Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 kwie 2017, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 kwie 2017, 13:35
Posty: 2

Cześć

Czy ktoś z forum jest w sposób "łopatologiczny" jest w stanie wyjaśnić na czym dokładnie polega ten rodzaj aneksu do umowy? Czytałem o tym na wujku google ale nie bardzo rozumiem kiedy wkoncu tą odpowiedzialność się egzekwuje a po Pan dyspozytor z jednej z firm wspomniał o tym przez telefon. no i do jakiej kwoty się odpowiada przy tego typu umowie czy być może przykładowo położenie zestawu do rowu będzie skutkować tym że będą sciągać odemnie całą wartość pojazdu + towar. No i pytanie drugie też jak się ma powyższy przykład w przypadku gdy takiego aneksu nie ma. Z góry dzięki za odpowiedź bo te bełkoty prawne są dla mnie trochę nie zrozumiałe.


Post Wysłano: 29 kwie 2017, 18:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

czego nie zrozumiałeś?
że taki zapis w jakiejkolwiek umowie o prace skutkuje "karą" do wysokości 3 wynagrodzeń przy udowodnionej winie nieumyślnej - jak sie napijesz w wywalisz do rowu to już jest wina umyślna i celowe działanie.
jak ktoś cię skubnie na powierzonym do przewozu ładunku to szef zapłaci koszty a ciebie obciąży przy wypłacie - czy do wysokości 3 wynagrodzeń to juz zależy od wielu czynników..

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 maja 2017, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 wrz 2016, 18:42
Posty: 61
Samochód: CO RANO PODSTAWIĄ
Lokalizacja: RZE

Jeżeli jest to umowa o pracę, to WYŁĄCZNIE do wysokości 3 wynagrodzeń. Wszystkie aneksy, weksle i inne duperele pisane drobnym druczkiem nie mają żadnej mocy. I to jest ta kolosalna przewaga umowy o pracę nad umowami cywilno-prawnymi. Nie jest istotne co podpisałeś, i tak jest to nieważne. Co innego, jeżeli zostaniesz skazany w postępowaniu karnym (kradzież, zdarzenie pod wpływem itp.) Wtedy Twój szef, najlepiej już po prawomocnym, skazującym Cię wyroku, mając tenże wyrok w ręku, będzie skarżył Cię z powództwa cywilnego. I jest wtedy z góry wygrany. Łącznie z tym, że ubezpieczalnia poprzez komornika będzie ściągać z Ciebie wszelkie wypłacone odszkodowania.
Reasumując: na umowie o pracę, jeżeli jesteś trzeźwy i zdarzenie było nieumyślne - odpowiedzialność do 3 pensji.
Na innych umowach - co podpisałeś - jest do ściągnięcia.


Post Wysłano: 02 maja 2017, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja to tam nie wiem. Nikomu nic do podpisywania nie daje.

Ale wiem bo się o tym uczyłem, że weksel to taki niepozorny, ale bardzo mocno prawnie umocowany papier, to bat na wlasne dups k o. Nijak się ma do umowy o pracę.
Podpisaleś, to płać, powód jest tu najmniej ważny. A podpisywanie go inblaco czyli bez wpisanej sumy wekslowej, no cóż urwa, gratuluje pomyslunku :) .

Inna sprawa, że na asów co przyjdą, napsują, naniszczą, popierdzielą papiery tak że miesiącami trzeba potem prostować, popsują opinie u klienta, musi być jakiś bat.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 02 maja 2017, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Inna sprawa, że na asów co przyjdą, napsują, naniszczą, popierdzielą papiery tak że miesiącami trzeba potem prostować, popsują opinie u klienta, musi być jakiś bat.
to już nie ma odpowiedzialnych i doświadczonych kierowców? tylko asów trzeba brać ????

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 02 maja 2017, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Bat jest potrzebny na dokładnie takich mondroli parkingowych, cfaniakow, parkingowych radców prawnych, "asów " jak Ty.

Na kierowcow, masz racje, nie jest potrzebny. Każdy umie, i wie co ma robić.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 03 maja 2017, 7:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 13:37
Posty: 207
Samochód: AFN

A co w sytuacji gdy taki kierowca, który w poniedziałek odebrał prawo jazdy a we wtorek przy obsłudze codziennej nalał płynu do spryskiwaczy do wlewu oleju? Remont silnika za potrójną pensje? Może zabraknąć zwłaszcza jeżeli auto na gwarancji jeszcze.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 03 maja 2017, 7:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

jak nalejesz płynu do spryskiwaczy do silnika wcale nie trzeba robić remontu wystarczy całą mieszankę spuścić i i po wypłukaniu zalać nowym olejem i wymienić filtry - przecież często się zdarza że uszczelka pod głowicą "pójdzie" i jakoś wtedy nie robisz remontu. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 03 maja 2017, 9:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Bat jest potrzebny na dokładnie takich mondroli parkingowych, cfaniakow, parkingowych radców prawnych, "asów " jak Ty.
skończ te prywatne wycieczki
a rozgoryczenie sytuacją w branży wylewaj gdzie indziej

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 03 maja 2017, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

Cytuj:
A co w sytuacji gdy taki kierowca, który w poniedziałek odebrał prawo jazdy a we wtorek przy obsłudze codziennej nalał płynu do spryskiwaczy do wlewu oleju? Remont silnika za potrójną pensje? Może zabraknąć zwłaszcza jeżeli auto na gwarancji jeszcze.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
ta akurat takiego Świeżaka na pewno ktoś posadzi na zestaw na gwarancji :mrgreen:


Post Wysłano: 03 maja 2017, 14:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lis 2011, 13:37
Posty: 207
Samochód: AFN

Cytuj:
jak nalejesz płynu do spryskiwaczy do silnika wcale nie trzeba robić remontu wystarczy całą mieszankę spuścić i i po wypłukaniu zalać nowym olejem i wymienić filtry - przecież często się zdarza że uszczelka pod głowicą "pójdzie" i jakoś wtedy nie robisz remontu. :D
W Scanii standardowo się płyn dostaje do oleju bo jest parę newralgicznych punktów - na przykład chłodnica oleju. Ale co innego jak krążący w układzie olej zgarnie po drodze trochę płynu chłodzącego a co innego jak się mu wzbogaci skład o 5 litrów alkoholu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 03 maja 2017, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Kto normalny by się pogniewal na 5 litrów alkoholu? I to za darmo...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 03 maja 2017, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
ta akurat takiego Świeżaka na pewno ktoś posadzi na zestaw na gwarancji :mrgreen:
Ostaszewski takich bierze co tydzien wczesniej jeździli ZIŁem po ukrainskiej kopalni i wsiadaja u niego w TGXa nowego,nawigacja na szyby i wypieprzaj w europee ze heeej.u nas na slasku tez sa przynajmniej dwie firmy które maja czerwone ciągniki i zatrudniaja byle kogo z UA, tylko ze niektórzy potem musza uważać zeby dwóch z tym samym nr prawa jazda nie zatrudniło sie w jednej firmie :mrgreen:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: