Strona 32 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 32
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

No tak, masz racje, nie miałem okazji smigac samochodem powyżej 2mln :-)
Jednak zer nie wpisywałem :-)

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2012, 15:29
Posty: 15
Samochód: Osobowy :D

PROBLEM Z WYDANIEM PRAWKA.

otóż męczyłem się o te kwity ponad pół roku, w sobotę zaliczyłem KW, wcześniej C,CE...
i dziś udałem się naturalnie do wydziału dostarczyć resztę kwitów, psychotesty, lekarz medycyny pracy...
wszystko ładnie pięknie aż tu nagle zza urzędowego monitora... "Co pan, co pan, to jest nie pełne, znaczy się musi mieć pan pracodawcę żeby być kierowcą zawodowym" na co ja wywaliłem gały i mówię, że lekarz mnie zapewnił, że NIE !

no i tak, kto ma racje ? jak to w ogóle jest ?
chodzi o ten dokument zwany "Zaświadczenie-orzeczenie lekarskie nr..." itp.
brakuje tylko rubryki "zatrudniony w...."

muszę mieć tego pracodawcę, żeby wyrobić prawo jazdy z wbitymi datami :D ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2012, 9:55
Posty: 4

Kolego też miałem podobny problem i biegałem od lekarza do urzędu aż mi znajomy kierowca podpowiedział żebym poszedł do niego do zakładu i zapytał czy mogę sie na ich firme powołać. Jak dla mnie jest to chore. Ale mi sie udało i robota się znalazła wiec nie mam co narzekac. Powodzenia


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
PROBLEM Z WYDANIEM PRAWKA.

otóż męczyłem się o te kwity ponad pół roku, w sobotę zaliczyłem KW, wcześniej C,CE...
i dziś udałem się naturalnie do wydziału dostarczyć resztę kwitów, psychotesty, lekarz medycyny pracy...
wszystko ładnie pięknie aż tu nagle zza urzędowego monitora... "Co pan, co pan, to jest nie pełne, znaczy się musi mieć pan pracodawcę żeby być kierowcą zawodowym" na co ja wywaliłem gały i mówię, że lekarz mnie zapewnił, że NIE !

no i tak, kto ma racje ? jak to w ogóle jest ?
chodzi o ten dokument zwany "Zaświadczenie-orzeczenie lekarskie nr..." itp.
brakuje tylko rubryki "zatrudniony w...."

muszę mieć tego pracodawcę, żeby wyrobić prawo jazdy z wbitymi datami :D ?

też miałem taką sytuacje że nie chcieli mi zrobić badań bo nie ma pracodawcy.
a że akuratnie z doskoku pracowałem (bez umowy) w jakiej tam firmie to wpisałem ją i było ok


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2012, 15:29
Posty: 15
Samochód: Osobowy :D

No jest to bardzo chory przepis(o ile jest), ale w końcu żyjemy w tak [wycenzurowano] prawnie kraju, że to norma.

ostatecznie skończyło się tak, że napisałem oświadczenie że nie mam pracy i podejmą ją po wydaniu prawajazdy. Chociaż dopóki niedostane do ręki blankietu z wbitymi wszystkimi datami to się chyba załamię...
Pozostaje czekać te 2 tygodnie cierpliwie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2012, 13:12
Posty: 115

Cytuj:

muszę mieć tego pracodawcę, żeby wyrobić prawo jazdy z wbitymi datami :D ?
U mnie w Białymstoku nie było problemu zaniosłem zaświadczenie o odbytym szkoleniu okresowym, psychotesty, lekarskie i nie było problemu na wymianę prawka, a wcześniej nie miałem kodu 95 i dat

_________________
Moje przemyślenia i zdjęcia z tras www.facebook.com/KierowcaBusika


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 paź 2012, 17:54
Posty: 1

Witam wszystkich forumowiczów;) właśnie udało mi się zdać prawo jazdy kat.c. mam 20 lat. czytałem już mnóstwo postów na rożnych forach i nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.. otóż.. od niedawna pracuje w firmie budowlanej na stanowisku tzw "zwykłego robola" od czasu do czasu zdarza mi się jeździć samochodami dostawczymi. jako że zdałem teraz kat.c to pewnie i ciężarówkami (izoterma przerobiona na narzędziowóz i wywrotki) i tu nasuwa się moje pytanie. czy musze robic kwalifikacje wstepna? skoro firma nie zajmuje się transportem drogowym. od czasu do czasu zdarzy się ze trzeba jechać po jakis piasek czy cos. gdy pytalem sie o to wsrod innych pracownikow powiedzieli ze nie maja zadnych dodatkowych kwalifikacji czy badan okresowych a jedynie pracowdawca wystawil im jakis papierek ze ta firma nie zajmuje sie transportem. czytajac rozne fora mam juz metlik w glowie. niemam zamiaru miec jakis nieprzyjemnosci przez to ze niemam odpowiednich papierkow.. prosze o pomoc. z góry dzieki :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2013, 12:37
Posty: 4
GG: 3811013
Samochód: Audi 80

Gdy firma w której pracujesz jest właścicielem tego pojazdu, oraz pasek który przewozisz jest jej własnością, musisz mieć zaświadczenie o przewozie na potrzeby własne, nie wykonujesz wtedy zarobkowego transportu drogowego więc nie potrzebujesz żadnych innych dokumentów, w stylu kwalifikacji (w twoim przypadku) pełnej.

Cytuj:
Witam wszystkich forumowiczów;) właśnie udało mi się zdać prawo jazdy kat.c. mam 20 lat. czytałem już mnóstwo postów na rożnych forach i nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.. otóż.. od niedawna pracuje w firmie budowlanej na stanowisku tzw "zwykłego robola" od czasu do czasu zdarza mi się jeździć samochodami dostawczymi. jako że zdałem teraz kat.c to pewnie i ciężarówkami (izoterma przerobiona na narzędziowóz i wywrotki) i tu nasuwa się moje pytanie. czy musze robic kwalifikacje wstepna? skoro firma nie zajmuje się transportem drogowym. od czasu do czasu zdarzy się ze trzeba jechać po jakis piasek czy cos. gdy pytalem sie o to wsrod innych pracownikow powiedzieli ze nie maja zadnych dodatkowych kwalifikacji czy badan okresowych a jedynie pracowdawca wystawil im jakis papierek ze ta firma nie zajmuje sie transportem. czytajac rozne fora mam juz metlik w glowie. niemam zamiaru miec jakis nieprzyjemnosci przez to ze niemam odpowiednich papierkow.. prosze o pomoc. z góry dzieki :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 19:35
Posty: 2

Witam Wszystkich:)
jestem nowy i cieszę się ze znalazłem to forum.

sporo poświęcam ostatnio czasu na czytanie tego forum,szukam w nim odpowiedzi na pytania,i po części znalazłem,lecz nie wszystko,stąd moje pytanie.
zacznę od tego że posiadam prawko kat C od 07. wrzesień 2009 (udało się zrobić na styk) ale nie pracowałem jak dotąd w zawodzie kierowcy,i nie robiłem kursu na przewóz rzeczy,ani badan. pracuję w firmie jako operator koparki,a że szef kupił wywrotkę to chce żebym nią jeździł. moje pytanie jest takie:,
1. jaki kurs muszę zrobić na przewóz rzeczy? (ten za 600-700zł) czy coś innego,coś droższego,bo już się pogubiłem..
2. co z tym wpisem do prawa jazdy 95? bo wyczytałem ze ma być obowiązkowy do 2014r i czy zrobić go czy jak?
3. autko które kupił szef ma hds, nie mam uprawnien,ale czy jezdzic moge nim bez obsługi?
4. prośba, gdzieś w innym temacie wyczytałem ze krążyły po forum jakieś pliki w pdf'ie
jak wypełniać tacho, trzymać się tego wszystkiego,czasu, itp.,ma ktoś może coś takiego?

liczę na odpowiedzi od znawców tematu:)
dzięki pozdrawiam:)
wesołego Alleluja:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2012, 13:20
Posty: 204
GG: 0
Samochód: opel

Poradnik masz tutaj np :
Dla kierowcy

_________________
Śmiech jest dla mnie narkotykiem.Nie zabieraj mi go! Pisz dalej :D

Pliki przydatne dla kierowcy - do pobrania - link


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 19:35
Posty: 2

vand dzięki:)
pozostają jeszcze 3 pierwsze punkty:), więc znawców proszę o odpowiedz:)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 maja 2006, 7:14
Posty: 173

Może mi ktoś powiedzieć jak w cyfrowym tacho przejść na funkcję "out" ??

Dzięki.

_________________
B, C, D
Instruktor kat. B - 16.10.2010 r.
Instruktor Doskonalenia Techniki Jazdy kat. B - 16.09.2012 r.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2017, 16:02
Posty: 1
Samochód: BMW

Cześć. Taka sprawa: Tata posiada kat.prawa jazdy C,nie jeździł już ładnych parę lat a teraz chciałby wrócić. Co jest do tego potrzebne? Karta kierowcy na pewno,jakieś badania? Kurs na przewóz rzeczy? Tata już to kiedyś robił,czy trzeba jeszcze raz? Jakie koszta?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Jeśli od tych badań i minęło już 5 lat, to badania lekarskie, psychologiczne, kurs na przewóz rzeczy. Karta do tacho jest potrzeba jeśli będzie jeździł autem z tacho cyfrowym, a to raczej pewne. Zależy, w którym rejonie Polski, ja robiłem w grudniu ale firma płaciła komplet ok 700 zł.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 32 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 128 29 30 31 32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: