Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 lis 2016, 7:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 7:41
Posty: 3

Witam. Mieszkam w Holandii i mam prawo jazdy C. Odświeżyłem sobie kwalifikację ostatnio w PL, zaniosłem komplecik do urzędu miejskiego. Po kilku dniach dostaje od nich maila z groźbami prawnymi (żadnej grzywny - od razu więzienie z grubej rury). Chodzi o powtórne potwierdzenie, że przebywam na terytorium RP przynajmniej 183dni w roku. Na kursie miła pani powiedziała, że to pewnie chodzi tylko o zameldowanie, po czym zainkasowała stóweczki, a ja podpisałem papier. Co robić? Tutejszego kursu nie przejdę, nie znam języka. Pozdrawiam


Post Wysłano: 15 lis 2016, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam. Mieszkam w Holandii i mam prawo jazdy C. Odświeżyłem sobie kwalifikację ostatnio w PL, zaniosłem komplecik do urzędu miejskiego. Po kilku dniach dostaje od nich maila z groźbami prawnymi (żadnej grzywny - od razu więzienie z grubej rury). Chodzi o powtórne potwierdzenie, że przebywam na terytorium RP przynajmniej 183dni w roku. Na kursie miła pani powiedziała, że to pewnie chodzi tylko o zameldowanie, po czym zainkasowała stóweczki, a ja podpisałem papier. Co robić? Tutejszego kursu nie przejdę, nie znam języka. Pozdrawiam
183 w PL i juz masz sprawę załatwioną.
takie są przepisy dotyczące kraju pobytu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 lis 2016, 12:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 12:03
Posty: 46

Prawko masz polskie czy holenderskie, meldunek w PL? Miałem zagraniczne prawko i ciągłość meldunkową, latem wymieniłem prawko na polskie i zrobiłem okresowe bez problemu a 4 tygodnie poźniej karta tacho przyszła.

Wysłane z mojego SM-J500FN


Post Wysłano: 15 lis 2016, 16:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Przy składaniu wniosku trzeba potwierdzić pod odpowiedzialnością karną, że przebywamy 183 dni w kraju. Jak kolega zamotał się w zeznaniach, to teraz będzie musiał to odkręcać.
Ja mieszkałem na wyspach. W PL robiłem kategorie C+E mając irlandzkie prawko. Meldunek miałem w Polsce i potwierdziłem, że 183 dni przebywam w kraju i problemu nie było.


Post Wysłano: 15 lis 2016, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 7:41
Posty: 3

Meldunek mam tu i tam, od kilku lat. Zapytałem, czy można wysłać prawo jazdy za granicę. I tu był mój błąd. Nadgorliwość urzędnicza musiała zadziałać, bo z tego co widzę nie każdy dostaje oświadczenie po groźbą karną.Poszukali i wg informacji systemu 'RESPER' figuruję w bazie kierowców w Holandii. 183 dni w PL odpada, mam tu zobowiązania :/


Post Wysłano: 15 lis 2016, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Meldunek mam tu i tam, od kilku lat. Zapytałem, czy można wysłać prawo jazdy za granicę. I tu był mój błąd. Nadgorliwość urzędnicza musiała zadziałać, bo z tego co widzę nie każdy dostaje oświadczenie po groźbą karną.Poszukali i wg informacji systemu 'RESPER' figuruję w bazie kierowców w Holandii. 183 dni w PL odpada, mam tu zobowiązania :/
chyba nie wziąłeś pod uwagę że żeby urząd mógł wysłać nowe PJ drogą pocztową,stare musisz zdać przy składaniu wniosku co uniemożliwi Ci jazdę przez ten okres :(

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 15 lis 2016, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
Meldunek mam tu i tam, od kilku lat. Zapytałem, czy można wysłać prawo jazdy za granicę. I tu był mój błąd. Nadgorliwość urzędnicza musiała zadziałać, bo z tego co widzę nie każdy dostaje oświadczenie po groźbą karną.Poszukali i wg informacji systemu 'RESPER' figuruję w bazie kierowców w Holandii. 183 dni w PL odpada, mam tu zobowiązania :/
Mówisz, że po nowym roku wracasz do kraju i dlatego wymieniasz prawko. Później zawsze możesz zmienić zdanie :)


Post Wysłano: 15 lis 2016, 23:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Po kilku dniach dostaje od nich maila z groźbami prawnymi (żadnej grzywny - od razu więzienie z grubej rury). Chodzi o powtórne potwierdzenie, że przebywam na terytorium RP przynajmniej 183dni w roku. Co robić
Wiedz że jeżeli potwierdzisz twój pobyt w PL powyżej 183 dni w roku to, urząd może przysłać kontrolę. Kit wyjdzie na jaw, a wtedy słowo ciałem się stanie czyli zostaniesz na pewno wymeldowany i być może ukarany.
Cytuj:
Meldunek mam tu i tam, od kilku lat.
Cytuj:
Tutejszego kursu nie przejdę, nie znam języka.
Mieszkasz kilka lat "tam" i nie łapiesz języka ... . W tym roku przedłużałem wpis 95 w DE. Oto wnioski.
Badania dostają ludzie z aparatem słuchowym , odrętwieniem nóg, bólami, stomią i nawet w wieku od 80 lat wzwyż.
Na kursie mieliśmy Węgra. Jedyne co potrafił powiedzieć to "Serwus". Liczyło się że był, podpisał listę, wypił kawę, odebrał kwit i nara.
Kurs trwał 5 dni roboczych lub 5 sobót.
Papiery oddałem 11 tygodni przed upływem terminu ważności. Na ten czas dostałem zaświadczenie uprawniające mnie do jazdy w DE. Na plastik musiałem czekać dłużej niż Niemcy czyli 7 zamiast 4 tygodni bo urząd niemiecki sprawdzał czy nie mam cofniętych uprawnień w Polsce.
Cała zabawa kosztowała 550e.
Jesteśmy w eu i wydaje mi się że standardy szkoleń są te same. Dlatego nie wiem po co bujałeś się 2000km po kilka razy, traciłeś urlop na szkolenie lub smarowałeś by na tym szkoleniu nie być, chcesz stracić uprawnienia do jazdy poza Polską na okres wydawania nowego prawa jazdy i ściemniałeś w urzędzie.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 16 lis 2016, 21:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2016, 7:41
Posty: 3

Haha! co za wylew żółci, coś ci chyba w życiu nie wyszło :) Cebula tobie
Znalazłem dobrą szkołę , robię kurs w języku polskim za 200E + tłumaczenia badań i psychotestów
Temat do zamknięcia


Post Wysłano: 16 lis 2016, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Haha! co za wylew żółci, coś ci chyba w życiu nie wyszło :) Cebula tobie
Znalazłem dobrą szkołę , robię kurs w języku polskim za 200E + tłumaczenia badań i psychotestów
Temat do zamknięcia
miszczu pytasz ludzie chcą pomóc lepiej lub gorzej, wyjaśniają wątpliwości, a na koniec twój post.
to że siedzisz za granicą kilka lat i nie potrafisz się porozumieć i zrozumieć czego od ciebie chcą wcale dobrze nie świadczy o twoim wychowaniu i wykształceniu.
nie ma co się dziwić że nas tak traktują.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 17 lis 2016, 21:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Cytuj:
Haha! co za wylew żółci, coś ci chyba w życiu nie wyszło :) Cebula tobie
Wylewam żółć bo chyba mi nie wyszło. Tobie natomiast na pewno coś nie wyszło, np. poświadczenie nieprawdy we wniosku o wydanie PJ. Mogę sobie pozwolić na uczciwość wobec państwa i nie muszę wywalać brudów na forum, gdy urząd okazuje się nie być całkiem ślepy. A cebulę wezmę, dziękuję. U ciebie tego aż nadto.
Cytuj:
Znalazłem dobrą szkołę , robię kurs w języku polskim za 200E + tłumaczenia badań i psychotestów
Temat do zamknięcia
No proszę jaki z ciebie spryciarz. Znam takich paru. W grupie wyśmiewają mnie za kumanie się z "nazistami", kozaczą bo pracują i mieszkają zagranicą bez znajomości języka, a gdy nikt nie widzi przychodzą z listami "bo oni coś ode mnie chcą", ciągają mnie po urzędach jako pomoc językową, żalą się na niepoważne traktowanie, jazdę u dziada i niemożność znalezienia roboty poza linią, drobnicą albo supermarketami. A pieniądze oszczędzone na kursie na pewno przydadzą ci się na tłumaczenia. Zagranicą nie brakuje polskich cwaniaczków, którzy żerują na swoich.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: