Autor
Wiadomość
Tytuł: Portugalka
Post Wysłano: 02 lut 2007, 12:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

kierowcy jeżdżący na Hiszpanię i Portugalię pewnie znają tą trasę, ale dla niezorientowanych lub dopiero zamierzających zając się transportem będzie to pewnie dość ciekawy temat.
nie wiedziałem gdzie go umieścić, a ponieważ nie jest to recenzja z trasy włozyłem go tutaj, jednak można go umieścić wedle uznania.

jednym z dość znaczących czynników rentowności transportu są opłaty autostradowe, więc przewoźnicy i kierowcy szukają tutaj jakiś oszczędności.
w niektórych krajach postępowanie takie jest zwalczne przez policję i takim krajem jest Francja, gdzie na nacjonalkach (czyli drogach lokalnych) stoją patrole policji wyłapujące auta jeżdżące w tranzycie.
jednak jest jedna droga na której tego nie czynią i w slangu polskich kierowców i spedytorów zostałą nazwana "Portugalką".
trasa ta wygląda w następujący sposób:
1. za przejściem granicznycm Moulhausen jedziemy płatną A36-E60 na Besancon,
2. za nią w miejscowości Dole zjeżdżamy z płatnej autostrady na N5,
3. jedziemy na Chalon-sur-Salone,
4. dalej wjeżdżamy na N145-E62 na Clermont-Ferrand,
5. dalej N89 do Bordeaux.
tam wieżdżamy na płatną autostradę.
droga ta ma 680km i pozwala zaoszczędzić około 130 euro. jest w przeważającej części dwupasmowa i policja na niej na razie nie "czepia" się zestawów jeżdżących w tranzycie.

dodam, że nie jestem zwolennikiem omijania autostrad, jednak sytuacje bywają różne i lepiej aby kierowca wiedział, gdzie jest bezpieczniej, a gdzie lepiej się nie pchać.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lut 2007, 13:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ja dokładnie wiem gdzie jest portugalka i czesto się o niej mówi-dużo polaków nia jezdzi.My jezdzimy od Mulhouse tylko niecałe 200km A36(by potem przejść w A39),ale dużo aut ''idzie dalej'',jadąc własnie portugalką ku Hiszpanii,czy Portugalii.Niestety nam czesto ta droga nie pasuje,bo jadąc nią musielibyśmy ''iść'' przez IRUN,a nasze przerzuty często prowadzą nas przez Jonguere-za dużo trzeba by było nadrabiać drogi...Ale dobrze Cyryl,że przedstawiłeś tą droge... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lut 2007, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Ta akurat droga w naszej firmie jest dobrze znan bo tak ja to kolega napisał grunt to oszczędność i tk właśnie jeżdzimy.Jest to pomoc kierowcom tym którzy jeżdzą autostradami że można trochę taniej.

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lut 2007, 14:04

Właśnie Cyryl dzięki za ten opis, bo ostatnio przegięliśmy z kumplem i poszliśmy na Madryt "trochę" inaczej. I to w dodatku przez la Jonquera. W przypadku przerzutów z UK to raczej idziemy północą ale jadąc z kraju no to już zależy dokąd. Albo la Jonquera, albo Iruń.
Łukasz a nie lepiej iść na wysokości Baden-Baden na D500 i stamtąd w dół na Strassburg i wpada się w Mullhausen. Ta sama droga, ale tańsza. Jeden minus to dróżka o długości jakieś 7 km, od Strassburga na Mullhausen to jednopasmówka, dość wąska, ale później to już luzzzz. A właśnie, jak lecicie na Valencję, to jak jedziecie? Z la Jonquera na NII i później na AP7 pod Barceloną i następnie na wysokości Tarragony zjeżdżacie na N340 wzdłuż wybrzeża?


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 11:17
Posty: 11
Lokalizacja: Hannover/Niemcy

napisales "na Clermont - Ferrand" - otoz nie. Ze zjazdu Chalons s. Saone Sud kierujemy sie na Montigny les Mines, dalej na Montlucon, ktore objerzdzamy w kierunku polnocnym autostrada A 71 (1 zjazd). Dalej kierujemy sie na Gueret, za ktorym wjezdzamy na A 20 (bezplatna) w kierunku poludniowym, kierujac sie na Limoges. Tam zjezdzamy na zjezdzie "Centre Routier" i kierujemy sie na Angouleme. W Angouleme dopiero wjezdzamy na N 10 w kierunku Bordeaux. W drodze powrotnej mozna troche skrocic, nie jadac przez Limoges, tylko odbic w lewo na Belac i stamtad prosto do Gueret

_________________
there are many nations in the world - one of them is the trucker nation...
http://www.truckerhome.de


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lut 2007, 19:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

zwracam honor, pomyłka.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 01 maja 2007, 9:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Ale teraz chyba kawałek jej przymkneli jest do 7,5 tony jadąc od Bordeaux na Paryż nie możemy skręcić na Anguleme.I musimy jechać na płatną.

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 01 maja 2007, 10:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Cytuj:
Ale teraz chyba kawałek jej przymkneli jest do 7,5 tony jadąc od Bordeaux na Paryż nie możemy skręcić na Anguleme.I musimy jechać na płatną.
Chodzi Ci o zjazd (za obwodnicą Bordeaux) 39a z A10 na N10 ?

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Tytuł:
Post Wysłano: 01 maja 2007, 10:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Tak dokladnie jest to chyba dokladniej zjazd na Limoges

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 02 maja 2007, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Portugalką miałem okazję jechać. Jak ja tam akurat jechałem to było troche remontów, ale to było w styczniu, więc nie wiem jak wygląda teraz.
Ale jest tam strasznie duży ruch.
Cytuj:
na wysokości Baden-Baden na D500 i stamtąd w dół na Strassburg i wpada się w Mullhausen
Też tak jechałem.
Cytuj:
A właśnie, jak lecicie na Valencję, to jak jedziecie? Z la Jonquera na NII i później na AP7 pod Barceloną i następnie na wysokości Tarragony zjeżdżacie na N340 wzdłuż wybrzeża?
Tak też jechałem. Ale autostradą lepiej. Choć N340 w nie jest taka zła, w pewnych punktach idzie jechać dość sprawnie.


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 29 lip 2009, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

Cytuj:
napisales "na Clermont - Ferrand" - otoz nie. Ze zjazdu Chalons s. Saone Sud kierujemy sie na Montigny les Mines, dalej na Montlucon, ktore objerzdzamy w kierunku polnocnym autostrada A 71 (1 zjazd). Dalej kierujemy sie na Gueret, za ktorym wjezdzamy na A 20 (bezplatna) w kierunku poludniowym, kierujac sie na Limoges. Tam zjezdzamy na zjezdzie "Centre Routier" i kierujemy sie na Angouleme. W Angouleme dopiero wjezdzamy na N 10 w kierunku Bordeaux. W drodze powrotnej mozna troche skrocic, nie jadac przez Limoges, tylko odbic w lewo na Belac i stamtad prosto do Gueret
pamiętasz może czy ten zjazd "Centre Routier" to moze 28 czy 30 nr zjazdu? bo nie wiem czy wczesniej zjechac na D2000 czy później na N520?


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 03 wrz 2009, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2008, 21:45
Posty: 43
GG: 2903354
Samochód: Man, Cinquecento
Lokalizacja: Poznań

Nie obraźcie się ale jestem przeciwny takim postom. Polscy przewoźnicy i tak szukają dziwnych oszczędności i takie podpowiadanie dodatkowo zmniejsza komfort pracy polskich kierowców. Ja już spotykałem kierowców którzy mają w Niemczech wytyczone trasy landówkami, żeby zaoszczędzić... Co innego podpowiedzieć trasę na parkingu a co innego powiedzieć wszem i wobec, na forum, że można objechać autostradę bokiem


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 04 wrz 2009, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 23:11
Posty: 152
GG: 0
Samochód: Mitsubishi Galant 2.4l
Lokalizacja: Wrocław

A jaka to różnica co, gdzie i kto Ci to powie ?
Zauważ że ceny za te drogi są zachodnioeuropejskie a ceny frachtów zeszły dawno poniżej średniej europejskiej. Więc teraz nasuwa się pytanie. Czy to my Polacy kogoś oszukujemy ? Czy może zagraniczne kraje starają się dobić rodzime firmy ?


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 16 wrz 2009, 14:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2007, 22:38
Posty: 12
Lokalizacja: Województwo Śląskie

Witam
Czy ktoś mógłby podać numerację dróg na tej portugalce?


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 02 kwie 2010, 13:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Witam. Chciałem odświeżyć temat.
Może ktoś podać numeracje dróg i jakieś aktualne informacje nt. tej trasy ? W ramach oszczędności po świętach zjazd z autostrady na nacjonalki (śmiechu warte).
Z góry dzięki.


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 02 kwie 2010, 18:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jak jeździłem do E przez Irun, to tak:

Z A6 zjeżdższ 26 zjazdem w N80 na Montchanin. Potem N70 na Paray i N79 do A71. Wbijasz kawałek na autostradę w kierunku Paryża i zjeżdżasz 10 zjazdem na N145 w kierunku Montlucon. Potem cały czas pocinasz N145 aż do A20. Wbijasz w A20 na Limoges. Potem z A20 już nie pamiętam, czy zjeżdżałem 31 zjazdem i obwodnicą Limoges dolatywałem górą do N141, czy też zjeżdżałem 36 i dołem. W każym razie musisz dojechać do N141 i gonisz na Angouleme. Tam w N10 i już dalej chyba nie trzeba tłumaczyć. Pzdr.


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 04 maja 2010, 22:56

Koledzy a czy ktoś może wkleić zdjęcie z mapy jak to wgląda będę wdzięczny Pozdrawiam


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 05 maja 2010, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Szkoda, że wśród kierowców nie robią badań na zaradnośc bo pewnie 90% by odpadła.... żal przecież totalny niemota czytając wyżej posty sam dojdzie o co chodzi, patrzac które drogi należą do dróg tranzytowych bo we Francji w tranzycie się nie jeździ innymi drogami bo żaby się zaplują jak zobaczą

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 854736&z=7


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 09 sty 2012, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Odgrzewam temat, bo niedługo wybiorę się w tamte strony i mam dwa pytania :
- Czy coś zmieniło się na Portugalce ostatnio ? Nowe numeracje dróg, zakazy tonazowe itp.
- Chodzi mi jeszcze o mapę - atlas Francji z zaznaczonymi niepłatnymi autostradami. Czy można gdzieś w Polsce taki kupić ? Jeśli tak, to gdzie -podajcie linka albo jakieś namiary.

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Tytuł: Re: Portugalka
Post Wysłano: 11 sty 2012, 12:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Odgrzewam temat, bo niedługo wybiorę się w tamte strony i mam dwa pytania :
- Czy coś zmieniło się na Portugalce ostatnio ? Nowe numeracje dróg, zakazy tonazowe itp.
- Chodzi mi jeszcze o mapę - atlas Francji z zaznaczonymi niepłatnymi autostradami. Czy można gdzieś w Polsce taki kupić ? Jeśli tak, to gdzie -podajcie linka albo jakieś namiary.
Numery dróg cały czas takie same, jak w poście Pazdzia, możesz dużym śmiało jechac.

Jeśli chodzi o atlasy czy mapy to znalazłem kiedyś w którymś aucie mapę z polski gdzie były wyróżnione płatne odcinki, ale wydawcy nie pamiętam, także może któreś wydawnictwo takie posiada. W mapach dostępnych na Francji nie znalazłem takiej, która miała wyszczególnione płatne drogi. Nie wiem jak w atlasach bo nie posiadam, ale mam nawigacje na laptopie Microsoft Autoroute 2010 i mam zaznaczone płatne odcinki innym kolorem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: