Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 maja 2018, 10:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

Witam. Rozumiem że po 28dniach dane z aktywności kierowcy zostają usunięte lub podczas kontroli na drodze zostają przedawnione i nie można za to otrzymać mandatu. Jak to jest w firmie dane w tachografie są trzymane przez 365dni. I nawet jak już się nie pracuje w tej firmie to i tak kierowca może dostać kare za jakieś przewinienia sprzed kilku miesięcy? czy po 365dniach nawet jak będzie inspekcja w firmie to również ulega to przedawnieniu? Dane z mojej karty nie były ani razu zaczytywane! podejrzewam że nawet nie mieli tego czytnika. A trochę się pogubiłem i nie raz szef kazał jeździć bez karty podejrzewam że zdążyło mi się również kilka razy przejechać trochę czas pracy. Czy nawet po pełnym roku mogę otrzymać mandat? Podobno wymagają żeby pracodawca trzymał dane nawet 3 lata ale skoro nie była moja karta zaczytywana to dane aktywności są tylko w tachografie. I nawet jak przyjdzie inspekcja do tej firmy to i tak będą ściągać dane z tachografu? Będę za to ukarany? Mam jeszcze jedno pytanie czy nie pracując od ponad paru msc ( karta to tacho leży w szufladzie i teraz jakbym chciał zacząć nowa prace to musze cos wypisywać że przez tyle czasu nie pracowałem jako kierowca? od szefa nic nie dostałem wystarczy wtedy wpis manualny? kiedy włożę pierwszy raz od tego czasu karte? i zawsze jest dobra data i godzina kiedy ostatnio wyjmowałem karte? dodam że godzina w tacho była źle ustawiona o 1 godzine ale to było prawie rok temu. Czy przy w pisie manualnym mam ustawić łóżko od wyjęcia karty do ponownego włożenia czyli dzisiaj 17.05.2018 np. godz 20:00?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

jakbym przeczytał o pracy na Ukrainie lub w Kazachstanie.
najpierw przeczytaj rozporządzenie 561/2006 żebyśmy mieli przynajmniej jakąś podstawę do dyskusji, bo w tej chwili wygląda jakby podczas opowiadania o poziomie finału ligi mistrzów jednemu z dyskutantów trzeba byłoby tłumaczyć:
dlaczego piłka jest okrągła, nie kwadratowa,
dlaczego ludzie na boisku są ubrani w różne stroje,
dlaczego nie można dotykać rękami,
co to jest aut, spalony pole karne itp.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

(14) Aby zapewnić skuteczne kontrole przestrzegania przepisów, istotne jest, by właściwe organy były w stanie stwierdzić przy przeprowadzaniu kontroli drogowych oraz po upływie okresu przejściowego, czy w dniu kontroli oraz przez poprzedzające go 28 dni należycie przestrzegany był czas prowadzenia pojazdu i okresy odpoczynku.
(33) Wprowadzenie urządzenia rejestrującego zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 2135/98, pozwalającego na elektroniczną rejestrację czynności kierowcy na jego karcie kierowcy przez okres 28 dni i ruchu pojazdu przez okres 365 dni, umożliwi w przyszłości szybszą i dokładniejszą kontrolę drogową.
funkcjonariusza służb kontrolnych:
i) wykresówki z bieżącego tygodnia oraz wykresówki używane przez kierowcę w ciągu poprzednich 15 dni;
ii) kartę kierowcy, jeśli ją posiada; oraz
iii) wszelkie zapisy odręczne i wydruki sporządzone w ciągu bieżącego tygodnia oraz poprzednich 15 dni zgodnie z wymaganiami niniejszego rozporządzenia oraz rozporządzenia (WE) nr 561/2006.
Jednakże po dniu 1 stycznia 2008 r. okresy, o których mowa w ppkt i) oraz iii), obejmują bieżący dzień i poprzednie 28 dni.



nie dało się tego skrócić tylko musiałem czytać ten bełkot? dalej g rozumiem. Co to znaczy przez okres 28 dni jak to rozumieć okres prowadzenia pojazdu przez 28 dni nie zależnie kiedy w jakim miesiącu się nim poruszało czy po prostu okres 28dni czyli 1 miesiąc załóżmy styczeń to w lutym jak będę mieć kontrole to nic mi nie mogą zrobić nawet jak coś przeskrobałem z czasem pracy? chyba że postepowanie na firme ale jak mówiłem ta firma nie zaczytywała mi ani razu karty był tam jakiś bełkot o tym że firma musi trzymać przez okres 1 roku wykresówki i drugi oraz okazać je do kontroli tego w tej firmie również nie ma. O tachografie nic specjalnego nie znalazłem czy z czytują również z niego i czy będą egzekwować z tego kary na mnie było tylko coś na zasadzie że przyśpieszy do kontrole na przyszłość czy coś tam. Dalej nie wiem o tym co zrobić jak przez rok się nie pracowało jako kierowca z tego co wiem podobno wystarcza już wpis manualny do tacho czyli w moim przypadku od r 2017 do 2018 łóżko no bo co innego? Dzwoniłem na infolinie i już podobno firma ma chyba nawet trzymać nie rok a trzy lata dokumenty z tego co mówił mi telefonicznie mówił również o tych 28 dniach. Jakbym chciał czytać dokładnie cały ten bełkot odpalił bym sobie kwalifikacje i przeleciał znów 1600 slajdów.... bo po co forum. Jestem ciekaw kto z was wszystko tak pięknie zapamiętał z kwalifikacji może za waszych czasów była tylko mała książka albo zaledwie 200-400sladów. Ja miałem ok 1600 z masą tekstu pod zdjęciami. Jak to się czytało przez 7-9h dziennie no to ludzie g z tego się pamiętało. Co 2 temat chodził do głowy i to nie tylko mi ale innym osobom z grupy lasował się mózg. Człowiek uczył się podstawowych zagadnień do KW a i tak po roku czasu trochę chyba mogłem pozapominać to chyba dobrze że pytam się na forum a nie udaje super zajebistego szofera.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

chłopie jak nie zrozumiałeś przepisów napisanych przystepnym językiem to może pora powrócic do podstawówki - tam teraz podobno uczą czytac ze zrozumieniem .

mam jakieś niejasne przeczucie że objawił sie kolejny "unreal".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2018, 23:59
Posty: 27

Temat do zamknięcia problem rozwiązany.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: