Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2016, 14:45
Posty: 3
Samochód: DAF XF105

Witam wszystkich. Jestem świeżak jeżeli chodzi o trucki, wcześniej gibałem na autobusach i autokarach, czas pracy kierowców znam, może nie idealnie, ale wystarczająco. ;)

Wiem, że w ostatnich 28 dniach parę razy przegiąłem czas, w tym w ostatnich paru dniach dość mocno. I jak każdy, obawiam się kontroli, a zwłaszcza mandatów. Moje trasy to głównie CZ, A, SK i czasami H. Problem polega na tym, że o ile polskiej kontroli się nie boję, bo to będzie mandat góra pińcet złotych, to o tyle za granicą, jak wiadomo, mandaty są dużo wyższe, zwłaszcza z uwagi na walutę i to że się je płaci na miejscu.

Czy ktoś może z kolegów orientuje się, jak zrobić, żeby dać się (dosłownie) skontrolować przez krokodyli, żeby mieć święty spokój i przyjąć pokutę w PLN a nie €uro? Po Polsce jeżdżę po nocach głównie i nie mam zbytnio czasu na polowanie na nich, a nawet jak wiem gdzie stoją, to nigdy nie chcieli mnie jeszcze zatrzymać :D Wiem, że to brzmi głupio, ale perspektywa kilkuset złotych mandatu vs strach przed mandatem w € płatnym gotówką na miejscu popycha mnie do takiej desperacji... Z góry dzięki. :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Daruj sobie, złapią to złapią,
I co w przyszłości będziesz powielał tą praktykę?
A może już masz przeznaczone 10% wypłaty na mandaty?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja przyjmuję w złotówkach daj pincet i bedzie dobrze. Papier tez wystawiam :).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Nie lepiej jeździć zgodnie z przepisami a nie iść w takie tematy? Nie mówię, że masz nie przegiąć i skorzystać z opcji opisu, ale nie robić tego nagminnie i systematycznie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2016, 14:45
Posty: 3
Samochód: DAF XF105

Dobrze wiecie, że nikt nie ma czystego sumienia, chyba że goni wkoło komina. Dzięki za odpowiedzi.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:58
Posty: 124
Samochód: FH

W koło komina to dopiero się dzieje . . :mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Co do Austrii. Opisane wydruki i przejdą nawet znaczne przekroczenia. Znam z autopsji.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A z drugiej strony... Jak już chcesz i ich widzisz to podjedz. W ryj nikt nie da.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Ja kiedyś miałem przegięcie, które u nas kosztowało bodajże 200 zł, podjechałem i nie chcieli dać mandatu. Inspektorka tylko się śmiała ze mnie, serio :(


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2016, 14:45
Posty: 3
Samochód: DAF XF105

Chodzi tylko o to, żeby kartę wyzerowali z wykroczeń, a to czy dadzą mandat czy nie, to już inna para kaloszy i płakać nie zapłaczę jak nie dadzą. Ktoś coś inne pomysły poza łapaniem ich jak stoją? Bardzo rzadko ich widuje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Zadzwoń i sam się "pod3,14erdol".

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
Dobrze wiecie, że nikt nie ma czystego sumienia, chyba że goni wkoło komina. Dzięki za odpowiedzi.
I tu byś się mocno zdziwił. Właśnie na międzynarodówce trzeba się pilnować, bo tam mandaty idą w setki ełro.
Miałem kontrole w poniedziałek w UK i do tacha zero zastrzeżeń.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Chodzi tylko o to, żeby kartę wyzerowali z wykroczeń, a to czy dadzą mandat czy nie, to już inna para kaloszy i płakać nie zapłaczę jak nie dadzą. Ktoś coś inne pomysły poza łapaniem ich jak stoją? Bardzo rzadko ich widuje.
to podczas kontroli zeruje się karta z wykroczeń?
pamiętaj jeszcze o jednym że karę za wykroczenia dostanie firma i zarządzający transportem - będą ci dozgonnie wdzięczni.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Dostanie nową czystą :)
Co do kary na przedsiębiorstwo, to zależy ile tych wykroczeń jest i jak mocno przegięte.
W poprzedniej firmie gościu jeździł wedle uznania i wedle zegara biologicznego :) Jeździliśmy w systemie 3/1 i pracodawca w tym okresie nie widział karty. Chłopaczyna miał kontrole i jak zjechał, to od razu do banku po kredyt szedł. Pracodawca kary nie poniósł.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Czy ktoś może z kolegów orientuje się, jak zrobić, żeby dać się (dosłownie) skontrolować przez krokodyli, żeby mieć święty spokój i przyjąć pokutę w PLN a nie €uro? Po Polsce jeżdżę po nocach głównie i nie mam zbytnio czasu na polowanie na nich, a nawet jak wiem gdzie stoją, to nigdy nie chcieli mnie jeszcze zatrzymać :D Wiem, że to brzmi głupio, ale perspektywa kilkuset złotych mandatu vs strach przed mandatem w € płatnym gotówką na miejscu popycha mnie do takiej desperacji... Z góry dzięki. :)

Ja tak kiedyś zrobiłem. W Kaliszu na ich punkcie przy cmentarzu się podstawiłem. Lekko byli zdziwieni ale skontrolowali, uznali wydruki i pojechałem w świat. Miałem przegięty czas jazdy i pracy we Francji jednego dnia, jazdę 4 lub 5 godzin i pracę 2 lub 3 godziny. We Francji na bramkach mnie wyhaczyła żandarmeria i był to 27 dzień od przegięcia, a 12 lub 13 od kontroli ITD. Gdybym się nie zaparł, że nawet centa nie zapłacę, to pewnie by mi z 1000 euro wypisali. Nie przyjmowali do wiadomości, że już byłem kontrolowany przez naszą ITD, protokół kontroli mało ich obchodził, pytali ile w Polsce zapłaciłem mandatu, ostęplowane wydruki przez ITD też mało ich obchodziły. Po godzinie użerania się z nimi puścili mnie bez mandatu. Gdybym nie podstawił się pod naszą ITD, to pewnie by mnie w obrączki zakuli.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

A u Niemca pod Saarbrucken protokół ITD sprawił, że BAGowiec kompletnie nie był zainteresowany sprawdzaniem czegokolwiek, tyle że miałem wszystko OK.
Jak ktoś ostro ćwiczy kraje z chorymi służbami na tym punkcie typu właśnie Francja, no Węgry z tego co wiem w sumie też i ma jakieś grube przegięcie to i może metoda, ale tam jakieś powiedzmy do pół godziny to prędzej ci Niemiec odpuści jak te nasze ancymony.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Cytuj:
(...)ale tam jakieś powiedzmy do pół godziny to prędzej ci Niemiec odpuści jak te nasze ancymony.
Nie byłem kontrolowany "na przegięciu" na zachodzie, lecz w Polsce kilka razy miałem wykroczenia po 20, 25 min. jazdy ponad normę i owszem, w protokole była informacja o ujawnieniu wykroczenia jednakże była też adnotacja: "Odstąpiono od postępowania mandatowego".


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: