Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lut 2017, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2013, 12:49
Posty: 96
Samochód: scania 124L

Witam. Jutro ma się dosiąść do mnie kierowca na jednego lota i pytanie moje jak to zrobić żeby było dobrze. ja już robię pauzę a on dopiero jutro w południe przed ruszeniem wsadzi swoja kartę czy to będzie dobrze? I jak się jeździ w podwójnej na kartach bo nigdy nie jeździłem. dzięki za odpowiedz.


Post Wysłano: 27 lut 2017, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Gorzej niż bez kart, bo trzeba przepisów przestrzegać

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 27 lut 2017, 21:10

Spokojnie - wkłada kierowca kartę w południe i zaczynacie razem pracę. Od tego czasu liczysz "dobę", która w załodze wynosi 30h. W tym okresie masz jazdę + min. 9h odpoczynku.
Przepisy dopuszczają sytuację, w której drugi kierowca dosiada się w przeciągu godziny od chwili, w której pierwszy rozpoczął pracę.


Post Wysłano: 28 lut 2017, 7:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

z dosiadaniem się jest tak:

ruszasz o 8:00 i masz 13h pracy (przy 11h pauzy dobowej) lub 15h pracy (przy skróconej pauzie dobowej 9H) oraz 9 lub 10h jazdy.
dosiada się drugi kierowca do godziny od ruszenia, czyli do 9:00 wtedy od 8:00 liczy się doba w podwójnej obsadzie - 30h. czyli wasz czas pracy kończy się 30h - 9h (pauza dobowa) = 21h, dokładnie 4:00 dnia następnego.
jeżeli jednak on dosiada się później niż godzina od rozpoczęcia, to macie taki czas pracy jak obsadzie pojedynczej, jednak możesz wykorzystać jego czas jazdy. czyli musicie stanąć na pauzę dobową o 21:00 lub 23:00.

podstawa prawna: rozporządzenie 561/2006, Art. 4, ust. o:
o) "załoga kilkuosobowa" oznacza sytuację, w której w trakcie każdego okresu prowadzenia pojazdu pomiędzy dwoma kolejnymi dziennymi okresami odpoczynku, lub pomiędzy dziennym okresem odpoczynku a tygodniowym okresem odpoczynku, w pojeździe przebywa co najmniej dwóch kierowców w celu prowadzenia pojazdu. Przez pierwszą godzinę obsady kilkuosobowej obecność innego kierowcy lub kierowców jest fakultatywna, ale przez pozostałą część tego okresu jest obowiązkowa;

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: