Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2017, 14:08
Posty: 3

Witam, zastanawiałem się czy temat napisać tutaj czy w dziale Offtopic, więc jeśli źle wybrałem, prosiłbym o przeniesienie.

Mam do napisania pracę dyplomową w której jeden z rozdziałów dotyczy ustaw dotyczących czasu pracy kierowców, który należy przestrzegać. W pracy realizuję transport na trasie Polska - Francja - Polska. Pod uwagę brałem trzy dokumenty: rozporządzenie WE 561, AETR oraz ustawę o czasie pracy kierowców. Po przestudiowaniu tych dokumentów udało mi się odnaleźć nieznacznie różnice między 561 i AETR (łagodniejsze traktowanie odpoczynków itp.), jednakże nie potrafię odnaleźć czegoś co by odróżniało od tych dwóch dokumentów (561, AETR) trzeci z nich czyli ustawę o czasie pracy kierowców.

Dlatego też kieruję do Was pytanie, jako, że niewątpliwe jesteście bardziej doświadczonymi osobami w tych aspektach. Czy w ustawie o czasie pracy kierowców występują jakieś szczególne róćnice między WE561 oraz AETR, czy też można ten dokument pominąć?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam


Użytkownik

Online

Online

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

generalnie rozp 561/06 jest stosowane do przewozów na terenie UE a AETR do rzewozów stosowanych w transporcie poza unijnym - to tak w duzym skrócie.
ustawa o czasie pracy kierowcy jest implementowana do przepisów unijnych czyli rozp 561/06 i z tego tytułu obecnie nie ma różnicy w przepisach krajowych polskich od tego aktu prawnego.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2017, 14:08
Posty: 3

Dzięki za odpowiedź. Stąd właśnie moje pytanie, ponieważ mój przewóz w całości odbywa się w granicach UE. Tak więc pominięcie ustawy o czasie pracy kierowców, przy założeniu, że uwzględniam 561 i AETR nie powinno być błędem?


Użytkownik

Online

Online

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

jak by to napisać i przyszłego dyplomanta nie obrazić:
skoro masz przewóz wyłącznie na terenie UE to nie możesz zastosować konwencji AETR tylko dwa pozostałe akty prawne - i tyle w tym temacie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2017, 14:08
Posty: 3

Okej, dziękuję za pomoc i odpowiedzi :-)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: