeniu jazdy załatwi sprawe ?


Post Wysłano: 31 sty 2014, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Nie. Musisz mieć kartę. Na wydruk można jeździć w przypadku uszkodzenia tacho.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 31 sty 2014, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2011, 0:32
Posty: 45
GG: 2921736
Lokalizacja: lubelskie

Tak jak kolego piszesz dzwoniłem do ITD na wydruku mozna jechac tylko jakbym oficjalnie zgłosił zgubienie lub kradziez karty badz na uszkodoznym tacho.


Post Wysłano: 01 lut 2014, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2014, 10:40
Posty: 14
GG: 3771559
Lokalizacja: rzeszów

Cytuj:
Koledzy mam problemik. Jutro musze przyprowadzic nowy nabytek około 50km do bazy. A moja karta kierowcy lezy sobie w innym aucie ( odrazu mówie że nikt na niej nei jezdzi tylko poprostu fizycznie jej nie mam). Po dzrodze do bazy odwiedze serwis tacho zeby je skalibrowac. Pytanie czy wydruk przed rozpoczeciem jazdy i po zakonczeniu jazdy załatwi sprawe ?
Nie musisz nawet wkładać karty jeśli ją posiadasz. Przejazd nowo zakupionym autem jest zwolniony z rejestracji czasu pracy.


Post Wysłano: 14 lut 2014, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

To może podaj podstawę prawną tego co piszesz bo według mnie to bzdura,

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 14 lut 2014, 19:09

Cytuj:
Nie musisz nawet wkładać karty jeśli ją posiadasz. Przejazd nowo zakupionym autem jest zwolniony z rejestracji czasu pracy.
No chyba nie do końca. Kierujący musi na czas poruszania się takim pojazdem do chwili zalegalizowania (czy też pierwszej instalacji tachografu - tak to się chyba poprawnie nazywało) dokumentować czas pracy na rewersie wydruku z tachografu.


Post Wysłano: 23 lut 2014, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2014, 10:40
Posty: 14
GG: 3771559
Lokalizacja: rzeszów

Rozporzadzenie 561/2006 art.3 lit g


Post Wysłano: 08 maja 2014, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Może ktoś dokładnie opisać procedurę jazdy bez karty w tachografie siemens, daf 105xf 2011?
Może banalne, ale co wydrukować, co opisać, czy rysować?
Auto którym jutro będę jechał ma uszkodzony tachograf - nie da się przestawić czasu UTC i jest 12 godz do tyłu względem lokalnego.

Dodam, że tachografie rejestruje wszystkie aktywności.


Post Wysłano: 08 maja 2014, 19:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2012, 14:36
Posty: 402
Samochód: 105
Lokalizacja: RKL

Masz gdzieś jechać tym autem czy tylko dojechać do serwisu żeby to naprawić?
No to może lepiej normalnie włożyć kartę do tacho, potem zrobić wydruk i napisać że takie coś ma miejsce i przejazd w celu naprawy. Jeszcze jak będziesz miał potwierdzenie z serwisu nie powinno być problemu.

_________________
Wolę być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem, więc zanim się najeb**emy, proponuję się napić.
Chcesz zarobić kasę na fejszczbuku? Wejdź w opcje, usuń konto i weź się k**** za robotę...
Nie zażywam viagry, a każdy mi mówi że z dnia na dzień, coraz to większy ch*j jestem dla wszystkich.


Post Wysłano: 12 maja 2014, 23:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sty 2012, 14:06
Posty: 123
GG: 1
Samochód: DAF 105XF
Lokalizacja: Widnes

Autem jechałem w całodzienną trasę. Zrobiłem wydruk na początku i na końcu (24h). Opisałem i rysowałem swoją aktywność.
Gdybym włożył kartę, to byłyby cyrki bo by mi zaszła wcześniejsza godzina, i cofnął bym się w przyszłość (UTC minus 12 godz od lokalnego - nie da się zmienić) ;) Manager polecił jechać na wydruku i się nie martwić. Trzymać wydruk przez 28dni i tyle.

Dodam, że rzecz dotyczy UK ;)


Post Wysłano: 17 maja 2014, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 maja 2014, 13:04
Posty: 7

Podepne się też pod ten temat, a jak wygląda kwestia jeżeli kierowca autobusu jeździ w pks ma skalibrowany tacho cyfrowe i jego trasy wyglądają następująco:
- pierwsza trasa ma odcinek 48 km, i zjazd do bazy
- postój na bazie
- druga trasa ma odcinek 178 km, postój

zaznaczam, że ten autobus jest kierowany przez jednego kierowce i robi różne trasy. I pytanie jest takie czy na trasie tych 48 km trzeba włożyć karte kierowcy?. Bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi


Post Wysłano: 20 maja 2014, 1:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Po 1. z czego Ci potem rozliczą godziny?


Post Wysłano: 03 cze 2014, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
Podepne się też pod ten temat, a jak wygląda kwestia jeżeli kierowca autobusu jeździ w pks ma skalibrowany tacho cyfrowe i jego trasy wyglądają następująco:
- pierwsza trasa ma odcinek 48 km, i zjazd do bazy
- postój na bazie
- druga trasa ma odcinek 178 km, postój

zaznaczam, że ten autobus jest kierowany przez jednego kierowce i robi różne trasy. I pytanie jest takie czy na trasie tych 48 km trzeba włożyć karte kierowcy?. Bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi
Nie bardzo wiem o co ci chodzi, pytasz czy może jechać te 48 km. bez karty :shock:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 03 cze 2014, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 maja 2014, 13:04
Posty: 7

Właśnie o to mi chodzi bo zgodnie z tym co zostało napisane:
Jazda bez tachografu – kategorie przewozów:
przewóz osób na linii regularnej, o długości trasy do 50 km;
pojazdami o dopuszczalnej maksymalnej prędkości nieprzekraczającej 40 km/h;
pojazdami będącymi własnością sił zbrojnych, służb obrony cywilnej, straży pożarnej i sił odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego, lub wynajmowanych przez nie bez kierowcy, gdy przewóz wykonywany jest w związku z zadaniami powierzonymi tym służbom i pozostaje pod ich kontrolą;
pojazdami używanymi w razie wypadków lub do prowadzenia działań ratunkowych, w tym pojazdami używanymi w niezarobkowym przewozie pomocy humanitarnej;
pojazdami specjalistycznymi używanymi do celów medycznych;
pojazdami specjalistycznymi pomocy drogowej poruszającymi się w promieniu 100 km od swej bazy;
pojazdami poddawanymi próbom drogowym do celów rozwoju technicznego lub w ramach napraw albo konserwacji oraz pojazdami nowymi lub przebudowanymi, które nie zostały jeszcze dopuszczone do ruchu;
pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 ton używanymi do niezarobkowego przewozu rzeczy – dotyczy wyłącznie przewozów wykonywanych prywatnie, niezwiązanych z jakąkolwiek działalnością gospodarczą.
pojazdami użytkowymi o statusie pojazdów zabytkowych zgodnie z przepisami Państwa Członkowskiego, w których są użytkowane, wykorzystywanymi do niezarobkowych przewozów osób lub rzeczy.
I dlatego się pytam jak jest kierowca autobusu rozliczany jeżeli ma trasy mieszane czyli raz trasa do 50 km a raz trasa powyżej 50 km i czy do 50 km musi używać karty jeśli nie to czym to udokumentuje

Wysłane z mojego ST25i


Post Wysłano: 03 cze 2014, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Jak nie włożysz karty/tarczy to niczym. To chyba logiczne, pojedziesz charytatywnie ;)


Post Wysłano: 04 cze 2014, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Jeśli autobus ma tachograf to musisz jeździć z kartą.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: