Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 mar 2017, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Śmiać mi się chce jak to czytam. Sprawa jest prosta, albo jesteś nieporadny albo słabym kierowcą.
W obecnej sytuacji, właśnie na TVN Turbo mówią że brakuje 100tys kierowców, trzeba być masochistą żeby się dawać tak jawnie dymać.


Post Wysłano: 05 mar 2017, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

We Volvie na serwisie Pan trener powiedział kiedyś żeby rozpędzać auto tak aby doładowanie nie przekraczało polowy skali. Pozdrawiam go serdecznie kiedy masz na plecach 25ton i musisz sie włączyć do ruchu na autostradę :) z jednej strony każą delikatnie z gazem a z drugiej mówią ze trzeba jak najszybciej rozpędzić auto aby jak najszybciej pokonać najwyższe opory toczenia i dojść do żądanej prędkości. Takeże ja osobiscie polecam but w chłodnice a potem tempomat na 85 ;)

PS do autora:

Szukam kierowcy ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 05 mar 2017, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Poka poka !

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 05 mar 2017, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
z jednej strony każą delikatnie z gazem a z drugiej mówią ze trzeba jak najszybciej rozpędzić auto aby jak najszybciej pokonać najwyższe opory toczenia i dojść do żądanej prędkości
Wystarczy myśleć...

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 05 mar 2017, 22:54
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

But w chłodnicę spoko, rozpędzić i lecieć, ale nie po mieście/ krajówce, landówce,gminnej, polnej, tu już trybiki muszą chodzić.... :wink:



Edler
Nasier chyba szuka arbeitu, zagadaj... a nóż Cię wybierze :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 06 mar 2017, 0:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Taa, i będzie jemu do Gdańska ze Świecka przez Stryków jeździł.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 mar 2017, 8:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Nasieniowod idzie z duchem czasu. Gimbaza już konia nie wali pod berliny, wola espania atrdrajwa czy helki i jest problem.
Tylko jak to się na do tego, ze ostatnio coś faflunił o tym, ze on 11 to nie musi robić, on chce być często i szybciej w domu.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 06 mar 2017, 12:34
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Taa, i będzie jemu do Gdańska ze Świecka przez Stryków jeździł.
Przecież przez dom musi przejechać. On landówkami jeździć nie będzie.

Długi widzę na bieżąco z Naśkiem jesteś. Oglądasz rozrywkowo czy karmisz raka, by ten padł na nowotwór? :P

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 17 mar 2017, 9:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2011, 20:57
Posty: 366
Samochód: Czerwona Paryżanka 460Dxi
Lokalizacja: Skierniewice

Ja [wycenzurowano], jednego dnia zjesz dwa jajka na śniadanie, a drugiego 5... debile mają w firmach normę.

_________________
" Home is where the heart is "


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
U Rabinie wzięli ekspertów od ekonomicznej jazdy i już jeżdżą 2 tydzień.
Okazało się że nie da rady uzyskać założonych norm :-D

/mobil
Który tam taki mądry? W tej robocie patrząc na normy u mnie we firmie wychodzi wg. standardów dla nowych aut czyli przedział 25-28.5l/100km Zima się kończy więc w kwietniu i maju zobaczymy czy sie coś zmieniło.
Osobiście raz zapłaciłem za przepał u EcoDziadów i był to ostatni raz. Byli i są tam tacy co becalują co miesiąc, ale jak się nie myśli tylko gniecie bez potrzeby albo jeździ na wariata i bierze po dwa ciężkie tematy to tak jest. Innym faktem jest to, że nikt nikomu nie może od tak zabrać pieniędzy za przepał jeśli nie udowodni, że to paliwo zostało spuszczone. Nie wiem czy sąd przychyli się do stwierdzenia, że serwis powiedział, że to auto będzie palić 25.5/100...


Cytuj:
(...)Nie wiem czy sąd przychyli się do stwierdzenia, że serwis powiedział, że to auto będzie palić 25.5/100...
Sąd będzie bazował na konkretach. Serwis/dealer nie dadzą jednoznacznej odpowiedzi (zwłaszcza na piśmie), że auto pali tyle-to-a-tyle. Co najwyżej mogą powiedzieć, że spalanie może kształtować się na poziomie np. 26,5 l/100 km, z zastrzeżeniem, że może ono ulec zmianie z uwagi na warunki drogowe, atmosferyczne i charakterystykę ładunku, który przewozi pojazd. I tym samym sąd nie ma jasnej i klarownej deklaracji, gwarancji, że będzie to taka ilość.


Post Wysłano: 18 mar 2017, 11:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

I w tym wypadku obciążanie za przepał jest bezprawiem


Post Wysłano: 18 mar 2017, 11:39

Dominik, pozostaje jeszcze kwestia oświadczenia pracownika, które czasem przyjmujący się do pracy otrzymuje. Oświadczenie o treści
"Ja, niżej podpisany przyjmuję do wiadomości, iż na pojazd, który przyjmuję w użytkowanie nałożona jest norma spalania w wys. xx,x l/100km i zobowiązuję się jej przestrzegać pod rygorem obciążenia finansowego za jej przekroczenie".

Ciekaw jestem jak sąd do takiego zobowiązania, które podpisuje pracownik, się ustosunkuje.


Post Wysłano: 18 mar 2017, 12:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2016, 18:14
Posty: 250
Samochód: mb1844
Lokalizacja: ESI

Karierę zaczynałem w firmie ktora jeździła pod jednego klienta rozwozac jego towar i powroty na pusto praktycznie codziennie.oczywiście staremu płacili w dwie strony.norma byla ale zwracałem uwagi bo prawie zawsze mialem spalanie litr poniżej.pewnego czasu ktos staremu podsunął pomyśl ze po co wracać na pusto pomimo tego że placa w dwie strony można jeszcze cos zabrać.no i moje spalanie poszlo 3-4l w gore czyli srednio ponad 2litry przepalu bo oczywiście norma bez zmian.mialem 2miesiace ostrzeżeń na trzeci miało być potracenie ale tego juz nie doczekałem.przez pewien czas myślałem nawet ze ciulowo jeżdżę ale przeszlo mi jak na a4 z Wrocka do Legnicy zje..li mnie na radiu bo jechałem 79.tamten koleś do dzisiaj jak mnie widzi na ulicy to obraca sie w druga stronę bo ma żal ze wszystkim wspólnym znajomym opowiedziałem jak dziaduje.


Post Wysłano: 18 mar 2017, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
I w tym wypadku obciążanie za przepał jest bezprawiem
W każdym jest bezprawne...
Nie ma takiego słowa jak "przepał", to jakieś naleciałości z czasów PRL...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: