Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2018, 3:25
Posty: 54
Samochód: Scania P380, MAN TGX

Cytuj:
Nie odwracaj kota ogonem. Napisałeś że autor tematu nie będzie podlegał pod We561 i będzie mógł jeździć bez tacho 100km.
A teraz twierdzisz że to nie o autorze tematu, tylko tak sobie luźno rzuciłeś że są takie wyjątki. Otóż nie, wszyscy wiedzą o co chodziło, i że teraz kręcisz.

Nie do końca można powiedzieć że mnie czegoś nauczyłeś. Za to z całą pewnością sam coś tam liznąłeś, cieszę się że to dzięki mnie się zmobilizowałeś :D .

Z mojej strony bez odbioru.

P.s. Śmieszne trochę jak się tak wijesz, wykręcasz kota ogonem. Dorośli tak nie robią.
Masz rację. Kiedyś o zwolnieniu z obowiązku używania tacho słyszałem, teraz doczytałem i już wiem o co chodzi. Sam zrobiłeś to samo. Najpierw wertowaleś Art 3 żeby znaleźć odpowiedź, potem 13 :D cały czas twierdziłeś, że taka opcja nie istnieje i są to bajki zasłyszane na uczelni parkingowej:D

Zzx mieszasz dwa wątki.
Najpierw Ihanusz pisał o lawecie, teraz o aucie dla firmy rodziców, którzy czymś handlują.

Macie rację, moje odpowiedzi głównie były kierowane do was, nie do autora tematu. To wy zaczeliscie kpic, że nie ma możliwości zwolnienia z przepisów o tacho.
Jednak są. Nawet przy odpowiedniej analizie pasują do zapytania Ihanusz.

Pozdrawiam, życzę miłego weekendu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
(...)Oczywiście potrzebujesz kursu na przewóz rzeczy(...)
Art. 39a.
1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić
kierowcę, jeżeli osoba ta:
1) ukończyła:
a) 18 lat – w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy,
dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii:
- C lub C+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną,
- C1 lub C1+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną
przyśpieszoną,
b) 21 lat – w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy,
dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii:
- C lub C+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną
przyśpieszoną,
- D lub D+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną,
- D1 lub D1+E, o ile przewóz wykonywany jest na liniach regularnych,
których trasa nie przekracza 50 km i o ile kierowca uzyskał
odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną,
c) 23 lata – w przypadku kierowcy prowadzącego pojazd samochodowy,
dla którego wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii D lub
D+E, o ile uzyskał on odpowiednią kwalifikację wstępną przyśpieszoną;
(...)
5) uzyskała kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyśpieszoną,
zwane dalej „kwalifikacją”;
6) ukończyła szkolenie okresowe.
(...)
3. Wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 5 i 6, nie stosuje się do kierowcy pojazdu:
1) do kierowania którego wymagane jest prawo jazdy kategorii A1, A, B1, B
lub B+E;
Z tego co mi wiadomo to do prowadzenia Iveco o DMC do 3,5t z przyczepą potrzebne jest PJ kat. B+E a nie C+E a to zwalnia kierowcę z obowiązku odbycia kwalifikacji wstępnej lub kursu na przewóz rzeczy.
Cytuj:
Ziutek zbawilem świat?
Nie. Dałeś dupy Adam. Wszyscy zginiemy.
Cytuj:
Chciałeś być zabawny, a wyszedłeś żałośnie :)
Nie muszę być zabawny skory ty już jesteś.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2018, 3:25
Posty: 54
Samochód: Scania P380, MAN TGX

Uznajemy, że Ziutek jest bystrzak i dajmy już spokój.

Osoba zatrudniona w przedsiębiorstwie może prowadzić pojazd pow 3,5 t i nie mieć stanowiska kierowCY, a np pomocnik murarza, czy jak się zasnął kierownik - sekretarka;). Ważne żeby spełniał warunki, o których piszesz. Caly czas odnosilismy sie do sytuacji auta poniżej 7,5t Tak dla ścisłości.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lut 2009, 20:17
Posty: 114
Samochód: Renault Mascott, MB Actros
Lokalizacja: KWI

Tak poza tym, to poczytaj kiedy można ciągnąć przyczepę na b, b+e.
www.auto-swiat.pl/wazna-kategoria-wyjas ... g7n06f.amp

_________________
Szakal


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

A ja zupełnie nie na temat ale w temacie. Widzę, że nadal macie problem z cytowaniem. Zzx, prosiłem już raz byś poprawił swój post, olałeś więc kolejnym razem posty będą usuwane.

AdamWLKP, Ty to już całkiem dałeś popis cytując cytaty cytujące cytaty tylko po to bu dopisać jedno zdanie na ten temat i to na post, na który bezpośrednio odpowiadałeś więc z logicznego punktu widzenia cytowanie było zbędne aczkolwiek miałeś prawo to uczynić.


Skoro zatem temat kilkukrotnie był wałkowany a podejście jest to samo uprzedzam, że kolejne ignorowanie będzie skutkowało usuwaniem postów a w częstych przypadkach odpowiednio nagradzane.

Koniec ogłoszeń.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

przepraszam bardzo kiedy była ta prośba?
w obecnym temacie cytowałem 2 razy (dwa) :oops: i co o dwa za dużo????? i uważam że oba cytowania były jak najbardziej zasadne.

zresztą byli lepsi od mnie.

możesz cytowania wykasować ale wtedy odpowiedź straci sens.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Też chciałbym wiedzieć co za problem jest z tym cytowaniem.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
przepraszam bardzo kiedy była ta prośba?
Temat o sukcesach i porażkach. Zwróciłem Ci uwagę na temat nieprawidłowości w poście i prosiłem o poprawienie jednak albo nie zwróciłeś na to uwagi albo olałeś.
Cytuj:
w obecnym temacie cytowałem 2 razy (dwa) :oops: i co o dwa za dużo????? i uważam że oba cytowania były jak najbardziej zasadne.
Nie chodzi o fakt, że cytowanie to problem tylko, że błędnie korzystasz z tej opcji.
Cytuj:
zresztą byli lepsi od mnie.
Zgadza się. Byli lepsi od Ciebie. Jednak nie zmienia to faktu, że w wielu tematach błędnie cytowałeś i po prostu po pewnym czasie nazbierało się tego tyle, że postanowiłem zwrócić Ci uwagę. To chyba nie jest jakaś ujma czyż nie?
Cytuj:
możesz cytowania wykasować ale wtedy odpowiedź straci sens.
Jak wcześniej pisałem cytowanie nie jest problemem tylko jeśli cytujesz to albo zdanie do którego się odnosisz ewentualnie jeśli musisz cały post.
Cytuj:
Też chciałbym wiedzieć co za problem jest z tym cytowaniem.
Łukaszy, przecież sam byłeś na tym forum moderatorem więc nie powinieneś mieć trudności w tym by zrozumieć o co się rozchodzi i w czym tkwi problem, który poruszyłem. Ale w porządku tłumaczę. W regulaminie forum mamy jeden (tylko jeden) punkt dotyczący cytowania. Brzmi on: "1. W cytacie należy umieścić jedynie ten fragment tekstu, na który faktycznie odpowiadamy". Więc powiedz mi, na który fragment odpowiada użytkownik AdamWLKP w tym poście?
Obrazek

Mało tego. Cytuje post, na który odpowiada bezpśrednio pod nim, co z logicznego punktu widzenia jest bezsensowne ale w porządku rozumiem, nie ma takiego punktu w regulaminie, więc przymykam na to oko i nie dymie. I wisienka na torcie czyli cytowanie postu na który odpowiada, wraz z swoim własnym postem, który zacytował poprzedni użytkownik plus do tego część posta na którą wcale nie udziela odpowiedzi tylko po to by dopisać uwaga, jedno zdanie. A teraz wyjaśnię dlaczego o tym mówię i się tego czepiam. Po pierwsze, czytamy po raz n-ty tą samą wypowiedź bo nie wiadomo, na co użytkownik odpowiada. Po drugie spora część osób korzysta z forum na telefonie. I tak to wygląda z perspektywy smartfona:
Obrazek
Fajnie nie? Czytasz takiego tasiemca tylko po to by w odpowiedzi, na post użytkownika, swój własny i kolejny post uzytkownika przeczytać jedno zdanie. To nie jest fizyka termojądrowa czy równanie Einsteina dotyczące pola grawitacyjnego tylko jedno proste zdanie w regulaminie, które bez problemu można spełnić tylko trzeba chcieć. Bo problem leży tylko i wyłącznie w lenistwie bo się nie chce siąść na te 5 minut i zrobić tego jak się należy tylko kliknąć cytuj, wklepać zdanie i wyślij. Nie czepiam się bo jestem zielony tylko zwracam uwagę, żeby inni czytając temat mieli go w sposób przejrzysty a nie przewijać pół strony bo odczytać jedno zdanie. Zobacz w tym temacie posty od Ziutomira. Potrafił wydzielić post na zdania, na które odpowiada i chyba długo mu to nie zajęło? A przynajmniej wiesz co czytasz i nie gubisz się w całości. Post jest po prostu przejrzysty.

A na koniec wyedytuje post AdamaWLKP i odpowiedz mi czy wygląda lepiej czy może wolisz tak jak było wcześniej. Jeśli tak, przywrócę jego starszą wersję.
Post przed:
Obrazek
Post po:
Obrazek
No i jak lepiej czy gorzej? Już wiesz co za problem jest z tym cytowaniem?

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Ok, racja. Nie rzuciło mi się to w oczy, przejrzałem dosyć pobieżnie temat...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: