Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Tachodroid 2
Post Wysłano: 18 sie 2017, 7:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Używa ktoś to urządzenie i oprogramowanie do pobierania danych z karty kierowcy i tachografu?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 18 sie 2017, 8:22

Obecny, ale samo urządzenie, rozlicza nas zewnętrzna firma.


Post Wysłano: 19 sie 2017, 7:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

chcę kupić dla siebie.
rozliczać niczego nie potrzebuje, a samo popatrzenie (jest chyba taka możliwość) wystarczy.
z kalkulacji wyszło mi że po ok. roku maszynka się zwróci.
pytanie bardziej dotyczyło samego pobierania - czy jest skomplikowane czy wszystko idzie bezproblemowo szczególnie że chyba tam jest moduł bluetooth (nie lubię tej technologii) bardziej by pasował mi przewód.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 19 sie 2017, 10:03

1. Podejrzeć wewnątrz samej aplikacji jako tako nie ma możliwości. W naszym przypadku po prostu telefon/tablet musi być połączony do internetu, w aplikacji przesyła się wybrany odczyt na skrzynkę mailową firmy, która nam to rozlicza, my dostajemy kopię. Wtedy można na komputerze to otworzyć.

2. Modelu na bluetooth nie używam więc ciężko mi się wypowiedzieć. Używamy klasyczny podłączony na usb. Wystarczy podpiąć urządzenie, wsunąć kartę, odpalić aplikacje i tam nacisnąć wielki zielony nacisk odczyt i w sumie po bólu. Większych problemów z tym nie ma, starsi kierowcy u nas sami się boją tego używać, ale Ci trochę bardziej "komputerowi" sami to robią, więc nie jest to fizyka wyższa.

3. Najważniejsza rzecz. Licencję dostajesz na urządzenie, konkretne i teraz teoretycznie można użyć swojego smartfona. Jednak nasz przedstawiciel sam był za tym, żebyśmy sobie nabyli najtańszy tablet - taki za 200-250 zł. Wtedy odpada praktycznie konieczność odnawiania licencji wraz ze zmianą zamówienia, plus u mnie dużym plusem było to, że nie trzeba było mojego prywatnego telefonu na wymianę kierowców ciągać.

Generalnie sprawdza się, można powiedzieć, że po prostu działa, jeżeli dla Ciebie jest to uzasadnione ekonomicznie i ta opcja wychodzi najtaniej - to śmiało bierz.


Post Wysłano: 19 sie 2017, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

oglądałem filmik na stronie oferenta i pokazane były rodzaje aktywności w wybranym dniu - może czegoś nie zrozumiałem albo przeoczyłem.
popatrzę jeszcze jak to wygląda.
tak na pierwszy rzut oka - dla mnie jest to atrakcyjna cena oczywiście w porównaniu do konkurentów i może mało (pozornie) atrakcyjna ze względu na ilość planowanych pobrań jednak daje pełna dowolność bez konieczności jazdy do speców od tachografów.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 19 sie 2017, 15:53

Aż z ciekawości sam musiałem na stronie podejrzeć i rzeczywiście przy odczycie wyskakują aktywności, nie mam tabletu pod ręką, żeby to zweryfikować ale musiałem najwidoczniej przeoczyć.

Musisz też wziąć jedną rzecz pod uwagę - pewnie innego przedstawiciela będziesz miał na region, ale generalnie jak były jakiekolwiek problemy, pytania, zawichrowania na początku to wystarczył jeden telefon i od razu była odpowiedź/problem był rozwiązany.


Post Wysłano: 26 sie 2017, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

zamówiłem,kupiłem, zapłaciłem, mam lycencję będę "czytać". :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 26 sie 2017, 22:55

A ja w międzyczasie podejrzałem i rzeczywiście w aplikacji można po odczycie "przejrzeć działalność" poglądowo, zarówno kierowcy jak i przy odczycie auta, wyświetla wszystko, łącznie z jakimiś błędami.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: