Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość

Koledzy, prośba skierowana do osób, które rozliczają kierowców z czasu pracy, z przepracowanych godzin, itp.
Czy może ktoś mi podać konkretny punkt, paragraf, artykuł w Prawie Pracy/Ustawie o Transporcie Drogowym, nakazujący pracodawcy comiesięczne przedstawienie w czytelny sposób pracownikowi takiego wykazu?
Z góry serdecznie dziękuję.

P.S.
Oszczędźcie sobie kąśliwych docinków, że "stary wali mnie w rogi" - wielu mogłoby się bardzo pomylić.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Serio jest cos takiego? Ja zczytuje karty i auta regularnie a od pol roku sam nie widziałem zadnych raportow czy wykresow. Pewnie na koniec roku jak6 dostane segregatorem to mi zęby wypadną :D

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Przewertowałem Ustawę o Czasie Pracy Kierowców (Dz. U. 2004 nr 92 poz. 879 z dnia 16 kwietnia 2004 - tekst jednolity) i okazuje się, że pracodawca nie ma obowiązku co miesiąc informować kierowcy o liczbie przepracowanych godzin, jednakże ma obowiązek udostępnić kierowcy na jego wniosek (tamże, Rozdział 3, art. 25, u. 2)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Dla uczciwego pracodawcy nie stanowi to problemu i ewidencja jest do wglądu jak gazeta w czytelni a tam gdzie zaczynają się kombinacje i oszustwa, robi się z tego temat tabu

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie ma obligatoryjnego przepisu na podstawie którego (pracodawca)ma ci udostępnić.
ma prowadzić i udostępnić na twoje żądanie - nie musisz motywować dlaczego chcesz.
z drugiej strony jak jeździsz na kartę to zrób sobie codzienny wydruk i chyba tam jest wszystko - trzeba tylko wpisać w odpowiednie rubryczki excela.
jak na tarczki to trochę więcej zachodu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
nie ma obligatoryjnego przepisu na podstawie którego (pracodawca)ma ci udostępnić.
ma prowadzić i udostępnić na twoje żądanie - nie musisz motywować dlaczego chcesz.
z drugiej strony jak jeździsz na kartę to zrób sobie codzienny wydruk i chyba tam jest wszystko - trzeba tylko wpisać w odpowiednie rubryczki excela.
jak na tarczki to trochę więcej zachodu.
Lub wydać raz na jakiś czas kilka złotych i sczytać kartę i poprosić o wydruk szczegółów.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Tobie nie chcą pokazać, a mnie co miesiąc księgowa molestuje żebym jej te raporty podpisywał.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Powiem tak - nie chodzi o obecną firmę, tylko o byłą. Tu gdzie pracuję, to szef też nie raz mi głowę suszy, że jak tylko będę w rejonie Poznania to od razu mam zjeżdżać na firmę, żeby kwity za zaległy miesiąc podpisać :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Powiem tak - nie chodzi o obecną firmę, tylko o byłą.
Tu leży pies pogrzebany. Nie chcą dać, bo pewnie podejrzewają, że będziesz miał w stosunku do nich jakieś roszczenia.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Powiem tak - nie chodzi o obecną firmę, tylko o byłą. Tu gdzie pracuję, to szef też nie raz mi głowę suszy, że jak tylko będę w rejonie Poznania to od razu mam zjeżdżać na firmę, żeby kwity za zaległy miesiąc podpisać :)
mnie jak ktoś nie chce pokazać czegoś "po dobroci" to piszę jeszcze bardziej "grzeczne" pismo wzywające (wraz z podstawa prawną) do udzielenia informacji - postawę udzielenia informacji podałeś (taka sama jest w kodeksie pracy).
więc do dzieła - pisz i wyślij za potwierdzeniem (działa skutecznie).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Cytuj:
z drugiej strony jak jeździsz na kartę to zrób sobie codzienny wydruk i chyba tam jest wszystko
Zakładając, że naprawdę rzetelnie rejestrujesz swój czas pracy, a to chyba rzadko się zdarza. Albo realia na to nie pozwalają, albo lenistwo, bo nie chce się przełączyć selektora z łóżeczka na młoteczki, albo totalna niewiedza lub brak świadomości, że to trzeba zrobić. Widziałem wiele razy kierowców, którzy na karcie mają jedynie zarejestrowany odpoczynek/przerwę i jazdę, ale to nie temat o tym.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
z drugiej strony jak jeździsz na kartę to zrób sobie codzienny wydruk i chyba tam jest wszystko
Zakładając, że naprawdę rzetelnie rejestrujesz swój czas pracy, a to chyba rzadko się zdarza. Albo realia na to nie pozwalają, albo lenistwo, bo nie chce się przełączyć selektora z łóżeczka na młoteczki, albo totalna niewiedza lub brak świadomości, że to trzeba zrobić. Widziałem wiele razy kierowców, którzy na karcie mają jedynie zarejestrowany odpoczynek/przerwę i jazdę, ale to nie temat o tym.
no to na mojej tarczce byś się zdziwił nawet tankowanie robię na młotkach, załadunki i rozładunki również, ranną obsługę także.
może dlatego że jeżdżę u siebie i specjalnie mi nie zależy na godzinach.
jedynym wyznacznikiem są przepisy oraz dobrze ułożona robota i tyle.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Cytuj:
no to na mojej tarczce byś się zdziwił nawet tankowanie robię na młotkach, załadunki i rozładunki również, ranną obsługę także.
może dlatego że jeżdżę u siebie i specjalnie mi nie zależy na godzinach.
jedynym wyznacznikiem są przepisy oraz dobrze ułożona robota i tyle.
Niespecjalnie się zdziwiłem, ponieważ ja robiłem do tej pory tak samo.


Cytuj:
Cytuj:
no to na mojej tarczce byś się zdziwił nawet tankowanie robię na młotkach, załadunki i rozładunki również, ranną obsługę także.
może dlatego że jeżdżę u siebie i specjalnie mi nie zależy na godzinach.
jedynym wyznacznikiem są przepisy oraz dobrze ułożona robota i tyle.
Niespecjalnie się zdziwiłem, ponieważ ja robiłem do tej pory tak samo.
Natomiast ja się zdziwiłem, bo robiłem tak, jak Wy i trochę mi się matematyka ze stanem portfela nie zgadza. I właśnie o to ten "cały szum".


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
no to na mojej tarczce byś się zdziwił nawet tankowanie robię na młotkach, załadunki i rozładunki również, ranną obsługę także.
może dlatego że jeżdżę u siebie i specjalnie mi nie zależy na godzinach.
jedynym wyznacznikiem są przepisy oraz dobrze ułożona robota i tyle.
Niespecjalnie się zdziwiłem, ponieważ ja robiłem do tej pory tak samo.
Natomiast ja się zdziwiłem, bo robiłem tak, jak Wy i trochę mi się matematyka ze stanem portfela nie zgadza. I właśnie o to ten "cały szum".
kup lepszy kalkulator najlepiej od ministra finansów (obojętnie którego) im się ZAWSZE zgadza. :D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: