Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 mar 2017, 12:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2017, 11:58
Posty: 3

Witam Wszystkich,
mam takie pytanie, pracuje w magazynie budowlanym na stanowisku magazyniera. Nasza firma posiada ekipy murarskie. Posiadam prawo jazdy kat C, bez kwalifikacji wstępnej. Moje pytanie brzmi, czy moge dowozić materiały budowlane naszym brygadom murarskim bez KW? Czy mogę wozić materiały budowlane tylko dla naszych pracowników? Jak wtedy wygląda sprawa z tachografem? Trzeba wypisywać tarczki? Pytam się Was, bo już słyszałem kilka opinii na ten temat, każda inna,a odpowiedzi ze strony ITD nie widać...


Post Wysłano: 19 mar 2017, 14:00

Kolego - kłania się znajomość (a przynajmniej chęć zapoznania się) Ustawy o Transporcie Drogowym (Dz. U. 2016, poz. 1907), Rozdział 7a, art. 39a, pkt 3, ppkt 9 oraz 10.
Najogólniej mówiąc (na podstawie tych punktów, na które się powołałem) nie masz obowiązku uzyskania Kwalifikacji Wstępnej oraz Szkolenia Okresowego by przewozić materiały NA POTRZEBY WŁASNE.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2017, 11:58
Posty: 3

Dzięki za odpowiedz, tak własnie myślałem, ale pewne osoby mnie wprowadziły w błąd. To zostaje teraz kwestia tarczek, jak je wypełniać? Dzień pracy wygląda np. tak: pracuje na magazynie od 6 do 11, musze zawieść towar na budowę, zajmuje mi to np. jedna godzinę, wracam i dalej pracuje na magazynie. Jak w takim przypadku wypisać tacho?


Post Wysłano: 19 mar 2017, 21:18

Albo szef wypełnia Ci zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu, lub kreślisz na odwrocie wykresówki pracę ze stanem faktycznym. Czyli od północy do np. 6 rano, gdy zaczynasz pracę - łóżko. Od 6 rano do 11 - inną pracę. Z chwilą zajęcia miejsca za kierownicą - tarczka do tachografu. Po zakończeniu jazdy - wyjmujesz tarczkę i do końca dnia kreślisz dalej ze stanem faktycznym.
Musisz pamiętać, że najpóźniej po 6h od chwili rozpoczęcia pracy musisz mieć 30 min. przerwy - wynika to z Kodeksu Pracy. Co prawda ITD nie przywiązuje do tego większej wagi, ale za to PIP ma spore pole do popisu w tej materii.


Post Wysłano: 19 mar 2017, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2017, 11:58
Posty: 3

Dzięki bardzo kolego za pomocne informacje. Teraz juz bede wiedział co i jak. Pozdrawiam!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: