Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 mar 2017, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Witam, w moich obliczeniach powinienem mieć 12 pkt. karnych.
1. Mandat 12.08.2016 4pkt - brak na koncie. zapłacony
2. Mandat 06.09.2016 4pkt są na koncie - do zapłaty
3. Mandat 12.12.2016 4pkt brak na koncie - do zapłaty.

Ogólnie cała sprawa sie przeciągała, ja byłem w trasie, mandaty najpierw na firme, oni wskazali mnie później przyszły do mnie i tak na początku lutego 2017 dostalem wszystkie blankiety itd. Lecz przy wczorajszej kontroli dowiedziałem się, że posiadam na koncie tylko te 4 pkt. z września.

Ktoś się pomylił? Ile jest czasu na dopisanie ich ? Pisma odnośnie mandatów przychodziły z ITD. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

Odpisałeś już na ich wszystkie pisma, że to Ty kierowałeś i zobowiązujesz się zapłacić mandaty? Z tego co wiem to punkty są dopisywane wtedy, gdy otrzymają od Ciebie jasną i klarowną informację, że przyznajesz się do winy i wybierasz opcję z punktami. Może to kontrolujący się pomylił i miał na myśli punkty z zapłaconego sierpniowego mandatu?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Mialem podobna sytuacje. Odmowilem mandatu za dwa wykroczenia (z jednym sie nie zgadzalem). Sprawa w sadzie (zaocznie) oczywiscie przegrana. Punkty nie zostaly mi nigdy naliczone. Sprawdzalem pare razy. W moich danych w ogole nie bylo tego zdarzenia. Mandat zaplacilem dla spokoju ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Sprawa w sadzie (zaocznie) oczywiscie przegrana.
Jeśli poprzestałeś na wyroku nakazowym, co wynika z tego co piszesz, to jaki był sens w ogóle odmawiać przyjęcia mandatu?
Punkty karne liczone są zawsze od dnia popełnienia wykroczenia. Ale to, jak są przyznane, zależy od nas samych: albo przyjmujesz mandat - punkty wiszą w systemie od razu, albo odmowa przyjęcia mandatu - sprawa do sądu: punkty przyznane zaocznie (jeśli sprawę przegramy, zostaną przypisane do "konta" z dniem popełnienia wykroczenia, jeżeli wygramy, punkty są kasowane).
Jeśli nie widać w systemie punktów, które powinny być przyznane, wcześniej jak rok po popełnionym wykroczeniu radzę się nie cieszyć, być może to wina aktualizacji bazy danych, co jest częstym faktem przy tak dużej ilości spraw, kierowców. Może się okazać, że na dwa dni przed upływem terminu kasacji punktów, pojawią się na "koncie" i wtedy, przy ewentualnej kontroli można się lekko zdziwić.
Odnośnie punktów za zdjęcia z fotoradarów: jeśli nie przyznałeś się do popełnionego wykroczenia (nie odesłałeś quizu ITD oraz nie otrzymałeś blankietu mandatu), punktów nie mają prawa przypisać do "konta", nawet jeśli firma wskazała naszą osobę jako prowadzącą pojazd w danym dniu.


Post Wysłano: 18 mar 2017, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

W tamtej sytuacji akurat jednego wykroczenia nie popelnilem dlatego odmowilem. Sprawdzalem czesto pkt, nic nie naliczyli wiec dalsza walke zaniechalem.

Jedynie w przypadku przekroczenia predkosci o 50km/h w zabudowanym warto zapomniec blankietu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

Mandaty w moim przypadku z fotoradarów przyjęte, jednak jak pisalem sama papierologia w dwie strony trwala powiedzmy od pazdziernika do 2 lutego. Jeden mandat zapłaciłem, dwa kolejne na dniach zapłacę także wszystko jest ok a pkt na koncie nie ma. Chciałem udać się na zbicie ale czy to ma sens?? Na koncie nie posiadam przypisanych nawet 6 a tyle zbijają po kursie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
W tamtej sytuacji akurat jednego wykroczenia nie popelnilem dlatego odmowilem. Sprawdzalem czesto pkt, nic nie naliczyli wiec dalsza walke zaniechalem.

Jedynie w przypadku przekroczenia predkosci o 50km/h w zabudowanym warto zapomniec blankietu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wyrok nakazowy musi się uprawomocnić aby przypisane zostały punkty, jeśli nie złożyłeś sprzeciwu, tak się właśnie stało, jeśli nie masz dalej punktów, tak jak mówiłem, być może to wina aktualizacji bazy danych i do upływu roku od wykroczenia, z radością zachował bym umiar :)
Cytuj:
Chciałem udać się na zbicie ale czy to ma sens?? Na koncie nie posiadam przypisanych nawet 6 a tyle zbijają po kursie.
Bez sensu. Od stycznia 2017 zmieniły się przepisy odnośnie punktów: po przekroczeniu 24 nie zatrzymują prawa jazdy a kierują na szkolenie reedukacyjne i badania psychologiczne, które kończy się kasacją wszystkich punktów.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Ta sytuacja miala miejsce 5 lat temu. W zeszlym roku punktow nie bylo. Sam bylem zdziwiony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jeśli nic się nie zmieniło to takie szkolenie redukcyjne można zrobić podajże raz na trzy lata

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Cytuj:
(...)
Bez sensu. Od stycznia 2017 zmieniły się przepisy odnośnie punktów: po przekroczeniu 24 nie zatrzymują prawa jazdy a kierują na szkolenie reedukacyjne i badania psychologiczne, które kończy się kasacją wszystkich punktów.
To że tak zapytam: punkty nie kasują się same po roku od ich nałożenia i zostają "wieczyście", czy nadal obowiązuje przepis o usunięciu punktów karnych po roku od ich nałożenia?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

Cytuj:
Ta sytuacja miala miejsce 5 lat temu. W zeszlym roku punktow nie bylo. Sam bylem zdziwiony.
Jak miały być, skoro punkty wiszą tylko rok? Sprawa zamknięta :)
Cytuj:
Jeśli nic się nie zmieniło to takie szkolenie redukcyjne można zrobić podajże raz na trzy lata
Były kursy, ale mogłeś zbić tylko 6 punktów: kosztowało ok 300 zł i trwało 6 godzin lekcyjnych. Na obecny kieruje starosta na wniosek policji: kosztuje 500 zł i trwa 28 godzin.

Marcin: z kasacją punktów nic się nie zmieniło, kasują się automatycznie po roku od popełnienia wykroczenia. Obecnie w trakcie kontroli drogowej możesz dostać jednorazowo max 10 pkt.


O widzisz, dzięki za rozjaśnienie. Bo już tyle różnych wersji słyszałem, że kociokwiku można było dostać.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
Cytuj:
Ta sytuacja miala miejsce 5 lat temu. W zeszlym roku punktow nie bylo. Sam bylem zdziwiony.
Jak miały być, skoro punkty wiszą tylko rok? Sprawa zamknieta:)
W mojej historii nic nie bylo rok temu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 1:41
Posty: 29
GG: 6669641

w ostatnia srode. tj 15.03.2017 odbyl sie kurs w word olsTyn ktory trwa 6 godzin lekcyjnych i zbija 6pkt. koszt 300zł. mialem tam byc ale niestety pojechalem w trase rano. Wiec cos tutaj sie nie zgadza z tym co piszesz. Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
Bez sensu. Od stycznia 2017 zmieniły się przepisy odnośnie punktów: po przekroczeniu 24 nie zatrzymują prawa jazdy a kierują na szkolenie reedukacyjne i badania psychologiczne, które kończy się kasacją wszystkich punktów.
Jest to absolutnie nieprawda. Obowiązują dalej stare zasady, zbić można 6 pkt za 300zł tak jak kolega powyżej napisał, przy czym trzeba mieć też co najmniej 6 na koncie, nie można mieć też więcej niż 24 (nieprzyjęcie mandatu i pójście na zbicie pkt też nie ratuje nas od zabrania prawa jazdy). Wczoraj byłem na tym "szkoleniu".


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: