Strona 5 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 732 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2006, 16:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

a co Ci maja powiedziec, chodzilo mi o to ze jak nie masz psychotestow to niemozesz jezdzic autem nawet jak ma 7,5T!!!!a od ilu je mozna robic to nie wiem dokladnie, kiedys nie musiales miec psychotestow i mogles jezdzic jak auto mialo dmc 7,5t teraz musisz miec!!!dzwonic to mozesz nawet do radia maryja, tam Ci pwoeidza ze jak dasz na tace to pojdziesz do nieba!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2006, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Nie rób z siebie kozła ofiarnego. To jest logiczne dla każdego, ze trzeba przejść psychotesty i badania lekarskie!!! Wskaż mi zdanie, w którym chodziło ci tylko o psychotesty.
Cytuj:
tak sie sklada ze mam znajomego ktory pracuje w ITD i wszystko mi czarno na bialym przedstawil co i jak wyglada!a pytalem sie dla pewnosci dwa razy bo sam bylem w podobnej sytuacji jak kolega orzel, z tym ze juz mialem prawo jazdy na C, ale nie mialem 21 lat wiec niemoglem jezdzic. kiedys bylo tak jak piszecie, ale to jest niewazne! niemozesz jezdzic autem ciezarowym nawet jak jest do 7,5t, kiedys mozna bylo jezdzic.
A jednak można jeździć autem o dmc 7,5 t.

Cytuj:
dzwonic to mozesz nawet do radia maryja, tam Ci pwoeidza ze jak dasz na tace to pojdziesz do nieba!!!
A to ciekawe, nie widziałem. A co dzwoniłeś już???


Dz.U. 2001 Nr 125 poz. 1371
Data wydania: 2001.08.30
Data wejścia w życie: 2002.01.01

Art. 39a. 1. Przewoźnik drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:

1) ukończyła 21 lat z zastrzeżeniem ust. 2,

2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym określone w ustawie z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym,

3) ukończyła odpowiedni kurs dokształcający kierowców, o którym mowa w art. 39b ust. 1,

4) nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku kierowcy,

5) nie ma przeciwwskazań psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy

2. Wymaganie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, nie dotyczy kierowcy wykonującego transport drogowy rzeczy pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t do 7,5 t.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2006, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Cytuj:
Witam.
Chciałbym jeździć w przewozie międzynarodowym a nie mam nikogo znajomego żeby się wypytać jak i co, może tutaj znajde jakąś pomoc.
Za tydzień zdaję egzamin na kat C i zapisuję się odrazu na C+E.
I co dalej???
Czy muszę robić jakieś dodatkowe uprawnienia oprócz świadectwa kwalifikacji?? Jeśli tak to jakie?
Czy jak zrobię świadectwo na C to czy jest ważne na C+E?
Wogóle może macie jakieś rady gdzie iść, gdzie robić doświadczenie a których miejsc unikać.
Czy na betoniarki, wywroti itp. potrzeba jakichś dodatkowych uprawnień.
Docelowo planuję jeździć w Anglii albo Irlandii ale muszę jakoś zacząć w Polsce.
Pozdro
Mój tata jeździł w Irlandii i nie wspomina tego najlepiej. W ch*** go zrobili. Jechałbym raczej do Holandii czy Belgii, no i Niemcy. Jeszcze Skandynawia i Dania. Pewnie chcesz jechać na Wyspy bo po angielsku się dogadasz, ale w Skandynawii też :D.

Kolejne takie posty będą usuwane! Po pierwsze wulgaryzmy na forum należy cenzurować, a po drugie pisz czytelnie, bo tych hieroglifów nie dało się odczytać - musiałem poprawiać cały post! Za pisanie takich wypowiedzi grozi ostrzeżenie! Moderator Kaczor.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2006, 10:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

do padziocha. nie robie z siebie kozla ofiarnego, nie musze, zreszta to nie w moim stylu.
Cytuj:
tak sie sklada ze mam znajomego ktory pracuje w ITD i wszystko mi czarno na bialym przedstawil co i jak wyglada!a pytalem sie dla pewnosci dwa razy bo sam bylem w podobnej sytuacji jak kolega orzel, z tym ze juz mialem prawo jazdy na C, ale nie mialem 21 lat wiec niemoglem jezdzic. kiedys bylo tak jak piszecie, ale to jest niewazne! niemozesz jezdzic autem ciezarowym nawet jak jest do 7,5t, kiedys mozna bylo jezdzic.
Jak ja robilem kat.C to obowiazywalo zielone swiadectwo kwalifikacji, ale nie obowiazywalo one na auta o dmc do 7,5t . To tez majac same C pracowalem na VW LT 45 (4,5t dmc). Zwolnilem sie z tej pracy i szukalem nastepnej. W miedzy czasie zmienily sie troszke przepisy, o czym wlasnie powiadomil mnie znajomy z ITD, gdyz dla pewnosci chcialem sie zapytac, dlatego ze dostalem oferte pracy na Mercedesie 817(dmc 7,5t)-nie mailem jeszcze 21 lat i tu wlasnie sie zdziwilem, gdyz kolega powiedzial mi ze nie ma juz tego podzialu tak jak kiedys bylo ze mozna bylo jezdzic autem do 7,5tdmc bez swiadectwa, a swiadectwo rozlozyli tak jakby na dwie czesci, dlatego pisze ze tlumaczyl mi czarno na bialym, ze psychotesty musza byc, a poprostu kiedys bylo swiadectwo i nieobowiazywalo na te auta! moze zle to troche sformulowalem, ale o to wlasnie mi chodzilo ze niemozesz jezdzic jak niemasz tych psychotestow, bo kiedys mozna bylo jezdzic i byl podzial do 7,5t a teraz juz go nie ma.
moze troche wyjechalem po za temat ale musialem wszystko wyjasnic. to co napisales jest oczywiscie prawda. ale mowie ze kiedys ten przepis byl troche inny i z tad te cale zamieszanie

[ Dodano: Pią, 17.02.2006, 9:59 ]
Art. 115a. 1. Kierowca pojazdu samochodowego przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób oraz kierowca pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t jest zobowiązany uzyskać świadectwo kwalifikacji, o ile pojazdem wykonywana jest działalność gospodarcza w zakresie przewozu osób lub rzeczy.

2. Kierowca, o którym mowa w ust. 1, podlega:

1) kontrolnym badaniom lekarskim przeprowadzanym w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Badanie jest przeprowadzane przed wydaniem pierwszego świadectwa kwalifikacji, następnie w wieku do 55 lat - co 5 lat i w wieku powyżej 55 lat corocznie,

2) badaniom psychologicznym przeprowadzanym w celu stwierdzenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem przed wydaniem pierwszego świadectwa kwalifikacji i następnie w ciągu roku od ukończenia 55 lat.

3. Badania, o których mowa, wykonywane są na koszt:

1) przedsiębiorcy wykonującego działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób lub rzeczy - w przypadku osoby przez niego zatrudnionej lub osobiście wykonującej tę działalność,

2) osoby badanej - w innych przypadkach.

Art. 115b. 1. Świadectwo kwalifikacji uzyskuje osoba, która:

1) ukończyła 21 lat,

2) przedstawiła zaświadczenie o ukończeniu odpowiedniego kursu dokształcającego:

a) kierowców przewożących rzeczy - kierowca samochodu ciężarowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t,

b) kierowców przewożących osoby - kierowca pojazdu samochodowego przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu powyżej 5 osób łącznie z kierowcą,

3) przedstawiła orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem,

4) przedstawiła orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

2. Świadectwo kwalifikacji wydaje starosta:

1) na okres wynikający z terminów badań, o których mowa w art. 115a ust. 2,

2) za opłatą, której koszt ponosi:

a) przedsiębiorca wykonujący działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób lub rzeczy - w przypadku osoby przez niego zatrudnionej lub osobiście wykonujący tę działalność,

b) osoba zainteresowana - w innych przypadkach.

Art. 115c. 1. Kursy dokształcające, o których mowa w art. 115b ust. 1 pkt 2, prowadzone są w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego.

znalazlem specjalnie dla ciebei kolego pazdzioch, abys nie twierdzil ze robie z siebie kozla ofiarnego stare przepisy, wg ktorych jeszcze ja kiedys moglem jezdzic na SAMYM prawku C nie maajac 21lat bez psychotestow o kore mi chodzilo, bo tak jak pisalem wczesniej bylo swiadectwo i te psychotesty i kurs to bylo w jednym, i tego nie trzeba bylo na dmc do 7.5t a wlasnie kolega z ITD powiadomil mnie ze trzeba miec psychotesty i ze wlasnie nie istnieje juz ten podzial do 7,5tdmc
ze mozna jezdzic majac same prawko, a jeszcze niedawno nie bylo oczywiste ze trzeba miec badania psychologiczne na 7,5tdmc


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2006, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

No ok. Teraz ten artykuł jest już nieważny. Teraz jest tak, że jak nie masz 21 lat, a masz prawo jazdy kat. C, to możesz jeździć autem do 7,5 t. dmc. Oczywiście po uprzednim ukończeniu kursu na przwóz rzeczy i wszystkie inne potrzebne rzeczy (psychotesty itp.)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2006, 12:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

ten kurs jest psu na bude!kumpel to robil jakis miesiac temu i na koncu pan co to prowadził powiedzial cos takiego: "to byla najdrozsza kawa w waszym zyciu" chodzi o to ze kurs kosztowal 800zł a nic to w praktyce niedaje, po za tym ze masz papierek(kartka A4 ze zwyklej drukarki) sciagaja tylko z ludzi kase


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2006, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

No niestety. Dlatego od 2008 roku zrobią z tym porzadek.
viewtopic.php?t=2244


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2006, 13:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

i bardzo dobrze! przynajmniej nie bedzie tylu kierowcow z przypadku, bo tacy sa najgorsi


Post Wysłano: 21 lut 2006, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lut 2006, 18:22
Posty: 8
Lokalizacja: LONDYN

mam pytanko,zdalem prawko na c ,teraz koncze e, i bede na bank szukal pracy w Anglii,bo tu mieszkam od 6 lat.prawko robie w polsce.czy ktos z Was orientuje sie ,-czy potrzebne mi jest swiadectwo kwalifikacji z Polski,(kurs na przewoz osob i rzeczy?)czy tez nie potrzebuje tego w UK ? z gory dziekuje za odpowiedz.

_________________
ZERO DO STRACENIA!NIE MAMY NIC DO STRACENIA!


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lut 2006, 21:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Nie Johny nie jest ci potrzebny zaden kurs, jesli nie będziesz jeździł do albo przez Polskę. Świadectwo kwalifikacji (teraz kurs) jest to polski wymysł (nie wiem po co), a na Zachód wystarcza ci tylko prawko CE. Mój brat nie miał jeszcze 21 lat a już jeździł z ojcem na Zachodzie. :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lut 2006, 0:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Cytuj:
(nie wiem po co)
jak to po co? dla dudków $$$$

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lut 2006, 7:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

pod warunkiem, że nie będziesz jeździł autem zarejestrowanym w Polsce i ubezpieczonym w Polsce, bo w razie wypadkum gdzie z protokołu policji zagranicznej będzie wynikało, że jechał X bez świadectwa to z ubepieczenia nici, oczywiście wykpią się rózwnież z OCP przewoźnika. w wyniku wypadku z poszkodowanymi obcy kiepsko znają prawo polskie, ale jeżeli poszkodowanym będzie inny Polak, to może zasądzić Cię z powództwa cywilnego o odszkodowanie.

ale skąd się wzięły te świadectwa:
kiedyś obowiązek okresowych badań kierowców spoczywał na zakładach pracy i do póki było to wszystko państwowe można było łatwo ogarnąć, zakład dawał nawet dzień wolnego na badania-badania zwykłe co rok i co 5 lat psychotechniczne.
po 1989 zaczęła się totalna partyzantka i nikt nad tym nie panował, jak z czasem pracy na kraju. więc wymyślono takie świadectwa kwalifikacyjne i do tego dołożono kurs.
jak zwykle nikt nic nie robi za darmo, a każda okazja słuszna czy nie jest dobrym pretekstem to wyciągnięcia forsy.

[ Dodano: Sro, 22.02.2006, 6:10 ]
Cytuj:
Nie Johny nie jest ci potrzebny zaden kurs, jesli nie będziesz jeździł do albo przez Polskę. Świadectwo kwalifikacji (teraz kurs) jest to polski wymysł (nie wiem po co), a na Zachód wystarcza ci tylko prawko CE. Mój brat nie miał jeszcze 21 lat a już jeździł z ojcem na Zachodzie. :wink: :wink:
ja rozumiem, że Twój ojciec miał taki kaprys i pozwolił soobie na takie ryzyko, ale jeżeli nie znasz pełnych konsekwencji prawnych nie doradzaj innym, bo może rzczywiście ktoś posłucha, a w życiu bywa różnie.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lut 2006, 13:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
ja rozumiem, że Twój ojciec miał taki kaprys i pozwolił soobie na takie ryzyko, ale jeżeli nie znasz pełnych konsekwencji prawnych nie doradzaj innym, bo może rzczywiście ktoś posłucha, a w życiu bywa różnie

No ok. Ale kolega ma zamiar wyjechać do Anglii, czyli auto nie będzie ani zarejstrowane ani ubezpieczone w PL (tak jak napisałeś), tak więc nie widzę przeszkód. A co do kaprysu... brat miał ukończony kurs na przwóz rzeczy (prędzej jeździł 7,5 t.), ale nie mial jeszcze 21 lat. Parę razy ojciec go zabrał na poduczenie. :wink


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2006, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Witam.Mam pytanie odnosnie cen WSZYSTKICH potrzebnych testow praw jazdy i swiadectwa klasyfikacji.Klasa A to chyba 1000 zł a czy reszta klas tez sa takie drogie???Prosze o szczegolwe inforamcje.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lut 2006, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Nie wiem ale ja nie jestem cennikiem i dokładnie nie wiem. Co za problem zadzwonić do najbliższej szkoły jazdy....


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2006, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Można też bardziej kulturalnie odpowiedzeic.....A może wie ktoś inny???


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2006, 17:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Można też bardziej kulturalnie odpowiedzeic
Tam nie było nic niekulturalnego. :wink: Dużo osób by chciało, zeby się za nich wszystko robiło, np. czytało kodeks drogowy, czy dowiadywało o ceny itp. Tak więc nie obraź się, ale takie jest moje zdanie. :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2006, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Dokładnie kolega Paździoch ma racje, niech kolega Elder sam weźmie sprawe w swoje ręce.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lut 2006, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Kolega Edler ma 15 lat i narazie pyta sie z czystej ciekawosci....I myślałem ze akurta ktos jest w trakcie takiego kursu i sie orientuje w cenach.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2006, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Pierwsze kroki nie zawsze są łatwe, ja akurat miałem to ułatwione. Jak bym miał rodzinę znaczy żonę i dzieci to bym nie siadł za kółko? Jak się ożenię to porzucę ten niewdzięczny zawód.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 732 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: